Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wybór odpowiedniego sprzętu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rob_roy1

rob_roy1

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 10.2017
0

Napisano 08 październik 2017 - 10:37

Witam

Moje obecne umiejętności wg skali skiforum.pl oceniam na 7/8 z lekką przewagą na 8.

Parametry:

wiek - 40 l

waga - 90 kg

wzrost - 179 cm

styl jazdy - dynamiczna, preferuję krótkie/średnie skęty, trasy głównie przygotowane (czerwone)

Przez ostatnie 10 lat jeździłem na sprzęcie nowym ale budżetowym (buty miękkie, narty dla średniaków tzw półcarvingi), o którym nie będę pisał :) bo wstyd.

Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz umiejętności zmuszony jestem w końcu :) do wymiany sprzętu na zdecydowanie twardszy.

Waham się z doborem sprzętu. Czy mogę prosić o poradę, jaki będzie najbardziej odpowiedni flex butów, jakie nartki polecacie. Budżet do 1500 pln.

#2 adamski10

adamski10

Użytkownik

• PipPipPip
  • 358 postów
  • Na forum od: 02.2009
172

Napisano 08 październik 2017 - 19:26

Jeśli to ma być nowy sprzęt to budżet na narty i buty nie będzie wystarczający.

Ja bym kupił nowe buty- dobrze dobrane starczą na naprawdę lata, flex nie przymierzał bym poniżej110 ,a narty to można by szukać jakichś używanych od prywatnej osoby po sezonie czy dwóch. Narty łatwiej odsprzedać i wymienić na inne,z butami trzeba się przyłożyć przy zakupie,bo odsprzedaż to trudny temat.

#3 rob_roy1

rob_roy1

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 10.2017
0

Napisano 12 październik 2017 - 18:49

Jeśli to ma być nowy sprzęt to budżet na narty i buty nie będzie wystarczający.

Ja bym kupił nowe buty- dobrze dobrane starczą na naprawdę lata, flex nie przymierzał bym poniżej110 ,a narty to można by szukać jakichś używanych od prywatnej osoby po sezonie czy dwóch. Narty łatwiej odsprzedać i wymienić na inne,z butami trzeba się przyłożyć przy zakupie,bo odsprzedaż to trudny temat.

Też taką opcję rozważam. Dziękuję.

#4 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPip
  • 178 postów
  • Na forum od: 11.2007
47
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 12 październik 2017 - 21:23

Witaj.

Buty, flex od 110 w górę, firma bez znaczenia. Czasem można dostać mało używane w dobrych cenach lub kupić nowe po wcześniejszym dopasowaniu.

Nart obecnie nie brakuje, polecam wypożyczyć z centrum testowego, wypożyczalni, objeździć i wybrane kupić.
Za 1500zł można nabyć solidny sprzęt, dający dużo radochy na stoku.

Pozdrawiam serdecznie.

#5 Rakar

Rakar

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 01.2017
18
  • Umiejętności: 5
  • Małopolska

Napisano 12 październik 2017 - 21:36

Witam

Moje obecne umiejętności wg skali skiforum.pl oceniam na 7/8 z lekką przewagą na 8.

Parametry:

wiek - 40 l

waga - 90 kg

wzrost - 179 cm

styl jazdy - dynamiczna, preferuję krótkie/średnie skęty, trasy głównie przygotowane (czerwone)

Przez ostatnie 10 lat jeździłem na sprzęcie nowym ale budżetowym (buty miękkie, narty dla średniaków tzw półcarvingi), o którym nie będę pisał :) bo wstyd.

Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz umiejętności zmuszony jestem w końcu :) do wymiany sprzętu na zdecydowanie twardszy.

Waham się z doborem sprzętu. Czy mogę prosić o poradę, jaki będzie najbardziej odpowiedni flex butów, jakie nartki polecacie. Budżet do 1500 pln.

Witam!

Proponuję pierwsze kupić dobrze dobrane buty,NOWE i jak piszą przedmówcy z wysokim flexem.

Także mierzyć ,mierzyć dużo par mierzyć.

Moim zdaniem taki budżet to powinien być na same buty przeznaczony chociaż oczywiście można trafić nowe za 1000 zł albo trochę mniej.

Buty to podstawa.

#6 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 197 postów
  • Na forum od: 02.2016
173
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 12 październik 2017 - 23:03

Ludzie z 8 to powinni tu doradzać a nie pytać się o zdanie a przynajamniej podać kierunek w którym chce się podążyć.  Kolega widzę poszedł po najmniejszej lini oporu. A i pasowało by się chyba też przywitać bo to pierwsze posty na forum.

Pytanie co nart powinno brzmieć np:

Czy pierwsza sklepowa slalomka będzie dla mnie dobrym wyborem czy jednak szukać komórki?

Proponuje na początek pełną ankietę ze swej strony.

Co do meritum tak jak koledzy pisali najpierw but (ja na twoim miejscu celował bym w 110 -120) a potem narty tyle że już niewiele zostaje. 

A tak na marginesie spytam bardziej doświadczonych forumowiczów: co to są półcarvingi?

• RobertK podziękował za tę wiadomość

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#7 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11299 postów
  • Na forum od: 11.2007
6450
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 13 październik 2017 - 08:08

.......

A tak na marginesie spytam bardziej doświadczonych forumowiczów: co to są półcarvingi?

Cześć

Jak to co?? To narty, które jeden bok/krawędź maja taliowaną jak SL a drugi prosty jak DH. :)

A poważniej... to bardzo nieprecyzyjne określenie nart z okresu wchodzenia narty taliowanej. Narta relatywnie długa, taliowana ale o konstrukcji przypominającej bardziej nartę klasyczną.

Określenie typowo gwarowe.

To okres kiedy np. w ofercie firmy były dwie narty nazywane GS: normalny GS z niewielkim taliowaniem i długością w okolicach 200 cm i tzw. Racecarver podobnej długości ale solidniej taliowany - mniej więcej na 18m.

Co do pytania kolegi...

Czy jeździłeś w ogóle kiedykolwiek na narcie sportowej - jakiejkolwiek?

Pozdrowienia