Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty Lusti

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 88 postów
  • Na forum od: 10.2010
21
  • Opole

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:12

Proszę o pomoc w doborze nart. zastanawiam się nad nartami Lusti PC 71 - PERFORMANCE CARVING 71

http://www.lusti.cz/...g-71-detail-997

1. K/M      M
2. Wiek      41
3. Waga     85kg 
4. Wzrost    185cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ?    35lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ?   7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol BANDIT ,ROSSIGNOL OVERSIZE,Fischer Progressor....
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy.  Krótkie skręty, ale czasmi lubię mieć caly stok dla siebie :) szybko rekord 131km/h ale wiek robi swoje stawiam bardziej na ostrożność ,ale czasem mnie poniesie :)

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? wszystkie trasy, poza trasą tez ,Austria,Włochy,Francja, Czechy,Polska
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Turystycznie z zacięciem sportowym
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja ok, 

#2 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPip
  • 245 postów
  • Na forum od: 04.2012
97

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:21

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol BANDIT ,ROSSIGNOL OVERSIZE,Fischer Progressor....
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy.  Krótkie skręty, ale czasmi lubię mieć caly stok dla siebie :) szybko rekord 131km/h ale wiek robi swoje stawiam bardziej na ostrożność ,ale czasem mnie poniesie :)

131km/h, hehe prowokator :D

jakbyś na wyżej wymienionych nartach jeździł z taką prędkością, to prędzej byś się zesrał niż gdzieś dojechał ;)

#3 sebawroc

sebawroc

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 02.2017
144
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 23 wrzesień 2017 - 20:13

jakbyś na wyżej wymienionych nartach jeździł z taką prędkością, to prędzej byś się zesrał niż gdzieś dojechał ;)

Sorry za OT. @Pływak nie jesteś przez przypadek na forum AH?

#4 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 88 postów
21
  • Opole

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:40

Szkoda mi czasu na rozmowę z kimś takim jak ty....

#5 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 88 postów
21
  • Opole

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:41

Szukam informacji na temat marki Lusti, słyszałem kilka pozytywnych opinii o tych deskach, może ktoś z forum miał okazje testować te nartki, albo jest posiadaczem nart tej marki.

#6 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3029 postów
  • Na forum od: 10.2011
8877
  • Umiejętności: 7

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:48

Szukam informacji na temat marki Lusti, słyszałem kilka pozytywnych opinii o tych deskach, może ktoś z forum miał okazje testować te nartki, albo jest posiadaczem nart tej marki.

Napisz do usera narciarz70, coś kojarzę, że miał je w swojej ofercie.
  • drapek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#7 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
  • Na forum od: 11.2007
7878
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:48

Szkoda mi czasu na rozmowę z kimś takim jak ty....

Cześć

Nie wiem czy wiesz ale oficjalny rekord Polski w zawodach szybkościowych amatorów (specjalny stok, pomiar, przygotowany sportowiec na specjalnym sprzęcie, guma, plastrowanie, skomplikowane i bardzo ciekawe skądinąd smarowanie nart itd.) nie przekracza 130 km/h tak, że jesteś gość i nie dziw się koledze.

Lusti to specyficzna marka. Dobre nart aczkolwiek sportowe modele dość specyficzne i sztywne. Spróbuj sie skontaktować z użytkownikiem Leśny Dziad - zna markę dobrze. Zadaj pytanie na stronie - bardzo chętni do współpracy ludzie. 

Pozdro 

#8 misiek_393

misiek_393

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 01.2016
77
  • Końskie

Napisano 24 wrzesień 2017 - 11:59

Zagadaj z gajowy01, cały zeszły sezon miał do testów kilka par nart tej marki.

#9 drapek

drapek

Nowy użytkownik

• Pip
  • 88 postów
21
  • Opole

Napisano 24 wrzesień 2017 - 13:06

Hej co do prędkości moją ulubioną stacją narciarską jest SKI CENTER LATEMAR spędziłem tam  w sumie ponad 30dni na nartach jest tam trasa czarna nr 38 prawie zawsze pusta i perfekcyjnie przygotowana  ,szeroka o fajnym ostrym nachyleniu a na dole bardzo długie wypłaszczenie , Często latam z tam bratem, setka pęka tam prawie za każdym  zjazdem raz wyszło 131 według aplikacji w telefonie u brata ponad 120, Wiem że pomiary te nie są dokładne ,co nie raz było  na forum opisywane, ale tyle mi wyszło i tak napisałem. To tyle na ten temat, bo nie prędkość jest ważna ale przyjemność jaką daje mi jazda na nartach.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#10 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
7878
  • Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:36

