Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
  • Na forum od: 01.2017
903
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 26 styczeń 2018 - 05:48

@wkg Tzn, ze beda duzo lepsze od Salomonow, czy duzo gorsze (w sensie trudniejsze)? Co do testowania najnowszych modeli SL, to tak wlasnie bylo, nie pamietam jednak co to za firma byla czy model. Pan jednak twierdzil ze to tegoroczny model SL zblizony do moich archaicznych 12 letnich Salomonow, ktore zawsze okazywaly sie lepsze:) Nie wiem, moze po prostu trzeba bylo pojezdzic wiecej niz 2 godziny i sie do konkretnego modelu przyzwyczaic i go dobrze wyczuc. A Alpy Francuskie, bo po prostu jest do nich najblizej z UK, gdzie obecnie pracuje i mieszkam

Będa inne, bo mają inną konstrukcję. Pod pojęciem trudniejsze rozumiesz sztywne jak się domyślam - nie powiem Ci.
Nigdy nie jeździłem na komórkowych Rosołach to nie odpowiem - jeździłem na WC9 Oversize TI (tragedia)

Rozwiniesz myśl? Czemu tragedia? Wina konkretnej deski czy ogólnie zepsutej w koncepcie narty? Ile jeździłeś i w jakich warunkach?

#22 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1115 postów
  • Na forum od: 02.2009
658
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:46

Raczej nie konkretnej deski - mówię to z przykrością bo do Rossignoli mam sentyment. Jeżdziłem na niej dosyć dużo i w każdych warunkach - łącznie z przywyciągowym pseudofreeridem : )

To wogóle nie jest slalomka choć nazwa Worlsd Cup S sugeruje, że za taką się uważa. Oversize - dobra na popołudniowy śnieg ale z krawędzi na krawędź wolna.

No trudno, w końcu szeroka to ma prawo ale najbardziej mnie w niej razi fakt, ze nie oddaje energii. To raczej nie wina rozkładu flexu ale moim zdaniem po prostu nie jest sprężysta.

Nie jest jakas bardzo twarda. Na początku myślałem, że nie umiem jej docisnąć ale bez jaj ... byle plastyczane Atomici daja lepszego kopa przy wyjściu z zakrętu. Trzymanie krawędzi w zakręcie też nie powala.

Właściwie miałem tylko jedną gorszą narte - taki sam Rossignol 8X - na szczęście udało ją się sprzedać. Byłem już trochę podłamany ale na szczęście po przesiadce na sklepowe gigantki Blizzardów okazało się, że jednak umiem trochę jeździć : ) 

Co o niej można pozytywnego powiedzieć - nie chce się skończyć. Solidna w sensie trwała mechanicznie. Ale jak wsiadam na Heady i.SL to uśmiech wraca.

To oczywiście opinia amatora, @Harpia na te Heady nawet by nie spojrzał : D 

#23 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:18

Raczej nie konkretnej deski - mówię to z przykrością bo do Rossignoli mam sentyment. Jeżdziłem na niej dosyć dużo i w każdych warunkach - łącznie z przywyciągowym pseudofreeridem : )

To wogóle nie jest slalomka choć nazwa Worlsd Cup S sugeruje, że za taką się uważa. Oversize - dobra na popołudniowy śnieg ale z krawędzi na krawędź wolna.
No trudno, w końcu szeroka to ma prawo ale najbardziej mnie w niej razi fakt, ze nie oddaje energii. To raczej nie wina rozkładu flexu ale moim zdaniem po prostu nie jest sprężysta.
Nie jest jakas bardzo twarda. Na początku myślałem, że nie umiem jej docisnąć ale bez jaj ... byle plastyczane Atomici daja lepszego kopa przy wyjściu z zakrętu. Trzymanie krawędzi w zakręcie też nie powala.

Właściwie miałem tylko jedną gorszą narte - taki sam Rossignol 8X - na szczęście udało ją się sprzedać. Byłem już trochę podłamany ale na szczęście po przesiadce na sklepowe gigantki Blizzardów okazało się, że jednak umiem trochę jeździć : )
Co o niej można pozytywnego powiedzieć - nie chce się skończyć. Solidna w sensie trwała mechanicznie. Ale jak wsiadam na Heady i.SL to uśmiech wraca.

To oczywiście opinia amatora, @Harpia na te Heady nawet by nie spojrzał : D

Tak podpytuje bo zakupiłem właśnie 8, czyli tą jeszcze gorszą;-) Jeździłem dwa dni więc ciężko coś powiedzieć. Pierwszy raz Mala Upa, wrażenie - ni pies ni wydra. Drugi orczyk w Kamieńsku krótko i starałem się dynamicznie choc na małej prędkości bo krótko, ale twardo i nawet mi się spodobało. Doświadczenia jednak w tego typu nartach nie mam. Choć zeszły sezon przejechałem na pazdzierzach o podobnym taliowaniu, więc trochę krecilem;-) Do Rossi też mam sentyment. Na żadnych porzadnych slalomkach nie jeździłem, tytułowa kusi... w przyszłym może sezonie.

#24 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1115 postów
658
  • Warszawa

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:30

Ja mam wrażenie, że wkładam w nią prace i ta praca juz w tej narcie zostaje ; (

co do 8 to pisałem o 8X czyli "gigantowej".

#25 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 26 styczeń 2018 - 15:47

Ja mam wrażenie, że wkładam w nią prace i ta praca juz w tej narcie zostaje ; (
co do 8 to pisałem o 8X czyli "gigantowej".

Ja o 8SL Oversize.

#26 adamski10

adamski10

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
212

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:18

A widzisz też miałem rossi 9s wc oversize  (może inny rocznik) i moja opinia jest zupełnie inna ;)  pytanie jest jaką obiektywnie mają wartość nasze opinie..

Moje nartki miały wybitnego kopa na wyjściu,na żadnej innej narcie nie miałem tyle frajdy :)  wystarczyło troszkę przyłożyć się do skrętu a cała faza przekrawędziowania odbywała się w powietrzu,były niesamowicie dynamiczne.Sentyment do rossi został :)

Widziałem ostatnio w sklepie takie jak u autora wątku,w całkiem podobnej szacie,chyba tegoroczne za ponad 4k -cena daleko poza rozsądkiem dla mnie :o 

#27 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1662 postów
  • Na forum od: 01.2015
1118
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:21

Bez komentarza.

No ale co bez komentarza - wg. ciebie aby czerpać przyjemność z jazdy należy być niewolnikiem najnowszych modeli nart komórkowych - bzdura do kwadratu. 

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#28 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
752
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 27 styczeń 2018 - 01:06

A widzisz też miałem rossi 9s wc oversize (może inny rocznik) i moja opinia jest zupełnie inna ;) pytanie jest jaką obiektywnie mają wartość nasze opinie..
Moje nartki miały wybitnego kopa na wyjściu,na żadnej innej narcie nie miałem tyle frajdy :) wystarczyło troszkę przyłożyć się do skrętu a cała faza przekrawędziowania odbywała się w powietrzu,były niesamowicie dynamiczne.Sentyment do rossi został :)
Widziałem ostatnio w sklepie takie jak u autora wątku,w całkiem podobnej szacie,chyba tegoroczne za ponad 4k -cena daleko poza rozsądkiem dla mnie :o

Tez pamietam jak rossi zmienił taliowanie i zrobił sklep sl 70mm i śmieszne gs 80mm pod butem. Miałem 8s, z tym niby „zepsutym” taliowaniem bo 70mm pod butem 🙂 to były moje pierwsze dechy sl i wspominam je bardzo dobrze. Co do szerokości to pamietam jak wielu ludzi pisało ze to nie sl bo szerokie itd.. a teraz sl maja 70mm pod butem i jest ok 🙂

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#29 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 styczeń 2018 - 05:42

To Oversize to w SL raczej szersze pietki.
Faktem, że zmienili też wciecie w SL z 68 na 70 bodajże więc dość kosmetyczne, ale zawsze...

#30 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1018 postów
  • Na forum od: 08.2017
700
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:59

Tez pamietam jak rossi zmienił taliowanie i zrobił sklep sl 70mm i śmieszne gs 80mm pod butem. Miałem 8s, z tym niby „zepsutym” taliowaniem bo 70mm pod butem to były moje pierwsze dechy sl i wspominam je bardzo dobrze. Co do szerokości to pamietam jak wielu ludzi pisało ze to nie sl bo szerokie itd.. a teraz sl maja 70mm pod butem i jest ok

Który producent robi SL 70 mm ?

