Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór butów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 yatta

yatta

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 12.2016
1

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:19

Czołem ekipo,

Potrzebuję dobrać nowe buty.

Jazda zaawansowana, flex 90/100. Twardszych chyba nie chce, żeby nogi nie cierpiały.

Testowałem w tym sezonie salomon x pro 80 wide i jezdzilo mi sie GENIALNIE. Wide byl super z racji tego, ze mam szeroka stopę i wysokie podbicie.

Wlasnie ogladam sobie salomony x pro 100, ale nie widze, zeby byly w opcji Wide.

Ktos sie orientuje czy wystepują takie?

#2 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPip
  • 266 postów
  • Na forum od: 10.2015
254
  • Umiejętności: 3

Napisano 11 wrzesień 2017 - 17:59

Możesz przecież "wygrzać" je do stopy. Też mam xpro100, też szeroką stopę, niskie podbicie. Buty termo-uformowane. :)

#3 yatta

yatta

Nowy użytkownik

• 7 postów
1

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:30

Możesz przecież "wygrzać" je do stopy. Też mam xpro100, też szeroką stopę, niskie podbicie. Buty termo-uformowane. :)

W porządku, wygrzanie swoją drogą, pytanie czy but WIDE jest tylko pod szeroką stope czy tez wysoką.

#4 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPip
  • 266 postów
  • Na forum od: 10.2015
254
  • Umiejętności: 3

Napisano 11 wrzesień 2017 - 20:54

I pytanie, czy jest coś takiego jak xpro100 wide, bo internety nie pokazują. Z pewnością są dla szerszych stóp - sprzedawca dobierając mi buty rok temu (dokładnie) po pomiarach i "wywiadzie środowiskowym" wytypował właśnie te i jeszcze któreś z dalbello. Ostatecznie padło na xpro. Może zamiast szukać konkretnego modelu, poszukaj dobrego sklepu z kumatym sprzedawcą?

• Szabir podziękował za tę wiadomość

#5 ~Adam

~Adam

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 09.2017
1
  • Umiejętności: 1
  • Lidzbark

Napisano 12 wrzesień 2017 - 12:37

myślałeś o dalbello panterze i.d. 120? cena trochę wysoka ale dobrze dopasowana wkładka, liner i skorupa tworzy z tego buta coś na wygodę kapcia. mają regulowaną szerokość tak na marginesie. Tylko niestety ta cena... ja zapłaciłem 2000 za buty i 350 za wkładki, dopasowanie było za "darmo". Na prawdę polecam.

#6 yatta

yatta

Nowy użytkownik

• 7 postów
1

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:32

myślałeś o dalbello panterze i.d. 120? cena trochę wysoka ale dobrze dopasowana wkładka, liner i skorupa tworzy z tego buta coś na wygodę kapcia. mają regulowaną szerokość tak na marginesie. Tylko niestety ta cena... ja zapłaciłem 2000 za buty i 350 za wkładki, dopasowanie było za "darmo". Na prawdę polecam.

Widziałem, że można je było wyrwać za 1200, ale już nie ma, nawet za te 2k nie ma. Samej firmy nie znam - jak sie ma np do salomona?

#7 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8652 postów
  • Na forum od: 09.2006
3092
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 wrzesień 2017 - 18:35

Widziałem, że można je było wyrwać za 1200, ale już nie ma, nawet za te 2k nie ma. Samej firmy nie znam - jak sie ma np do salomona?

no to to zadanie domowe odrobiles na slaba ocene
pytanie powinno brzmiac : jak salomon ma sie do dalbello..............

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#8 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 03.2008
14
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 12 wrzesień 2017 - 19:47

Skusiłem się na 130-tki z zeszłego sezonu. Albo będzie progres, albo mi kopyta odpadną ;). Wygrzewałeś swoje od razu po zakupie?

#9 ~Adam

~Adam

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 09.2017
1
  • Umiejętności: 1
  • Lidzbark

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:39

yoss - 130stka z linerem I.D. jak i ze zwykłym botkiem ma się nijak do zwykłej 130stki, tak samo moje 120stki. Prędzej jeździłem w headach rd o fleksie 110 i musiałem po 2-3 zjazdach już mieć rozpięte klamry na orczyk czy tam wyciąg mimo, że były obarczone. Ale lubię je czasem Heady założyć na krótszy wypad jak zakładam SLki. Flex Heada ma się nijak do flexa dalbello, to jednak niezunifikowana jednostka. Nie mówię też, że dalbello źle trzyma, bo trzyma dobrze, a wygoda jaką oferuje dobrze wygrzany but jest niesamowita, ogólnie nie ma sensu kupowania tego buta bez wygrzania bo traci się jego wszystkie zalety. Efekt jest taki, że zakładam but o 9 rano i nie rozpinam go do 16, bo nie ma takiej potrzeby. Ja swoje wygrzewałem w serwisie w którym je kupiłem od razu przy zakupie. Apropo 130stka podobno polecana jest do freeride'u. yatta - tak można dostać taniej ponieważ dużą różnicę robi botek, zwykły botek nie jest w 100% termoformowalny, natomiast botek I.D. jest i to robi różnicę cenową, dobrze również zainwestować w wkładkę, ja kupiłem sidasa i również ją dopasowywałem do stopy przy zakupie buta, ponieważ z nią trzeba wygrzać botek.
  • yoss podziękował za tę wiadomość

#10 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 03.2008
14
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:50

Dzięki za info. Będzie grzane.  ;)

#11 yatta

yatta

Nowy użytkownik

• 7 postów
1

Napisano 12 wrzesień 2017 - 23:26

Cena o której mówię była za 120 id.
Ok to gdzie np w Wawie kupić takiego buta?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka