Skocz do zawartości

Pomoc w doborze butów


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wtopie proszę o pomoc w doborze butów. 1. K/M - kobieta 2. Wiek - 35 lat 3. Waga – 56 kg, docelowo powinno być 52 ;-) 4. Wzrost - 158 cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 25 lat 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5/6 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Mam 15letnie stare salomony 4.0. Miękkie łapcie flex 45. 2 lata temu Kupiłam salomon instinct cs flex 90. Mierzyłam chyba 10 par. Były idealne. W sklepie i w domu rewelacja. Na stoku dramat i łzy. Po 2 minutach nogi cierpły mi tak, że nie mogłam stać. Nic nie pomagało. Nie uciskał mi żaden konkretny punkt. Do dziś tego nie rozumiem. Sprzedałam w cholerę. 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Od ładnych kilku lat Rossignol attraxion 3, długość 146. Bardzo lubię te narty. Powoli czas zmienić na nowe ale te uwielbiam więc na razie zostają. Preferuję gęste, ciasne skręty. Lubię też prędkość. Sporo jeżdżę z 6letnia córka więc bywa różnie, trzeba czasem zdjąć narty i pomóc małej. Jak już jeżdżę to po 6-7h dziennie. Przeważnie 1 tygodniowy wypad Jasna Chopok, Austria. Ze dwa wyjazdy 3-4 dniowe gdzieś blisko- Janskie Łaźnie, Pec, Spindlerowy, Czarna Góra, Zieleniec. I kilka pojedynczych dni w te same miejsca. Potwornie marzne nawet przy +5 więc muszę mieć ciepły but. Futro w salomonach było bajeczne. Chciałabym buty w których będę mieć lepszą kontrolę nad nartami niż w tych starych salomonach. Ale które będę wygodne. Myślę o butach używanych max 1 sezon do ok. 600. Chyba że cos nowego znajdę w tej cenie. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sama ze sobą ale co tam. Kolejny raz wybrałam się przymierzyć buty i rewelacyjne wydały mi się Rossignol pure pro. Mierzyłam flex 70 i wydały mi się za miękkie. Czy 80 lub 90 w przypadku tych butów to jeszcze buty dla kogoś jezdzacego amatorsko czy już but twardszy, dla lepszych zawodników?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sama ze sobą ale co tam. Kolejny raz wybrałam się przymierzyć buty i rewelacyjne wydały mi się Rossignol pure pro. Mierzyłam flex 70 i wydały mi się za miękkie. Czy 80 lub 90 w przypadku tych butów to jeszcze buty dla kogoś jezdzacego amatorsko czy już but twardszy, dla lepszych zawodników?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Amatorsko. Pozdrawia amator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sama ze sobą ale co tam. Kolejny raz wybrałam się przymierzyć buty i rewelacyjne wydały mi się Rossignol pure pro. Mierzyłam flex 70 i wydały mi się za miękkie. Czy 80 lub 90 w przypadku tych butów to jeszcze buty dla kogoś jezdzacego amatorsko czy już but twardszy, dla lepszych zawodników?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Za firmą Lange od flexu 100 rozpoczyna się poziom expert.

 

For women, generally it is assumed that:

-          A flex from 50 to 7O is designed for beginner to intermediate skiers.

-          A flex from 80 to 90 is designed for intermediate to advanced skiers.

-          A flex from 100 to 110 is for expert skiers.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...