Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Endoproteza stawu biodrowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2566 postów
  • Na forum od: 10.2011
5981
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 czerwiec 2018 - 12:22

Cześć
Dzięki za rady. Ja jeżdżę tylko na MTB bo mam jeden i raczej innych kupował nie będę. Do tego opony najszersze a możliwych. Łańcuch muszę mieć pancerny ale co do przełożeń to bardzo chętnie skorzystam z pomocy a i sam serwisu nie zrobię. Namiar będzie przyjęty z wdzięcznością tym bardziej, że serwis jak widzę bliziutko a muszę go robić szybko bo tylnego hamulca już właściwie nie mam.
Pozdrowienia

Priv.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#42 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12020 postów
  • Na forum od: 11.2007
7018
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 czerwiec 2018 - 21:05

Ja w swoim Raleigh miałem pogięty przedni blat i wymiana była konieczna, przy okazji zamiast wianków w przednim suporcie włożyłem kompletny suport na łożyskach maszynowych, od razu widać było różnice. Z przodu mam korbę 52/36 ale tej mniejszej jeszcze nie używałem. Do jazdy po mieście stołecznym jedna praktycznie wystarczy. Z tylu niestety mam wolnobieg 7 biegowy, bo kaseta ze względu na nietypowe koła i wąski rozstaw uchwytów się nie mieści.
Najmniejszą zębatkę z przodu używam w rowerze MTB tylko w górach gdy podjeżdżam do apartamentu i tam rzeczywiście się przydaje. Łańcuch musi być dobrany do rodzaju kasety, czym więcej przełożeń, tym cieńszy łańcuch. Jak będziesz robił serwis roweru, daj znać na priv. Mogę podrzucić ci namiar do kolegi, który robi cuda z rowerami, a przy okazji coś ci doradzi bez niepotrzebnego drenażu kieszeni. Ma serwis w przydomowym garażu na Marysinie. Od ciebie to rzut beretem.

Cześć

Doczytałem, że mam 46,36,28 z przodu, może zmienić?

Pozdro

#43 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2566 postów
  • Na forum od: 10.2011
5981
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 czerwiec 2018 - 21:39

Jeżeli w normalnej jeździe po płaskim jeździsz głównie na największym przełożeniu i czujesz, że noga podaje, to możesz pomyśleć o wymianie największego blatu na 48 albo nawet 50. Nawet jeśli nie będziesz zapinał największego przełożenia to łańcuch będzie mniej przekoszony i dłużej wytrzyma. Jeśli jednak największego przełożenia używasz tylko na pochyłościach drogi/zjazdach, to zostawiłbym tak jak jest, szkoda kasy. No chyba że zęby już powycierane i wymiana i tak jest konieczna, to możesz wymienić na większy blat i zobaczyć czy ci pasuje.

• Mitek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#44 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6089 postów
  • Na forum od: 02.2008
4035
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:08

Przed wymianą warto sprawdzić (w necie lub serwisie) czy przednia przerzutka obsluzy wiekszą tarcze (chyba że to będzie jedyna tarcza... :-) ). A i wózek tylnej przerzutki ma ograniczoną pojemnosc ( możliwość naciągu łańcucha na 2 małych i 2 dużych zebatkach). Zwykle to działa... Ale niekoniecznie. Jeśli komus brakuje przełożeń a ma 44/11 na kołach 28" to polecam raczej szosowkę...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#45 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12020 postów
7018
  • Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:26

Przed wymianą warto sprawdzić (w necie lub serwisie) czy przednia przerzutka obsluzy wiekszą tarcze (chyba że to będzie jedyna tarcza... :-) ). A i wózek tylnej przerzutki ma ograniczoną pojemnosc ( możliwość naciągu łańcucha na 2 małych i 2 dużych zebatkach). Zwykle to działa... Ale niekoniecznie. Jeśli komus brakuje przełożeń a ma 44/11 na kołach 28" to polecam raczej szosowkę...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Cześć

Dzięki za rady. Roweru z pewnością nie zmienię choć zdaję sobie sprawę, że jazda na MTB po mieście jest nieefektywna i czasami po prostu niebezpieczna. Zastanawiałem się nad napędami i muszę się wybrać do tego serwisanta, poleconego mi przez Witka. Wtedy będę wiedział ile to kosztuje przede wszystkim.

