Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

taka sytuacja...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1466 postów
  • Na forum od: 11.2005
601
  • Umiejętności: 1

Napisano 13 sierpień 2017 - 23:47

Oczywiscie - masz racje - sorry

To Ty mnie obrazasz - nie majac nawet pojecia o np behavioral science - wg tych samych zrodel np African Americans maja zdecydowanie wiekszy niz przecietnie, talent muzyczny - to jest NAUKA  a nie KKK. Tak samo "Azjaci" sa baaarfdzo mierni w muzyce itp itd - wszystkie te stwierdzenia nie sa rasizmem - sa statystycznie udowodnione (mowie o dobrej statystyce wiec niepowtarzaj bzdur typu "klamstwo, wikeszze klamstwo I statystyka")

Po pierwsze primo, pomijając fenotyp Afroamerykanie w lini ojcowskiej haplotypu y w kilkudziesięciu procentach są czystymi Nordykami, somatycznie łącznie z kobietami jeszcze więcej.

Po drugie primo kiedyś uważano również, że Czarni pomimo wyśmienitej sprawności nie potrafią grać w tenisa oraz golfa, właśnie z powodu jakiejś tam bliżej nieokreślonej niemocy umysłowej

Po trzecie primo to już moje obserwacje, zdolności muzyczne zazwyczaj idą w parze ze zdolnościami matematycznymi oraz niechęcią do matematyki

Po czwarte primo napisał Śpiochu

Po piąte primo, moje badania statystyczne wykazują, że Czarni nie są zdolni jeździć na nartach, dar ten posiada jedynie biała rasa :D  ;)

Pozdrawiam serdecznie

#42 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8648 postów
  • Na forum od: 09.2006
3082
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 14 sierpień 2017 - 00:13

~Janie

Jak już bronisz się statystyką to bądź precyzyjny. Murzyni i "African Americans" to trochę inna próba statystyczna.

Swoją drogą wg. statystyk, średni iloraz inteligencji w Afryce środkowej jest w okolicach 65. U Nas poniżej 70 uznaje się za lekkie upośledzenie umysłowe. Na ile jednak wynika to z genetycznych możliwości czarnej rasy a na ile z niedożywienia, braku edukacji czy obycia z zadaniami podobnymi do tych w testach, nie jestem w stanie stwierdzić.

no to jestes rasista

Po pierwsze primo, pomijając fenotyp Afroamerykanie w lini ojcowskiej haplotypu y w kilkudziesięciu procentach są czystymi Nordykami, somatycznie łącznie z kobietami jeszcze więcej.

Po drugie primo kiedyś uważano również, że Czarni pomimo wyśmienitej sprawności nie potrafią grać w tenisa oraz golfa, właśnie z powodu jakiejś tam bliżej nieokreślonej niemocy umysłowej

Po trzecie primo to już moje obserwacje, zdolności muzyczne zazwyczaj idą w parze ze zdolnościami matematycznymi oraz niechęcią do matematyki

Po czwarte primo napisał Śpiochu

Po piąte primo, moje badania statystyczne wykazują, że Czarni nie są zdolni jeździć na nartach, dar ten posiada jedynie biała rasa  :D   ;)

no to juz mamy mieszanke personal sample z urban legends….

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#43 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1466 postów
601

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:48

Czy dysponujesz badaniami zdolności matematycznych, z podziałem na duże miasta amerykańskie i mieszkańców wsi, interesuje mnie biała rasa? 

#44 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 01.2017
92
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 sierpień 2017 - 09:30

Słusznie zwrócono uwagę na rozróżnienie genetyki i uwarunkowań społecznych - trudno jednak w badaniach coś z tego wyabstrahować.
PS. Negowanie jakiegokolwiek zjawiska po jego incydentalnych aberracjach jest głupie. Można by tak zanegować szpitale, szkoły itp.

#45 Dany de Vino

Dany de Vino

Użytkownik

• PipPipPip
  • 738 postów
  • Na forum od: 09.2014
517
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 14 sierpień 2017 - 09:31

...koledzy, chyba nie ma o co kruszyć kopii. Nie zajmujemy się zawodowo planowaniem, ani kształtowaniem polityki społecznej. Nie mamy też niezbędnej do tego wiedzy i przygotowania praktycznego. Tak naprawdę dysponujemy tylko własnymi (jednostkowymi i  wyrywkowymi) doświadczeniami i wyciąganie z nich jakichkolwiek wniosków ogólnych nie jest raczej najlepszym pomysłem. Dane statystyczne też mamy przypadkowe (takie na jakie akurat trafiliśmy) i nie wiemy nic o metodologii użytej w ich opracowywaniu, a przecież wiadomo, iż żonglując statystyką można dowieść dosłownie wszystkiego.

Moje osobiste doświadczenia też są różne. Jeden z moich dobrych kompanów i partnerów tenisowych był czarny jak mahoń. Był również trenerem drużyny tenisowej w jednym z uniwersytetów w N.J. i doktorem matematyki. Dużo by opowiadać... bo rozmawiałem z nim nieraz na temat zarówno dorosłych jak i młodzieży z "inner city" ( w NY i w Newark prawie wyłącznie kolorowi). Znał temat i starał się być obiektywny.

