Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 philologus

philologus

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 02.2017
11
  • Umiejętności: 1
  • świętokrzyskie

Napisano 02 sierpień 2017 - 09:01

Cześć,

przymierzam się do wyboru ośrodka w AT na wyjazd z rodziną w 02.2018. Kilka już objeździłem, no ale chciałbym poznać nowe miejsce. tylko jak zawsze, im większy wybór, tym trudniej wybrać. info, jakiego ośrodka szukam:

1. średni / mały ośrodek (niezatłoczony) z dobrą infrastrukturą

2. możliwie szerokie nartostrady, idealnie, jeśli większość tras będzie na poziomie ok. 2000m i więcej (ale nie chodzi mi o lodowce)

3. dobry wybór niebieskich i czerwonych tras (żona tylko na niebieskich)

nie potrzebujemy każdego dnia zmieniać ośrodek (nie jesteśmy tego sortu ;), b duża ilość tras również nie jest najważniejsza. spokojnie wysiedzimy 6 dni na stoku również w małym ośrodku. Szukam ośrodków coś na podobieństwo np. Sillian lub St. Jakob im Defereggental. Oczywiście mogą być większe, ale to ten kierunek. Zastanawiałem się nad ponownym wyborem jednego z tych dwóch, ale z drugiej strony szkoda nie poznać kolejnych.

wytypowałem sobie do wstępnej selekcji te poniższe:

- Kappl

- Matrei

- Hochzeiger

- Hochgurgl

- Mayrhofen

- Rastkogel / Tux

- Schlick2000

Czy któregoś z tych ośrodków nie polecilibyście biorąc pod uwagę to, na czym nam zależy? Chętnie wybrałbym się zasadniczo do Hochgurgl, ale z uwagi na ceny, raczej ten ośrodek odpuszczę.

#2 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1790 postów
  • Na forum od: 04.2007
451
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 02 sierpień 2017 - 11:49

Hochzeiger albo Gurgle będą najlepsze.

2016/2017 Tyrol . Tańsze karnety do Ischgl.

#3 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3260 postów
  • Na forum od: 01.2008
1728
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 02 sierpień 2017 - 15:44

- A gdzie byłeś? - Z ww. na luty wybrałbym Matrei lub ew. Hochzeiger - Gurgle cię pokonają cenowo pewnie, mieszkać tam jest naprawdę drogo, w lutym? Nie. - Mayrhofen i Rastkogel to ten sam ośrodek, rozdział jest sztuczny dla gościa i wynika tylko ze stosunków właścicielskich - zły wybór na luty, na ogół masa ludzi ...no to nie jest to mały ośrodek. - paradoksalnie Tux był ostatnio świetny w lutym, pusty, idealny, i niezbyt mroźny - chciało mi się tam prawie 2 dni - naprawdę fajnie było :) - Schlick to patologia (w tamtych realiach), jeden dzień wystarczy ...na parę sezonów :) mówię stanowcze nie, chyba że przy okazji Stubaia ale w lutym?! - Kappl jest fajne, i gdybyś jednak zechciał to można odwiedzić pozostałe w Paznauntal - nie wiem gdzie byłeś ale dorzucę pod rozwagę coś wg twoich wymagań: Axamer-Lizum + Mutterer Alm i Hochoetz + Kuhtai Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#4 philologus

philologus

Nowy użytkownik

• 22 postów
11
  • świętokrzyskie

Napisano 02 sierpień 2017 - 20:39

- A gdzie byłeś? - Z ww. na luty wybrałbym Matrei lub ew. Hochzeiger - Gurgle cię pokonają cenowo pewnie, mieszkać tam jest naprawdę drogo, w lutym? Nie. - Mayrhofen i Rastkogel to ten sam ośrodek, rozdział jest sztuczny dla gościa i wynika tylko ze stosunków właścicielskich - zły wybór na luty, na ogół masa ludzi ...no to nie jest to mały ośrodek. - paradoksalnie Tux był ostatnio świetny w lutym, pusty, idealny, i niezbyt mroźny - chciało mi się tam prawie 2 dni - naprawdę fajnie było :) - Schlick to patologia (w tamtych realiach), jeden dzień wystarczy ...na parę sezonów :) mówię stanowcze nie, chyba że przy okazji Stubaia ale w lutym?! - Kappl jest fajne, i gdybyś jednak zechciał to można odwiedzić pozostałe w Paznauntal - nie wiem gdzie byłeś ale dorzucę pod rozwagę coś wg twoich wymagań: Axamer-Lizum + Mutterer Alm i Hochoetz + Kuhtai Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Byłem właśnie w St. Jakob i.d.D oraz Sillian. Oba ośrodki bardzo mi przypadły, chyba Sillian nawet lepiej. Kameralnie, szeroko, pusto na stokach. Byliśmy również w Hochoetz (ale bez wypadu do Kuhtai), bardzo fajny ośrodek, tylko dla żony za trudny. Na pewno weźmie szkółkę na 2-3 dni, ale jednak się blokuje, jak widzi nieco większe nachylenie, a w Hochoetz praktycznie same trasy czerwone, a te niebieskie to bardziej ścieżki. Kuhtai z tego co czytałem jeszcze ciut trudniejszy od Hochoetz. Na pewno odpada Schlick ;) (dzięki za jednoznaczne skreślenie). Muttereralm trochę nisko. Popatrzę na Axamer-Lizum. 

Prawdpodobnie do waskiego grona wezmę Hochzeiger, Matrei (tu też zawsze chciałem pojeździć), ale chyba również trasy na Horberg / Penken (Mayrhofen/Hippach), podoba mi się tu rozłożenie tras i wyciągów, gdzie w zasadzie z jednego miejsca można zaliczyć Penken, Horberg i Rastkogel, bez potrzeby przemieszczania się pomiędzy ośrodkami. Choć ten wysoki sezon (luty) faktycznie może być ryzykowny. Hochgurgl z żalem, ale skreślam, cenowo nie do przeskoczenia. 

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#5 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2409 postów
  • Na forum od: 11.2008
2890
  • Wrocław

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:12

Byłem właśnie w St. Jakob i.d.D oraz Sillian. Oba ośrodki bardzo mi przypadły, chyba Sillian nawet lepiej. Kameralnie, szeroko, pusto na stokach. Byliśmy również w Hochoetz (ale bez wypadu do Kuhtai), bardzo fajny ośrodek, tylko dla żony za trudny. Na pewno weźmie szkółkę na 2-3 dni, ale jednak się blokuje, jak widzi nieco większe nachylenie, a w Hochoetz praktycznie same trasy czerwone, a te niebieskie to bardziej ścieżki. Kuhtai z tego co czytałem jeszcze ciut trudniejszy od Hochoetz. Na pewno odpada Schlick ;) (dzięki za jednoznaczne skreślenie). Muttereralm trochę nisko. Popatrzę na Axamer-Lizum. 
Prawdpodobnie do waskiego grona wezmę Hochzeiger, Matrei (tu też zawsze chciałem pojeździć), ale chyba również trasy na Horberg / Penken (Mayrhofen/Hippach), podoba mi się tu rozłożenie tras i wyciągów, gdzie w zasadzie z jednego miejsca można zaliczyć Penken, Horberg i Rastkogel, bez potrzeby przemieszczania się pomiędzy ośrodkami. Choć ten wysoki sezon (luty) faktycznie może być ryzykowny. Hochgurgl z żalem, ale skreślam, cenowo nie do przeskoczenia.

Jeśli Hochoetz był zbyt wymagający to do Axamer chyba nie ma po co jechać bo niebieska 1 ma kwalifikację na czerwoną (choć w środku jest bardzo szeroka). Podobnie z HochZeigerem to fantastyczny ośrodek ale na pewno łagodnych stoków tam nie ma. Zillertal w szczycie sezonu to nie jest miejsce do łatwej jazdy. Może warto pomyśleć o ośrodkach w okolicach Lermoos?

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#6 anf

anf

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 01.2011
3

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:28

Cześć

Odradzam, tak jak poprzednicy Tux, Mayrhofen, Hochgurgl.

Schlick 2000 ma bardzo ładne szerokie ale "niosące" niebieskie trasy, zarówno dla tych którzy nie czują się na siłach na bardziej ostre jak i dla tych, którzy chcą poćwiczyć na łatwiejszych. Bardzo ładne widoki (trochę dolomitopodobne).

Byłem - polecam.

Dodatkowo, po drugiej stronie doliny są dwa bardzo małe ośrodki, nastawione nie tylko na narciarzy ale i saneczkarzy.

Mimo wszystko poleciłbym również lodowiec Stubai na końcu doliny, ze względu na masę niebieskich, szerokich i bezpiecznych tras.

Hochzeiger - mimo wszystko na górze są dobre niebieskie trasy. Może być jednak za każdym razem problem z dotarciem na sam dół. Tak na prawdę w dół prowadzi, co prawda szeroka, ale jednak czerwona trasa (nie licząc tzw. niebieskich wąskich przecinek). Ma kilka "załamań", które mniej wprawnym narciarzom mogą sprawić trudność.

Z dołu, aby dostać się na wyższe poziomy, jest tylko jedna gondola. Mogą się więc robić kolejki

Udanego szusowania :)

Andrzej

#7 philologus

philologus

Nowy użytkownik

• 22 postów
11
  • świętokrzyskie

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:50

Cześć anf,

dzięki za info. Ostatecznie już jakiś czas temu wybór dokonany i stety/niestety (to się okaże już na miejscu) będzie to jednak Mayrhofen. Dodatkowym argumentem było również to, że znalazłem w Hippach kameralny/rodzinny hotel z opcją HB i pokojem tzw. Familienzimmer (dwie sypialnie) z przystankiem Skibus pod hotelem w dobrej cenie.

btw, rozumiem, że my się znamy? ;) jeśli tak, daj znać na priv.

pzdr

#8 sportmaniak

sportmaniak

Użytkownik

• PipPip
  • 189 postów
  • Na forum od: 01.2012
62
  • Wrocław

Napisano 12 wrzesień 2017 - 16:33

Cześć anf,

dzięki za info. Ostatecznie już jakiś czas temu wybór dokonany i stety/niestety (to się okaże już na miejscu) będzie to jednak Mayrhofen. Dodatkowym argumentem było również to, że znalazłem kameralny/rodzinny hotel z opcją HB i pokojem tzw. Familienzimmer (dwie sypialnie) z przystankiem Skibus pod hotelem w dobrej cenie.

btw, rozumiem, że my się znamy? ;) jeśli tak, daj znać na priv.

pzdr

Pewnie będziesz zadowolony, rejon ciekawy. Na przeszłość do Twojej listy podrzucam jeszcze Tyrolskie Nauders wraz z Belpiano (są na jednym karnecie a szczególnie ten drugi ma niesamowicie szerokie niebieskie trasy). 

Pozdrawiam!

Wyjazdy na narty - www.skimaniak.org