Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Długość butów - kontrowersje,

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Deco79

Deco79

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 10.2017
32

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:24

@tatamak

To ciekawe co piszesz.

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jaką długą mam stopę i jak długie są moje buty.

Nie sądzę jednak aby wkładka była krótsza od stopy.

Wiem jedno , jeśli but w ciepłym domu pokazuje odrobinę niedopasowania to na śniegu problem tylko się potęguje i może być jedynie gorzej.

Zgadzam się z szerokością.

Tu w zasadzie buty są zawsze węższe i dopiero wtedy jest dobrze.

No dobrze.

Zadałem sobie trochę trudu.

Wyjąłem wkładkę z buta , postawiłem na niej nogę i jest..................................o 3-5mm krótsza!!!

To znaczy wkładka jest krótsza.

I właśnie dlatego aby mieć buty o dobrej długości wkładamy stopę do skorupy, z której wyciągamy botka wewnętrznego. Palce mają dotykać skorupy a za piętą powinien być luz na dwa palce złączone ze sobą.

Ja kupowałem buty po obejrzeniu tego filmu i mogę śmiało powiedzieć, to idealny przewodnik:

PS. sprzedawca oczywiście chciał mi wcisnąć o numer większe.

#42 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1599 postów
  • Na forum od: 11.2007
912
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:57

I właśnie dlatego aby mieć buty o dobrej długości wkładamy stopę do skorupy, z której wyciągamy botka wewnętrznego. Palce mają dotykać skorupy a za piętą powinien być luz na dwa palce złączone ze sobą.

Ja kupowałem buty po obejrzeniu tego filmu i mogę śmiało powiedzieć, to idealny przewodnik:

PS. sprzedawca oczywiście chciał mi wcisnąć o numer większe.

Te dwa palce to nie jest ostateczny wyznacznik prawidłowego doboru długości skorupy, taki luz za piętą ma sens TYLKO w butach stricte rekreacyjnych gdzie botek jest gruby i miękki i gdzie zapewnienie komfortu jest najważniejsze, w butach dla ambitniejszych narciarzy, twardszych i węższych, botek jest zdecydowanie cieńszy i twardszy bo skorupa ma mniejszą objętość więc za piętą powinniśmy mieć maksymalnie JEDEN a nie DWA palce luzu.

Pozdrawiam

Początek sezonu 03.01.2017 - 24 dni na nartach.

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI

#43 Deco79

Deco79

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 10.2017
32

Napisano 08 grudzień 2017 - 21:12

Te dwa palce to nie jest ostateczny wyznacznik prawidłowego doboru długości skorupy, taki luz za piętą ma sens TYLKO w butach stricte rekreacyjnych gdzie botek jest gruby i miękki i gdzie zapewnienie komfortu jest najważniejsze, w butach dla ambitniejszych narciarzy, twardszych i węższych, botek jest zdecydowanie cieńszy i twardszy bo skorupa ma mniejszą objętość więc za piętą powinniśmy mieć maksymalnie JEDEN a nie DWA palce luzu.

Temat był o butach do jazdy rekreacyjnej - stąd dwa palce. Inna sprawa, że te dwa palce to nie wyznacznik a inny, zdecydowanie lepszy sposób sprawdzenia długości buta a nie same kierowanie się długością wkładki. Dodatkowo palec palcowi nierówny, ja mam bardzo szczupłe palce - całe życie za biurkiem ;)

Ja w swoich butach mam luz na jeden palec postawiony na sztorc lub dwa palce płasko, a buty to head Vector 125.

Myślę, że ambitniejszych narciarzy, którzy szukają butów o bardzo dużym flexie nie trzeba uczyć jak kupować buty, przynajmniej większość z nich ;)

#44 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1316 postów
  • Na forum od: 02.2007
934
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:12

Dzisiaj nabyłem salomon X Max 120. Kupiłem je praktycznie bez mierzenia. To znaczy prawego buta założyłem na zwykła cienką skarpetę na max 2 minuty i uznałem, że jest ok. Lewego  nawet nie wyciągałem z kartonu. Zresztą nie zamierzałem kupować butów, ale obniżka ceny z 1899 zł na 899 zł zrobiła swoje.

Może to głupota z mojej strony, ale w 100 % zaufałem Salomonowi że kolejna ewolucja ich produktu może być tylko wygodniejsza i lepsza od poprzedniej 

(wcześniej miałem trzy pary impactów - o flexie 80, 100, 110)

Dopiero teraz założyłem je na nogi i od 30 minut przechadzam się po mieszkaniu. Są jak kapcie. Opłacało się zaufać :) 

#45 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPip
  • 238 postów
  • Na forum od: 04.2012
90

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:20

Są jak kapcie.

to zły objaw