Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2018
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 16:42

Hej,

Stalem sie posiadaczem dokladnie tego zestawu Rossignol Hero FIS SL R21WC + SPX15 Rockerflex 165 cm:

https://www.skitreff...is-sl-2017.html

Przez ostatnie 6 lat ujezdzalem bardzo stare Salomony Equipe 10 3V Race PWA SL 165 cm z wiazaniami s914 (14DIN), te same co w linku ponizej:
http://f1.skipanoram...ace_PWA_SL.html

Od razu mowie, ze nie jezdze na tyczkach, ani nie jestem zawodnikiem, choc moje umiejetnosci chyba nie sa najgorsze, bo co roku na wyjazdach narciarskich instruktorzy wrzucaja mnie do grupy najwyzszej mozliwej - eksperckiej.

A teraz do rzeczy, na w/w Salomonach jezdzilo mi sie tak dobrze, ze postanowilem kupic cos podobnego, ale nowego. Co roku mam mozliwosc testowania najwyzszych i najnowszych modeli SL, ale nie komorkowych i pokusilem sie kilka razy. Po kilku zjazdach nowiutkie tegoroczne SL zawsze wymienialem na moje wiekowe wysluzone Salomony, bo po prostu zaden z modeli SL im nie dorownywal stylem, agresywnoscia  i latwoscia jazdy. 

Czy moje nowe Rossignole Hero FIS SL sa choc troche podobne do Salomonow? Czy to sa narty komorkowe? Mam delikatnego stresa, gdyz jeszcze ich nie testowalem, a wylozylem na nie troche kasy (640 EURO) i mam obawy, czy nie beda dla mnie troche za trudne w prowadzeniu itp, Jesli ktos jezdzil na tym modelu Rossignoli, prosze o wypowiedz. Innych, nie jezdzacych, ale bedacych w temacie, tez b. prosze o opinie. Bede testowal je w marcu w alpach francuskich i umieram z ciekawosci czy choc troche beda jak moje ukochane Salomony Equipe 10 3V Race PWA SL.

Odnosnie Salomonow, czy one sa komorkowe?

Dzieki i Pozdrawiam wszystkich zapalencow SL ;)

Mariusz

#2 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 963 postów
  • Na forum od: 08.2017
654
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 25 styczeń 2018 - 17:08

Nie znam się, więc się wypowiem...joke :)

Tak, zakupiony przez Ciebie Rossignol to komórka z homologacją FIS. Jeśli chodzi o komórki slalomowe to sprawa jest o tyle prosta, że każda jest zgodna z normami FIS. W SL nie ma takiego zamieszania jak z GS, gdzie masz FIS, non-FIS, master, sklepowki itd. W SL masz sklepówkę i później komórę, która jednocześnie jest zgodna z FIS. Tak że dopiskiem FIS się nie przejmuj.

Salom 3v Race, jeździłem parę lat temu i narta przyjemna, ale na 200% z komórki będziesz bardziej zadowolony. Tym bardziej, że jak twierdzisz jeździsz całkiem dobrze.

Ile ważysz ?

#3 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 17:34

Tak, zakupiony przez Ciebie Rossignol to komórka z homologacją FIS. Jeśli chodzi o komórki slalomowe to sprawa jest o tyle prosta, że każda jest zgodna z normami FIS. W SL nie ma takiego zamieszania jak z GS, gdzie masz FIS, non-FIS, master, sklepowki itd. W SL masz sklepówkę i później komórę, która jednocześnie jest zgodna z FIS. Tak że dopiskiem FIS się nie przejmuj.

Salom 3v Race, jeździłem parę lat temu i narta przyjemna, ale na 200% z komórki będziesz bardziej zadowolony. Tym bardziej, że jak twierdzisz jeździsz całkiem dobrze.

Ile ważysz ?

Ile ważysz ?

