Skocz do zawartości

Forumowa skala do dobru nart - propozycja uzupełnienia


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że w tej forumowej liscie do celu doboru nart na skali brak jednego pytania:

 

11) 14) Po jakim terenie jeździsz/chcesz jeżdzić ?

- Po przygotowanych trasach na wyciągach,

- Obok przygotowanych tras lecz na wyciągu (przywyciągowy freeride),

- Poza trasa ale bawi mnie zjeżdżanie a nie podchodzenie,

- Wielodniowe wędrówki od schroniska do schroniska to jest to a zjazd jest nagrodą za podejście,

- Moge kawałek podejść ale z obrzydzeniem, na butach i tylko do snowparku.

 

Wiem, że to pytanie niezbyt pasuje do skali umiejętności ale daje pojęcie o umiejętnościach, planach i ukierunkowuje rady dotyczące wyboru sprzetu. 

 

Inaczej włąściwie od razu zakładamy przywyciągowe boisko a wtedy właściwie odpowiedź jest oczywista, na przykład coś w rodzaju:

- All Mountain do 6)-7) lub World Cup od 7)-8)  - w zależności od umiejętności,

- Sandwich z drewnem, nie stać Cie na nowe drewno - kup używkę w dobrym stanie,

- Promień w zależności od preferowanej długości skrętu 12(ciasny, profil SL) -18(szeroki, profil GS),

- Długość: wzrost - 5-15 cm dla ciasnego skrętu, +10-5 dla szerszego skrętu, 5cm odjąć dla mniejszych umiejętności,

- Do nart z rockerem dodac 5-10 cm.

i cześć pieśni. Można taki (nieco bogatszy) algorytm umiescić przy skali i w gruncie rzeczy zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że w tej forumowej do celu doboru nart na skali brak jednego pytania:

 

11) Po jakim terenie jeździsz/chcesz jeżdzić ?

- Po przygotowanych trasach na wyciągach,

- Obok przygotowanych tras lecz na wyciągu (przywyciągowy freeride),

- Poza trasa ale bawi mnie zjeżdżanie a nie podchodzenie,

- Wielodniowe wędrówki od schroniska do schroniska to jest to a zjazd jest nagrodą za podejście,

- Moge kawałek podejść ale z obrzydzeniem, na butach i tylko do snowparku.

 

Wiem, że to pytanie niezbyt pasuje do skali umiejętności ale daje pojęcie o umiejętnościach, planach i ukierunkowuje rady dotyczące wyboru sprzetu. 

 

Inaczej włąściwie od razu zakładamy przywyciągowe boisko a wtedy właściwie odpowiedź jest oczywista, na przykład coś w rodzaju:

- All Mountain do 6)-7) lub World Cup od 7)-8)  - w zależności od umiejętności,

- Sandwich z drewnem, nie stać Cie na nowe drewno - kup używkę w dobrym stanie,

- Promień w zależności od preferowanej długości skrętu 12(ciasny, profil SL) -18(szeroki, profil GS),

- Długość: wzrost - 5-15 cm dla ciasnego skrętu, +10-5 dla szerszego skrętu, 5cm odjąć dla mniejszych umiejętności,

- Do nart z rockerem dodac 5-10 cm.

i cześć pieśni. Można taki (nieco bogatszy) algorytm umiescić przy skali i w gruncie rzeczy zamknąć temat.

Cześć

A po co?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Chyba jednak propozycja powinna dotyczyć innego wątku : )) Ten punkt powinien (jeżeli się przyjmie) trafić do "Poradnik dla pytających o dobór nart" jako ostatni. a nie do Sprawdź Twój poziom umiejętności narciarskich i wpisz go w swój profil. Różnica niby mała a znacząca.

Oryginalny post wyedytowałem z zaznaczeniem zmian.

 

 

Cześć

A po co?

Pozdro

 

Żeby móc poprosić o radę lub doradzić dobór nart adekwatnych do potrzeb. W celu doboru nart - jak napisałem.

Wątek i lista sa w dziale "Dobór NART" a lista (było błednie skala) jest w sposób oczywisty do doboru nart niewystarczająca.

Innej narty potrzebuje narciarz  na przygotowany stok w kurorcie, innej skiturowiec a innej freerider, nie ma co rozwijać.

 

Automatyczna odpowiedź jest oczywiście przykładowa i uproszczona ale tak mniej więcej wygląda większość propozycji gdy przeczytać rady : )

Propozycję zamieściłem w oddzielnym watku żeby nie zaśmiecać tego ze skalą gdzie ludzie głównie prezentują swoją ocenę własnych umiejętności. A w razie czego łatwiej wyciąc ; )

No i to tylko pytanie, propozycja - oczywiście nie musi być przyjęta ; )

 

Pozdrawiam

Witek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Chyba jednak propozycja powinna dotyczyć innego wątku : )) Ten punkt powinien (jeżeli się przyjmie) trafić do "Poradnik dla pytających o dobór nart" jako ostatni. a nie do Sprawdź Twój poziom umiejętności narciarskich i wpisz go w swój profil. Różnica niby mała a znacząca.

Oryginalny post wyedytowałem z zaznaczeniem zmian.

 

 

 

Żeby móc poprosić o radę lub doradzić dobór nart adekwatnych do potrzeb. W celu doboru nart - jak napisałem.

Wątek i lista sa w dziale "Dobór NART" a lista (było błednie skala) jest w sposób oczywisty do doboru nart niewystarczająca.

Innej narty potrzebuje narciarz  na przygotowany stok w kurorcie, innej skiturowiec a innej freerider, nie ma co rozwijać.

 

Automatyczna odpowiedź jest oczywiście przykładowa i uproszczona ale tak mniej więcej wygląda większość propozycji gdy przeczytać rady : )

Propozycję zamieściłem w oddzielnym watku żeby nie zaśmiecać tego ze skalą gdzie ludzie głównie prezentują swoją ocenę własnych umiejętności. A w razie czego łatwiej wyciąc ; )

No i to tylko pytanie, propozycja - oczywiście nie musi być przyjęta ; )

 

Pozdrawiam

Witek 

Cześć

Mam wrażenie, że nie jest to potrzebne. Osoby zainteresowane nartami specjalistycznymi zazwyczaj to zaznaczają w tytule tematu (i bardzo dobrze bo wtedy radzą inni ludzie - specjalizujący się w temacie). Zresztą zazwyczaj o skitoury czy freeride pytają ludzie już stosunkowo zorientowani i pytania są konkretne.

Zresztą w większości wypadków nie jest ważne to co pisze pytający bo ludzie rzadko kiedy potrafią się ocenić dobrze czy też dobrze opisać swoją jazdę nie mówiąc o realnych oczekiwaniach. Trzeba więc rozwijać sztukę czytania między wierszami i stosowania pytań pomocniczych, wyciągać prawdę aby móc doradzić jak najbardziej uczciwie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zresztą w większości wypadków nie jest ważne to co pisze pytający bo ludzie rzeko kiedy potrafią się ocenić dobrze czy też dobrze opisać swoją jazdę nie mówiąc o realnych oczekiwaniach. Trzeba więc rozwijać sztukę czytania między wierszami i stosowaniem pytań pomocniczych wyciągać prawdę aby móc doradzić jak najbardziej uczciwie.

Pozdrowienia

 

Nie pomnę nazwiska ale kiedyś któryś z prezesów Toyoty powiedział, że trzeba zadać 5 pytań "dlaczego". Po piątym pytaniu okazuje się, że problem leży zupełnie gdzie indziej niż pierwotnie umiejscawiała go osoba problem zgłaszająca.

 

Edit: Taiiichi Ohno się facet nazywał. Podobno  5 pytań zazwyczaj wystarcza : )

 

  • The vehicle will not start. (the problem)
  1. Why? - The battery is dead. (First why)
  2. Why? - The alternator is not functioning. (Second why)
  3. Why? - The alternator belt has broken. (Third why)
  4. Why? - The alternator belt was well beyond its useful service life and not replaced. (Fourth why)
  5. Why? - The vehicle was not maintained according to the recommended service schedule. (Fifth why, a root cause)

W tym wątku wygląda na to, że wystarczyło jedno Why : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...