Hej co do prędkości moją ulubioną stacją narciarską jest SKI CENTER LATEMAR spędziłem tam  w sumie ponad 30dni na nartach jest tam trasa czarna nr 38 prawie zawsze pusta i perfekcyjnie przygotowana  ,szeroka o fajnym ostrym nachyleniu a na dole bardzo długie wypłaszczenie , Często latam z tam bratem, setka pęka tam prawie za każdym  zjazdem raz wyszło 131 według aplikacji w telefonie u brata ponad 120, Wiem że pomiary te nie są dokładne ,co nie raz było  na forum opisywane, ale tyle mi wyszło i tak napisałem. To tyle na ten temat, bo nie prędkość jest ważna ale przyjemność jaką daje mi jazda na nartach.

Cześć

W Latemar spędziłem w sumie około 3,4 miesięcy rozłożonych na jakieś 15-17 lat. Tak się składało, że praca instruktora  bardzo często rzucała mnie do Fiemme. Moja ulubiona trasa to ta na górze na Pala di Santa - ciekawe, że to najwyższe miejsce na całym karnecie Fiemme a takie niepozorne.

Skoro traktujesz te pomiary z należytym im przymrużeniem oka to nie ma sprawy. Nam kiedyś pomiary telefoniczne pokazały 168km/h - płakaliśmy ze śmiechu długo. Na tym samym odcinku telefon mylił się o 70km/h - ten sam narciarz, ten sam sprzęt, ta sama pora, śnieg, kawałek przygotowany do pomiarów. Realna prędkość przy takim pomiarze to około 80-90km/h max. 

Pozdro

#11 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPip
  • 245 postów
97

Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:25

Sorry za OT. @Pływak nie jesteś przez przypadek na forum AH?

chyba nie, bo nie kojarzę, co to AH ?

#12 sebawroc

sebawroc

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 02.2017
144
  • Wrocław

Napisano 27 wrzesień 2017 - 05:13

chyba nie, bo nie kojarzę, co to AH ?

Forum Alfy, jest jeden użytkownik też Plywak dlatego zapytałem ☺

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

#13 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPip
  • 245 postów
97

Napisano 27 wrzesień 2017 - 08:28

Forum Alfy, jest jeden użytkownik też Plywak dlatego zapytałem ☺

nie, to nie ja :)

#14 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
7878
  • Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 08:58

Cześć

Potwierdzam. To nie on, to Phelbs.

Pozdro

#15 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:38

Moja ulubiona trasa to ta na górze na Pala di Santa - ciekawe, że to najwyższe miejsce na całym karnecie Fiemme a takie niepozorne.

O ile dobrze sięgam pamięcią wstecz to tam kilkanaście lat temu na szczyt wiódł orczyk. Był tak długi że człowiek mógł zgłodnieć :-)  

Dzięki temu tez z reguły było się jedynym narciarzem na stoku .

Co do pomiarów - W marcu byłem w Alpe Di Susi  ( dokładnie 14 lat zajęło mi zaliczenie wszystkich ośrodków z Dolomiti Super Ski a ten był ostatni...) była tam trasa przygotowana pod pomiar prędkości - po mniej więcej 300-350 metrach mocno nachylonego odcinka następowało wypłaszczenie i na nim oddalone od siebie o około 20 m stały dwie fotokomórki. Zakładam zatem że pomiar był dokładny. Ja wycisnąłem tam 98km/h  a mój młodszy synek około 80 km/h. W tym samym czasie telefon pokazał 120 km/h. 

• Plywak podziękował za tę wiadomość

#16 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
7878
  • Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:46

O ile dobrze sięgam pamięcią wstecz to tam kilkanaście lat temu na szczyt wiódł orczyk. Był tak długi że człowiek mógł zgłodnieć :-)  

Dzięki temu tez z reguły było się jedynym narciarzem na stoku .

Cześć

Orczyk jest nadal w górnej części. Od dołu jedzie czwórka za przełamanie.

Pozdro

#17 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 11:12

Cześć

Orczyk jest nadal w górnej części. Od dołu jedzie czwórka za przełamanie.

Pozdro

Czyli dobrze pamiętam. 

Taki stok - przeciwstok bo jedyny w skierowany w drugą stronę niż wszystko w ośrodku