Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafal_Skce

Rafal_Skce

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2018
1

Napisano 23 styczeń 2018 - 15:20

Cześć,

w przyszłym tygodniu będę w okolicach Jurgowa i Bukowiny.

Cele główne wyjazdu są dwa:

• nauka jazdy syna (w ubiegłym roku spędził 3 dni w Świętokrzyskich, każdego dnia 1h z instruktorem + 1h samodzielnie, spodobało się generalnie i chce kontynuować naukę)
  • powrót żonki po 6 latach nie jeżdzenia na nartach (ostatnie dwa wyjazdy to Dolomity we Włoszech, ale głód jest tak wielki że każdy stok sprawi radość)

I tutaj mam pytania:

• jaki stok i jaka szkoła (może konkretny instruktor) będzie najlepsza? słyszałem o RusinSki i Niedźwiadku w Bukowinie oraz o Jurgowie. Fajnie byłoby aby w okolicy stoku była jakaś ciepła baza, gdzie będzie można posiedzieć z półrocznym dzieckiem podczas zabawy pozostałej części rodziny na stoku.
  • gdzie wypożyczyć sprzęt młodemu i żonie? czy są jakieś tańsze i polecane opcje inne niż przy stoku?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

#2 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1086
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 23 styczeń 2018 - 20:43

Cześć,

w przyszłym tygodniu będę w okolicach Jurgowa i Bukowiny.

Cele główne wyjazdu są dwa:

• nauka jazdy syna (w ubiegłym roku spędził 3 dni w Świętokrzyskich, każdego dnia 1h z instruktorem + 1h samodzielnie, spodobało się generalnie i chce kontynuować naukę)
  • powrót żonki po 6 latach nie jeżdzenia na nartach (ostatnie dwa wyjazdy to Dolomity we Włoszech, ale głód jest tak wielki że każdy stok sprawi radość)

I tutaj mam pytania:

• jaki stok i jaka szkoła (może konkretny instruktor) będzie najlepsza? słyszałem o RusinSki i Niedźwiadku w Bukowinie oraz o Jurgowie. Fajnie byłoby aby w okolicy stoku była jakaś ciepła baza, gdzie będzie można posiedzieć z półrocznym dzieckiem podczas zabawy pozostałej części rodziny na stoku.
  • gdzie wypożyczyć sprzęt młodemu i żonie? czy są jakieś tańsze i polecane opcje inne niż przy stoku?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

Jurgów raczej nie (choć ma dobrych instruktorów) - jest stromo jak na 5 latka który spędził na nartach 6 godzin. Kozieniec - dół stoku (dobra baza, sala zabaw dla dzieci), stok do zjechania objazdem (dziś odpalili). Orczyk i taśma w dolnej części. Ewentualnie Litwinka - taśma na dole (ale baza do posiedzenia jedynie przy górnej stacji kanapy). Stok łagodny o równomiernym spadku, moja 4,5 letnia córka radzi sobie na nim bez problemów.

Kaniówka (taśma, orczyki ale jest mocno zatłoczona).

Białka (Kotelnica) - dziwnie pusta jak na ferie. Tu fajnym rozwiązaniem jest instruktor z Kaniówki, z którym wjeżdżasz na stoki Kotelnicy (od tego roku jest nowy łącznik pomiędzy tymi stacjami). Unikasz stania w kolejkach na Kotelnicy. 

Wypożyczalni masz całą masę w okolicy, ceny mocno zróżnicowane.

Pozdrawiam z Jurgowa.

#3 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPipPip
  • 422 postów
  • Na forum od: 10.2015
489
  • Umiejętności: 3

Napisano 23 styczeń 2018 - 22:40

Też polecę Koziniec. Mają przedszkole narciarskie dla dzieci, a jak się wyjeżdżą mogą pobawić się w specjalnej sali zabaw (można dziecko zostawić pod opieką i dalej samemu szusować). Dwa lata temu moja córka (wtedy 5 lat jeździła z innymi dziećmi). Spora karczma. Całkiem fajny stok z różnym wariantem zjazdu. W dolnej części "talerzyk" z możliwością zjazdu po obu stronach (jedna dla zupełnie początkujących). Bardzo dobry dojazd (w przeciwieństwie do Litwinki, gdzie bardziej renomowana szkoła narciarska dla dzieci znajduje się przy dolnej stacji, a tam trochę wertepy).

#4 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 140 postów
  • Na forum od: 01.2012
129

Napisano 24 styczeń 2018 - 00:37

W tej okolicy Koziniec lub telefon do Frajdy z pytaniem gdzie jeżdżą.

#5 Rafal_Skce

Rafal_Skce

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 24 styczeń 2018 - 10:31

Super! Bardzo dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi!

Dojazd do stacji Koziniec dodatkowo wydaje się z mojej bazy noclegowej wydaje się bardzo przyjemny, więc wszystko dobrze się składa. Raz jeszcze dziękuję za pomoc!

Frajda - nie znam niestety, wybaczcie pytanie - rozumiem, że robi godne polecenia kursy dla dzieciaków? Widzę, że 3 lutego organizują ligę dla przedszkolaków własnie w Kozińcu. Może będą tam wcześniej... :)

#6 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 140 postów
  • Na forum od: 01.2012
129

Napisano 24 styczeń 2018 - 10:53

Tak - "Frajda" to zakopiańska szkoła/klub. Zajęcia prowadzą w różnych lokalizacjach, są organizatorem Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków -> całkiem ciekawa impreza nie tylko dla małych "ścigaczy". Obserwując od kilku lat prowadzone przez nich zajęcia mogę z czystym sumieniem polecić to co robią.

#7 Rafal_Skce

Rafal_Skce

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:47

Tak - "Frajda" to zakopiańska szkoła/klub. Zajęcia prowadzą w różnych lokalizacjach, są organizatorem Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków -> całkiem ciekawa impreza nie tylko dla małych "ścigaczy". Obserwując od kilku lat prowadzone przez nich zajęcia mogę z czystym sumieniem polecić to co robią.

Super, zadzwonię w takim razie i zapytam... :)