Pozdrowienia

#46 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8974 postów
  • Na forum od: 09.2006
3283
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:44

Pare  uwag do pow postow:

2x10 lub 2x11 jest to preferowany uklad przeze mnie - 1x11 lub 1x12 wg mnie powoduje zbyt duze "skrzyzowanie" lancucha

KAZDY lancuch ma oznaczenie, do jakiej kasety jest zrobuiony (7,8,9,10,11,czy 12 biegowa)

Mitek - jezeli Twoj naped dawno byl niewymieniany, to raczej  przednie zebatki tez trzeba wymienic - I wtedy bym sie zastanowil nad zmiana na 2x10  (lub ile tam masz z tylu) - zmienil bym tylko  przod na 2 tarcze

- wtedy porownal bym koszta wymiany 3x10  vs 2x10 - poza tym koniecznie kup dobry przyrzad do miezrzenia rozciagniecia lancucha - jezeli wymienisz lancuch  przd rozciagnieciem 0.6/0.7 to kaseta powinna wytrzymac  3 nowe lancuchy

jezeli w MTBk nie uzywasz najmniejszej tarczy z przodu, to......po co MTBk  ??? - to jest najczesciej uzywana tarcza, jezeli sie jezdzi w warunkach, do jakich potrzebujesz MTBK

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#47 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12020 postów
7018
  • Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:56

Pare  uwag do pow postow:

2x10 lub 2x11 jest to preferowany uklad przeze mnie - 1x11 lub 1x12 wg mnie powoduje zbyt duze "skrzyzowanie" lancucha

KAZDY lancuch ma oznaczenie, do jakiej kasety jest zrobuiony (7,8,9,10,11,czy 12 biegowa)

Mitek - jezeli Twoj naped dawno byl niewymieniany, to raczej  przednie zebatki tez trzeba wymienic - I wtedy bym sie zastanowil nad zmiana na 2x10  (lub ile tam masz z tylu) - zmienil bym tylko  przod na 2 tarcze

- wtedy porownal bym koszta wymiany 3x10  vs 2x10 - poza tym koniecznie kup dobry przyrzad do miezrzenia rozciagniecia lancucha - jezeli wymienisz lancuch  przd rozciagnieciem 0.6/0.7 to kaseta powinna wytrzymac  3 nowe lancuchy

jezeli w MTBk nie uzywasz najmniejszej tarczy z przodu, to......po co MTBk  ??? - to jest najczesciej uzywana tarcza, jezeli sie jezdzi w warunkach, do jakich potrzebujesz MTBK

Cześć

Bo MTB fajnie wygląda.

Poza tym używam jej bardzo rzadko bo wszystko przechodzę na większych łącznie z pustyniami i bagnami. Poważniej - to jest tak, że sporo czasu spędzam na twardym (takim czy innym) ale czasami lubię/muszę zjechać w teren.

Terenówką rzadko jeździłem w prawdziwym terenie, nigdy jej nie topiłem ani nie jeździłem po skałach, ale jak masz to czujesz wolność, ze możesz a reszta...

To ta sama filozofia, którą mam z nartami - jedne ale fajne.

Pozdrowienia

#48 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
  • Na forum od: 03.2006
2135
  • Umiejętności: 1

Napisano 14 czerwiec 2018 - 14:20

Hahaha gosciu pyta o uzywane narty a po 5 wpisach ma kupic komorki GS albo SL w slusznych wymiarach.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#49 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6089 postów
  • Na forum od: 02.2008
4035
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:45

:-) Ale używane komórki..... ;-)

A w temacie... przy okazji możesz odchudzic opony. 2.5" sa w Twoich warunkach zbyteczne. Rozumiem argument ze wygladaja, ale te opory....

#50 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12020 postów
7018
  • Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:20

:-) Ale używane komórki..... ;-)

A w temacie... przy okazji możesz odchudzic opony. 2.5" sa w Twoich warunkach zbyteczne. Rozumiem argument ze wygladaja, ale te opory....

Cześć

Mam 2.25. Szersze z tym bieżnikiem już by nie weszły (czego zresztą nie wiedziałem jak kupowałem :) ). Poprosiłem jakieś pancerne żeby się nie przebijały i nie ścierały bo lubię jeździć a nie grzebać przy rowerze.

Opory biorę na siebie. ;)

Pozdrowienia