Dzieki za wypowiedz, ostatnio duzo czytam o nartach zawodniczych i wszyscy pisza ze trzeba wlozyc wiecej sily zeby osiagnac to samo co na wersji sklepowej SL, ze nie wybaczaja bledow, ze twarde i nadaja sie tylko na dobrze przygotowane trasy, ze szybciej sie zuzywaja...itd itp Sam nie wiem czy dobrze zrobilem kupujac te Rossignole. Skoro sa komorkowe, to oznacza ze beda do wywalenia po jednym sezonie? Co do Salomonow to wszyscy twierdzili, ze mam najwyzszy dostepny model zawodniczy z Pucharu Swiata z 2003 czy 2004 roku. Czy to nie oznacza, ze one tez byly komorkowe? A moja waga to 83 kg i 184 wzrostu. Zastanawialem sie tez nad wersja nie-komorkowa Rossignoli, czyli tzw sklepowy SL (HERO ELITE ST TI -https://www.skitreff...-ti-konect.html),ale ze cena byla prawie ta sama (150EURO taniej), to wzialem HERO FIS SL, model z 2016/2017 roku. Zastanawiajace jest tez, ze ten sam model HERO FIS SL z 2017/1018 roku kosztuje 100EURO drozej - https://www.skitreff.de/de/ski-sport/ski/renn-ski/rossignol-ski-hero-fis-sl-r21-wc-saison-2018.html , a wyglada dokladnie tak samo...

Pzdr, Mariusz

#4 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:02

Właśnie miałem zapytać ile ważysz.

Tylko w sytuacji gdy ważyłbyś jak szczuplutki 10 latek te Salomony mogły by być konkurencyjne i to tylko teoretycznie :)

Przy tej wadze to inna galaktyka :)

Zrobiłeś bardzo dobrze.

Kupiłeś znakomitą nartę.

Nie przejmuj się mitami i pierdołami rozsiewanymi przez narciarskich...........teoretyków któży nigdy na takiej narcie nie jeździli.

"Za trudne" to mogą być narty 100 kilogramowego czołowego zawodnika PŚ a nie klubowe komórki.

Znam takie które są miększe od niektórych sklepowych.

To normalne, dobre narty które mają wybitną dynamikę.

Jeździ się na nich normalnie.

Jak ktoś jest słaby to nie wykorzysta ich zalet ale nawet jemu nie będą jazdy utrudniać.

p.s. kilka lat temu moja ( chyba ) 11-sto letnia wtedy córka jeździła na damskich komórkach 155cm bez najmniejszego problemu.

Na co dzień(teraz 15 lat) jeździ na juniorskich komórkach 151cm i nie ma za sobą żadnej klubowej przeszłości.

100% amatorka.

#5 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 948 postów
503
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:53

Obawiam się, że nie  będą podobne do tych Salomonów : )

Jeżeli dobrze jeździsz to powinieneś być zadowolony.

Choć dziwi trochę, że testowane najnowsze modele SL (i to żaden z wielu jak wynika z posta) nie dorównywały w Twojej opinii twoim Salomonom.

Napisz jak wrażenia koniecznie !

PS: Zawsze myślałem, że do Francji to się zabiera Armady : D

#6 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:59

@Harpia Dzieki! Czylo rozumiem, dla osob o malej wadze te Salomony sa jednak troche latwiejsze od Rossignolek? Zobaczymy w marcu,,, To moje pierwsze nowe narty i teraz martwi mnie jedynie ich zywotnosc, bo z tego co wszyscy pisza w komorkowych jest mniej krawedzi (ogladalem moje Rossignole i nie zauwazylem tej cechy) i ogolnie szybciej sie zuzywaja, w co tez ciezko mi uwierzyc, bo skoro moje 12 letnie Salomony Equipe 10 3V Race PWA SL sa tez komorkowe, to jakim prawem moglby tyle czasu przetrwac ? Nadal swietnie mi sie na nich jezdzi, spody nadal sa w dobrym stanie a krawedzi ile bylo tyle jest, przynajmniej ja nie widze roznicy :)

#7 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:07

Obawiam się, że nie  będą podobne do tych Salomonów : )

Jeżeli dobrze jeździsz to powinieneś być zadowolony.

Choć dziwi trochę, że testowane najnowsze modele SL (i to żaden z wielu jak wynika z posta) nie dorównywały w Twojej opinii twoim Salomonom.

Napisz jak wrażenia koniecznie !

PS: Zawsze myślałem, że do Francji to się zabiera Armady : D

@wkg Tzn, ze beda duzo lepsze od Salomonow, czy duzo gorsze (w sensie trudniejsze)? Co do testowania najnowszych modeli SL, to tak wlasnie bylo, nie pamietam jednak co to za firma byla czy model. Pan jednak twierdzil ze to tegoroczny model SL zblizony do moich archaicznych 12 letnich Salomonow, ktore zawsze okazywaly sie lepsze:) Nie wiem, moze po prostu trzeba bylo pojezdzic wiecej niz 2 godziny i sie do konkretnego modelu przyzwyczaic i go dobrze wyczuc. A Alpy Francuskie, bo po prostu jest do nich najblizej z UK, gdzie obecnie pracuje i mieszkam

#8 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:17

Nie znam pojęcia łatwiejsze czy trudniejsze narty.

Nie jeździłem na nartach Hirschera . 

Wszystkie inne są ok dla każdego.

Moje obie dziewczyny jeżdżą na komórkach.

Żona, daleeeeeeeko od 8 woli swoje narty od innych bo czuje się na nich pewnie.

Córka, robi super postępy ale jak pisałem 100 % amatorka i właściwie nie wie,że od zawsze jeździ na komórkach.

Chyba tylko do 130cm miała narty w kwiatki czy inne ładne motywy

Później już tylko tatusia "komórkowe skrzywienie"

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 948 postów
503
  • Warszawa

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:22

@wkg Tzn, ze beda duzo lepsze od Salomonow, czy duzo gorsze (w sensie trudniejsze)? Co do testowania najnowszych modeli SL, to tak wlasnie bylo, nie pamietam jednak co to za firma byla czy model. Pan jednak twierdzil ze to tegoroczny model SL zblizony do moich archaicznych 12 letnich Salomonow, ktore zawsze okazywaly sie lepsze:) Nie wiem, moze po prostu trzeba bylo pojezdzic wiecej niz 2 godziny i sie do konkretnego modelu przyzwyczaic i go dobrze wyczuc. A Alpy Francuskie, bo po prostu jest do nich najblizej z UK, gdzie obecnie pracuje i mieszkam

Będa inne, bo mają inną konstrukcję. Pod pojęciem trudniejsze rozumiesz sztywne jak się domyślam - nie powiem Ci.

Nigdy nie jeździłem na komórkowych Rosołach to nie odpowiem - jeździłem na WC9 Oversize TI (tragedia) i tych cywilnych które wrzuciłeś (OK).

Osobiście lepiej mi się jeździło na headach i.SL ale to oczywiście nic nie znaczy ! 

W każde narty można się wjeździć choć ja osobiście co wyjazd biorę jakieś do testów i jak mi sie spodobają to je po prostu kupuję pod wpływem impulsu : )

Z tą Francją to oczywiście żart, tam dużo ludzi jeżdzi poza trasą - stąd skojarzenie. 

PS: Oszaleć można od funkconalności wklejania cytatów na tym forum ; ))

#10 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1635 postów
  • Na forum od: 01.2015
1088
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:33

One nie będą ani lepsze ani gorsze one po prostu będą inne - twoje "stare" salomony to jak by powiedzieć troszkę inna filozofia w budowie a co za tym idzie w użytkowaniu. Na pewno będziesz zadowolony jak się z nimi oswoisz. Ja swoje "stare" czasami odświeżam na górce i powiem ci taka samo jak tym mam mieszane odczucia ale zarówno na "nowych" jak i "starych" jeździ mi się wyśmienicie należy tylko odrzucić przyzwyczajenia.  

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#11 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:54

Rossi Fis będą zdecydowanie i jednoznacznie LEPSZE niż stare Salomony.

Nie wiem jak ująć inne głosy aby nie było, nie ładnie.

Dynamika z innej galaktyki.

Nie chciałem tego pisać ale te stare Salomony nie były naprawdę wybitne nawet jak były aktualne.

Znam starsze i lepsze narty od nich.

Stare przyzwyczajenia trzeba zdecydowanie odrzucić. (Jeśli ktoś jeszcze ma)

#12 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:03

AP10

Ile i jakie miałeś współczesne komórki SL?

Tak do 6 ściu lat wstecz.

No dobra 10 lat.

