Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

narty komórkowe - kilka pytań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#141 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 501 postów
  • Na forum od: 11.2011
308
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce - Mazowieckie

Napisano 11 marzec 2018 - 14:45

.....   Na YT pokazał się fajny filmik z jazdą na komórach.
......

na pewno znajdzie się ktoś kto nazwie go "szuracz" lub "kapeluch"

Pozdrawiam -Włodek

#142 Harpia

Harpia

Wywalam się co 10 skrętów :)

• PipPipPipPipPipPip
  • 4362 postów
  • Na forum od: 02.2009
3409
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 11 marzec 2018 - 14:49

Może nie tak mocno bo to dobry narciarz ale nie wybitny.

Cały trick polega na puszczeniu i przycięciu narty.

Można to zrobić na każdej narcie, nawet ołówkach.

Zresztą na tym polegał kiedyś skręt cięty.

Nic nowego.

#143 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 501 postów
308
  • Siedlce - Mazowieckie

Napisano 11 marzec 2018 - 15:33

.....  Można to zrobić na każdej narcie, nawet ołówkach.

Zresztą na tym polegał kiedyś skręt cięty.

Nic nowego.

Właśnie dlatego drażni mnie gdy ktoś dzisiaj używa powyższych określeń dla przyjętej techniki dostosowanej do zaistniałej sytuacji sprzętowej lub terenowej.

Pozdrawiam -Włodek

#144 w4rm3r

w4rm3r

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2018
3

Napisano 11 marzec 2018 - 16:55

Cześć
Widzę że jesteś wyznawcą sekty FIS ;-)
A teraz mam pytanie czy aby na pewno masz prawdziwe GS bo jeśli mają R 35 to nie są to prawdziwe GS HEHEHE w tym roku prawdziwi GSowcy :-D jeżdżą na R 30 :-P
Pozdro

Jan Koval widać lubuje się w krytykowaniu żartów (np ten o zostawianiu w tyle koleżanek, bo przecież wiem że znajdzie się mnóstwo kobiet, czy nawet nastolatek, które jeżdżą lepiej ode mnie i pewnie większości osób ) i kolokwializmów. Zostawmy go z tym.

@Jan Koval
Nie jestem ekspertem, nigdy nie będę i do tego żebym miał frajdę z jazdy nie potrzebuję trzymać się dokładnej terminologii, słuchać ekspertów i ekspertów od bycia ekspertami.
Chciałem usłyszeć, co o tych nartach mogą powiedzieć osoby takie jak ja, które na nich jeździły niezawodowo, rekreacyjnie, i to mniej więcej dostałem.
Ja na tym nie jadę wygrywać Puchar Świata. Nie jadę nawet zdobywać Pucharu Jazdy Technicznej o Złote Kalesony. Nie zamierzam zdobywać Pucharu Forumowego Eksperta. Zależy mi żeby dostosować swój sprzęt do swojego stylu jazdy i preferencji.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, każdy z nas ostateczne podejmuje decyzje samemu, słucha opinii, które są dla niego interesujące i ma prawo używać terminologii takiej, jak uważa, jeśli nie ma słownikowych definicji i opisów.

Dzięki za uświadomienie jakim ignorantem i impertynentem jestem.

• polm podziękował za tę wiadomość

#145 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 567 postów
  • Na forum od: 12.2007
158
  • Umiejętności: 1
  • śląsk

Napisano 11 marzec 2018 - 17:44

Narta R30 183cm FIS będzie fajna do jazdy na twardych stokach. Do jazdy na tyczkach taka sobie( trudno zmieścić się )- miałem 190 27m i jak dla mnie super do jazdy wolnej za trudne na bramki. Damska będzie aż nadto sztywna i może być problem w takim dogięciu jej w skręcie żeby wystrzeliła do następnego co może powoować że narta będzie sprawiała wrażenie kołka (kwestia techniki)Będą fajne przy dużej prędkości tak około 90-100km/h. Ogólnie jak dla mnie fajna narta do jazdy poza tyczkami dla kogoś kto wie o chce kupić (szczególnie jeżeli cena jest niska)

#146 w4rm3r

w4rm3r

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2018
3

Napisano 11 marzec 2018 - 18:15

Narta R30 183cm FIS będzie fajna do jazdy na twardych stokach. Do jazdy na tyczkach taka sobie( trudno zmieścić się )- miałem 190 27m i jak dla mnie super do jazdy wolnej za trudne na bramki. Damska będzie aż nadto sztywna i może być problem w takim dogięciu jej w skręcie żeby wystrzeliła do następnego co może powoować że narta będzie sprawiała wrażenie kołka (kwestia techniki)Będą fajne przy dużej prędkości tak około 90-100km/h. Ogólnie jak dla mnie fajna narta do jazdy poza tyczkami dla kogoś kto wie o chce kupić (szczególnie jeżeli cena jest niska)

Wiem, już się pogodziłem z tym że nie będę miał narty do wszystkiego.
Na przejazd po tyczkach pożyczę coś od znajomych.
Nie zapłaciłem zbyt dużo, więc w razie jeśli mi się nie spodoba, to sprzedam i na przyszły rok kupię inne.
W tym roku skusiłem się, poszedłem na głęboką wodę i mam nadzieję, że moje umiejętności mnie nie zawiodą  ;)

#147 MajsterMisiewicz

MajsterMisiewicz

Użytkownik

• PipPip
  • 225 postów
  • Na forum od: 01.2017
93
  • Kraków

Napisano 11 marzec 2018 - 18:17

Jeśli nie waży się mniej niż 20 kg, to z dociążeniem, a tym bardziej odciążeniem nie ma problemu.

Szczerze powiedziawszy, ,,kołki" są dla mnie najfajniejsze. Pewnie dlatego, że najwięcej jeździłem na headzie, oni mają chyba najsztywniejsze narty w grupie ,,komórek dla klubów". No może jeszcze sztekl, nie mam porównania, nie testowałem. W każdym bądź razie, właśnie takie sztywne narty oddawały mi najwięcej energii ze skrętu, wręcz wyrzucały, nawet przy niewielkim urzuciu siły. Każdy jeździ inaczej, wiadomo. Pan X wybierze elastyczniejsze narty, a Pan Y sztywne i mogą mieć identyczny czas. Z resztą, tak działa WC.

#148 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 965 postów
  • Na forum od: 01.2015
1068

Napisano 11 marzec 2018 - 19:58

Trochę obok tematu ale polecam książkę zatytułowaną "Czy Wielki Wybuch był głośny?"

Witam

A kto go miał usłyszeć? A swoją drogą, kto to napisał? Autor-fizyk, czy dziennikarz? A jak fizyk - to czy z  górnej półki?  To jest też mój konik. Jak skończę praktykę na stokach, to mi przejdzie i narciarska teoria. I coś muszę robić.

Pozdrawiam

#149 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 501 postów
308
  • Siedlce - Mazowieckie

Napisano 11 marzec 2018 - 20:16

Witam

A kto go miał usłyszeć? A swoją drogą, kto to napisał? Autor-fizyk, czy dziennikarz? A jak fizyk - to czy z  górnej półki?  To jest też mój konik. Jak skończę praktykę na stokach, to mi przejdzie i narciarska teoria. I coś muszę robić.

Pozdrawiam

Autorzy: Karolina Głowacka - dziennikarka popularyzująca naukę (także w radiu) oraz Jean-Pierre Lasota - fizyk teoretyk/astrofizyk, profesor w centrum astronomicznym PAN w Warszawie oraz w Instytucie Astronomicznym w Paryżu.

Książka w formie pytań do fizyka/astrofizyka który odpowiadając w przystępny sposób wyjaśnia wątpliwości reprezentującej czytelnika dziennikarki.

Wydawnictwo Pruszyński i S-ka.

Sporo lat nie uzupełniałem wiedzy z zakresu fizyki jądrowej (dopiero budowano CERN) a tu mimowolnie częściowo ją posiadłem.

Przystępnie wyjaśnia zagadnienia astronomiczne oraz jak w oparciu o obserwacje pośrednie wyciąga się wnioski o istnieniu i zachowaniu ciał niewidocznych.

• Veteran podziękował za tę wiadomość

Pozdrawiam -Włodek

#150 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8972 postów
  • Na forum od: 09.2006
3282
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 11 marzec 2018 - 21:02

Cześć
Widzę że jesteś wyznawcą sekty FIS ;-)
A teraz mam pytanie czy aby na pewno masz prawdziwe GS bo jeśli mają R 35 to nie są to prawdziwe GS HEHEHE w tym roku prawdziwi GSowcy :-D jeżdżą na R 30 :-P
Pozdro

Ostatni raz sprawdzalem, to  na sezon 2017/18 R = lub wiekszy od 35m . dlug min 195 

I takie mam - zeby bylo dobitniej - mam je nie "dla klubow" tylko wlasnie dla zawodnikow 

Jan Koval widać lubuje się w krytykowaniu żartów (np ten o zostawianiu w tyle koleżanek, bo przecież wiem że znajdzie się mnóstwo kobiet, czy nawet nastolatek, które jeżdżą lepiej ode mnie i pewnie większości osób ) i kolokwializmów. Zostawmy go z tym.

@Jan Koval
Nie jestem ekspertem, nigdy nie będę i do tego żebym miał frajdę z jazdy nie potrzebuję trzymać się dokładnej terminologii, słuchać ekspertów i ekspertów od bycia ekspertami.
Chciałem usłyszeć, co o tych nartach mogą powiedzieć osoby takie jak ja, które na nich jeździły niezawodowo, rekreacyjnie, i to mniej więcej dostałem.
Ja na tym nie jadę wygrywać Puchar Świata. Nie jadę nawet zdobywać Pucharu Jazdy Technicznej o Złote Kalesony. Nie zamierzam zdobywać Pucharu Forumowego Eksperta. Zależy mi żeby dostosować swój sprzęt do swojego stylu jazdy i preferencji.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, każdy z nas ostateczne podejmuje decyzje samemu, słucha opinii, które są dla niego interesujące i ma prawo używać terminologii takiej, jak uważa, jeśli nie ma słownikowych definicji i opisów.

Dzięki za uświadomienie jakim ignorantem i impertynentem jestem.

Chyba za bardzo ksobnie wszystko bierzesz:  jezeli mowimy o jezdzie na narcie gigantowej, to w TYM SEZONIE jest to narta 195 min i R=35 lub wiekszy. Wszystko inne to NIE JEST GS.

roznica w jezdzie na legalnych GS a na "GS-podobnych" o prom 20 m i dlug 178 - jest olbrzymia.

Nie znaczy, ze Cie oceniam, bo NIE BEDE CCie ocenial , bo z jakiej racji? Ani nigdy bym Cie nie nazwal imbecylem, ignorantem itp - wypraszam  sobie wkladanie w moje usta czegos, czego by przez moje usta nie przeszlo.

moim jedynym punktem jest to, ze GS-y legalne i GS-owo-podobne narty sa zdecydowanie rozne...

A to na czym sie jezdzi, zalezy od posiadacza danych nart. Natomiast jak ktos jezdzi na GS-ach sklepowych, masterach i innych nartach z symbolem GS, nie znaczy, ze jezdzi na prawdziwych GS-ach. Mam nadzieje, ze to wyjasnilem w miare dobrze?

Jezeli w sezonie 2025/26 FIS poleci jazde na GS dlug 185 i R=20, to wtedy wlasnie takie narty beda nartami GS-owymi.

Niezaleznie od tego, czy regulacje FIS-u sie lubi czy nie - ona obowiazuje

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#151 Harpia

Harpia

Wywalam się co 10 skrętów :)

• PipPipPipPipPipPip
  • 4362 postów
  • Na forum od: 02.2009
3409
  • Kraków

Napisano 11 marzec 2018 - 21:17

Źle wytłumaczyłeś.

Od sezonu 17/18 obowiązujące dla GS regulacje FIS to:

193cm/30m - mężczyźni

188cm/30m - kobiety

Analizując tylko powyższe , widać wielką "mondrość" :) tych przepisów.

Mikaela Shiffrin musi jeździć na prawie takich samych sztachetach  jak np. Aksel Lund Svindal !!!!

Chciałbym także zauważyć, że narty Master są również regulowane przez FIS jako GS i ich parametry to:

185cm ( dopuszcza się -5cm!!!)

bez określonego promienia!!!!

Wysokość "stania nad śniegiem" 50mm.

#152 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8972 postów
  • Na forum od: 09.2006
3282
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 11 marzec 2018 - 21:46

Masz racje - musialem zejsc do mojego podziemia I jak wol napisane 193/30

195/35 to byl 2016/17 -  takze objezdzony

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#153 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 965 postów
1068

Napisano 11 marzec 2018 - 21:46

#154 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 965 postów
1068

Napisano 11 marzec 2018 - 21:54

Autorzy: Karolina Głowacka - dziennikarka popularyzująca naukę (także w radiu) oraz Jean-Pierre Lasota - fizyk teoretyk/astrofizyk, profesor w centrum astronomicznym PAN w Warszawie oraz w Instytucie Astronomicznym w Paryżu.

Książka w formie pytań do fizyka/astrofizyka który odpowiadając w przystępny sposób wyjaśnia wątpliwości reprezentującej czytelnika dziennikarki.

Wydawnictwo Pruszyński i S-ka.

Sporo lat nie uzupełniałem wiedzy z zakresu fizyki jądrowej (dopiero budowano CERN) a tu mimowolnie częściowo ją posiadłem.

Przystępnie wyjaśnia zagadnienia astronomiczne oraz jak w oparciu o obserwacje pośrednie wyciąga się wnioski o istnieniu i zachowaniu ciał niewidocznych.

Witam

Śledzę najnowsze dane o kosmosie na stronie

https://phys.org/jou...ysical-journal/

Pozdrawiam

#155 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 965 postów
1068