Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 laryzbyszko

laryzbyszko

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 02.2009
12
  • Umiejętności: 8
  • w-wa

Napisano 08 grudzień 2017 - 13:06

W tym roku wybieram się na narty do Włoch do Val di Fassa. W drodze powrotnej chciałbym zatrzymać się na 1 dzień jazdy w którymś z tyrolskich ośrodków. Jak na razie rozważam następujące ośrodki (w podanej kolejności):

1. Serfaus Fiss Ladis

2. Hintertux

3. Soelden

4. Stubai

Do poniższych musielibyśmy już bardziej zboczyć z trasy, więc zdecydujemy się na nie tylko jeżeli naprawdę warto.

5. Ischgl

6. St Anton

Będziemy tam jechać w sobotę 13.01.2018. Zależy nam na tym, żeby nie było strasznych tłumów i żebyśmy zobaczyli to co w Tyrolu najlepsze. Obydwoje jesteśmy zaawansowanymi narciarzami, tak więc przewaga czerwonych i czarnych tras też jest dla nas jak najbardziej zaletą.

Gdzie polecalibyście się wybrać?

Pozdrawiam

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 08 grudzień 2017 - 15:55

Będziemy tam jechać w sobotę 13.01.2018. Zależy nam na tym, żeby nie było strasznych tłumów i żebyśmy zobaczyli to co w Tyrolu najlepsze. Obydwoje jesteśmy zaawansowanymi narciarzami, tak więc przewaga czerwonych i czarnych tras też jest dla nas jak najbardziej zaletą.

Gdzie polecalibyście się wybrać?

Najbliżej masz Stubaier, niemal przy trasie, ale skoro to sobota to niekoniecznie, no i nie jest "to co najlepsze" :)

Wbrew pozorom nie ma ogromnych różnic w dojeździe do Ischgl, Sölden czy SFL (zakładam, że jedziesz z Brenner, a potem raczej na GaPa) - tyle że w 1 dzień to raczej "rzucisz okiem" tylko, nie objedziesz ...no może Sölden w miarę pooglądasz :)

Tux bez sensu w tym terminie kompletnie - ja bym wbił do Hochfügen-Hochzillertal jak już - i to jest dobry wybór na 1 dzień, blisko autostrady itd - potem na Kufstein.

Tak ogólnie - to pojedź tam, gdzie prognoza dzień wcześniej będzie najlepsza, gdziekolwiek :)

#3 laryzbyszko

laryzbyszko

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 02.2009
12
  • Umiejętności: 8
  • w-wa

Napisano 11 grudzień 2017 - 11:07

Patrząc na zdjęcia, najbardziej ciągnie mnie chyba do SFL. Zrobię tak jak piszesz. Sprawdzę pogodę, warunki drogowe i na tej podstawie podejmę decyzję. Mam nadzieję, że austriacki Tyrol mnie nie zawiedzie. 😉