Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy jest tu jakaś moderacja?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2130 postów
  • Na forum od: 10.2011
3994
  • Umiejętności: 7

Napisano 10 wrzesień 2017 - 07:57

Cześć
Trening.
Pozdrowienia

Bardziej chodziło mi o godziny spędzone na siodełku, niż przejechane kilometry. Pewnie to kwestia dopasowania siodełka, nie mam problemu z kręceniem pedałami kilka godzin bez przerwy, za to po dwóch godzinach jazdy zaczyna doskwierać mi tyłek. Może za rzadko wstaję na pedały by trochę poprawić jego ukrwienie.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#22 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11275 postów
  • Na forum od: 11.2007
6411
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2017 - 11:00

Bardziej chodziło mi o godziny spędzone na siodełku, niż przejechane kilometry. Pewnie to kwestia dopasowania siodełka, nie mam problemu z kręceniem pedałami kilka godzin bez przerwy, za to po dwóch godzinach jazdy zaczyna doskwierać mi tyłek. Może za rzadko wstaję na pedały by trochę poprawić jego ukrwienie.

Cześć

Myślę, że to w dużej mierze kwestia treningu również. Wczoraj spędziłem na siodełku jakieś 9 godzin w czym 6-7 czystej jazdy. Najgorsze były fragmenty długich asfaltowych prostych gdzie nic się nie działo - trzeba było tylko kręcić i człowiek skupiał się na innych odczuciach. Wystarczyło, że droga stawała się ciekawsza (nie mówiąc o wjeździe w teren) i na te odczucia nie zwracało się uwagi. Rybelek, który jeździe znacznie więcej a przede wszystkim regularnie - codziennie - w ogóle nie ma z tym problemu.

Pozdroweina

#23 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2130 postów
3994

Napisano 10 wrzesień 2017 - 11:47

Mitek czym innym jest jazda rekreacyjna, a czym innym jazda, gdy starasz się za każdym razem poprawić wynik na trasie którą przejeżdżasz treningowo. Przyjmij pozycję aerodynamiczną by walczyć o dodatkowe sekundy i w takiej pozycji kręć dwie godziny bez przerwy, a będziesz wiedział o czym piszę. Całe życie coś trenowałem, były okresy gdy podczas BPS miałem trzy treningi dziennie przez trzy tygodnie, więc wiem jaką rolę w przygotowaniu odgrywa trening. Wiem, że tyłek na siodełku musi się utwardzić, ale i tak pewnie mam niedobrane siodełko, być może wystarczy minimalna regulacja jego wysokości czy kąta, bo po dwugodzinnej jeździe podczas której przejeżdżam około 65 km, zaczyna mnie uwierać. Spokojnie dałbym radę by przejechać taki sam dystans, ale pieczenie w tyłku powoduje, że zaczynam się wiercić na siodełku i jazda nie jest już taka płynna.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#24 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11275 postów
  • Na forum od: 11.2007
6411
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2017 - 14:50

Mitek czym innym jest jazda rekreacyjna, a czym innym jazda, gdy starasz się za każdym razem poprawić wynik na trasie którą przejeżdżasz treningowo. Przyjmij pozycję aerodynamiczną by walczyć o dodatkowe sekundy i w takiej pozycji kręć dwie godziny bez przerwy, a będziesz wiedział o czym piszę. Całe życie coś trenowałem, były okresy gdy podczas BPS miałem trzy treningi dziennie przez trzy tygodnie, więc wiem jaką rolę w przygotowaniu odgrywa trening. Wiem, że tyłek na siodełku musi się utwardzić, ale i tak pewnie mam niedobrane siodełko, być może wystarczy minimalna regulacja jego wysokości czy kąta, bo po dwugodzinnej jeździe podczas której przejeżdżam około 65 km, zaczyna mnie uwierać. Spokojnie dałbym radę by przejechać taki sam dystans, ale pieczenie w tyłku powoduje, że zaczynam się wiercić na siodełku i jazda nie jest już taka płynna.

Cześć

Zgadza się. Nie jestem sportowcem i o czas nie walczę choć jeżdżę dość szybko - ale to tylko rekreacja. Sport oglądam na zawodach lub w TV.

Pozdrowienia

#25 eliorlan

eliorlan

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 03.2015
19
  • Umiejętności: 1

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:28

Może masz żylaki.

#26 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2130 postów
3994

Napisano 12 wrzesień 2017 - 04:38

To możliwe, chociaż robiłem sobie "przegląd serwisowy" stanu zdrowia po 50-tce, w tym kolonoskopię i lekarz nic nie mówił.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk