Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trzy Doliny - dojazd samochodem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rung

rung

Użytkownik

• PipPipPip
  • 324 postów
  • Na forum od: 09.2016
384
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 16 wrzesień 2017 - 21:34

Dzień dobry

Chciałbym poradzić się bywalców.

Chciałbym w nadchodzącym sezonie odwiedzić francuskie Trzy Doliny, w których nigdy nie byłem i chciałbym udać się własnym samochodem.

Z tego co wiem, nie do wszystkich miejscowości możliwy jest dojazd.

Czy są zatem w tym region miejscowości z parkingiem przy dolnej stacji, tak aby można było codzienne dojeżdżać samochodem?

Albo miejscowość, do której można dojechać samochodem, tam zamieszkać, a do wyciągu dojść lub dojechać skibusem?

Dziękuję za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.

Marcin

https://www.facebook.com/skibumpl/ - taki jakby blog narciarski

www.youtube.com/user/realrung - filmy głównie narciarskie: klipy ze znośną muzyką, przegląd tras, czasami jakiś rower albo skitury :)

A wszystko razem na skibum.pl/

#2 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 371 postów
  • Na forum od: 11.2012
235
  • Rybnik

Napisano 16 wrzesień 2017 - 22:02

Szukaj noclegu w Les Menuires - nie zrujnują kieszeni a najlepsza baza wypadowa bo jesteś w samym środku pomiędzy VT a Meribel. Dojazd oczywiście istnieje, ale na końcu jest sporo serpentyn niemniej w regionie Savoie to standard czy w 3V czy w Paradisiki ciężko je ominąć. Oczywiście możesz spać niżej np. w St. Martin ale to już nie to samo, ogranicza Cię dojazd w zasadzie jedną gondolą, która zawsze może wypadnąć z obiegu.

https://www.facebook.com/nartoholik/

Od 2008/09 Alta Badia*Arabba*Bachledova*Białka*Courchevel*Cortina d'Ampezzo*Czarna Góra*Harrachov*Herlikovice*Janske Lazne*Jasna*Jurgów*Korbielów*La Plagne*Les Arcs*Les Menuires*Łomnica*Madonna di Campiglio*Małe Ciche*Marilleva*Marmolada*Meribel*Peisey-Vallandry*Pejo*Ramzova*Rohace*Rokytnice*Sella Ronda*Soelden*Spindleruv Mlyn*Strbske Pleso*Stubai*Szczyrk*Tonale*Ustroń*Wisła*Val di Fassa*Val Gardena*Val Thorens*Velka Raca*Vratna*Zakopane*Zawoja*Zieleniec. Sezon 2017/18: HochZillertal*Ischgl*Samnaun*Soelden*Serre Chevalier*Montgenevre*Sestriere*Via Lattea*Szczyrk*Jasna*Bormio*Santa Caterina*Livigno. Sezon 2018/19 grudzień: Serfaus*Fiss*Ladis* Ischgl styczeń: Alpe d'Huez*Les Deux Alpes marzec: Tre Cime* Kronplatz* Sella Ronda

#3 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3665 postów
  • Na forum od: 09.2006
6634
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:55

Dzień dobry

Chciałbym w nadchodzącym sezonie odwiedzić francuskie Trzy Doliny, w których nigdy nie byłem i chciałbym udać się własnym samochodem.

Czy są zatem w tym region miejscowości z parkingiem przy dolnej stacji, tak aby można było codzienne dojeżdżać samochodem?

Albo miejscowość, do której można dojechać samochodem, tam zamieszkać, a do wyciągu dojść lub dojechać skibusem?

Marcin

Pozo  miejscowościami należącymi do 3V ,  gdzie każda ma  parking  miejski, to długo, długo nic.  Nie ma w  pobliżu  żadnych innych miejscowości.  Zapomnij zatem  o  Austriackim  sposobie na wypoczynek we  Francji !.

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#4 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 329 postów
  • Na forum od: 11.2014
61
  • Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:17

Dzień dobry

Marcin

Witaj,

za 70 euro możesz mieć parking na tydzień w samym Val Thorens.

Przez tydzień nie masz potrzeby korzystać z własnego auta. Całe trzy doliny na nartach, bez busów, taksówek.

• rung podziękował za tę wiadomość

Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów: