Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ból mięśnia czworogłowego podczas zjazdu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:28

Witam

No cóż! Siedzenie na "muldach", to siedzenie na "górce" przed muldą. Z tym, że jest to raczej wstawanie z kibelka w pierwszej fazie tego ruchu. Wjechanie w dołek, czyli prawdziwą muldę(Mulde) powinno być połączone z wyprostem, by narty ślizgały się po śniegu, a nie, będąc w powietrzu, zderzały z kolejną "górką". Ten wyprost przypomina nieco pozycję stojącą przed kibelkiem, w czasie zapinania spodni.

Specjalistów od "muld" proszę o uzupełnienie tego opisu. By rzecz była dokładnie opisana.

Pozdrawiam

Chyba nie poczytasz. Jazda po muldach(potocznie) to wyzyny narciarstwa. Sam wiesz jakie to trudne. Po 70-tce juz sie po nich nie jezdzi. Z drugiej strony nie wyobrazam sobie narciarza z 45 letnim i wiecej starzem, co tego nie umie. Tu racza mlodziez do muld nie zdolna. Teraz jade na narty z duza grupa, bedzie ponad setka. Zaproponuje jazde po muldach, ciekawi mnie ilu wyrazi ochote. Mozna sie organizowac.
  • Veteran podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#62 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2382 postów
  • Na forum od: 01.2017
880
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:41

Ja jako młodzież przyznaję. Jazda po muldach trudna jest i basta. Wracając do nart po przerwie, z olowkow na carving przesiadka i szok, akurat w Sunshine Village bo chyba nie Valley, jak się łatwo jeździ. Aż przyszedł czas na trasę Big Bumpers bodajże i niestety w połowie pierwsza gleba, do tego bez kasku, plecaczek trochę zamortyzowal, a trochę rozpedzil walniecie potylica. Kask noszę. Po muldach jeżdżę jak muszę. Pouczające z pewnością. Tracę dużo ze stylu szczególnie jak zlodzone.

#63 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 01.2015
1493

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:42

Chyba nie poczytasz. Jazda po muldach(potocznie) to wyzyny narciarstwa. Sam wiesz jakie to trudne. Po 70-tce juz sie po nich nie jezdzi. Z drugiej strony nie wyobrazam sobie narciarza z 45 letnim i wiecej starzem, co tego nie umie. Tu racza mlodziez do muld nie zdolna. Teraz jade na narty z duza grupa, bedzie ponad setka. Zaproponuje jazde po muldach, ciekawi mnie ilu wyrazi ochote. Mozna sie organizowac.

Witam

Fred świetnie trafiłeś. Ja nawet przed siedemdziesiątką przestałem jeździć. 

Pozdrawiam

#64 milosz007

milosz007

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2015
8
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:20

Wszyscy dywagujecie nad techniką jazdy kolegi, a może on po prostu zjeżdża 3 km czy 4 km stok na raz, bez zatrzymania to po trzech razach ma dość :D

Tak poważnie to oczywiście prawidłowa technika ma w tym przypadku chyba największe znaczenie.

Dla przykładu ostatnio wspominaliśmy pierwszy wyjazd w Alpy, kiedy uczyłem moją drugą połówkę jeździć, to tak się stresowała i mocno ściskała kijki, że miała zakwasy nawet na dłoniach :)

#65 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 11.2011
403
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:43

...  ból mięśni czworogłowych uda, w zasadzie uniemożliwiający zjazd 1.5 km trasą bez zatrzymania się ....

może też być tak że chcąc na stoku dorównać komuś innemu nie uwzględnia swoich narciarskich niedoskonałości 

Pozdrawiam -Włodek

#66 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
1493

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:03

...  ból mięśni czworogłowych uda, w zasadzie uniemożliwiający zjazd 1.5 km trasą bez zatrzymania się ....

Witam

To bardzo zależy od jakości trasy. Jak dziurawa, to bardzo dodatkowo męczy. Na Mosornym Groniu(1400 m trasa) jak jest jeszcze gładka i mało ludzi, to przejechanie bez zatrzymania przeze mnie nie stanowi problemu. Nawet kilka razy pod rząd. Ale jak się już nieco poryje, to wyraźnie czuję zwiększone napięcie mięśni. Opór śniegu pod nartami się zmienia. Pojawiają się małe uderzenia nart o śnieg. Można to złagodzić jadąc dość szybko i miękko. By narty nie zagłębiały się za bardzo w śnieg.

Pozdrawiam

Pozdrawiam 

#67 milosz007

milosz007

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2015
8
  • Wrocław

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:05

kryszy, dnia 31 Gru 2017 - 22:59, napisał:snapback.png

może też być tak że chcąc na stoku dorównać komuś innemu nie uwzględnia swoich narciarskich niedoskonałości 

Swoją drogą kolega może być niezłym harpaganem, jeśli bez techniki jest w stanie zjechać 1,5km trasą bez postoju :D

#68 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
403
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 11 styczeń 2018 - 15:13

....  Raczej nie jest to problem przygotowania fizycznego gdyż trenuję kolarstwo i triathlon i w tym roku mam za sobą ponad 250h treningów kolarsko/biegowo/pływackich ...

Pozdrawiam -Włodek

#69 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 11 styczeń 2018 - 15:38

....  Raczej nie jest to problem przygotowania fizycznego gdyż trenuję kolarstwo i triathlon i w tym roku mam za sobą ponad 250h treningów kolarsko/biegowo/pływackich ...

Zważywszy na datę postu, to nie jest tak dużo. 

#70 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
2375

Napisano 11 styczeń 2018 - 15:56

Do kryszego i innych pisarzy tego tematu: przyjmij pozycje zjazdowa(lokcie w powietrzu) i utrzymaj ja bez balansu w ciagu 1 min. Nastepnie napisz tu na forum ile wytrzymales.

#71 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1042 postów
  • Na forum od: 02.2009
616
  • Warszawa

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:21

Komedia omyłek się zrobiła w tym wątku ; )) Przypomina mi sie pewna przypowieść i kara zesłana na ludzkość za próbę wybudowania wieży Babel ; )) Zresztą nie pierwszy raz na tej i innych grupach : DD

Oczywiście jazda na nartch to nieustanny balans wokół położena rownowagi. I to balans wokł 3 osi ; )) Chodzi o to, żeby początkująca osoba jeżdżąca na tyłach przestawiła sobie ten balans z balansowania na tyłach na balansowanie wokół środka ciężkości bo inaczej na lata utkwi w martwym punkcie. A jak to zrobi to moze zacząć oglądac filmiki z PS.

Z pełną świadomością, że słowo "balans"  w tym wątku nie oznacza równowagi tylko wytrącenie ze stanu równowagi : ))) - kolejne źródło potencjalnych pomyłek ; )

#72 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
2375

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:42

Ty wkg, cos taki wirtualny jestes. Poznales juz kogos z forum osobiscie czy dalej bladzisz po bezdrozach okolo narciarskich...

#73 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1641 postów
1097
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:44

Czytam, ze masz problemy. Bylo nie kupowac uprawnien na bazarze tylko odbyc kurs i zdac egzamin.

A teraz kolego grzecznie przeproś i zapominam o poście - grzecznie wyciągam dłoń na zgodę

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#74 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
403
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:48

Do kryszego i innych pisarzy tego tematu: przyjmij pozycje zjazdowa(lokcie w powietrzu) i utrzymaj ja bez balansu w ciagu 1 min. Nastepnie napisz tu na forum ile wytrzymales.

zatrzymany w fazie skurcz długo nie wytrzyma

potrzebna jest zmienność czyli skurcz / rozkurcz

mięsień jest wtedy dotleniany dopływem krwi

Pozdrawiam -Włodek

#75 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
2375

Napisano 12 styczeń 2018 - 07:19

A teraz kolego grzecznie przeproś i zapominam o poście - grzecznie wyciągam dłoń na zgodę

Przepraszam i sciskam wyciagnieta dlon.