Skocz do zawartości

Górna narta podczas skrętu


Ski_Retry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Maciek - odpuść sobie walkę z wiatrakami - taką mam dla Ciebie radę. Nie ma sensu powoływanie się na forum na techniki sportowe, nie ma sensu powoływanie się na Harba i jego PMTS. Wiem co mówię, sam próbowałem nieść kaganek oświaty i się sparzyłem. Ludziska po prostu wiedzą lepiej albo już dawno to znają - a jak jeżdżą to sam widzisz. Odzywam się, bo mi Ciebie po prostu szkoda - widać, że podchodzisz do tematu z dużym entuzjazmem a w zamian za swoje chęci "koledzy" z forum już Ciebie nazywają Ferrari, złośliwie przekręcając Twój nick.

Odpuść sobie, ciesz się swoją jazdą i śmiej się z wielu treści, które tutaj zamieszczają narciarze z wieloletnim stażem. Ludzie nie lubią, jak ktoś im mówi, co robią źle - kiedy oni uważają, że wszystko robią dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

'Kto i kiedy pisał, że górna narta ma być obciążona - ja??

Pewnie jeszcze przed 2010 były tutaj dyskusje o szkodliwości nadmiernego wysunięcia, nadmiernego obciążenia górnej narty itd.

Wystarczy wziąć byle jaki program nauczania gdzie wszystko jest opisane.

Pozdrowienia 

Mitek, weź sobie popatrz co wyczyniasz na tym filmie od 28 sekundy

https://youtu.be/MzbxA5Aj2g4?t=28

Ludzie się zastanawiają i dyskutują co zrobić, żeby nie wisieć na wewnętrznej i jej nie wysuwać i nie robić V. Skoro wiesz jak temu zaradzić to napisz albo pokaż. Na Twoim filmie widać, że wisisz pięknie na wewnętrznej i ją tak wysuwasz, że nawet ja tak nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu hyde park. Ferrari na razie przejechales swiadomie na nartach 65 km to za malo na dyskusje merytoryczne. Gadacie o skrajnosciach np: na gornej narcie nie mozna poza hyd parkiem "wisiec" na wysunietej daleko gornej narcie tez nie mpzna sie oprzec. Zblizaja sie do tego narciarskie dziadki(harpia,mitek) probojac przestawic sie na carving.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, weź sobie popatrz co wyczyniasz na tym filmie od 28 sekundy


Myślę, że Mitek się nie obrazi po tym co napiszę, ale Mitek absolutnie nie jest wzorcem nowoczesnej techniki narciarskiej.

Ludzie się zastanawiają i dyskutują co zrobić, żeby nie wisieć na wewnętrznej i jej nie wysuwać i nie robić V.


Odpowiedć na powyższe pytanie dał już Harpia. Nie obciążać specjalnie wewnętrznej. Wykonywać skręt na zewnętrznej i skupić się na tym, żeby wewnętrzna miała dobrą pozycję, wtedy wszystko się zrobi samo.
Zmarnowałem chyba z 5 sezonów, słuchając rad o obciążaniu wewnętrznej, wysuwaniu nogi wewnętrznej, (przesadnie) szerokim prowadzeniu nart itd.

Zawodnicy może i jeżdżą na wewnętrznej, ale nie muszę chyba pisać, jak się to dla nich często kończy :)

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Maciek - odpuść sobie walkę z wiatrakami - taką mam dla Ciebie radę. Nie ma sensu powoływanie się na forum na techniki sportowe, nie ma sensu powoływanie się na Harba i jego PMTS. Wiem co mówię, sam próbowałem nieść kaganek oświaty i się sparzyłem. Ludziska po prostu wiedzą lepiej albo już dawno to znają - a jak jeżdżą to sam widzisz. Odzywam się, bo mi Ciebie po prostu szkoda - widać, że podchodzisz do tematu z dużym entuzjazmem a w zamian za swoje chęci "koledzy" z forum już Ciebie nazywają Ferrari, złośliwie przekręcając Twój nick.