Oczywiście te kilka mm amatorowi różnicy nie robi, ale topowe slalomki to cały czas bliżej 65.

O których oversize'ach piszecie ?

O tych http://www.skionline...rsize,2260.html

Moim skromnym zdaniem jedne z lepszych nart na jakich jeździłem.

#31 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
752
  • Nysa

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:20

Który producent robi SL 70 mm ?
Oczywiście te kilka mm amatorowi różnicy nie robi, ale topowe slalomki to cały czas bliżej 65.

Blizz src lub nordi slr, oczywiscie w tym wątku rozmawiamy o sklepowych. Natomiast 68 pod butem czy 70 to min różnica. A nordi i blizz w wydaniu sklepowym pewnie zawstydzilyby niejedna fisiowsko komorę :)

No pain no gain ...

#32 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1115 postów
658
  • Warszawa

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:51

Ja piszę o tych: https://www.skijanje...-09-10?id=20883Nowsze ale bardzo podobne.

Cóż - nie za bardzo wierzę, że mam jakieś wybrakowane ... 

Może po prostu jedne narty pasują jednym a drugie innym.

Moje nartki miały wybitnego kopa na wyjściu,na żadnej innej narcie nie miałem tyle frajdy :)  wystarczyło troszkę przyłożyć się do skrętu a cała faza przekrawędziowania odbywała się w powietrzu,były niesamowicie dynamiczne.Sentyment do rossi został :)

No to różnica w percepcji spora.

Nie trzeba koniecznie kupować w tym sklepie, można je dostać za 600E

A widzisz też miałem rossi 9s wc oversize  (może inny rocznik) i moja opinia jest zupełnie inna ;)  pytanie jest jaką obiektywnie mają wartość nasze opinie..  

Ano właśnie ; ((

#33 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2018
3

Napisano 27 styczeń 2018 - 14:43

Co do ceny Rossignol Hero FIS SL R21WC + SPX15 Rockerflex, faktycznie cena jest kosmiczna w polskich sklepach, zwlaszcza z lepsza wersja wiazan (15 DIN). Dlatego tez zaryzykowalem kupno w sklepie niemieckim (oglaszali sie na ebay, tam tez ich znalazlem) i moge ich polecic. Jedyny koszt dodtakowy to przesylka, ktora do Londynu wyszla mnie 27EURO (chyba tyle samo wychodzi w innych krajach Unijnych, do sprawdzenia w tabelce na ich stronie).  Czas realizacji zlecenia, niecaly tydzien z tracking number. A ceny sa nastepujace:

Model tegoroczny 2018/17 Rossignol Hero FIS SL R21WC z topowymi wiazaniami SPX15 (w wiekszosci polskich sklepow oferuja wersje SPX12) kosztuje u nich 739,99 + 27 EURO przesylka = 767 EUR czyli jakies 3168 PLN

Ja dla siebie wzialem model zeszloroczny (2017/16) rowniez z wiazaniami SPX 15, ktory jest sporo tanszy, a nie sadze, ze sa jakies ogromne roznice w technologii, ktory kosztowal mnie 639,99 EUR + 27 EUR przesylka = 2755 PLN.

Jesli komus nie zalezy na wiazaniach SPX 15, moze zaoszczedzic kolejne 40 EURo biorac SPX'y 12, ktore rowniez sa wiecej niz wystarczajace dla przecietnego smiertelnika i glownie te wiazania sa w ofercie polskich sklepow.

Czyli model z 2017/16 z wiazaniami SPX 12  uwzgledniajac przesylke (27EUR) wychodzi 2755 PLN - 165 PLN = 2590 PLN

Choc nadal nie jest to malo, otrzymujemy zupelnie nowe topowe komorki, ktore powinny wystarczyc na kilka lat conajmniej. Ja na moich 12-letnich Salomonach nadal jezdze, a kupilem uzywane chyba 6 letnie :-)

Ponizej link do sklepu, w ktorym zamawialem:

Model 2016/17 (te same co w tytule watku):
https://www.skitreff...is-sl-2017.html

Model 2017/18 (tegoroczne nowsze, ale czy lepsze??):
https://www.skitreff...aison-2018.html

A tutaj, przetlumaczona na angielski tabelka z oplatami - wyglada troche skomplikowanie i szczeze mowiac nie bardzo rozumiem jak ona dziala, ale mnie skasowali dokladnie 27EURO. Do Polski z tego co widze wychodzi kilka groszy wiecej, bo bliżej ;-)  ->  30EURO:
https://translate.go...sandkosten.html

#34 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1018 postów
  • Na forum od: 08.2017
700
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 27 styczeń 2018 - 16:14

Ja piszę o tych: https://www.skijanje...-09-10?id=20883Nowsze ale bardzo podobne.

Cóż - nie za bardzo wierzę, że mam jakieś wybrakowane ... 

Trochę inne taliowanie. Może zepsuli dobre nart, stąd ta różnica w odczuciach :)

#35 adamski10

adamski10

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
212

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:02

.. pewnie o to chodzi.. 

moje właśnie były takie same  http://www.skionline...rsize,3786.html

model już prawie zniknął ze stoków,więc nie zamierzam się spierać kto ma rację :D

#36 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 28 styczeń 2018 - 09:26

Tez pamietam jak rossi zmienił taliowanie i zrobił sklep sl 70mm i śmieszne gs 80mm pod butem. Miałem 8s, z tym niby „zepsutym” taliowaniem bo 70mm pod butem to były moje pierwsze dechy sl i wspominam je bardzo dobrze. Co do szerokości to pamietam jak wielu ludzi pisało ze to nie sl bo szerokie itd.. a teraz sl maja 70mm pod butem i jest ok

Dobrze, że przypomniałeś te dwie zacne marki należące do Tecnica Group.

W ostatnich Blizzard jest jedną z niewielu populanych marek a może i jedyną kóra robi narty pod tak konserwatywnych dziadków jak ja czyli tylko normalny camber. Bardzo porządne technologie, solidne wykończenie i co najważniejsze, żadnych rockerów w popularnych sprzętach dla mas czyli w slalomkach SRC i gigantkach WRC.

#37 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
752
  • Nysa

Napisano 28 styczeń 2018 - 11:17

Dobrze, że przypomniałeś te dwie zacne marki należące do Tecnica Group.
W ostatnich Blizzard jest jedną z niewielu populanych marek a może i jedyną kóra robi narty pod tak konserwatywnych dziadków jak ja czyli tylko normalny camber. Bardzo porządne technologie, solidne wykończenie i co najważniejsze, żadnych rockerów w popularnych sprzętach dla mas czyli w slalomkach SRC i gigantkach WRC.

Nie chodzi tylko o camber 🙂 ale tez o budowę i jakość tych dech. Teraz nordica i blizzard to praktycznie te same narty. Oczywiscie różnią się w poszczególnych grupach,ale race sa takie same jak nie bardzo podobne. Przytoczone src i slr to te same narty. To tak jak rossi hero master czy dynastar premium. Ja osobiście uważam nordica za jedne z najlepszych dech, jest to firma która robi wybitnie sportowe narty nawet sklepowe.

No pain no gain ...

#38 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 kwiecień 2019 - 04:20

Tak podpytuje bo zakupiłem właśnie 8, czyli tą jeszcze gorszą;-) Jeździłem dwa dni więc ciężko coś powiedzieć. Pierwszy raz Mala Upa, wrażenie - ni pies ni wydra. Drugi orczyk w Kamieńsku krótko i starałem się dynamicznie choc na małej prędkości bo krótko, ale twardo i nawet mi się spodobało. Doświadczenia jednak w tego typu nartach nie mam. Choć zeszły sezon przejechałem na pazdzierzach o podobnym taliowaniu, więc trochę krecilem;-) Do Rossi też mam sentyment. Na żadnych porzadnych slalomkach nie jeździłem, tytułowa kusi... w przyszłym może sezonie.

Prorok czy co?

Załączone miniatury

• DSC_0275.JPG

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#39 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2425 postów
903
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 kwiecień 2019 - 04:22

Tymczasem starszy model komórki w wysokości 150 dla kobiet i niewysokich oraz lekkich facetów do przytulenia:
https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-150