Skocz do zawartości

Z T-miasta do Włoch, pytanie o trasę...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle jeżdżę przez Szczecin, Berlin, Lipsk, Monachium itd, ale nasza krajowa 6-stka jest mocno rozkopana, podobno 9-tka w Niemczech również w wielu miejscach jest remontowana. Rozważam więc trasę przez Czechy, Wiedeń, Salzburg. Pytanie brzmi: jak wygląda obecnie ta trasa ? Ostatni raz jechałem tamtędy jakieś 2000 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uściślić?


Mogę. Dłużej. Kręcić trzeba. Zwalniać. Męczące na dłuższą metę. A to dłuższa trasa. Raz jechałem do Kaprun z Wrocka. Wystarczy. Na szczęście w tamtą na dwa razy, z przerwą pod granicą z Austrią w Czeskich Budziejowicach. Z powrotem na raz. Generalnie trasy 8h+ lepiej lecieć autostradą. PS. Skąd jedziesz? Z Łodzi jeździliśmy też na Chorwacje też słabo Mikulov, Wiedeń...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki panowie za uwagi, wygląda na to że pojedziemy A1-S5-A2-AB12-AB9, ominiemy Szczecin i DK6 której serdecznie nienawidzę, tylko skrót po S5 będzie trochę kłopotliwy.

I tak będzie najlepiej. Sam zobacz. Wg mnie mimo wszystko niemieckimi autobahnami lepiej. Choć alternatywna trasa nie taka straszna choć jednak ciągle bardziej męcząca.

Załączone miniatury

  • Screenshot_20180103-153708.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki panowie za uwagi, wygląda na to że pojedziemy A1-S5-A2-AB12-AB9, ominiemy Szczecin i DK6 której serdecznie nienawidzę, tylko skrót po S5 będzie trochę kłopotliwy.

W wariancie w którym wybrałeś masz sporo snucia pomiędzy Nowymi Marzami a Gnieznem - dużo odcinków jest pozwężanych ze względu na budowę wspomnianej S5tki. W nocy leci się całkiem ok ale w ciągu dnia proponuję Ci wersję z 3 City przez Toruń/Inowrocław.
Dochodzą Ci fantastyczne opłaty na A2 - ma być lub już była podwyżka i dolicz 80 pln w obie strony extra.
Jeżeli nie chcesz jechać drogą przez Szczecin która wychodzi najkrócej kilometrowo i najtaniej ( żadnych extra opłat) to raczej proponuję Ci trasę przez Łodź/Wrocław.
Jest odrobinę dalej niż przez Poznań ale nie masz za dużo opłat i jedziesz zdecydowanie płynniej ( poruszasz się tylko po autostradach i drogach szybkiego ruchu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wariancie w którym wybrałeś masz sporo snucia pomiędzy Nowymi Marzami a Gnieznem - dużo odcinków jest pozwężanych ze względu na budowę wspomnianej S5tki. W nocy leci się całkiem ok ale w ciągu dnia proponuję Ci wersję z 3 City przez Toruń/Inowrocław.
Dochodzą Ci fantastyczne opłaty na A2 - ma być lub już była podwyżka i dolicz 80 pln w obie strony extra.
Jeżeli nie chcesz jechać drogą przez Szczecin która wychodzi najkrócej kilometrowo i najtaniej ( żadnych extra opłat) to raczej proponuję Ci trasę przez Łodź/Wrocław.
Jest odrobinę dalej niż przez Poznań ale nie masz za dużo opłat i jedziesz zdecydowanie płynniej ( poruszasz się tylko po autostradach i drogach szybkiego ruchu).

Na decyzję którędy jechać mam jeszcze trochę czasu, rzeczywiście między Marzami a Gnieznem jest marnie ( jechałem tamtędy latem, nb też do Włoch ) cóż, zobaczymy, może sytuacja na DK 6 się poprawi. Wariantu przez Wrocław nie rozważałem choć właśnie do Wrocka jedzie się od nas komfortowo, pytanie jak jest potem do Norymbergi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na decyzję którędy jechać mam jeszcze trochę czasu, rzeczywiście między Marzami a Gnieznem jest marnie ( jechałem tamtędy latem, nb też do Włoch ) cóż, zobaczymy, może sytuacja na DK 6 się poprawi. Wariantu przez Wrocław nie rozważałem choć właśnie do Wrocka jedzie się od nas komfortowo, pytanie jak jest potem do Norymbergi.

Potem do Norymbergi z Wrocławia jest bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na decyzję którędy jechać mam jeszcze trochę czasu, rzeczywiście między Marzami a Gnieznem jest marnie ( jechałem tamtędy latem, nb też do Włoch ) cóż, zobaczymy, może sytuacja na DK 6 się poprawi. Wariantu przez Wrocław nie rozważałem choć właśnie do Wrocka jedzie się od nas komfortowo, pytanie jak jest potem do Norymbergi.


Do Norymbergii ok. Potem objazd
Monachium może zatrzymać więc timing istotny, z kolei objazd w prawo z Norymbergii narażony był ostatnio na roboty drogowe i gorszą nawierzchnię więc nie kombinowalbym. Jedź na Wrocek, Monachium (bądź tam o dobrej porze) i dalej wio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...