Skocz do zawartościZdjęcie
* - - - - 1 głosy

Obóz młodzieżowy – Szpindlerowy Młyn, Czechy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BTA Kompas

BTA Kompas

    Nowy użytkownik

  • 22 postów
  • Na forum od: 01.2015
0

Napisano 08 listopad 2017 - 13:27

Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS

 

Wiek:14-18 lat 

 

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży mającej już za sobą swój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem, jak i dla bardziej zaawansowanej.

Mieszkać będziemy na stoku w klimatycznym hotelu Hromovka (I turnus) oraz pensjonacie Horalka (II turnus). Po przeciągnięciu się rano i rozruszaniu zakwasów z dnia poprzedniego, przypinamy sprzęt i zjeżdżamy pod wyciąg, nie zapominając oczywiście o delektowaniu się piękną panoramą rozciągającą się wokół. Takie miejsce to marzenie każdego pasjonata białego szaleństwa! Szczególnie, że standardem tras Szpindlerowy Młyn w niczym nie ustępuje alpejskim kurortom, a jego dodatkowym atutem jest nieduża odległość od polskiej granicy, dlatego dojazd jest mało uciążliwy.

Pensjonat położony jest na uboczu miejscowości, spacer do centrum zajmuje około 20 minut (oczywiście zjeżdżając np. na jabłuszku jesteśmy w stanie znaleźć się na dole duuużo szybciej!).

 

Opis programu

Opis regionu 

Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/pl/mapy

Szkolenie 

Codziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia PZN, PZS, UKFiS) będziemy się szkolić na dwóch poziomach zaawansowania. Różnorodne, dobrze przygotowane trasy pozwolą robić bardzo szybkie postępy. Podczas szkolenia wykorzystywać będziemy też kamery, które bardzo pomagają wychwycić błędy i szybko opanować zasady jazdy carvingowej. Dla bardziej zaawansowanych przewidzieliśmy naukę jazdy na muldach, w białym puchu (o ile warunki pozwolą) oraz wizytę w SnowParku uważanym za najlepszy w Czechach oraz jeden z najlepszych w Europie.

Sprzęt  

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał ze sobą własny kask narciarski.

Videocoaching

Wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wykłady na temat serwisu sprzętu oraz oczywiście na temat bezpieczeństwa na stoku.

Ponadto:

Zjazdy na byle czym, wieczorne kino, dyskoteki, spacery po miasteczku (po godzinie zamknięcia wyciągów spacer z pensjonatu do centrum trwa około 20 minut), gry integracyjne i dużo czasu na podziwianie widoków z gorącą herbatą... oraz czerpanie przyjemności z odrobiny czeskiego luzu, który każdy pokocha regular_smile.png

Termin: 13-20.01.2018,27.01-03.02.2018 ,Cena:1699 zł

Więcej informacji na stronie: http://www.kompas.pl...mlyn-czechy-3/ 

Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych