Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki trening na brzuch?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 KasiaBeee

KasiaBeee

Nowy użytkownik

• 0 postów
  • Na forum od: 01.2018
1
  • Umiejętności: 1

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:55

Cześć Wam wszystkim :) Mam do Was pewne pytanko.

Czy znacie może jakieś sprawdzone i naprawdę rzetelne informacje na temat zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Ja się właśnie poważnie zastanawiam co warto w tym obszarze tematycznym wybrać. Znalazłam póki co w Internecie tego typu porady https://www.trener.p...zcz-na-brzuchu/ Co o tym sądzicie? Czy Waszym zdaniem są one warte uwagi? A może dalibyście radę polecić jeszcze coś fajnego i sprawdzonego w tym obszarze tematycznym. Z góry wielkie dzięki za porady oraz sugestie :)

#2 kss_marcin_skispa

kss_marcin_skispa

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
  • Na forum od: 12.2009
332
  • Umiejętności: 10
  • Warszawa, Ursynów

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:26

Czy znacie może jakieś sprawdzone i naprawdę rzetelne informacje na temat zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Ja się właśnie poważnie zastanawiam co warto w tym obszarze tematycznym wybrać.

Tkankę tłuszczową zrzucasz (i wrzucasz) równomiernie, nie punktowo. Wbrew mitom, tzw. brzuszki nie spalą ci tkanki tłuszczowej. Wzmocnią mięśnie, a przy odpowiednim treningu zwiększysz ich przekrój poprzeczny, czyli tzw. masę.

Tkankę tłuszczową spalisz (równomiernie na całym ciele) poprzez trening tlenowy, a także - co jest niedoceniane - poprzez trening siłowy, który cudnie nakręca metabolizm. Pilnuj odpowiedniego zakresu tętna (poczytaj o tym - nie może być za wysokie, bo organizm przestawia się na inne źródła energii niż tkanka tłuszczowa), bilansu kalorycznego, a także tego, co jesz. To tak w mocnym uproszczeniu.

Wzmacniaj brzuch i mięśnie głębokie tułowia, ale w innym celu - zabezpieczysz się przed urazami, zwiększysz efektywność jazdy na nartach.

Oto kilka ćwiczeń - nasz przaśny filmik sprzed dobrych kilku lat :)

http://www.skispa.pl - ręczny serwis narciarski - Warszawa Ursynów
http://www.skikurier.pl - serwis narciarski door-2-door
http://www.natyczki.pl - szkolenia na tyczkach

#3 Popsuj

Popsuj

Nowy użytkownik

• 10 postów
5

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:31

Jakiś czas temu zrzuciłem 20kg ( trening siłowy) i na własnym przykładzie wiem, że jest tak jak kolega wyżej napisał: nie „ zrzuca” się tkanki tłuszczowej z wybranych partii tylko z całego ciała. Niestety, z brzucha najczęściej schodzi na samym końcu. Z grubsza, organizm u osoby aktywnej fizycznie, uruchamia zapasy zgromadzonej tkanki tłuszczowej, traktując ją jako „ paliwo” dla mięśni. Spalanie jej jest tym skuteczniejsze, im zachowany jest odpowiedni bilans makroskładników w diecie ( białko, tłuszcze, węglowodany) ORAZ im większa masa mięśniowa organizmu ( dlatego trening siłowy jest bardzo skutecznym sposobem, wymaga jednak „ rozkręcenia” metabolizmu). Brzuch jest problematyczny, ponieważ z jednej strony jest to ulubiony magazyn tkanki tłuszczowej dla organizmu, a z drugiej sięga on w pierwszej kolejności po paliwo tam, gdzie mu najwygodniej, a wiec w okolice najbardziej rozbudowane mięśniowo ( nogi, ręce, pośladki). Dlatego też, najlepiej sprawdzają się ćwiczenia angażujące jak najszersze spektrum mięśni, np. bieganie czy odpowiedni trening siłowy. Na bieganiu się nie znam, jednak można zwiększać jego skuteczność poprzez pilnowanie odpowiedniego tętna, treningi interwałowe itp. Trening siłowy sprawdziłem na sobie, i najskuteczniejszy był dla mnie program 5x5: 5 ćwiczeń, 5 serii, 5 powtórzeń. Bardzo szybki i skuteczny, dużo przysiadów ( mega skuteczne na kondycję nóg, pośladki, brzuch, plecy). Oczywiście, każda forma ruchu połączona z dietą będzie działać. Są jednak sposoby aby efekty osiągnąć szybciej i skuteczniej.

#4 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1879 postów
  • Na forum od: 11.2007
1062
  • Trójmiasto

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:48

Tkankę tłuszczową zrzucasz (i wrzucasz) równomiernie, nie punktowo. Wbrew mitom, tzw. brzuszki nie spalą ci tkanki tłuszczowej. Wzmocnią mięśnie, a przy odpowiednim treningu zwiększysz ich przekrój poprzeczny, czyli tzw. masę.

Tkankę tłuszczową spalisz (równomiernie na całym ciele) poprzez trening tlenowy, a także - co jest niedoceniane - poprzez trening siłowy, który cudnie nakręca metabolizm. Pilnuj odpowiedniego zakresu tętna (poczytaj o tym - nie może być za wysokie, bo organizm przestawia się na inne źródła energii niż tkanka tłuszczowa), bilansu kalorycznego, a także tego, co jesz. To tak w mocnym uproszczeniu.

Wzmacniaj brzuch i mięśnie głębokie tułowia, ale w innym celu - zabezpieczysz się przed urazami, zwiększysz efektywność jazdy na nartach.

Oto kilka ćwiczeń - nasz przaśny filmik sprzed dobrych kilku lat :)

Kolega dobrze radzi, nie ma drogi na skróty. Jeszcze jedna uwaga: trening tlenowy ( lub siłowy a najlepiej oba ) muszą być prowadzone SYSTEMATYCZNIE I KONSEKWENTNIE, mniej jeść więcej się ruszać i na pewno, jeśli starczy Ci determinacji, zrzucisz te zbędne kilogramy. Najlepiej skontaktuj się z trenerem osobistym, opracuje strategię, taktykę i zmotywuje, warto.

Pozdrawiam

Początek sezonu 13.01.2018. Koniec sezonu 03.04.2018 - 46 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#5 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Na forum od: 01.2015
1324

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:57

Czy znacie może jakieś sprawdzone i naprawdę rzetelne informacje na temat zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Ja się właśnie poważnie zastanawiam co warto w tym obszarze tematycznym wybrać.

Kiedyś słyszałam, że najskuteczniejszym ćwiczeniem na brzuch są skręty głowy - w lewo i w prawo, naprzemiennie. Wykonywać je należy za każdym razem, gdy pomyślimy o jedzeniu :D.

#6 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
  • Na forum od: 01.2015
1069

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:15

Kiedyś słyszałam, że najskuteczniejszym ćwiczeniem na brzuch są skręty głowy - w lewo i w prawo, naprzemiennie. Wykonywać je należy za każdym razem, gdy pomyślimy o jedzeniu :D.

Witam

Nie znam tej bardzo prostej metody. Wiem za to osobiście, że wszelkie ćwiczenia cielesne są szkodliwe. Po nich jeść mi się chce i brzuch jeszcze rośnie.

Pozdrawiam

#7 labas

labas

Użytkownik

• PipPip
  • 291 postów
  • Na forum od: 03.2009
158
  • Krościenko

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:20

Kiedyś słyszałam, że najskuteczniejszym ćwiczeniem na brzuch są

Obiad, piwko i leżanka :D 

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#8 kss_marcin_skispa

kss_marcin_skispa

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
  • Na forum od: 12.2009
332
  • Umiejętności: 10
  • Warszawa, Ursynów

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:51

Są jednak sposoby aby efekty osiągnąć szybciej i skuteczniej.

