Skocz do zawartości

Salomon QUEST MAX 130 vs PRO 110


b4rt3q

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się w nich jeździ? Chodzi mi zwłaszcza o zjazd, krawędziowanie itd... Czy to spełnia w pełni wymogi buta zjazdowego?

Hej,

Wg. mnie w 100% spełnia wymogi buta zjazdowego, to nie jest but skiturowy, choć ze wzgledu na dobrą wage (
w swoim segmencie) i w miare duży zakres ruchu cholewki podchodzi się nienajgorzej, ale generalnie to jest but do zjazdu.

Jest mocno dopasowany (przy moich kapciowatych stopach chyba ze 3 razy wygrzewałem skorupy w piekarniku). Po ostatecznym dopięciu górnej klamry i paska jest naprawde sztywno w ruchu przód-tył (dla mnie na pewno, ale ważę 68kg tylko)

Konstrukcja przy niskiej wadze jest jednak dość delikatna - po 1 sezonie mam juz mocno odgiętą środkową klamrę (nie wpływa to na jazde ale jednak).

Moim zdaniem bardzo dobry but który nie ciąży na nodze zwłaszcza jak trzeba gdzieś podejść nie koniecznie na fokach a z buta.

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wg. mnie w 100% spełnia wymogi buta zjazdowego, to nie jest but skiturowy, choć ze wzgledu na dobrą wage (
w swoim segmencie) i w miare duży zakres ruchu cholewki podchodzi się nienajgorzej, ale generalnie to jest but do zjazdu.

Jest mocno dopasowany (przy moich kapciowatych stopach chyba ze 3 razy wygrzewałem skorupy w piekarniku). Po ostatecznym dopięciu górnej klamry i paska jest naprawde sztywno w ruchu przód-tył (dla mnie na pewno, ale ważę 68kg tylko)

Konstrukcja przy niskiej wadze jest jednak dość delikatna - po 1 sezonie mam juz mocno odgiętą środkową klamrę (nie wpływa to na jazde ale jednak).

Moim zdaniem bardzo dobry but który nie ciąży na nodze zwłaszcza jak trzeba gdzieś podejść nie koniecznie na fokach a z buta.

Pzdr.!

Dzięki za komentarz. Może większa waga w MAX, daje jednocześnie większą wytrzymałość skorupy na uszkodzenia mechaniczne. Bo jako tako po sklepach PRO są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukałem, pomierzyłem i o Salomony raczej ciężko. Były jedynie QUEST PRO 110 ale wydawały się za miękkie (niestety swoje ważę :) ).

Ale znalazłem alternatywę Rossignol Alltrack 130 lub 120 albo Scarpa Frredom SL flex 120.

Scarpa jest lżejsza, ma większy zakres ruchów i możliwość wpięcia się w wiązania pinowe (raczej nie skorzystam ale kto wie), mam jedynie obawy czy jako but zjazdowy sprawdzi się w 100%.

Niestety ciężko o jakieś opinie w internecie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad butami Salomon Quest Pro 110. Mało ważę, a moje 80 są jednak nieco za miękkie. Mógłbyś podać po ile i gdzie je namierzyłeś?

Sklep Salomona w Factory Kraków. Cena coś ok. 1000 zł. Alltracki 110 były po niecałe 900 i na oko były sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...