Jednakże, niezależnie od tej znajomości (zresztą to nie jedyny z moich kolorowych znajomych), mam również bardzo złe doświadczenia z "czarnymi". Faktem jest, że po zmroku do Harlemu bym nie wszedł. W dzień też nie ośmieliłem się zapuścić dalej jak do 125 ulicy. Jest w tej populacji bardzo dużo hołoty, to fakt, który widać tam gołym okiem. I owszem, są niebezpieczni. W wielu rodzinach nikt nie pracował od pokoleń. Opanowali system życia z systemu pomocowego.

Przyjechałem do US wychowany na "Murzynku Bambo" więc moje nastawienie do ludzi innego koloru było skrajnie przyjazne. Wyleczyli mnie z tego dość skutecznie. Nie jest dobrze spotkać na ulicy po zmroku trzech czarnych braci.  Ale to nadal nie oznacza, że wszyscy czarni to hołota. Absolutnie nie.

No, dobra, nie będę kontynuował bo "dużo by gadać..."      

#46 FerraEnzo

FerraEnzo

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 08.2017
6
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:56

Na skionline BSA i rowery, na skiforum wpływ koloru skóry na zachowania społeczne :) Niceeee

Załączone miniatury

• 2f9.jpg.gif

#47 sebawroc

sebawroc

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2017
111
  • Wrocław

Napisano 14 sierpień 2017 - 18:40

A biali nie potrafią skakać 😝

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

#48 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8648 postów
3082
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 14 sierpień 2017 - 19:12

Czy dysponujesz badaniami zdolności matematycznych, z podziałem na duże miasta amerykańskie i mieszkańców wsi, interesuje mnie biała rasa?

tzn zwykle tzw suburban (strefy z reguly zamieszkane przez zamozniejszych) maja lepsze wyniki niz z "cities" (czyli srodmiescie) lub ze wsi

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#49 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 01.2017
92
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 sierpień 2017 - 19:49

Podasz źródło?
Trochę nie w temacie:
https://phys.org/new...ty-hinders.html
Tu już bardziej:
https://eric.ed.gov/?id=ED492139
ale to nie jest takie proste...

#50 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1466 postów
601

Napisano 14 sierpień 2017 - 20:40

tzn zwykle tzw suburban (strefy z reguly zamieszkane przez zamozniejszych) maja lepsze wyniki niz z "cities" (czyli srodmiescie) lub ze wsi

Czyli badanie wykazało, że bogaci mają większe zdolności matematyczne ?

Ale tego badania pewno nie było, badanie zdolności matematycznych względem długości fiuta, z pewnością zważywszy na wyniki względem koloru skóry

zaznaczy się wyraźna tendencja. :D

Pozdro.

#51 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8648 postów
3082
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 15 sierpień 2017 - 03:26

bawcie sie dalej,ale beze mnie

Enjoy

#52 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 747 postów
  • Na forum od: 01.2008
304
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 15 sierpień 2017 - 09:18

~Janie

Jak już bronisz się statystyką to bądź precyzyjny. Murzyni i "African Americans" to trochę inna próba statystyczna.

Swoją drogą wg. statystyk, średni iloraz inteligencji w Afryce środkowej jest w okolicach 65. U Nas poniżej 70 uznaje się za lekkie upośledzenie umysłowe. Na ile jednak wynika to z genetycznych możliwości czarnej rasy a na ile z niedożywienia, braku edukacji czy obycia z zadaniami podobnymi do tych w testach, nie jestem w stanie stwierdzić.

Iloraz inteligencji dewiacyjny,  pewnie mierzony testem Wechslera, nie nadaje się do takich porównań. Takie porównania i wnioski może tworzyć ktoś, kto nie ma pojęcia czym ten test jest, do czego służy i jak jest konstruowany.

Jest to tz dewiacyjny IQ a więc pokazuje odchylenie od średniego poziomu zdlności intelektualnych dla danej grupy , żyjącej w określonej kulturze i rzeczywistości.

To oznacza, że jesli przygotować prawidłowo test IQ dla Afryki środkowej to to trzeba go tak stworzyć aby średni poziom inteligencji dla tej populacji był na poziomie 100 ( wynik przeliczeniowy, bo tz wynik surowy to inna sprawa.

Badanie tym samy testem Amerykanina i mieszkańca Afryki ma taki sam sens jak ogłoszenie, że pigmeje są chorzy na karłowatość, Azjaci sądząc po kolorze skóry mają coś z wydzielanie żółci, a Afrykańczycy to pewnie mają totalnego czerniaka.

Przy okazji: Polacy w testach IQ wypadali słabo w próbie pamięci ( powtarzanie ciągów cyfr) . Taki stan wynikał z faktu, że numery telefoniczne w Polsce były krótkie a często ich wcale nie mieliśmy.

Możemy oczywiści wyciągać wnioski o genetycznych zdolnościach pamięciowych Polaków ale nie pozwala mi na to moja wiedza.

Ostatnio na tym forum zapachniało kupą, teraz czuje smrody rasistowskie. Ma powoli dość.

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv\

Na nartach: w 100 % trzeźwy, w kasku.

#53 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Na forum od: 01.2015
587
  • Umiejętności: 2
  • Beskid Żywiecki

Napisano 15 sierpień 2017 - 10:21

Jak czytam:IQ, test, statystyka,w zestawieniu white power reszta świata no to zbiera mnie na rzyganie. Niektórzy naprawdę odlecieli.
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#54 maximus1

maximus1

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 03.2008
5
  • Warszawa

Napisano 15 sierpień 2017 - 11:08

Witam

Niestety Austria już powoli głupieje jak reszta starej UE...poprawność polityczna zabija piękne i cywilizowane kraje,które tak naprawdę są bardziej komunistyczne niż ZSSR....cieszę się że żyję i mieszkam w tym średniowiecznym zaścianku zwanym POLSKA!!!

#55 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 747 postów
  • Na forum od: 01.2008
304
  • Poznań

Napisano 15 sierpień 2017 - 11:50

Witam

Niestety Austria już powoli głupieje jak reszta starej UE...poprawność polityczna zabija piękne i cywilizowane kraje,które tak naprawdę są bardziej komunistyczne niż ZSSR....cieszę się że żyję i mieszkam w tym średniowiecznym zaścianku zwanym POLSKA!!!

Wyrzuć telewizor! Wszystko Ci się pomieszało.

• maximus1 podziękował za tę wiadomość

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv\

Na nartach: w 100 % trzeźwy, w kasku.

#56 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
  • Na forum od: 05.2006
1072
  • Śląsk

Napisano 15 sierpień 2017 - 13:54

Iloraz inteligencji dewiacyjny,  pewnie mierzony testem Wechslera, nie nadaje się do takich porównań.

Wątpię czy taki test nadaje się do jakichkolwiek porównań. Każda badana grupa będzie się różnić wieloma zmiennymi nie tylko genami. Biali Europejczycy czy Polacy to dalej nie jest jednorodne środowisko.

Jak czytam:IQ, test, statystyka,w zestawieniu white power reszta świata no to zbiera mnie na rzyganie. Niektórzy naprawdę odlecieli.

Testy należy zmienić!! Przecież to bzdura, że w naszej grupie skinheadów mamy słabe wyniki a żółci przodują w testach.

Te testy IQ to na pewno propaganda ży...  ;)

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#57 maximus1

maximus1

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 03.2008
5
  • Warszawa

Napisano 15 sierpień 2017 - 18:51

MaciejS.....przypomnę Ci za kilka lat jak juz mało kto pojedzie do kasztanskiego kalifatu na narty....jak wytłumaczysz mi Ty i ten chór piewców multi kilti jak mógł burmistrz Wiednia zaproponował dla mieszkanek tego pięknego miasta rozdać gwizdki zeby odstraszały potencjalnych agresorów maści czekoladowej?....przeciez to jest chore!....te rozwinięte kraje ida w przepaść....o Szwecji nie bede pisał bo to juz kalifat pełny....
  • kaligr podziękował za tę wiadomość

#58 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Na forum od: 01.2015
587
  • Umiejętności: 2
  • Beskid Żywiecki

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:53

To może wrócimy do testów (pseudo) psychologicznych:

1. Czy lubisz patrzeć w ogień

a tak

b nie

c raczej tak

d raczej nie

Pytanie jest skierowane do kandydata na przyszłego strażaka.

2. Czy kiedykolwiek w życiu coś ukradłeś

a tak

b nie

c raczej tak

d raczej nie

Pytanie skierowane jest do kandydata na przyszłego stróża prawa

Pytania te nie są z puli kontrolnej.

Odpowiedź prawidłowa jest tylko jedna. Znających temat proszę o nie udzielanie odpowiedzi a tych którzy nie wiedzą o co chodzi proszę o odpowiedź jednoznaczną wraz z uzasadnieniem np 1d ............................ :D  :D  :D  :D

Od siebie dodam że faktyczny odpowiadający nie ma możliwości uzasadnienia swojej odpowiedzi nawet gdyby dla ogółu była by ona zasadna i rzeczowa. Zabawa z tego typu testami jest przednia :D  :D  :D

#59 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPip
  • 1828 postów
  • Na forum od: 05.2006
1072
  • Śląsk

Napisano 15 sierpień 2017 - 21:13

Prawidłowa jest odpowiedź ...

Uzasadnienie:

Odpowiedź znajduje się w kluczu sprzedawanym przez autora testów.

Nie wiem ile się zmieniło w temacie ale kiedyś podobno sam autor (Legalnie!) sprzedawał testy do Policji.

Znane są również usługi psychologów przygotowujących do przejścia testów Multiselect.

• Adam P10 podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il