Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sensowny ośrodek w Polsce?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 05 grudzień 2017 - 11:47

Dla mnie Beskid Sądecki jest wyborem optymalnym:

☆kilka prężnie działających i konkurujących stacji.
☆perła, jaką jest Krynica z dobrą bazą noclegową i atrakcjami "after ski", gdy pogoda słaba.
☆Bez kolejek przy wyciągach, gdyż dakeko do większych miast: Kraków, Rzeszów, Kielce ... z Warszawy bliżej i szybciej jest o 1h do Szczyrku.

Tam zaczynałem.
Tam zaczynali moi synowie...
Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#22 Stusi

Stusi

Nowy użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 12.2010
18
  • Umiejętności: 1
  • Słupsk

Napisano 05 grudzień 2017 - 12:22

Moim zdaniem zdecydowanie Krynica. Bywałem już na Jaworzynie weekendy i to nawet podczas ferii. Fakt, że drogo i to największy minus, ale za to dużo tras, gondola szybka więc wcale nie ma dużych kolejek a krzesła które jeżdżą po bokach to nawet puste bywają. 

#23 zslawek

zslawek

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 03.2017
7
  • Umiejętności: 4
  • Pruszków

Napisano 09 grudzień 2017 - 21:25

a jak wygląda obłożenie ośrodków w Wiśle w stosunku do ośrodków w Krynicy w okresie ferii szczególnie mazowieckich?

czy w Wiśle jest dużo gorzej?

#24 Olaaa90

Olaaa90

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 09.2017
1

Napisano 14 grudzień 2017 - 08:22

Tutaj polecam zajrzeć: https://lepszytrener.pl/sporty-zimowe

Od razu można sobie znaleźć instruktora :)

• maliboo podziękował za tę wiadomość

#25 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 11.2011
403
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 14 grudzień 2017 - 12:06

....

zaczynasz pracę o 7.00 ?

Pozdrawiam -Włodek

#26 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2377 postów
  • Na forum od: 01.2017
879
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:29

Ruszamy do Szaflar. Nowy Rok tradycyjnie Białka. 31ego mam wakat, Jurgów, może Bachledka, będzie ktoś w okolicy?

#27 Rakar

Rakar

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
65
  • Małopolska

Napisano 28 grudzień 2018 - 09:13

Ruszamy do Szaflar. Nowy Rok tradycyjnie Białka. 31ego mam wakat, Jurgów, może Bachledka, będzie ktoś w okolicy?

Witam!
Będę w tamtych rejonach raczej jutro.
W Białce byłem w niedzielę 23 grudnia.
Ludzi nie było o dziwo bardzo dużo i praktycznie na kanapy siadalo sie płynnie.Jedynie na 6-osobowej z przodu tam gdzie trasa patelnia nr 4 się kotlowalo ale to standard.
Najmniej ludzi na trasach 2,2a,2b,6,6a,9.
Trasy mają otwarte aktualnie wszystkie oprócz 1 FIS i 2c więc warun bardzo dobry.
Koleje i wyciągi chodzą wzystkie.

#28 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 grudzień 2018 - 09:18

Cześć, pytanie noba. Gdzie w PL na narty na krótkie 2-3 dniowe wypady?

W PL zasadniczo nie jeździłem i nie znam ośrodków. Chciałbym się wybrać z synem na weekend (może nawet w tygodniu wyjdzie, choć prędzej weekend), tylko jeśli mam już jechać na nasze stoki i spędzić w aucie np. 3 godz. w jedna stronę, to chciałbym pojeździć na nartach, a nie stać w kilkunastominutowych kolejkach do wyciągu.

