Skocz do zawartości

Kask + Szybka


Estka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Smichy chichy, wszystko fajnie ale nie jak się męczysz nic nie widząc przez te cholerne okulary.

W końcu przy dużej wilgotności jeździłem albo bez gogli - w samych okularach a przy opadzie - w samych goglach, bez okularów.

Niby można, ale męczące jak diabli. Do tego w takich warunkach na ogół nie ma słońca, kontrastu więc słabo.

 

Po latach znalazłem opcję wydaje mi sie najlepszą. Oczywiście jestem wdzięczny za wszystkie rady - w tym specyfików do szyb samochodowych ale na razie dziele sie ta wiedza do której latami doszedłem : )

Zresztą one działają na okulary takze pod szybką zintegrowana z kaskiem.

 

BTW: Sprawdzałeś to na okularach ?

 

Pozdrawiam wszystkich : )

 

PS: A ten kask z szybka źle nie wygląda. No i ma zaletę - przy podneisionej szybce można sobie założyć gogle : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny płyn który mi działa to plucie na szybke - ale to w okularkach pływackich : D stara i znana metoda.

OTG to skrót od "On The Glasses" ? Mam takie, nic nie daja. To okulary paruja a nie gogle. 

Jeździsz w okularach ?

 

Co do szczelności - kwestia dopasowania twarzy i szybki - mi tam nie podwiewa ; ) A szybki oczywiście wymienne więc można dokupywac wedle uznania.

Tak czy owak sprawdzają mi sie nieporównywalnie lepiej niz okulary + gogle.

A już najbardziej podoba mi się w nich, że przy lekkim zaparowaniu okularów - gdy na chwilę przystanę, przy wyciągu, na wyciągu -  moge lekko uchylić szybkę i po chwili okulary mam odparowane. Spróbuj to zrobić z goglami !

Owszem w przeciwsłonecznych w aucie. Do sportu mam dwa kaski BELL pełny i SPARCO otwarty.

W tym pierwszym fabrycznie była szybka i ją zdemontowałem bo nie jest potrzebna w aucie zamkniętym. Kilka razy walczyłem po założeniu okularów z parowaniem i doszedłem do wniosku, że należy kupić drugi kask na warunki słoneczne.

Akurat płyn przeciw parowaniu nic nie dawał bo za duża wilgotność z czaszki, oddechu i praktycznie brak wentylacji w aucie.

W otwartym SPARCO nic się dzieje jak założę okulary, chociaż fabrycznie jest taka blenda z poliwęglanu trochę przyciemniana ale mnie nie pasuje w widoku na przyrządy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bo rozprowadzał ślinę na mokre szkło... Popzdro

Mitek próbowałeś, że wiesz że sposób ze ślina na parowanie okularów do pływania to tylko Urban legends i nie działa? Nowe okulary zwykle posiadają powłokę antyfog i nie parują, ale z czasem ta powłoka się ściera i rozprowadzenie śliny na szkła lub nawet mydła w płynie na jakiś czas pomaga. Nie każdy zmienia okulary na nowe w momencie gdy zaczynają parować, a w uzdatnianej wodzie w basenie proces ten następuje bardzo szybko. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek próbowałeś, że wiesz że sposób ze ślina na parowanie okularów do pływania to tylko Urban legends i nie działa? Nowe okulary zwykle posiadają powłokę antyfog i nie parują, ale z czasem ta powłoka się ściera i rozprowadzenie śliny na szkła lub nawet mydła w płynie na jakiś czas pomaga. Nie każdy zmienia okulary na nowe w momencie gdy zaczynają parować, a w uzdatnianej wodzie w basenie proces ten następuje bardzo szybko.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Cześć

W tym temacie mogę coś powiedzieć sporo czasu spędzam pod wodą w okresie letnim i nie tylko i to co pisze kolega Kordian jest najlepszym sposobem przeciw parowaniu okularów lub maski nurkowej. Nauczyli mnie tego kilkadziesiąt lat temu starsi koledzy i do dzisiaj jest to jedyny stosowany przeze mnie sposób.

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek próbowałeś, że wiesz że sposób ze ślina na parowanie okularów do pływania to tylko Urban legends i nie działa? Nowe okulary zwykle posiadają powłokę antyfog i nie parują, ale z czasem ta powłoka się ściera i rozprowadzenie śliny na szkła lub nawet mydła w płynie na jakiś czas pomaga. Nie każdy zmienia okulary na nowe w momencie gdy zaczynają parować, a w uzdatnianej wodzie w basenie proces ten następuje bardzo szybko.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Cześć

Ależ Witek, nigdzie nie napisałem, że to nieprawda. Miał być żart sytuacyjny jedynie. Skuteczność mogę jedynie potwierdzić w całej rozciągłości bo jak wiesz moje dzieci mają trochę wspólnego z pływaniem. Sam zresztą stosuje zapluwanie szybek w maskach i okularkach od zawsze i jest to dla mnie poniekąd oczywiste.

