Skocz do zawartości

Solden w pierwszym tygodniu grudnia ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w pierwszym tygodnia grudnia, będą otwarte już trasy " po niżej lodowca" ?.

 

W ub. sezonie już 11 listopada wjeżdżaliśmy gondolą z dołu, na Gaislachkogel, na Gigijochu trwały jeszcze prace budowalne (nowa gondola) więc otworzyli nieco później - gdyby była gotowa, pewnie tamtędy puściliby ludzi, bo na Giggilochu śnieg był, był nawet w dolinie.
http://www.skiforum....lenie/?p=546848
To wszystko było sporo przed terminem - ale bywały też takie lata kiedy otwarcie "winter area" było opóźnione :/

 

Wydaje mi się, na czuja, na podstawie doświadczeń - że na poczatku grudnia oprócz lodowców będzie otwarta cała góra aż do Giggijocha, bez zjazdów do doliny, Gaislachkogel też pewnie w jakiejś części  (u góry) - ale na pewno w sąsiednich, świetnych(!) Gurglach (to jest 8-10 km dalej) - będzie min. 2/3 ośrodka otwarte, czyli kolejne 80 km tras. Od tego sezonu oba są na wspólnym skipassie (niestety droższym).

Praktyka też uczy, że w takim terminie jest inny ośrodek w Tyrolu, który najlepiej daje radę - i na ogól oferuje najwięcej ...a gdzie to odsyłam tu i zapraszam :) Jednak nad wyborem konkretnych miejsc będę się zastanawiał pod koniec listopada - bo to jedank natura ma głos decydujący :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub. sezonie już 11 listopada wjeżdżaliśmy gondolą z dołu, na Gaislachkogel, na Gigijochu trwały jeszcze prace budowalne (nowa gondola) więc otworzyli nieco później - gdyby była gotowa, pewnie tamtędy puściliby ludzi, bo na Giggilochu śnieg był, był nawet w dolinie.
http://www.skiforum....lenie/?p=546848
To wszystko było sporo przed terminem - ale bywały też takie lata kiedy otwarcie "winter area" było opóźnione :/

 

Wydaje mi się, na czuja, na podstawie doświadczeń - że na poczatku grudnia oprócz lodowców będzie otwarta cała góra aż do Giggijocha, bez zjazdów do doliny, Gaislachkogel też pewnie w jakiejś części  (u góry) - ale na pewno w sąsiednich, świetnych(!) Gurglach (to jest 8-10 km dalej) - będzie min. 2/3 ośrodka otwarte, czyli kolejne 80 km tras. Od tego sezonu oba są na wspólnym skipassie (niestety droższym).

Praktyka też uczy, że w takim terminie jest inny ośrodek w Tyrolu, który najlepiej daje radę - i na ogól oferuje najwięcej ...a gdzie to odsyłam tu i zapraszam :) Jednak nad wyborem konkretnych miejsc będę się zastanawiał pod koniec listopada - bo to jedank natura ma głos decydujący :)
 

Wg. Ciebie który ośrodek jest lepszy ?
- gdzie znajdę lesze/tańsze zakwaterowanie (zawsze szukam blisko wyciągu ) ?
- gdzie warunki są pewniejsze ?
- gdzie będzie czynnych więcej tras ??
 Wiem, że ośrodki są położne blisko siebie, ale ja nie lubię przemieszcza się miedzy ośrodkami, tym bardziej, że wyjazd tylko trzy dniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciebie który ośrodek jest lepszy ?
- gdzie znajdę lesze/tańsze zakwaterowanie (zawsze szukam blisko wyciągu ) ?
- gdzie warunki są pewniejsze ?
- gdzie będzie czynnych więcej tras ??
 Wiem, że ośrodki są położne blisko siebie, ale ja nie lubię przemieszcza się miedzy ośrodkami, tym bardziej, że wyjazd tylko trzy dniowy.

 

Nie wiem ...a Ty wolisz mamę czy tatę? ;) oba są dobre :)

- zdarzało mi się mieszkać w samym Sölden, na obrzeżach sezonu to realne, w Gurglach nigdy - spotkałem tam niskie ceny ale jak ośrodek był już nieczynny :) Tak czy owak to dość droga dolina, na ogół dojeżdżamy na stok.

- podobnie, choć Sölden ma lodowce, ale może być na nich wygwizd - więc najlepiej zapytaj pod koniec listopada, na początku grudnia :)

- jw.

Są darmowe skibusy, w tym roku będzie pewnie więcej bo od tego sezonu karnet od 3 dni obowiązuje w obu ośrodkach czy chcesz czy nie. Moim zdaniem warto w obu, mimo że Sölden jest 100x bardziej znane :)

 

PS. gdybys jednak dojrzał to zapraszam z nami, możliwości są z różnych część Polski, 4 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem na początku grudnia Ischgl bije na głowę Soelden z Gurglami razem wzięte .

 

To właśnie miałem na myśli - Ischgl - w ostatnich latach w praktyce to tam jeździliśmy najwięcej w grudniu, + ew. jeszcze w SFL jeśli akurat wszystko im sprzyjało, i wszystko wyszło (z pogodą, naśnieżaniem itp).
Tyle że Ischgl bywa ...nudne - wszędzie jest tak samo jest :) Ludziom się podoba ale ja chętnie jadę do Ötztal jak tylko jest możliwość, bo z kwaterami tam to miodów nie ma w sezonie.

 

BEZ PRZESADY (-zmu)

 

Praktyka ostatnich lat mówi że Ischgl jest niezawodne na początku grudnia. Choćby nie wiem jakie figle płatała pogoda to w Ischgl dają radę z naśnieżaniem. ...ale Sölden też ma rozmach a do tego lodowce :) Gurgle po protu lubię.

Dla mnie remis - tu i tu bawię się dobrze ...ale rok do roku niepodobny więc się zobaczy jak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...