Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Maciej Bydliński kończy karierę...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
  • Na forum od: 01.2017
636
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 listopad 2017 - 20:15

Bez ciężkiej pracy i talent niewiele pomoże.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Bez ciężkiej pracy i talent niewiele pomoże.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Składowych jest wiele. Szczęście można dodać.

Panczeny po curlingu weszły na scenę. Ktoś puścił się kredensu...

Nakłady narciarskie zbliżone do tenisowych raczej.

Bez wsparcie finansowego ani Radwańska, ani Janowicz by nie ruszyli...

Udało im się nie dzięki związkowi, a dzięki rodzicom... którzy się zapożyczyli, to i owo sprzedali i takie tam... nie każdy ma tyle szczęścia niestety.

• Adam P10 podziękował za tę wiadomość

#22 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
  • Na forum od: 10.2017
140
  • Umiejętności: 1
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 08:08

Nagle się okazuje, że sport w Polsce jest tylko dla bogatych. Narciarstwo za drogie, tenis, kolarstwo, żużel..... wszystko za drogie. Jakim cudem u nas jest tylu profesjonalnych sportowców. Może dlatego, że jak sponsorzy widzą talent to sami się do niego zgłaszają. Nie wszyscy sportowcy mają zapewnione cieplarniane warunki i jednak nie przeszkadza im to by być w światowej czołówce, a niektórzy tak jak Janowicz mimo zapewnionych warunków i talentu nie osiągają wyników na jakie ich stać.

#23 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6378 postów
  • Na forum od: 02.2008
4413
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 07 listopad 2017 - 09:13

>>>Może dlatego, że jak sponsorzy widzą talent to sami się do niego zgłaszają<< ;-)
  • MarioJ podziękował za tę wiadomość

#24 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Na forum od: 01.2015
1323

Napisano 07 listopad 2017 - 11:45

Witam

Nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie sport jest dla bogatych. Widzę to po sobie....I też nie lituję się nad zawodnikami, którzy nie znaleźli sponsorów. W każdej bardziej popularnej dziedzinie są miliny zawodników(licencjonowanych) na świecie. Ale mistrz olimpijski jest jeden. W NRD skupiali się na wyszukiwaniu dyscyplin z najmniejszą liczbą startujących i najmniej atrakcyjnych dla szerokiej publiki. Ich adepci podlani "koksem" szybko robili karierę. Bydliński  miał swoje przyjemności. Zobaczył to i owo. Był najlepszy u siebie w domu. To też spora satysfakcja. 

Pozdrawiam

#25 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1562 postów
1007
  • Rajcza

Napisano 07 listopad 2017 - 12:26

Nagle się okazuje, że sport w Polsce jest tylko dla bogatych. Narciarstwo za drogie, tenis, kolarstwo, żużel..... wszystko za drogie. 

Nic nowego nie odkryłeś................

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#26 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 18:46

Nagle się okazuje, że sport w Polsce jest tylko dla bogatych. Narciarstwo za drogie, tenis, kolarstwo, żużel..... wszystko za drogie. Jakim cudem u nas jest tylu profesjonalnych sportowców. Może dlatego, że jak sponsorzy widzą talent to sami się do niego zgłaszają. Nie wszyscy sportowcy mają zapewnione cieplarniane warunki i jednak nie przeszkadza im to by być w światowej czołówce, a niektórzy tak jak Janowicz mimo zapewnionych warunków i talentu nie osiągają wyników na jakie ich stać.

Nie mieszaj sportów. Sporty popularne,ale i elitane jak tenis, formuła, narty, przykłady sportowców mamy i sukcesy osiągane wbrew związkom, a nie dzięki ich wsparciu. Warto o tym pamiętać. Przykłady Kubicy, Radwańskiej pokazują, że trzeba samemu zadbać o finansowanie. Szkoda...

