Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Voytheck

Voytheck

Użytkownik

• PipPipPip
  • 314 postów
  • Na forum od: 02.2006
64
  • Umiejętności: 1
  • Jastrzębie-Zdrój

Napisano 10 grudzień 2017 - 09:58

Witam.

Od piątku godziny 12:00 został otwarty kolejny 25 km odcinek autostrady A5 od Schick w kierunku do czeskiej granicy. Najważniejsze że omijamy Poysdorf i aby go ominąć nie ma potrzeby jechać autostradą D2 w kierunku na Bratysławę a później na Breclav i Gresskrut. Niestety pozostało jeszcze przejechać ok. 30 km drogą jednopasmową.

Szerokiej drogi.

Voytheck.

Życzę połamania dech, i jak najszybciej nowego sezonu 2014/15.

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3391 postów
  • Na forum od: 01.2008
1944
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 10 grudzień 2017 - 10:42

Witam.
Od piątku godziny 12:00 został otwarty kolejny 25 km odcinek autostrady A5 od Schick w kierunku do czeskiej granicy. Najważniejsze że omijamy Poysdorf i aby go ominąć nie ma potrzeby jechać autostradą D2 w kierunku na Bratysławę a później na Breclav i Gresskrut. Niestety pozostało jeszcze przejechać ok. 30 km drogą jednopasmową.
Szerokiej drogi.
Voytheck.

Nie inaczej, w piątek wieczorem jechałem - i na moje oko trasa w Alpy skróciła się o kolejne 15 minut :)

Odcinek gotowy od razu, bez żadnych przejściowych ograniczeń, jak to było z wcześniej odddawanymi odcinkami A5, tu od razu 130 ...lub więcej - fotopulapek na razie tez nie dostrzegłem ;)

Minusem jest brak stacji benzynowej itp infrastruktury
Wcześniej stałym punktem, postojem - była stacja OMV tuż przed autostradą (Hobersdorf), teraz ją omijamy, wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#3 Voytheck

Voytheck

Użytkownik

• PipPipPip
  • 314 postów
  • Na forum od: 02.2006
64
  • Jastrzębie-Zdrój

Napisano 10 grudzień 2017 - 10:51

"...wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko."

Od grudnia można kupić elektroniczną winietę na stronie https://shop.asfinag.at/, niestety też jest pułapka. Otóż trzeba ją wykupić na 18 dni przed pierwszym planowanym dniem obowiązywania winiety.

Życzę połamania dech, i jak najszybciej nowego sezonu 2014/15.

#4 damek

damek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 538 postów
  • Na forum od: 11.2008
70
  • Nysa

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:29

Nie inaczej, w piątek wieczorem jechałem - i na moje oko trasa w Alpy skróciła się o kolejne 15 minut :)

Odcinek gotowy od razu, bez żadnych przejściowych ograniczeń, jak to było z wcześniej odddawanymi odcinkami A5, tu od razu 130 ...lub więcej - fotopulapek na razie tez nie dostrzegłem ;)

Minusem jest brak stacji benzynowej itp infrastruktury
Wcześniej stałym punktem, postojem - była stacja OMV tuż przed autostradą (Hobersdorf), teraz ją omijamy, wiec np. o winietach trzeba pomyśleć wcześniej, na granicy, bo kolejne stacje są dość daleko.

Fajnie, czekajmy teraz na ruch Czechów ( niestety pewnie dłuuugo to potrwa), aż dziwne, że nie dogadai się i nie pojechali w kierunku Breclav, temat byłby już zamknięty.

A przy okazji, wujek Google jeszcze o tym nic nie wie - a przynajmniej nie zaktualizował swoich map. 

Skoro to 25km to prawie pod samą granicę.?

#5 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3391 postów
  • Na forum od: 01.2008
1944
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:41

Fajnie, czekajmy teraz na ruch Czechów ( niestety pewnie dłuuugo to potrwa), aż dziwne, że nie dogadai się i nie pojechali w kierunku Breclav, temat byłby już zamknięty.
A przy okazji, wujek Google jeszcze o tym nic nie wie - a przynajmniej nie zaktualizował swoich map.
Skoro to 25km to prawie pod samą granicę.?

Jadąc z Polski, parę chwil za Drasenhofen droga się po prostu poszerza i można pędzić :)
Jadąc do Polski ...przekonam się za jakieś 2,5-3 godziny :)

Na więcej nie można liczyć w najbliższych latach niestety :/ Brakujący odcinek po stronie AT to tylko 6 km (czyli nie na Breclav), tylko nie ma chyba po co i dokąd ciągnąć bo Czesi mają wiele lat opóźnienia - mieli zacząć budowę w 2010, tymczasem nie uruchomili jeszcze żadnych procedur, papierkologii itp. :/

Szczerze mówiąc to mniej mnie boli, bo po czeskiej stronie nie ma strasznego czołgania, nie pełza się po miasteczkach, poza krótkim przejazdem bokiem Mikulova, na reszcie trasy można w miarę pędzić ;)

Ps. Minusik: długo pewnie nie zobaczymy Conchity Wurst, ani żadnych innych tajemniczych postaci z Poysdorfu ;) :)