Z goglami jest troszkę gorzej na mrozie ale też jest to skuteczne ale jednak najlepiej po prostu nie pozwolić im zawilgotnieć. Czasami oczywiście to ostatnie jest niemożliwe.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smichy chichy, wszystko fajnie ale nie jak się męczysz nic nie widząc przez te cholerne okulary.

W końcu przy dużej wilgotności jeździłem albo bez gogli - w samych okularach a przy opadzie - w samych goglach, bez okularów.

Niby można, ale męczące jak diabli. Do tego w takich warunkach na ogół nie ma słońca, kontrastu więc słabo.

 

Po latach znalazłem opcję wydaje mi sie najlepszą.

 

Łączę się w bólu. Od lat jeżdżę z "polecanymi" goglami Uvexa, pod którymi mieszczą mi się okulary, a nie zatykają jednocześnie nosa. Jeżdżę z nimi, nie mylić- w nich. Bo one są zawsze na kasku. Okulary tak parują, że po 2 sekundach nic nie widzę. Więc ich  nie używam. Wożę je tylko na w razie w. Jeden jedyny  raz się przydały, gdy tak sypało, że stwierdziłam: kij z okularami, wsadziłam je do kieszeni narażając na połamanie, wbicie sobie pomiędzy żebra itp. i jeździłam w samych goglach, a było to nowe, wspaniałe uczucie. Z zasady, gdy się nosi okulary, to po co gogle? Przecież oczy mamy osłonięte od deszczu i wiatru. Tylko na słońcu lipa.

 

Od ubiegłego sezonu przymierzam się do zakupu kasku z goglami, czekam już na wyprzedaże, ale...

 

W sobotę jechałem z  gościem,  który w  kasku z szybą stracił  oko ( tak jakoś  nieszczęśliwie pękła mu szyba  przy upadku )  z  pomniejszych  obrażeń  miał  jeszcze szyty  nos i policzek

 

Naprawdę? No to żeś mnie przeraził...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę? No to żeś mnie przeraził...

 

Cóż, zawsze jest jakies minimalne ryzyko - musiał mieć kolosalnego pecha. Pasy bezpieczeństwa też mogą zabic ale uważam, że okulary same w sobie stanowią o wiele większe ryzyko a też w nich jeździmy.

I cała masa ludzi.

Co do słońca to nie problem jak masz fotochromy ... no, .może jak się wejdzie do pomieszczenia bo długo są ciemne i nic nie widać : )


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zawsze jest jakies minimalne ryzyko - musiał mieć kolosalnego pecha. Pasy bezpieczeństwa też mogą zabic ale uważam, że okulary same w sobie stanowią o wiele większe ryzyko a też w nich jeździmy.
I cała masa ludzi.
Co do słońca to nie problem jak masz fotochromy ... no, .może jak się wejdzie do pomieszczenia bo długo są ciemne i nic nie widać : )

Fotochromy ciemnieja tez na sniegu bez słońca. Szczególnie na większej wysokości. I tym bardziej nic nie widać. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie jest tak źle ; )
Nie ciemniejaą za szybką od k asku - podobni jak w samochodzie: )

Szkło blokuje UV. Tworzywa nie. Blokują jeśli mają warstwę filtra. Pewnie ta szyba ma.
Ale skoro nie ciemnieja to po co fotochromy? Jedyna sensowna odpowiedz - bo mam pomimo nart..... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło blokuje UV. Tworzywa nie. Blokują jeśli mają warstwę filtra. Pewnie ta szyba ma. 
Ale skoro nie ciemnieja to po co fotochromy? Jedyna sensowna odpowiedz - bo mam pomimo nart..... ;-)

 

Próbujesz być złośliwy czy dowcipny ?

Przecież te szybki są wymienne. 

Przeczytaj ze zrozumieniem poprzednie posty - szczególnie post @luśka. Zrozumiesz, dlaczego czasem ludzie jeżdżą w samych okularach. A na sniegu - szczególnie w ostrym słońcu trzeba jakoś sie przed słońcem bronić.

Może napisz jak sobie radzisz z okularami progresywnymi na sniegu, a jak nie masz zamiaru nic wnieść do dyskusji to po co te głupkowate uszczypliwosci ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...