Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 lookata

lookata

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 09.2016
7
  • Umiejętności: 1
  • Tychy

Napisano 31 styczeń 2018 - 14:09

Witam,

wiem, że pogoda bywa różna i często płata figle - tego nie przewidzimy, ale podpowiedzcie mi drodzy użytkownicy, gdzie warto pojechać w II połowie marca na narty jeśli chodzi o Włochy - Trentino lub Austrię - region Salzburg.

Chodziłoby mi o duże ośrodki, gdzie tygodniowe narciarstwo nikomu się nie znudzi a i kolejki do wyciągów nie będą wyglądały jak w sobotę w szczyrkowskim ;P

Pozdrawiam

#2 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 969 postów
  • Na forum od: 08.2017
677
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 31 styczeń 2018 - 14:38

We Włoszech nie byłem, więc się nie wypowiem. Ale dwa lata z rzędu byłem w drugiej połowie Marca w Austrii, a konkretnie w dolinie Ziller. Warunki były mega, a w dolinie wiosna. W razie "W" masz lodowiec (Hintertux), na którym warunkow do jazdy na pewno nie zabraknie.

Rejon Salzburga to SkiAmade, górki trochę niższe niż w Zillertal, ale tam nie byłem i nie wiem jak wygląda warun w Marcu. Na pewno ktoś da Ci znać :)

Pozdr

• lookata podziękował za tę wiadomość

#3 kobyr

kobyr

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 01.2014
33
  • Pyskowice Śląsk

Napisano 31 styczeń 2018 - 15:05

Witam

Szukaj rejonów powyżej 2000 m

Pozdrawiam

#4 lookata

lookata

Nowy użytkownik

• 20 postów
7
  • Tychy

Napisano 01 luty 2018 - 07:49

We Włoszech nie byłem, więc się nie wypowiem. Ale dwa lata z rzędu byłem w drugiej połowie Marca w Austrii, a konkretnie w dolinie Ziller. Warunki były mega, a w dolinie wiosna. W razie "W" masz lodowiec (Hintertux), na którym warunkow do jazdy na pewno nie zabraknie.

Rejon Salzburga to SkiAmade, górki trochę niższe niż w Zillertal, ale tam nie byłem i nie wiem jak wygląda warun w Marcu. Na pewno ktoś da Ci znać :)

Pozdr

Zillertal wychodzi dość drogo jeśli chodzi o sam skipass i nie widzę, żeby w marcu mieli np. sezon niski.. :P

a nie ukrywam, że szukam sezonu niskiego ;)

#5 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4712
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 luty 2018 - 09:38

Właśnie sie skończył. ....

#6 lookata

lookata

Nowy użytkownik

• 20 postów
7
  • Tychy

Napisano 01 luty 2018 - 10:07

Właśnie sie skończył. ....

to chyba zależy gdzie, przecież we Włoszech sezon niski zaczyna się także w drugiej połowie marca :)

#7 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4712
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 luty 2018 - 10:09

to chyba zależy gdzie, przecież we Włoszech sezon niski zaczyna się także w drugiej połowie marca :)

Można próbować. W tym roku śniegu jest sporo...

#8 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 02.2011
1476
  • Umiejętności: 7
  • Rumia

Napisano 01 luty 2018 - 11:26

Hmm ciekawe dlaczego tak jest :)

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#9 lookata

lookata

Nowy użytkownik

• 20 postów
7
  • Tychy

Napisano 01 luty 2018 - 11:47

Hmm ciekawe dlaczego tak jest :)

doskonale wiem dlaczego, ale może są w Alpach miejsca gdzie można "złapać za ogon kilka srok" ;D niski sezon, tanioszka, słoneczko, mało ludzi, dużo śniegu i świetnie przygotowane trasy :P

mamy wstępną rezerwację w Folgaridzie od 17 marca, ale jak przeczytałam na tym forum jakie warunki panują w marcu właśnie w tym ośrodku to postanowiłam założyć ten właśnie wątek ;)

#10 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 11.2008
535
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 01 luty 2018 - 12:17

Na połowę marca polecam Bormio i Santa Caterinę. Świetne trasy położone wysoko, w Bormio do 3012m w Santa Caterina do 2900m. Dodatkowo jeszcze ośrodek San Colombano - Cima Piazzi, mniej tras i niżej położone ale bardzo fajne i widoki rewelacja.

Karnet 4 Valli na te trzy stacje nawet w wysokim sezonie jest tańszy od innych ośrodków w Alpach. Byłem tam dwa razy, w tym raz w połowie marca (11-20). Warunki były świetne a trasy puste.