#13 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:37

Moze ja po prostu nauczylem sie jezdzic (wyczulem/oswoilem/przyzwyczailem) na tych Salomonach i dlatego wydaje mi sie, ze sa bardzo dobre. Dynamika z innej galaktyki, inna filozofia w budowie, inna konstrukcja - cos czuje, ze bedzie maly szok po przesiadce na Rossi HERO FIS SL :) Jak tylko przetestuje podziele sie wrazeniami. Wyjazd planuje na luty/marzec takze juz niedlugo. W internecie niestety ciezko znalezc cos na temat tego modelu, jest tylko test wersji nie-komorkowej Rossignol Hero Elite ST (SL)

Wlasnie znalazlem cos nowego:

• wkg podziękował za tę wiadomość

#14 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 948 postów
503
  • Warszawa

Napisano 25 styczeń 2018 - 21:17

Teraz jesteś w bardzo komfortowej sytuacji - nie masz wyjścia : ) 

Nie musisz się zastanawiać : D

Pewnie będą lepiej oddawać energię od cywilnych i Ci sie spodobają !

#15 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
576
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:31

W NTN po swoich "testach" piszą, że są "przyjazne i łagodne", polecane dla amatorów.

http://ntn.pl/upload...e/19_nr1/#104/z

#16 tsrtresor

tsrtresor

Nowy użytkownik

• 7 postów
3

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:56

@wkg - w sumie dobrze wyszlo, gdybym zrobil na odwrot, pewnie do dzis bym sie zastanawial ktore wybrac :) A o wyborze zadecydowaly: model zawodniczy FIS SL 165, a pozniej kolorystyka. Zaden inny producent nie oferuje podobnej kolorystyki za wyjatkiem chyba Atomica. Takze nie mialem duzego wyboru. Kolorystyka, bo idealnie pasuja do kurtki, kijkow i wszystkiego co mam.

@wojtek_pw - dzieki, tylko utwierdziles mnie w przekonaniu, ze to byl dobry wybor. Najbardziej obawialem sie ze to model tylko dla zawodowcow (komorka, FIS - te okreslenia troche odstraszaja) i dla amatora moga okazac sie meczace po dluzszej jezdzie. Ale skoro w NTN pisza, ze dla amatorow jak najbardziej i ze nie wymagaj az tak duzej pracy jak inne komorkowe, to tylko mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze wybor byl jak najbardziej trafny.

#17 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 948 postów
503
  • Warszawa

Napisano 25 styczeń 2018 - 23:06

@wkg - w sumie dobrze wyszlo, gdybym zrobil na odwrot, pewnie do dzis bym sie zastanawial ktore wybrac :) A o wyborze zadecydowaly: model zawodniczy FIS SL 165, a pozniej kolorystyka. Zaden inny producent nie oferuje podobnej kolorystyki za wyjatkiem chyba Atomica. Takze nie mialem duzego wyboru. Kolorystyka, bo idealnie pasuja do kurtki, kijkow i wszystkiego co mam.

Wiesz ... z nartami, autami, rowerami to jest trochę tak, że trzeba je lubić ; )

Jak nie lubisz, to zwalasz na nie wszystkie swoje błędy, jak lubisz, to błędy eliminujesz a one się odwdzięczają ; D

Przeciez w narciarstwie chodzi tylko o jedno: o fun factor : D

#18 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1635 postów
  • Na forum od: 01.2015
1088
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 25 styczeń 2018 - 23:11

AP10
Ile i jakie miałeś współczesne komórki SL?

Tak do 6 ściu lat wstecz.
No dobra 10 lat.

A muszę się tłumaczyć. Nie nowych nie mam od lat bo mnie zwyczajnie nie stać ani na zielone ani na czerwone ani na żadne inne kolory. Mam za to dobrego kumpla który co sezon ma nowe - więc sobie testuję- dupy nie urywa

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#19 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 26 styczeń 2018 - 00:25

Mam za to dobrego kumpla który co sezon ma nowe - więc sobie testuję- dupy nie urywa

Bez komentarza.

#20 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 948 postów
503
  • Warszawa

Napisano 26 styczeń 2018 - 00:50

Tak swoją drogą - podpinając się do tematu - ciekaw jestem, czy ktoś tu ma objeżdżone i Heady i.SL i Heady i.SL RD - czyli najwyższe "sklepowe" slalomki Heada.

Te RD mnie kuszą ale nie miałem okazji pojeździć.  Pytanie czy różnica jest olbrzymia - nie będa to moje jedyne narty więc nie musze ich traktować jako całodziennych.

I ciekaw jestem czy to prawda, że się szybciej kończą od i.SL ?