Odpuść sobie, ciesz się swoją jazdą i śmiej się z wielu treści, które tutaj zamieszczają narciarze z wieloletnim stażem. Ludzie nie lubią, jak ktoś im mówi, co robią źle - kiedy oni uważają, że wszystko robią dobrze..

Cześć

Przepraszam Ci bardzo ale nie imputuj mi złośliwości w stosunku do kolegi. FerraEnzo to skrót od Ferrari Enzo - czyli jednego z wyjątkowych i zresztą bardzo pięknych modeli tej firmy. Jeżeli FerraEnzo poczytuje "Ferrari" jako obraźliwe już odszczekuję ale skrót nie miął absolutnie jakiejkolwiek negatywnej konotacji.

Rozmawiamy więc nie ma sensu sugerować interlokutorom, że są nieoświeconymi debilami chyba.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedć na powyższe pytanie dał już Harpia. Nie obciążać specjalnie wewnętrznej. Wykonywać skręt na zewnętrznej i skupić się na tym, żeby wewnętrzna miała dobrą pozycję, wtedy wszystko się zrobi samo.
Zmarnowałem chyba z 5 sezonów, słuchając rad o obciążaniu wewnętrznej, wysuwaniu nogi wewnętrznej, (przesadnie) szerokim prowadzeniu nart itd.

Zawodnicy może i jeżdżą na wewnętrznej, ale nie muszę chyba pisać, jak się to dla nich często kończy :)

Pozdr
Marcin

Dokładnie to samo chciałem przekazać w poście od którego zaczęła się cała ta dyskusja.

Tomek dzięki za wsparcie :) Odpuszczam, odpuszczam szkoda nerwów.

Harpia nic się nie stało, ale dzięki.

Pozdr

 

Edit. Panowie, Tomek stanął w mojej obronie za co jestem wdzięczny ale nie mam nic przeciwko nazywaniu mnie Ferrari. Śmieszny jest ten nick ale pochodzi z czasów gimnazjalnych kiedy dość ostro naparzałem w bardzo fajną grę (Test Drive Unlimited). Na "stare lata" sentyment do włoszczyzny został zachowany i stąd ten nick również na forum.

Zima jest, panowie jeździmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Mitek się nie obrazi po tym co napiszę, ale Mitek absolutnie nie jest wzorcem nowoczesnej techniki narciarskiej.


Odpowiedć na powyższe pytanie dał już Harpia. Nie obciążać specjalnie wewnętrznej. Wykonywać skręt na zewnętrznej i skupić się na tym, żeby wewnętrzna miała dobrą pozycję, wtedy wszystko się zrobi samo.
Zmarnowałem chyba z 5 sezonów, słuchając rad o obciążaniu wewnętrznej, wysuwaniu nogi wewnętrznej, (przesadnie) szerokim prowadzeniu nart itd.

Zawodnicy może i jeżdżą na wewnętrznej, ale nie muszę chyba pisać, jak się to dla nich często kończy :)

Pozdr
Marcin

 

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz. Zresztą na płaskim każdy normalny człowiek jedzie na obu nartach. Jakby mi Polm wyrzucił odchylenie - pełna zgoda.  

Następnym razem jak będę się na nartach w coś bawił będę pamiętał, żeby zawsze podnosić wewnętrzną. ;)

Ferrari je po prostu już nie wiem czy jesteś rzecznikiem wykorzystania narty wewnętrznej w jeździe czy jazdy na zewnętrznej a wewnętrzna... tak jak pisał Harpia.

Pozdrowienia 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari je po prostu już nie wiem czy jesteś rzecznikiem wykorzystania narty wewnętrznej w jeździe czy jazdy na zewnętrznej a wewnętrzna... tak jak pisał Harpia.

Pozdrowienia 

Pozdrowienia

Jestem rzecznikiem świadomego wykorzystania nogi wewnętrznej ale bez jej obciążania. Tak pisałem na skionline i tutaj.

Przez świadome wykorzystanie mam na myśli nie wysuwanie (przesadne) jej do przodu, zakrawędziowanie w podobnym stopniu co zewnętrzna, jak trzeba to cofnięcie pod siebie. A tak z wew. nartą można się bawić tylko jeśli się stoi na zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rzecznikiem świadomego wykorzystania nogi wewnętrznej ale bez jej obciążania. Tak pisałem na skionline i tutaj.

Przez świadome wykorzystanie mam na myśli nie wysuwanie (przesadne) jej do przodu, zakrawędziowanie w podobnym stopniu co zewnętrzna, jak trzeba to cofnięcie pod siebie. A tak z wew. nartą można się bawić tylko jeśli się stoi na zewnętrznej.

Cześć

Jak dla mnie ten post wyczerpuje temat. Dzięki serdeczne

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu hyde park. Ferrari na razie przejechales swiadomie na nartach 65 km to za malo na dyskusje merytoryczne. Gadacie o skrajnosciach np: na gornej narcie nie mozna poza hyd parkiem "wisiec" na wysunietej daleko gornej narcie tez nie mpzna sie oprzec. Zblizaja sie do tego narciarskie dziadki(harpia,mitek) probojac przestawic sie na carving.

 

Poniżej mistrz Ferdek dokładnie prezentuje do czego prowadzi jazda na górnej narcie.

Od pierwszego skrętu.

Apogeum w drugim.

To odłam "carwingu" nazywany "tramwajarstwem" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz. Zresztą na płaskim każdy normalny człowiek jedzie na obu nartach. Jakby mi Polm wyrzucił odchylenie - pełna zgoda.  

Następnym razem jak będę się na nartach w coś bawił będę pamiętał, żeby zawsze podnosić wewnętrzną. ;)

Ferrari je po prostu już nie wiem czy jesteś rzecznikiem wykorzystania narty wewnętrznej w jeździe czy jazdy na zewnętrznej a wewnętrzna... tak jak pisał Harpia.

Pozdrowienia 

Pozdrowienia

Nie dałbyś rady podnieść wewnętrznej bo na niej stałeś.

Tak samo jak jeden palec pana profesora się przesuwa, a drugi się nie przesuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rzecznikiem świadomego wykorzystania nogi wewnętrznej ale bez jej obciążania. Tak pisałem na skionline i tutaj.

Przez świadome wykorzystanie mam na myśli nie wysuwanie (przesadne) jej do przodu, zakrawędziowanie w podobnym stopniu co zewnętrzna, jak trzeba to cofnięcie pod siebie. A tak z wew. nartą można się bawić tylko jeśli się stoi na zewnętrznej.

A jakbyś tak sytuację odwrócił, zamiast cofnąć wewnętrzną, pchnął zewnętrzną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża! Niezłą napierdzielankę przegapiłem.

Szkoda że w tym czasie jeździłem na Chopoku jak można było cisnąć na forum ;)

 

Dokładnie

Akcja jak z końcówki maja kiedy już brakuje białego, albo z września, kiedy się nie mogą doczekać :):):)

 

ps

A ja kasprzaka w niedzielę do wichurki zaliczyłem i teraz nie wiem: na zewnętrznej, czy wewnętrznej :)

 

pozd...Ro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbyś rady podnieść wewnętrznej bo na niej stałeś.

Tak samo jak jeden palec pana profesora się przesuwa, a drugi się nie przesuwa

 

Układ z mopem dobrze obrazuje prawidłowe rozłożenie ciężarui narciarza(mniej więcej rzut pionowy pępka) do wykonania ciętego skrętu sportowego, palec bliżej końcówki pracującej jest górną nartą, dalszy dolną. :lol:  :lol:  :lol:

 

Teraz pytanie dlaczego jadąc w łuku na nartach będziemy będziemy mogli przenieść ciężar na dolną nartę(dalszy palec) a układ pozostanie w równowadze?

Inaczej mówiąc, dlaczego Mitek i inni jadą na górnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...