Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jeden grzyb czy to będzie podpisane podpisem kwalifikowanym czy profilem. Efekt jest ten sam trzeba do aplikacji dorobić guziki i je obsłużyć. Epupap ma API i jeśli producent programu księgowego potrafi zrobić strukturę Xades podpisem kwalifikowanym to zrobi to w taki sam sposób Epupapem. Kwestia jest tylko w jaki sposób pozyskiwany jest klucz prywatny, czy z Epupapu czy z czytnika karty.

Dla obsługi czytnika to klika linii, dla API nie próbowałem ale zapoznam się w wolnej chwili i myślę, że to też max 15 linii. 

 

JPK to chyba jednak poprzednia władza wymyśliła. Ta tylko wdrożyła.

 

Nie miałem czasu tu zaglądać. Polm, jakie znaczenie mają takie dywagacje, skoro brak na rynku programu księgowego który wykorzystywałby Epuap ? To zwykłe teoretyzowanie, a mnie interesuje praktyka. Producenci nie wdrażają takich rozwiązań i tyle. Może jest tego jakaś przyczyna.

Ja nie protestuję tak całkowicie przed JPK, choć dokłada mi to roboty i żeby to miało sens to powinna być wycofana VAT-7, ale przed wymuszaniem w praktyce zakupu podpisu elektronicznego takiego czy siakiego dla mikrofirm w sytuacji, kiedy nie jest to ani potrzebne ani niezbędne, bo dotychczasowe rozwiązanie podpisu działało wystarczająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie miałem czasu tu zaglądać. Polm, jakie znaczenie mają takie dywagacje, skoro brak na rynku programu księgowego który wykorzystywałby Epuap ? To zwykłe teoretyzowanie, a mnie interesuje praktyka. Producenci nie wdrażają takich rozwiązań i tyle. Może jest tego jakaś przyczyna.

Ja nie protestuję tak całkowicie przed JPK, choć dokłada mi to roboty i żeby to miało sens to powinna być wycofana VAT-7, ale przed wymuszaniem w praktyce zakupu podpisu elektronicznego takiego czy siakiego dla mikrofirm w sytuacji, kiedy nie jest to ani potrzebne ani niezbędne, bo dotychczasowe rozwiązanie podpisu działało wystarczająco dobrze.

A w ogóle potrafią te popularne programy podpisać za pomocą podpisu elektronicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle potrafią te popularne programy podpisać za pomocą podpisu elektronicznego ?

 

Bez problemu. "Wyślij", "Podaj PIN" i voila !

 

Jeszcze co zauważyłem - nie wiem czy to ma związek z rodzajem podpisu czy faktem, że już ruszyły masówki JPK: sam też wysyłam deklaracje, do tej pory podpisywałem uproszczonym i UPO miałem zawsze max do 1 minuty. Teraz podpisałem elektronicznym i jeszcze po godzinie nie miałem UPO. Ile to trwało - nie wiem, bo poszedłem spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. "Wyślij", "Podaj PIN" i voila !

 

Jeszcze co zauważyłem - nie wiem czy to ma związek z rodzajem podpisu czy faktem, że już ruszyły masówki JPK: sam też wysyłam deklaracje, do tej pory podpisywałem uproszczonym i UPO miałem zawsze max do 1 minuty. Teraz podpisałem elektronicznym i jeszcze po godzinie nie miałem UPO. Ile to trwało - nie wiem, bo poszedłem spać

To raczej przypadek/wypadek, że teraz to trwa dłużej. Na początku te czasy było po 2 doby albo w ogóle UPO się nie pobierało.

Odnośnie podpisania to od strony samej implementacji w programie księgowym to trudniej jest to zrobić za pomocą podpisu kwalifikowanego niż za pomocą Epupap :). Za pomocą podpisu trzeba samemu napisać zapakowanie do XAdES, za pomocą Epupap robi to API TpSigning.

Producenci oprogramowania nie powinni robić łaski tylko dodać tę funkcjonalność ale na to już nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...