Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie na narty 6.01 - 13.01.2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 victor7577

victor7577

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 17 listopad 2017 - 13:13

Witam. Szukamy ze znajomymi czegoś ciekawego na narty. Ważne żeby była różnorodność tras bo po doświadczeniach w Wierchomli, Białce, Jurgowie to trochę mało urozmaicenia ;) Chodzi o to żeby trasy były 50/50 dla jazdy relaksacyjnej (niebieskie) jak i dla średniozaawansowanego narciarza. Fajnie jakby nie było za daleko od stoku/początku kolejki/gondoli. No i dojazd...najdalej Austria choć lepiej bliżej niż dalej. Czytałem trochę o Słowacji/Chopok ale sam nie wiem. Włochy/Fancja odpadają. Podstawa to śnieg i dlatego też termin styczniowy bo wczesniej nie mieliśmy szczęścia - albo brak pogody, albo descz, albo zbyt ciepło itd. 

Cena gra rolę.

#2 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
  • Na forum od: 10.2011
8823
  • Umiejętności: 7

Napisano 17 listopad 2017 - 13:28

Szczyrk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 17 listopad 2017 - 14:56

Planuję wyjazd 01.01. - 07.01.18 na Chopok (bo wtedy mogę). Straszą, że w tym terminie straszny tłok bo dużo ruskich. Ma ktoś jakieś własne doświadczenia w tym okresie czasu?

#4 makuli

makuli

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2017
1
  • Umiejętności: 5
  • Płock

Napisano 17 listopad 2017 - 17:37

Witam. Szukamy ze znajomymi czegoś ciekawego na narty. Ważne żeby była różnorodność tras bo po doświadczeniach w Wierchomli, Białce, Jurgowie to trochę mało urozmaicenia ;) Chodzi o to żeby trasy były 50/50 dla jazdy relaksacyjnej (niebieskie) jak i dla średniozaawansowanego narciarza. Fajnie jakby nie było za daleko od stoku/początku kolejki/gondoli. No i dojazd...najdalej Austria choć lepiej bliżej niż dalej. Czytałem trochę o Słowacji/Chopok ale sam nie wiem. Włochy/Fancja odpadają. Podstawa to śnieg i dlatego też termin styczniowy bo wczesniej nie mieliśmy szczęścia - albo brak pogody, albo descz, albo zbyt ciepło itd. 

Cena gra rolę.

W zeszłym roku o tej porze na stokach Wisły było po kilkanaście osób.

#5 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831
  • Gromadka :D

Napisano 17 listopad 2017 - 21:38

Cena gra rolę.

Ja w tym terminie jadę do Bad Hofgastein.

Skoro tam będę, to masz gwarancję śniegu na > 200 km tras.

Jak się zmotywuję, to suonko też załatwię :D 

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#6 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 487 postów
  • Na forum od: 01.2008
428
  • Wrocław

Napisano 18 listopad 2017 - 10:32

Razem Mareczku będziemy, razem ;) z Małżonkami i nie tylko.. :)

#7 PsikiKiki

PsikiKiki

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 10.2017
1

Napisano 18 listopad 2017 - 17:58

Planuję wyjazd 01.01. - 07.01.18 na Chopok (bo wtedy mogę). Straszą, że w tym terminie straszny tłok bo dużo ruskich. Ma ktoś jakieś własne doświadczenia w tym okresie czasu?

zgadza sie Ruskich w tym okresie w naszych gorach i na slowacji jest od groma

#8 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
8823

Napisano 18 listopad 2017 - 18:08

zgadza sie Ruskich w tym okresie w naszych gorach i na slowacji jest od groma

Od czasu wprowadzenia sankcji przez EU, jest ich trochę mniej. Kiedyś podczas rozmowy z Rosjaninem dowiedziałem się, że dla nich spotkanie ziomka w Zakopanem w okresie świątecznym, jest dobrą wróżba na cały rok.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#9 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 18 listopad 2017 - 18:12

Od czasu wprowadzenia sankcji przez EU, jest ich trochę mniej. Kiedyś podczas rozmowy z Rosjaninem dowiedziałem się, że dla nich spotkanie ziomka w Zakopanem w okresie świątecznym, jest dobrą wróżba na cały rok.

A do nas też to się stosuje? :) Lubię spotykać ruskich, byle nie na co dzień :ph34r:... A tak w sumie, to najbardziej lubię spotykać ich u nich :rolleyes:.  

#10 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
8823

Napisano 18 listopad 2017 - 18:16

A do nas też to się stosuje? :) :.

Chyba nie, bo w wielu relacjach z wyjazdów da się odnieść wrażenie, że najbardziej w udanym wyjeździe przeszkadzali im rodacy.

#11 victor7577

victor7577

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 22 listopad 2017 - 23:37

dzięki za propozycję. Tyle że cenowo to nie do przeskoczenia raczej. Póki co szczyrk widzę że wygrywa :) A jak jest na Chopoku? Warto tam się wybrać? Chciałbym żeby trasy były trochę szersze niż 10m. Chociażby ze względu bezpieczeństwa. 

#12 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 23 listopad 2017 - 06:14

⛷ Po pierwsze: Szczyrk
⛷⛷Po drugie: Czeskie stacje w Karkonoszach
⛷⛷⛷Po trzecie: Chopok

Powodzenia😉
Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#13 AdamO123

AdamO123

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2016
4

Napisano 23 listopad 2017 - 15:14

Ja mogę polecić Val di Sole, piszesz że Austria może być a Włochy dlaczego nie? Wg mnie nie robi wielkiej różnicy 1000 czy 1200km.
W tym okresie w VdS maja freeski.
Byłem w zeszłym roku i w Tym też jadę w Tym terminie, bo naprawdę warto. Kasa za tydzień jak w Polsce, a warunki nieporównywalne.
Jeśli chodzi o Czechy to polecam Janske Lazne, ceny niższe jak u nas i jest gdzie pojeździć.

#14 victor7577

victor7577

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 27 grudzień 2017 - 11:08

No i kurka wodna warunków w Szczyrku nie ma. Mam szczęście :/ 

#15 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 961 postów
  • Na forum od: 02.2009
576
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 grudzień 2017 - 11:08

Ja mogę polecić Val di Sole, piszesz że Austria może być a Włochy dlaczego nie? Wg mnie nie robi wielkiej różnicy 1000 czy 1200km.
W tym okresie w VdS maja freeski.

Mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do freeski ? 

http://www.valdisole...Free-Ski-Weeks/

Tu mają do Wigilii a potem od 7 kwietnia 

#16 AdamO123

AdamO123

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2016
4

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:06

http://www.ski.it/EN...-Turbo-holiday/

Skipass: Madonna-Folgarida -Marilleva
  • wkg podziękował za tę wiadomość

#17 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 961 postów
  • Na forum od: 02.2009
576
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:12

http://www.ski.it/EN...pecial-January/

OK, dzięki !

#18 victor7577

victor7577

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 28 styczeń 2018 - 20:06

Jednak wygrała Białka. Przygotwanie tras całkiem ok. Byłem tam kilka lat temu i teraz opcja z korzystaniem z różnych tras (Jankulakowski i Wysoki Wierch) jest całkiem spoko. Nudy nie było. Widoki może nie takie jak w Alpach ale coś za coś. Zdecydowały przede wszystkim warunki na stoku - w Szczyrku nie było mowy o jeździe. Dzięki za rekomendacje  :)