#11 milosz007

milosz007

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2015
8
  • Wrocław

Napisano 01 luty 2018 - 12:22

doskonale wiem dlaczego, ale może są w Alpach miejsca gdzie można "złapać za ogon kilka srok" ;D niski sezon, tanioszka, słoneczko, mało ludzi, dużo śniegu i świetnie przygotowane trasy :P

mamy wstępną rezerwację w Folgaridzie od 17 marca, ale jak przeczytałam na tym forum jakie warunki panują w marcu właśnie w tym ośrodku to postanowiłam założyć ten właśnie wątek ;)

W drugiej połowie marca to "tanioszkę" masz w Livigno lub Francji - wszędzie. W Austrii niski sezon jeśli w ogóle jest to w kwietniu/ maju. Ja na Arenie byłem koło 10-17 kwietnia - faktycznie nocleg miałem taniej karnet zawsze praktycznie tyle samo. Na początku napisałeś, żeby to nie był mały ośrodek, w dużych w Austrii nie ma raczej niskiego sezonu. W pierwszym tygodniu kwietnia (chyba 3 lata temu) jeździłem na w Schladmin (SKI AMADE) - na koniec dnia dopiero się ciapa robiła na dole u góry było normalnie.

Powiem tak, jak liczysz na super hiper ofertę i za "darmoszke" lub "tańoszke" to się przeliczysz raczej, a już na pewno w marcu.

Mi wyjazd na tydzień wychodzi od 2700-3500 w zależności kiedy i gdzie jadę (głównie Austria i głównie duże ośrodki)

#12 taledka

taledka

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 02.2007
1
  • Umiejętności: 5
  • Gorzów Wlkp lubuskie

Napisano 01 luty 2018 - 12:48

Zillertal wychodzi dość drogo jeśli chodzi o sam skipass i nie widzę, żeby w marcu mieli np. sezon niski.. :P

Fakt, w skipassie sezon niski nie istnieje za to noclegi tanieja znacznie wiec per saldo wychodzi taniej. Ja jade z tego powodu 3go marca  i wtedy jest optymalnie choc nie tak hiper duper tanio. Juz swoja nauke pobralam, ze "tanie mieso psy jedza" .

Zle wspominam "tanioszke" we Wloszech tzw free ski koniec marca/poczatek kwietnia. W wielu miejscach trawa, a snieg od polowy dnia to juz kasza. Pakiet free ski masz w okreslonych hotelach,ktore tez "orza jak mogą" Raz hotel sie trafil spoko schludny, jedzenie dobre i w obfitosci,ale niemilosiernie oszczedzal na ogrzewaniu  wiec wieczorami i nocami marzlismy. Innym razem hotel wyliczal ilosc bulek/chleba na sniadanie (wiec glodnym na stok sie wychodzilo)a  obiady to juz podwojna bieda w ilosci i jakosci. No jakos sobie musieli chyba ten free skipass w cenie "odbic"...

#13 lookata

lookata

Nowy użytkownik

• 20 postów
7
  • Tychy

Napisano 01 luty 2018 - 15:22

Na połowę marca polecam Bormio i Santa Caterinę. Świetne trasy położone wysoko, w Bormio do 3012m w Santa Caterina do 2900m. Dodatkowo jeszcze ośrodek San Colombano - Cima Piazzi, mniej tras i niżej położone ale bardzo fajne i widoki rewelacja.

Karnet 4 Valli na te trzy stacje nawet w wysokim sezonie jest tańszy od innych ośrodków w Alpach. Byłem tam dwa razy, w tym raz w połowie marca (11-20). Warunki były świetne a trasy puste.

Kusząca propozycja to jest, chciałabym jeszcze dopytać o trudność tras.. widzę, że w tych ośrodkach przeważają czerwone, jadę z ekipą która w połowie jest jeżdżąca ale początkująca, nie chcę ich przestraszyć tymi Alpami.. nie chciałabym też, żeby "dali radę" a raczej czerpali przyjemność z pobytu i doskonalenia umiejętności ;)

#14 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 11.2008
535
  • Nowy Sącz

Napisano 01 luty 2018 - 16:44

Kusząca propozycja to jest, chciałabym jeszcze dopytać o trudność tras.. widzę, że w tych ośrodkach przeważają czerwone, jadę z ekipą która w połowie jest jeżdżąca ale początkująca, nie chcę ich przestraszyć tymi Alpami.. nie chciałabym też, żeby "dali radę" a raczej czerpali przyjemność z pobytu i doskonalenia umiejętności ;)

Tras dla początkujących wiele nie ma to fakt.

W Bormio trasa ze szczytu ma dwa warianty, jeden ostro w dół przy kolejce a drugi na około łagodniej opadającymi garbami i potem grzbietem nie za stromo do krzesełka na wysokości 2520m.

Jeśli wieje i góra jest nieczynna to łagodniejsza trasa z głównej gondoli z 2000m na sam dół do miasteczka. Ale dopiero od połowy jest jako niebieska. Jest to wariant omijający trasę Stelvio która jest ostra, niby czerwona na mapach ale fragmenty jak na czarnej - to trasa gdzie są rozgrywane zawody PŚ. Reszta tras czerwona, jedne bardziej nachylone inne mniej.

