Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tormentor

tormentor

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2013
0
  • Umiejętności: 7

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:31

Cześć!
W lutym wybieram się na pierwszy wyjazd freeride'owy w życiu do Gruzji. Jako, że w mojej kolekcji nart najszersze pod butem są Rossignole Experience 88, postanowiłem wypożyczyć coś szerszego na wyjazd.
Pytanie: czy da się coś takiego wypożyczyć w Warszawie czy raczej wysyłkowo? W jakie narty celować? Obstawiam, że coś koło 110 pod butem, ale nie mam doświadczenia.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 31

3. Waga - 102 kg (bardzo duża siła nóg, trenowałem długo trójbój siłowy)

4. Wzrost - 180 cm

5. Na nartach jeżdżę od ..17 sezonów z przerwami (średnio 10 dni rocznie, ostatnimi laty więcej, w tym roku już 10 dni).

6. Moje umiejętności określam na .... 6-7

7. Moje buty to - dalbello Panterra 130

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Experience 88, Rossignol Pursuit 18, Volkl Racetiger SC

#2 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8793 postów
  • Na forum od: 09.2006
3161
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:17

Cześć!
W lutym wybieram się na pierwszy wyjazd freeride'owy w życiu do Gruzji. Jako, że w mojej kolekcji nart najszersze pod butem są Rossignole Experience 88, postanowiłem wypożyczyć coś szerszego na wyjazd.
Pytanie: czy da się coś takiego wypożyczyć w Warszawie czy raczej wysyłkowo? W jakie narty celować? Obstawiam, że coś koło 110 pod butem, ale nie mam doświadczenia.

1. Płeć - mężczyzna
2. Wiek - 31
3. Waga - 102 kg (bardzo duża siła nóg, trenowałem długo trójbój siłowy)
4. Wzrost - 180 cm
5. Na nartach jeżdżę od ..17 sezonów z przerwami (średnio 10 dni rocznie, ostatnimi laty więcej, w tym roku już 10 dni).
6. Moje umiejętności określam na .... 6-7
7. Moje buty to - dalbello Panterra 130
8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Experience 88, Rossignol Pursuit 18, Volkl Racetiger SC

dobre buty!
wybierz cos co najkmniej 100 pod butem - moim zboczeniem to Volkl ale jest nieskonczenie wiele modeli
jezeli naprawde wierzysz, ze pojezdzicie duzo w swiezym, to 110-130 bylo by lepszym wyborem (spojrz na moj profil tam sa przytoczone modele)

O ABC nie mowie bo to oczywiste

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#3 tormentor

tormentor

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:31

dobre buty!
wybierz cos co najkmniej 100 pod butem - moim zboczeniem to Volkl ale jest nieskonczenie wiele modeli
jezeli naprawde wierzysz, ze pojezdzicie duzo w swiezym, to 110-130 bylo by lepszym wyborem (spojrz na moj profil tam sa przytoczone modele)

Tak, jadę na zorganizowany wyjazd z doświadczonymi osobami. ABC będzie wypożyczone, kurs lawinowy zapewniony. Kijki z szerokimi talerzykami mam - kwestia tylko wypożyczenia nart przed wylotem.

Nie wiem czy wierzę w świeży puch :) - chciałbym takie narty, żebym dał radę coś podziałać, nie odstawać od grupy (mają być różne poziomy zaawansowania) i nie zrazić się.

#4 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8793 postów
3161
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 styczeń 2018 - 20:53

Tak w ogole,w mojej Rodzinie, to ostatnie, lekko liczac, 20 lat wyjazdow - kazdy byl/jest pod katem free - na taki wyjazd zawsze zabieram 2 pary :zawsze biore Mantre (tylko roczniki sie zmieniaja). A jako prawdziwe narzedzie do prawdziwego sniegu zwykle albo Two/Confession/Katana.......

wtedy wiem, ze wykorzystam warunki w sposob zblizony do idealnego.....

PS Sorry za metlik

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#5 JurekP

JurekP

Użytkownik

• PipPipPip
  • 844 postów
  • Na forum od: 04.2008
428
  • Umiejętności: 6
  • Gdańsk

Napisano 12 styczeń 2018 - 21:15

zawsze biore Mantre (tylko roczniki sie zmieniaja).

Przy okazji - zmieniłeś Mantrę na wersję z full rockerem, czy używasz któregoś ze starszych roczników o profilu tip rocker - camber?

#6 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8793 postów
3161
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:16

Przy okazji - zmieniłeś Mantrę na wersję z full rockerem, czy używasz któregoś ze starszych roczników o profilu tip rocker - camber?

nadal uzywam z camber... jezdzilem na full rocker I jest OK - ale troche brakowalo wyjscia z zakretu : wlasnei obecnie odbywa sie premiera Mantry na 2018/19 - rozmawialem z moim czlowiekiem, ktory juz jezdzil na nich - podobno swietna!!!
  • JurekP podziękował za tę wiadomość

#7 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 03.2008
50
  • Kraków

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:25

nadal uzywam z camber... jezdzilem na full rocker I jest OK - ale troche brakowalo wyjscia z zakretu : wlasnei obecnie odbywa sie premiera Mantry na 2018/19 - rozmawialem z moim czlowiekiem, ktory juz jezdzil na nich - podobno swietna!!!

Już tam coś o niej ćwierkają:

http://blistergearre...a-m5-and-secret

https://www.skimag.c...a-m5-and-secret

#8 JurekP

JurekP

Użytkownik

• PipPipPip
  • 844 postów
  • Na forum od: 04.2008
428
  • Gdańsk

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:03

Już tam coś o niej ćwierkają:

http://blistergearre...a-m5-and-secret

Bardzo ciekawa rozmowa z inżynierami z Volkla, nie tylko na temat nowej Mantry M5 (mówią po angielsku bez niemieckiego akcentu) - polecam.

Jak się okazuje, Mantra wraca do profilu z camberem i rockerem (camber niewielki - 2mm, podczas gdy pierwsza wersja camber/rocker z rocznika 11/12 miała camber 7mm, jak zmierzyłem w swoich nartach). Ponadto zmniejszono szerokość do 96mm pod stopą, czyli tyle ile miały pierwsze modele Mantry. Mniej titanalu w górnej warstwie, za to dodano włókno węglowe. Z pewnością więc będą to znowu całkiem inne narty.

#9 tormentor

tormentor

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano wczoraj, 11:58

Poniekąd z uwagi na kiepską ofertę wypożyczenia takich nart, zdecydowałem się na używane dynastar Cham 107 (2014) 184 cm. Zobaczymy jak to będzie :)

#10 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8793 postów
3161
  • oryginalnie z p-nia

Napisano dziś, 17:36

Bardzo ciekawa rozmowa z inżynierami z Volkla, nie tylko na temat nowej Mantry M5 (mówią po angielsku bez niemieckiego akcentu) - polecam.
Jak się okazuje, Mantra wraca do profilu z camberem i rockerem (camber niewielki - 2mm, podczas gdy pierwsza wersja camber/rocker z rocznika 11/12 miała camber 7mm, jak zmierzyłem w swoich nartach). Ponadto zmniejszono szerokość do 96mm pod stopą, czyli tyle ile miały pierwsze modele Mantry. Mniej titanalu w górnej warstwie, za to dodano włókno węglowe. Z pewnością więc będą to znowu całkiem inne narty.

Ma to byc wersja Werks

see this

https://gearjunkie.c...antra-m5-review

moje nowe 2018/19 , 184 dlug juz sie szykuja dla mnie........ Prawdopodobnie moja Malzonka tez wezmie 170 - nie chce Volkl Secret, zwlaszcza, ze wezsze nieco od Mantry
  • yoss podziękował za tę wiadomość

#11 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 03.2008
50
  • Kraków

Napisano dziś, 19:23

Liczę na recenzję, w tym porównanie z poprzednimi. ;)

#12 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1246 postów
  • Na forum od: 01.2015
716
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano dziś, 22:35

dobre buty!

Przepraszam cię bardzo ;)  ;)  ;) ale nie mogłem się powstrzymać 

Jeżeli to jest FR to jestem ciekaw ile mają pod butem....... ;)  ;)

#13 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2022 postów
  • Na forum od: 05.2006
1216
  • Śląsk

Napisano dziś, 23:08

Przepraszam cię bardzo ;)  ;)  ;) ale nie mogłem się powstrzymać 

Jeżeli to jest FR to jestem ciekaw ile mają pod butem....... ;)  ;)

Narty wąskie ale talerzyki w kijach mają pro.  :)

Nigdy nie jeździjcie w miękkim śniegu ze stożkowymi talerzykami (w kijach typu race).  Nie dosyć, że jest to upierdliwe to jeszcze niebezpieczne.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il