Jasne, że trzeba obserwować pogodę i stan stoku na bieżąco i znaczenie ma, czy ferie, czy nie, ale chodzi mi o generalna opinię

1.       Gdzie są z reguły najmniejsze kolejki do wyciągów jak na nasze polskie warunki

2.       Można w miarę sensownie pojeździć bez ścisku i możliwie na długiej/szerokiej trasie (bez wąskich ścieżek pomiędzy drzewami

3.       Będzie krzesło/kanapa, a nie kilkusetmetrowy orczyk

4.       Będzie sensowny parking, możliwie nieodpłatny 

Cześć

Realnie to... nie ma takich ośrodków. W tych większych mogących od biedy spełnić Twoje oczekiwania (Szczyrk, Korbielów, Czarna Góra, Krynica, Białka) całodziennej zabawy będą raczej tłumy. Tutaj proponowałbym odpowiednią taktykę jazdy w trakcie dnia, rano na stoku, zmiana stoków, przerwa gdy jest najwięcej ludzi itd. Mniejsze (Witów, Harenda, Jurgów, Kluszkowce, Koziniec, Kasina ośrodki wiślańskie, Wierchomla, Tylicz, itd. ) to z założenia miejsca gdzie kupowanie karnetu innego ni z na dwie godziny mija się z celem. Ja na przykład robiłem tak,  że zmieniałem ośrodki co dwie trzy godziny. Jednego dnia na Podhalu można było zaliczyć trzy miejsca i w miarę pojeździć. Innego sposobu raczej nie ma.

Pozdrowienia serdeczne

• Rakar podziękował za tę wiadomość

#29 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
149
  • Z Gór

Napisano 28 grudzień 2018 - 10:12

Witam.

Polecam Bolesławów - Kamienicę (woj. Dolnośląskie).
Podczas ferii dla Dolnego Śląska jest tam sporo osób jeźdzących ale kolejki szybko się rozładowują.
Na jedym karnecie pojeździmy po dwóch różnych stokach, ceny są umiarkowane na karnety i jedzenie (po stronie Bolesławowa jak i Kamienicy jest restauracja).
Bolesławów z kanapą i łagodnym stokiem zaś Kamienica z fajną szeroką stromizną i szybkim Orczykiem. Oba stoki bardzo dobre do nauki i objeżdzenia się przed bardziej wymagającymi stokami np. Czarną Górą.
Parkingi po obu stronach bezpłatne.

Należy pamiętać, że od samego rana są najmniejsze kolejki i zatłoczenie na stoku.

Pozdrawiam.

#30 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Szczecin

Napisano 28 grudzień 2018 - 11:07

To żeś kolego po dwakroć przesadził;

Po pierwsze pytający z Gór Świętokrzyskich jest i raczej dla niego sensownie to w Małopolsce a nie na Dolnym Śląsku w Kotlinie Kłodzkiej. Dojazd okropny.

Po drugie znam to miejsce bo to antidotum na tłok na Czarnej Górze i często tam bywałem. Jednak napasać że Kamienica to stromizna to nawet jakby mnie darli w pasy i na inne męki wzięli to nie napisałbym  :D.

Przecież to łagodny i miły dla jazdy na krawędzi stoczek chociaż trochę za krótki :( . Po drugiej stronie to ośla łączka gdzie ciężko się rozpędzić.

#31 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
  • Na forum od: 12.2007
199
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 28 grudzień 2018 - 11:41

Kiedyś, chyba 12 lat temu, byłem w ferie w Szczawnicy. Mimo, że Warszawa miała wtedy ferie to kolejek do krzesła w ogóle nie było, chyba cały ruch zasysa Zakopane i okolice. Ośrodek nie za duży, ale trasy fajne, ludzi mało, ceny rozsądne. Ale jak pisałem to było dawno ;)

#32 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Na forum od: 10.2006
1024
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:00

Cześć, pytanie noba. Gdzie w PL na narty na krótkie 2-3 dniowe wypady?

Ja nieustannie polecam Jurgów. Może nie dla początkujących, ale dla tych jeżdżących, nawet bardzo średnio, jest OK. Kolejki do krzesła się zdarzają, zwłaszcza w weekendy, ale gdzie ich wtedy nie ma. Parking był bezpłatny. Do tego niezłe widoki. W Małopolsce, nie licząc Kasprowego, Jurgów, obok, Krynicy, jest na najwyższym miejscu w mojej ocenie. Niezłe podobno są też Kluszkowce, ale nigdy tam nie byłem.

#33 Rakar

Rakar

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
65
  • Małopolska

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:02

Nadal jest ok jeśli wszystkie trasy chodzą :)  

Ogólnie karnet tatryski kupiony na conajmniej dwa dni daje sporo możliwości łącznie z BARDZO fajną Bachledową na Słowacji kilkanaście km. od Jurgowa i tymi małymi jak Koziniec czy Litwinka.. fajnych miejsc jest sporo.

Teraz jeste lepiej bo wystarczy na 1 dzień kupić.I można jeździć na Słowacji i w PL.
A to cieszy bo Bachledka generalnie czynne do 16:00.
Później coś przekąsić i wieczorna jazda na którymś w PL (tak kiedyś zrobię).

#34 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
149
  • Z Gór

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:43

To żeś kolego po dwakroć przesadził;
Po pierwsze pytający z Gór Świętokrzyskich jest i raczej dla niego sensownie to w Małopolsce a nie na Dolnym Śląsku w Kotlinie Kłodzkiej. Dojazd okropny.
Po drugie znam to miejsce bo to antidotum na tłok na Czarnej Górze i często tam bywałem. Jednak napasać że Kamienica to stromizna to nawet jakby mnie darli w pasy i na inne męki wzięli to nie napisałbym  :D.
Przecież to łagodny i miły dla jazdy na krawędzi stoczek chociaż trochę za krótki :( . Po drugiej stronie to ośla łączka gdzie ciężko się rozpędzić.

Dla tak skromnego i profesjonalnego profesjonalisty jak Pan, stok w Kamienicy to miły i łagodny stoczek a Bolesławów to "ośla łączka" gratuluję umiejętności i pokory.
Proponuję Panu wyjazd w Alpy i trasę Harakiri ale pewnie to też dla Pana żadne wyzwanie.
Wracając do tematu to zamiast się indorzyć i pysznić, napisz Pan swoje typy i co jaśnie Pan polecasz o Najlepszy, Najwspanialszy, Naj, Naj, Naj.

Jest wiele dróg na narty, ważne żeby dojechać do celu i poznawać nowe drogi.

Serdecznie Pana Szanownego pozdrawiam.

P.s W przyszłym sezonie zapraszam do Kamienicy, ustawimy dla Pana tyczki i obejrzymy Pana profesjonalną jazdę na krawędziach, bedzie to zaszczyt dla nas szaraczków, którzy jeźdzą na tych stokach jak i pobliskich w Kotlinie Klodzkiej przez cały sezon.

#35 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 28 grudzień 2018 - 13:25

Dla tak skromnego i profesjonalnego profesjonalisty jak Pan, stok w Kamienicy to miły i łagodny stoczek a Bolesławów to "ośla łączka" gratuluję umiejętności i pokory.
Proponuję Panu wyjazd w Alpy i trasę Harakiri ale pewnie to też dla Pana żadne wyzwanie.
Wracając do tematu to zamiast się indorzyć i pysznić, napisz Pan swoje typy i co jaśnie Pan polecasz o Najlepszy, Najwspanialszy, Naj, Naj, Naj.

Jest wiele dróg na narty, ważne żeby dojechać do celu i poznawać nowe drogi.

Serdecznie Pana Szanownego pozdrawiam.

P.s W przyszłym sezonie zapraszam do Kamienicy, ustawimy dla Pana tyczki i obejrzymy Pana profesjonalną jazdę na krawędziach, bedzie to zaszczyt dla nas szaraczków, którzy jeźdzą na tych stokach jak i pobliskich w Kotlinie Klodzkiej przez cały sezon.

Apeluję o powagę.

Tutaj podają, że stok w Kamienicy ma 13% i 463 m a te krótsze po 270 m i 15% nachylenia.

"Ośla łączka do Bolesławowa też 13 % (dziwne bo wydawało mi się że jest łagodniej).

http://www.czarnagor.../kamienica.html

W takim razie wycofuję się jak mają po 13 - 15% to dwie "ośle łączki". I nie róbmy sobie jaj.

A co do Harakiri byłem, przejechałem, jest tam taki fragment po którym się wszyscy zsuwają nawet dobrzy narciarze a reszta to marketing. Później można pochwalić się np. na forum a pod koniec dnia można kupić koszulkę w Mayrhofen i paradować żeby robić aurę mistrza :D . Marketing Panie, marketing.

P.S. Koszulki nie kupiłem :P

Pozdrawiam

#36 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 28 grudzień 2018 - 13:42

Apeluję o powagę.

Tutaj podają, że stok w Kamienicy ma 13% i 463 m a te krótsze po 270 m i 15% nachylenia.

"Ośla łączka do Bolesławowa też 13 % (dziwne bo wydawało mi się że jest łagodniej).

http://www.czarnagor.../kamienica.html

W takim razie wycofuję się jak mają po 13 - 15% to dwie "ośle łączki". I nie róbmy sobie jaj.

A co do Harakiri byłem, przejechałem, jest tam taki fragment po którym się wszyscy zsuwają nawet dobrzy narciarze a reszta to marketing. Później można pochwalić się np. na forum a pod koniec dnia można kupić koszulkę w Mayrhofen i paradować żeby robić aurę mistrza :D . Marketing Panie, marketing.

P.S. Koszulki nie kupiłem :P

Pozdrawiam

A zdjęcie masz? na Harakiri w jeden z dni tygodnia sadowi się fotograf i robi zdjęcia wszystkim zjeżdżającym. Potem można sobie takie zdjęcie pobrać ze strony :)

#37 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
581
  • Szczecin

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:07

A zdjęcie masz? na Harakiri w jeden z dni tygodnia sadowi się fotograf i robi zdjęcia wszystkim zjeżdżającym. Potem można sobie takie zdjęcie pobrać ze strony :)

Rzeczywiście było coś takiego, syn coś tam pobierał faktycznie i nieźle się bawiliśmy to oglądając  :D 

Ale nie wiem czy tych zdjęć nie robi po prostu automat każdemu  i w każdy dzień tygodnia. Może się mylę. Nie jestem w tym zorientowany. Było to chyba z 5 lat temu, w dolinie Zillertal byłem raz i raczej tam nie wrócę. Jak byłe młody słuchałem takiego albumu grupy Sisters of Mercy pt. "First and last and always"  to doskonale pasuje do tego miejsca. Jest tyle ciekawszych miejsc a tak mało czasu pozostało...

Ale jak już napisałem nie przywiązuję wagi do zdjęć, gadżetów, przewyższeń, kilometrów, filmików. Jeżdżę dla siebie, dla chwili kiedy czuję jak narty oddają w skręcie energię ...

#38 cristian_8888

cristian_8888

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 12.2017
2

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:13

bylem wczoraj w janskich lazniach cerna hora kolejki calkiem znosne okolo 8-9 min na dole przy gondolce a pozniej zjazd 3km przy orczyakch i kanapach kolejki duzo mniejsze. Snieg bez szalu ale dramatu nie bylo calkiem fajne warunki jak na taka pogode okolo 1-2 stopni na plusie bylo wyjazd udany.

• beti123 podziękował za tę wiadomość

#39 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:27

ZAMIAST krazyc wokolo, podaj, prosze, nachyelenia I przewyzszenia dla tych stokkow - wtedy bede wiedzial, o co chodzi

sorry - napisalem to za pozno - ale po tych liczbach, ktore widze - osle laczki

A Harakiri? dobre dla pozowania..... no I oczywiscie - TRZEBA kupic koszulke (just kidding) - natomiast w o bok od H, z prawej strony patrzac w dol, jest swietny teren do off-piste : wiele razy bardziej przyjemny I I nteresujacy niz H

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#40 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 319 postów
149
  • Z Gór

Napisano 28 grudzień 2018 - 15:45

Kamienica to nie jest ośla łączka bardziej stok dla średniozaawansowanych.
Podczas sezonu nie widać tam za wielu dobrze jeżdzących technicznie narciarzy.
Wiem to nie ze stron internetowych ale z własnego doświadczenia i wielu miesięcy,lat spędzonych na jeździe w Kotlinie Kłodzkiej.

Pozdrawiam.