Bormio - trasa grzbietem ze szczytu.
DSC02391.JPG

W Santa Caterina łatwiejsze trasy są po drugiej strony góry, jak się wjedzie gondolą na szczyt, jest tam krzesełko Valle Alpe, z niego są dwie trasy na mapach jako czerwone, ale jest to przesada, to są łagodne trasy spokojnie na niebieski stopień. Inna łagodniejsza trasa to przy orczyku zaznaczona na mapie. Reszta tras czerwona jak i czarna (trasy z górnej stacji gondoli na stronę Santa Cateriny, tam tez rozpoczyna się pucharowa trasa).

Santa Caterina - trasy przy krzesełku po drugiej stronie
DSC02253.JPG
DSC02261.JPG
20160314_150842.jpg
DSC02295.JPG

Trasa przy orczyku
20160314_164309.jpg

W San Colombano, trasy w większości w lesie, różne warianty, głównie czerwone ale są też łagodniejsze odcinki.

Łagodniejsze trasy w San Colombano

IMG_20180122_142632.jpg
IMG_20180122_102913_HDR.jpg
IMG_20180122_102920_HDR.jpg

#15 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Szczecin

Napisano 01 luty 2018 - 18:32

Witam,

wiem, że pogoda bywa różna i często płata figle - tego nie przewidzimy, ale podpowiedzcie mi drodzy użytkownicy, gdzie warto pojechać w II połowie marca na narty jeśli chodzi o Włochy - Trentino lub Austrię - region Salzburg.

Chodziłoby mi o duże ośrodki, gdzie tygodniowe narciarstwo nikomu się nie znudzi a i kolejki do wyciągów nie będą wyglądały jak w sobotę w szczyrkowskim ;P

Pozdrawiam

Po pierwsze to w marcu nie obawiałbym się o brak śniegu, szczególnie w tym sezonie gdzie na początku spadło go dużo zwłaszcza we Włoszech gdzie w ostatnich lata bywało słabo ze śniegiem w listopadzie i grudniu. Śnieg raczej będzie, jeżeli gdzieś może być problem to właśnie w południowej części Trentino gdzie jest poniżej 2000 m czyli np. Folgaria Lavarone.

Pytasz o rzeczy które nie mają miejsca w przyrodzie czyli duży ośrodek i mało ludzi i wymieniasz region Salzburga. Niemożliwe. W dużym ośrodku z dobrą infrastrukturą, zwłaszcza blisko autostrady jak np. ulubione przez mojego syna Flachau jest zawsze bardzo dużo ludzi. Ostatnie dwa sezony spędzaliśmy w Austrii mając jako bazę Flachau, tam zawsze jest tłok na stokach chociaż kolejek do wyciągów jak Polsce raczej nie ma. Tłok na stokach jest i w połowie grudnia i w styczniu po Święcie Trzech Króli kiedy w innych ośrodkach jest niski sezon, tam zawsze pełno. Oczywiście można szukać czegoś mniejszego na uboczu, w okolicy czyli np. Zauchesee czy Flachuwinkel ale Tobie chodzi o duże.

Moja obserwacja z ostatnich kilku lat w Austrii; jak chcesz pojeździć bez tłoku to raczej w małych i mało znanych ośrodkach, daleko od autostrady, czasami z gorszą infrastrukturą chociaż nie zawsze. Szukaj ośrodków położonych dość wysoko. Moim zdaniem niezłym miejscem jest pogranicze włosko-austriackie np. Schoneben w Południowym Tyrolu i niedalekie leżące już w Austrii Nauders czy Klausberg Ahrntal także w Południowym Tyrolu. Takich miejscowości i ośrodków jest sporo, w dużej części mają sporo łatwych i szerokich tras dla mało zaawansowanych. Marzec to jeszcze w większości wysoki sezon, więc trudno szukać taniości tam gdzie są dobre warunki.

#16 martini7

martini7

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 02.2017
2

Napisano 22 luty 2018 - 09:35

mamy wstępną rezerwację w Folgaridzie od 17 marca, ale jak przeczytałam na tym forum jakie warunki panują w marcu właśnie w tym ośrodku to postanowiłam założyć ten właśnie wątek ;)[/quote]

Śniegu na pewno nie zabraknie w tym sezonie - kwestia temperatury w ciągu dnia. Byłem tam freeski w grudniu 2016 było bardzo fajnie, słonecznie, ciepło ale warunki wporzo - kolega który był freeski koncówka marca 2017 mówił że ciepło i po 11-12 zaczynało wszystko płynąć.

#17 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 20 listopad 2018 - 18:29

Witam,

Pozdrawiam

Warto przemysleć ten temat na kilka sposobów:

Im dalej na zachód tym cieplej, im wyżej tym temperatury niższe, sztuczne dośnieżanie - mistrzami w tej dyscyplinie są Włosi.

Spójrzcie na www.skimaniak.org - oni mają sporo ofert i na bank coś znajdziecie dla siebie ;)

Włochy w Marcu - Tonale ma lodowiec Presena, inny ośrodek - Maso Corto ,.. Austria oferuje lodowce - też pewniak ;) A może coś przy granicy z Szwajcarią Ischgl? 

#18 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 07:53

Dobre warunki panują z reguły również w Sulda :-)