No to słuchamy, zaraz się dowiemy, do czego ten wątek zmierza :)

http://www.skispa.pl - ręczny serwis narciarski - Warszawa Ursynów
http://www.skikurier.pl - serwis narciarski door-2-door
http://www.natyczki.pl - szkolenia na tyczkach

#9 DanielDzak

DanielDzak

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 12.2017
0
  • Wrocław

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:05

Jeśli nie chcesz inwestować w trening siłowy to najlepsza będzie 6 wadera, dieta i bieganie. Nie ma drogi na skróty.

#10 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2566 postów
  • Na forum od: 10.2011
5999
  • Umiejętności: 7

Napisano 31 styczeń 2018 - 06:40

Najlepsza będzie dieta francuska.

Na śniadanie: seks, kakao i keks.

Obiad: kakao, keks i seks.

Na kolację tylko seks.

Jeśli po tygodniu waga nie spadnie, odstawić kakao i keks.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#11 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1234 postów
  • Na forum od: 12.2007
289
  • Umiejętności: 6
  • Chełmża

Napisano 31 styczeń 2018 - 12:20

Nie jestem jakimś fachowcem w tej dziedzinie , lecz posłużę się swoim przykładem . Żadne ćwiczenia nie pomogą jeśli nie zmienimy przyzwyczajeń , sposobu żywienia. Wystarczyło ,że na ok 3-4mies wyeliminowałem cukier i słodycze ,a waga sama spadła o ok 4 kg.

Wszelka aktywność fizyczna odniesie skutek , jeśli wykonujemy ją systematycznie. Cwiczenia wykonywane "od przypadku" przynoszą odwrotny skutek . Organizm reaguje na zwiększony wysiłek , większym zapotrzebowaniem na "paliwo" i w tym momencie możemy wpaść w pułapkę ....Powodzenia ;)

#12 kasiaaaass

kasiaaaass

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2016
0

Napisano 02 luty 2018 - 14:15

Jeśli nie chcesz inwestować w trening siłowy to najlepsza będzie 6 wadera, dieta i bieganie. Nie ma drogi na skróty.

Dokładnie tak. Najlepiej jeść nadal to samo, ale nie podjadać. Słodycze są chyba największym winowajcą oponki na brzuchu :) 

#13 labas

labas

Użytkownik

• PipPip
  • 291 postów
  • Na forum od: 03.2009
158
  • Krościenko

Napisano 02 luty 2018 - 18:29

Słodycze są chyba największym winowajcą oponki na brzuchu :)

Nieprawda, lubię słodycze a na brzuchu zamiast tłuszczu mam kaloryfer :) 

#14 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Na forum od: 11.2006
541
  • Warszawa

Napisano 02 luty 2018 - 20:23

Nieprawda, lubię słodycze a na brzuchu zamiast tłuszczu mam kaloryfer :)

też tak mam - jak leżę dupskiem do góry na parapecie ;)

Szkolenia w Austrii  :)  --> naDechy.pl

#15 KasiaBeee

KasiaBeee

Nowy użytkownik

• 0 postów
1

Napisano 13 luty 2018 - 12:25

Słyszałam, że 6wadera źle działa na kręgosłup...

#16 zela

zela

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 11.2015
1

Napisano 20 luty 2018 - 09:39

Ćwiczenia brzucha ( brzuszki, wspomniana 6 wadera itp)

Jednak nie zapominajmy równiez o treningu wytrzymałościowym, który polepsza sylwestkę i pomaga ogólnie dużo schudnąc. Najlepiej jest regularnie biegac. Sama staram sie biegać codziennie, Kiedyś wydawało mi się,że jest to nie do pogodzenia z codziennymi obowiązkami ( praca i rodzina). Jednak teraz dochodzę do wniosku,ze wszystko zależy od organizacji....

http://www.planetafi...ak-je-polaczyc/