#27 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 18:49

Witam

Nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie sport jest dla bogatych. Widzę to po sobie....I też nie lituję się nad zawodnikami, którzy nie znaleźli sponsorów. W każdej bardziej popularnej dziedzinie są miliny zawodników(licencjonowanych) na świecie. Ale mistrz olimpijski jest jeden. W NRD skupiali się na wyszukiwaniu dyscyplin z najmniejszą liczbą startujących i najmniej atrakcyjnych dla szerokiej publiki. Ich adepci podlani "koksem" szybko robili karierę. Bydliński  miał swoje przyjemności. Zobaczył to i owo. Był najlepszy u siebie w domu. To też spora satysfakcja. 

Pozdrawiam

Kilka razy zaistniał też w 30 międzynarodowej. Czy więcej oczekujemy od obecnej kadry? Marynie ostatnio to właśnie się nie udało. Szkoda...

#28 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1562 postów
1007
  • Rajcza

Napisano 07 listopad 2017 - 19:08

Tak żeby nie prowokować.

Panie Maćku bardzo dziękuję za dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Dziękuję za promocję narciarstwa. Życzę dużo powodzenia na sportowej "emeryturze". Mam nadzieję że nabyte przez Pana doświadczenie pozwoli na rozwój jak by nie było tego pięknego sportu. 

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#29 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 19:13

Przykłady Kubicy, Radwańskiej pokazują, że trzeba samemu zadbać o finansowanie. Szkoda...

Fajnie, że dałeś przykład Kubicy. Ostatnio Nico Rosberg wspominał jak Kubica za czasów jazdy na gokardach na zawody jeździł z jednym gokardem przewożonym otwartą przyczepką a wszyscy mieli po trzy gokarty przewożone w zakrytymi przyczepami, ale i tak Kubica zwyciężał.
Czyli jednak można dysponując dużo mniejszym budżetem wygrywać.
Pieniądze w sporcie dużo ułatwiają, ale za nikogo jeszcze nic nie wygrały.

#30 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 19:29

Fajnie, że dałeś przykład Kubicy. Ostatnio Nico Rosberg wspominał jak Kubica za czasów jazdy na gokardach na zawody jeździł z jednym gokardem przewożonym otwartą przyczepką a wszyscy mieli po trzy gokarty przewożone w zakrytymi przyczepami, ale i tak Kubica zwyciężał.
Czyli jednak można dysponując dużo mniejszym budżetem wygrywać.
Pieniądze w sporcie dużo ułatwiają, ale za nikogo jeszcze nic nie wygrały.

Czy nie zauważyłeś, że Kubica w pewnym momencie przesiadł się z gokarta na f1? Czy uważasz, że to była transakcja bezgotówkowa? Zobacz co teraz się dzieje przy okazji ew. anagażu do Willimasa. Nie bądź dzieckiem.

#31 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 19:35

Kto tu jest dzieckiem?? Gdyby nie wygrane w gokartach nigdy by do F1 się nie przesiadł. Tak samo teraz gdyby nie to, że jego prawa ręka jest częściowo niesprawna też tego cyrku by nie było, to że sponsoruje go Olimp i może zacznie Lotos to tylko ma być dodatkiem do jego umiejętności. Gdyby był sprawny jeździłby teraz w Ferrari, bo przed wypadkiem był już z nimi dogadany.

#32 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 19:41

Kto tu jest dzieckiem?? Gdyby nie wygrane w gokartach nigdy by do F1 się nie przesiadł. Tak samo teraz gdyby nie to, że jego prawa ręka jest częściowo niesprawna też tego cyrku by nie było, to że sponsoruje go Olimp i może zacznie Lotos to tylko ma być dodatkiem do jego umiejętności. Gdyby był sprawny jeździłby teraz w Ferrari, bo przed wypadkiem był już z nimi dogadany.

Mylisz warunek konieczny z dostatecznym. Aby coś się udało musi być spełnione kilka warunków: talent, kasa, szczęście. Jeden nie wystarczy, choć jest konieczny do odniesienia sukcesu. PS. Nawiasem mówiąc co masz do tego Bydlńskiego, co cię boli? Że lepiej jeździ od ciebie, że miał szczęście zahaczyć się o kadrę. Wydawać by się mogło, że nawet umiarkowane sukcesy naszych sportowców powinny budzić entuzjazm, ew. umiarkowany entuzjazm, a tu... znasz go? Spotkałeś? Ktoś ci coś naopowiadał? Z netu coś sie dowiedziałeś? Twoja alergia to zwykle katar? Naprawdę jestem ciekaw podstaw takiej postawy?

#33 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 19:46

Nic do niego nie mam. Oczywiście że jeździ lepiej niż ja, ja nigdy nie trenowałem narciarstwa. Zaczepił się o kadrę - chwała mu za to.
A co do alergii to raczej Jego powinieneś o to zapytać a nie mnie, swoją drogą ciekawe, że o tym wspomniałeś.

PS. Jednak coś mam. Wkurzają mnie ludzie, którzy publiczne narzekają jacy to są pokrzywdzeni przez innych, jak są niediceniani i wsparcia nie dostają. Zapominając, że na najważniejszych imprezach sami dali tym ludziom powód do tego by te wsparcie im zabrać. Sorry ale jak samemu się daje ciała to trzeba podciągnąć rajstopy i przeć do przodu a nie wylewać żale.

Oczywiście trzeba pogratulować Macieja za kilka dobrych startów ale tych dobrych mogło być znacznie więcej.
  • mlesik podziękował za tę wiadomość

#34 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 19:51

Nic do niego nie mam. Oczywiście że jeździ lepiej niż ja, ja nigdy nie trenowałem narciarstwa. Zaczepił się o kadrę - chwała mu za to.
A co do alergii to raczej Jego powinieneś o to zapytać a nie mnie, swoją drogą ciekawe, że o tym wspomniałeś.

Wspomniałem, choć nie rozumiem zjawiska, ale wyobrażam sobie pełną skalę, od zwykłego kataru do wstrząsu anafilaktycznego, więc jestem ostrożny w interpretacjach. Fajnie, że doceniłeś jego osiągnięcia. Mimo wszystko dziwi mnie fala hejtu pod jego adresem. Coś musi być na rzeczy? Tak jak pisałem, gościa nie znam, wiem tyle co z netu - 9x mistrzostwo Polski, kilka razy w trzydziestce. Chciałbym aby nasi w tym sezonie też pojawiali sie czasem w drugim przejeździe.

#35 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2527 postów
  • Na forum od: 05.2006
1677
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 07 listopad 2017 - 19:53

Myślicie, że w tym wątku chodzi o wyniki Bydlińskiego? Wcale nie jest istotne czy był 30 czy 10-ty.

Liczy się sportowy duch, którego Maciej nie specjalnie przejawiał. Gdybyśmy widzieli jego ogromną determinację, walkę do końca i nawet takie same wyniki to pewnie zamiast szydzić kibicowalibyśmy dalszym startom. Może nie miał jakiegoś super finansowania ale przez lata miał całkiem nie najgorsze. Gdyby miał coś pokazać to pewnie by to zrobił.

Problemem sportu są pieniądze ale w dwóch różnych znaczeniach.

1. Potrzebne są fundusze a więc bogaci rodzice itp.

2. Duże pieniądze i (za) dobre warunki utrudniają rozwój sportowy.

Optymalnie byłoby znaleźć finansowanie i szukać talentu wśród dzieci z biednych wiejskich rodzin. Tych które są przyzwyczajone do ciężkiej pracy i niełatwego życia. Dla osób z takich kręgów, sportowa "kariera" to tez ogromna szansa na  duży awans społeczny.

Dla syna przedsiębiorcy to tylko jedna z bardziej męczących opcji.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#36 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 19:58

Właśnie o to chodzi, zabrakło mu albo chłodnej głowy albo żaru w sercu, czyli to co powinien mieć każdy sportowiec.
Może wynikało to z tego, że nie czuł wsparcia innych a może z jego charakteru.

Co do finansowania dzieci z talentem ze wsi to ostatnio Małachowski opowiadał, że jak był w internacie z Majewskim w pokoju i mieli 10 zł na jedzenie i picie to kupowali arbuza bo mogli się najeść i napić a i jeszcze na 2 piwa wystarczyło. :)

#37 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 20:13

Myślicie, że w tym wątku chodzi o wyniki Bydlińskiego? Wcale nie jest istotne czy był 30 czy 10-ty.

Liczy się sportowy duch, którego Maciej nie specjalnie przejawiał. Gdybyśmy widzieli jego ogromną determinację, walkę do końca i nawet takie same wyniki to pewnie zamiast szydzić kibicowalibyśmy dalszym startom. Może nie miał jakiegoś super finansowania ale przez lata miał całkiem nie najgorsze. Gdyby miał coś pokazać to pewnie by to zrobił.

Problemem sportu są pieniądze ale w dwóch różnych znaczeniach.

1. Potrzebne są fundusze a więc bogaci rodzice itp.

2. Duże pieniądze i (za) dobre warunki utrudniają rozwój sportowy.

Optymalnie byłoby znaleźć finansowanie i szukać talentu wśród dzieci z biednych wiejskich rodzin. Tych które są przyzwyczajone do ciężkiej pracy i niełatwego życia. Dla osób z takich kręgów, sportowa "kariera" to tez ogromna szansa na  duży awans społeczny.

Dla syna przedsiębiorcy to tylko jedna z bardziej męczących opcji.

Podasz jakieś przykłady braku zaangażowania? Bo Radwańskiiej też zarzucano, że igrzyska ją nie kręcą.

PS. Jakby nie był w trzydziestce, to co mnie obchodzi jego sportowy duch. Mam wrażenie, że czasem idealizujemy sportowców, zupełnie niepotrzebnie. To tylko sportowcy, nie ludzie z marmuru. Czy nie wystarczy, że ktoś zaistnieje w pucharze i mamy z tego radość?

#38 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 20:42

Mam wrażenie, że czasem idealizujemy sportowców, zupełnie niepotrzebnie. To tylko sportowcy, nie ludzie z marmuru. Czy nie wystarczy, że ktoś zaistnieje w pucharze i mamy z tego radość?

Nie do końca, jak Stoch zdobywał miejsca w 2 i 3 dziesiątce to mieliśmy radość? Wiemy co który sportowiec sobą reprezentuje i takie mamy oczekiwania. Jak zdobędzie coś wyżej to jest radość, jak niżej to rozczarowanie.
Fakt jest coś takiego, że jak ktoś wyskoczy do 30 to chciałoby się go częściej tam widzieć bo skoro raz mógł to może móc częściej. ;)

#39 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
636
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 listopad 2017 - 20:48

Nie do końca, jak Stoch zdobywał miejsca w 2 i 3 dziesiątce to mieliśmy radość? Wiemy co który sportowiec sobą reprezentuje i takie mamy oczekiwania. Jak zdobędzie coś wyżej to jest radość, jak niżej to rozczarowanie.
Fakt jest coś takiego, że jak ktoś wyskoczy do 30 to chciałoby się go częściej tam widzieć bo skoro raz mógł to może móc częściej. ;)

Wiemy co dla polskiego narciarstwa, biorąc pod uwagę uwarunkowania jest realne i tyle chyba oczekujemy. Reszta to science fiction. Chciejstwo itp....

A co do Stocha, to fakt przyzwyczajania się do zwycięstw, ale z drugiej strony można cieszyć się z także z małych sukcesów, to już kwestia charakteru.

• Deco79 podziękował za tę wiadomość

#40 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
140
  • Gdańsk

Napisano 07 listopad 2017 - 22:45

Tu się zgadzam z Tobą całkowicie. :)

Fakt, że w kraju o populacji ok 40 mil i z górami gdzie da się trenować narciarstwo 9-cio krotny mistrz kraju nie jest w stanie systematycznie pojawiać się w pierwszej 30 najlepszych na świecie, jest lekkim skandalem.