Skocz do zawartości

Zdjęcie

val di fassa canazei Aparthotel Princess

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2017
1

Napisano 29 październik 2017 - 11:12

Witam serdecznie

W lutym pierwszy raz jedziemy do Włoch

mamy rezerwację w Aparthotel Princess

Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tego regionu/miejscowości jak i samego dojazdu

Jak poruszać się po okolicy, jak to jest z tymi skibusami oraz wyciągami

Jaki karnet wykupić i co możemy przejechać bez odpinania nart

Błagam o pomoc, bo jakoś nie mogę ogarnąć tego tematu ;)

Pozdrawiam

Ania

#2 siekierowy

siekierowy

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2011
9
  • Umiejętności: 7
  • Mielec

Napisano 29 październik 2017 - 21:31

Witam serdecznie

W lutym pierwszy raz jedziemy do Włoch

mamy rezerwację w Aparthotel Princess

Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tego regionu/miejscowości jak i samego dojazdu

Jak poruszać się po okolicy, jak to jest z tymi skibusami oraz wyciągami

Jaki karnet wykupić i co możemy przejechać bez odpinania nart

Błagam o pomoc, bo jakoś nie mogę ogarnąć tego tematu ;)

Pozdrawiam

Ania

Witam i ....gratuluje dobrego wyboru! Nie znam hotelu, znam okolice. Canazei to piekne, urokliwe i spokojne miasteczko. 

Napisz skad beidziesz jechac, to podpowiem cos ws planowania drogi. Jesli chodzi o karnet to napisz, kim sa narciarze, czy macie dzieciaki ze soba, czy jestescie z tych , co pierwsi z rana przy gondoli, czy robicie rekordy kilometrow, czy tez lubicie robic przerwy. Canazei lezy w samym srodku miedzy kilkoma osrodkami z dostepem do slynnej Sellarondy. Wasz hotel lezy niedaleko gondoli do osrodka Ciampac , o ksiezycowym krajobrazie i fantastycznej czarnej trasie Ciampac. Mozna z niego dalej krecic do innych osrodkow. W druga strone macie nowa gondole na osrodek Belvedere, a dalej to juz Selaronda. Jak lubicie zaliczac znane trasy, to oczywiscie Seellaronda ale.... Bywa, ze w sezonie tlumy gonia aby zaliczyc Sellaronde. Ja polecam testowanie kolejnch osrodkow, Canazei, Arabba, Alta Badia, Gardena i tak po kolei. Wiekszosc zalicza tylko Sallaronde nie poznawajac innych tras osrodkow a to blad. Karnet dla sredniego narciarza to najlepiej Superskirama, najdrozszy i najlepszy. Mozecie tez brac karnet na Canazei i najblizsze osrodki. Z Waszego hotelu mozecie dojechac skibusem do Canazei, 3 km, lub podejsc do godnoli w miejscowosci Alba (na Ciampac i na Belvedere) ale sprawdz odleglosc. Auto Wam nie bedzie potrzebne przez caly pobyt. Co do odpinania nart. Wszystko w zasiegu reki, odpinac to tylko do gondoli trzeba i do knajp. Co do poruszanie sie po osrodkach, jesli wezmiecie karnet Superskirama na wszystkie osrodki Val di Fassa /Gardena itp. tp polecam oprocz mapy ogolnej, wziac takze mapki dedykowane poszczegolnym dolinom/osrodkom. Wtedy bez problemu wszystko ogarniecie, chociaz jest tego duuuuzo. Jesli na poczatek bedziecie woleli skupic sie na Canazei i okolicach , to i tak bedzie tego wystarczajaco. To bedzie Wasz pierwszy i ...nie ostatni wyjazd do Wloch. 

#3 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 30 październik 2017 - 07:21

Dzięki za konkretne info:)

Jedziemy z Nowej Soli, po drodze noclego u mojej przyjaciółki koło Monachium ( Schondorf Am Ammerse) i tam co dalej, chodzi mi dokładnie czy wszystkie drogi dojazdowe są zimą otwarte, którędy się kierować na miejsce

Co do karnetu- jeździmy bardzo różnie. Mąż i syn preferują trudne trasy, ja odwrotnie. Fajnie jak jest to pomieszane i np. na dole możemy się spotkać, lub co bardziej strome ja zjadę gondolą. Za karnetem superski... przemawia to, że zwykle boje się, że gdzieś stanę i dalej nie pojadę, a nigdy nie widomo gdzie nogi poniosą.

Co do busów- zwykle wybieraliśmy Francję, a tam nie było potrzeby poruszać się busami. Jak to jest rozwiązane, czy potrzebuje jakiś bilet, czy możemy jeździć już w butach narciarskich, kompletnie mi obcy temat.:)

Pozdrawiam

#4 siekierowy

siekierowy

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2011
9
  • Umiejętności: 7
  • Mielec

Napisano 30 październik 2017 - 21:37

Dzięki za konkretne info:)

Jedziemy z Nowej Soli, po drodze noclego u mojej przyjaciółki koło Monachium ( Schondorf Am Ammerse) i tam co dalej, chodzi mi dokładnie czy wszystkie drogi dojazdowe są zimą otwarte, którędy się kierować na miejsce

Co do karnetu- jeździmy bardzo różnie. Mąż i syn preferują trudne trasy, ja odwrotnie. Fajnie jak jest to pomieszane i np. na dole możemy się spotkać, lub co bardziej strome ja zjadę gondolą. Za karnetem superski... przemawia to, że zwykle boje się, że gdzieś stanę i dalej nie pojadę, a nigdy nie widomo gdzie nogi poniosą.

Co do busów- zwykle wybieraliśmy Francję, a tam nie było potrzeby poruszać się busami. Jak to jest rozwiązane, czy potrzebuje jakiś bilet, czy możemy jeździć już w butach narciarskich, kompletnie mi obcy temat. :)

Pozdrawiam

Witam. Pomysl z noclegiem po drodze bardzo dobry. My tez robimy przerwe, w zimie roznie z warunkami bywa. Do Canazei mozecie dojechac  dwoma drogami, latwiejszy jest dojazd od A22 przez Cavalese , Predazzo, (droga SS48 ale dluzsza, za to bez przeleczy, z jednym na poczatku dlugim pdjazdem), druga krotsza (SS242 ale za to przez przelecz i roznie w zimie bywa.Troche serpentyn tam jest). Informacje o warunkach znajdziecie w sieci. Dobre zimowki i lancuchy obowiazkowo! O trudnosc tras proponuje sie z gory nie martwic, na miejscu wszystko sie wyjasni. Skibus , oczwiscie w butach i pelnym ekwipunku. Zazwyczaj cena ok 5€, ale chyba nie bedziecie musieli korzystac o ile pamietam lokalizacje hotelu. W hotelu personel na pewno Wam wszystko wyjasni. Tam dobra obsluga to standard. Pozdrawiam.

• anians podziękował za tę wiadomość

#5 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 31 październik 2017 - 07:05

Wielkie dzięki :)

Powiedz mi jeszcze, bo na necie wyszukuje różne, czasem sprzeczne informacje

Cały ten region, od Canazei, przez Sella Ronda, Alba , aż po marmoladę jest połączony wyciągami/gondolami?

Pozdrawiam

#6 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów
  • Na forum od: 02.2008
4258
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 31 październik 2017 - 10:35

Wielkie dzięki :)
Powiedz mi jeszcze, bo na necie wyszukuje różne, czasem sprzeczne informacje
Cały ten region, od Canazei, przez Sella Ronda, Alba , aż po marmoladę jest połączony wyciągami/gondolami?
Pozdrawiam

Tak. Sporo ponad 1000km tras na nartach. + przynajmniej drugi tys w odległości pol godz skibusami.

• anians podziękował za tę wiadomość

#7 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 01 listopad 2017 - 10:12

Tak. Sporo ponad 1000km tras na nartach. + przynajmniej drugi tys w odległości pol godz skibusam

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie- a przełęcz Brenner zimą jak wygląda? niestety chyba nie bardzo jak jest ją ominąć, wszystkie drogi z PL prowadzą  ostatecznie na wjazd do Włoch właśnie przez przełęcz.

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów
4258
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 listopad 2017 - 10:21

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie- a przełęcz Brenner zimą jak wygląda? niestety chyba nie bardzo jak jest ją ominąć, wszystkie drogi z PL prowadzą ostatecznie na wjazd do Włoch właśnie przez przełęcz.

Zawsze czarna. W końcu to autostrada-jedna z ważniejszych. Jedyny śnieg na drodze spotkałem tam 4 maja. Tam też drogowcy bywają zaskoczeni zimą na wiosne ...)).

#9 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 01 listopad 2017 - 10:23

Zawsze czarna. W końcu to autostrada-jedna z ważniejszych. Jedyny śnieg na drodze spotkałem tam 4 maja. Tam też drogowcy bywają zaskoczeni zimą na wiosne ...)).

haha, no właśnie o tym słyszałam, dlatego przeraziłam się jak tam musi byc zimą :)

#10 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów
4258
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 listopad 2017 - 10:30

haha, no właśnie o tym słyszałam, dlatego przeraziłam się jak tam musi byc zimą :)

Ale zimowe opony i łańcuchy w bagażniku to oczywistość. Juz w samych Dolomitach trafisz na znacznie ciekawsze drogi. Ale spoko - tez dobrze utrzymane.

#11 anians

anians

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 01 listopad 2017 - 16:38

Ale zimowe opony i łańcuchy w bagażniku to oczywistość. Juz w samych Dolomitach trafisz na znacznie ciekawsze drogi. Ale spoko - tez dobrze utrzymane.

Łańcuchy w bagażniku, ok. Oby nie trzeba było ich zakładać :)

#12 Frankhew

Frankhew

Nowy użytkownik

• 24 postów
0

Napisano 01 luty 2018 - 09:50

yyafikm

http://www.eagle-cou...inside-257.html
http://www.northbeat.co.uk/miu-miu-silver-clutch-582.htm
http://www.classifie...ta-mens-bag.asp
http://www.lariointe...-mai-usato.html