Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364
  • Umiejętności: 1

Napisano 04 lipiec 2017 - 14:40

Na A113 miedzy Insbruck Süd a zjazdem na Stubai nie ma oplat.

• tomekop podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#22 hsk

hsk

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 11.2010
514

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:55

No właśnie nie mogę się dokopać nigdzie wykazu dróg extra płatnych (prócz expresowych i autostrad) .

A już opisu że ktoś zrobił Europę bez opłat drogowych (only fuel) kompletnie nie znalazłem :(

kolego..... uzyj ADAC Routenplaner!

Bedziesz mial wszystkie informacjie dotyczace platnych odcikow, tuneli itp oraz mozliwosc ich pominiecia. Wg mnie zdecydowanie bije na glowe Google Maps tylko troche czasu wiecej trzeba poswiecic na planowanie trasy - ale cos, nie ma rozy bez kolcow ;-)

https://maps.adac.de/

Tak na szybko zrobilem traske Wroclaw - Rzym:

1723,5km

148Euro koszt paliwa (7,6l/100, 1,13€/1L)

i najlepsze !!! :

24h59' jazdy + przerwy na tankowanie i siusiu ;)

don´t be afraid to fail, be afraid not to try!

#23 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1713
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 04 lipiec 2017 - 16:05

jest to właśnie ekonomicznie uzasadnione : PRIUS , im więcej hamowania i jazd w górzystym terenie tym mniej on spali

Z takim autem to od razu jedź do Sztokholmu po odbiór nagrody w dziedzinie fizyki. ;)

• RobertK podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#24 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 07.2017
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 16:20

Z takim autem to od razu jedź do Sztokholmu po odbiór nagrody w dziedzinie fizyki. ;)

Po co to napisałeś ? Coś w stylu "będę złośliwy tylko dlatego że mogę" . Ludzie tu rozmawiają konkretnie o konkretach , nikt nie potrzebuje tu  Śpiochu twoich wspaniałomyślnych rozważań . Chcesz wnieść coś do tematu to pisz na temat , jeśli nie chcesz to nie pisz , no chyba że ... jak by to tak filozoficznie po twojemu ująć śpiochu dzieciochu: z taką głową mógłbyś śmiało jechać do Ciechocinka po odbiór nagrody z nadrukiem "tej głupoty się nie nauczyłem , ja z nią się urodziłem" , bez urazy dla Ciechocinka :)

#25 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 16:27

Poza winietą :) a to właśnie chcemy wyeliminować , przypominam cel : płacimy tylko za paliwo , taki program :)

#26 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4653
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 04 lipiec 2017 - 19:01

Na stronie Timmelsjoch Hochalpenstrasse na pewno znajdziesz wysokość opłat obowiązujacych w tym roku ( na tej przełęczy).
We Włoszech masz równie płatne autostrady, nie znam kwot, jeżeli chcesz dotrzeć do Rzymu nie ponosząc dodatkowych kosztów to obawiam się że czeka Ciebie mozolne przedzieranie przez góry i jazda lokalnymi drogami. ;)
Ekonomicznie będzie to raczej nieuzasadnione, bo zużyjesz znacznie więcej paliwa, klocków hamulcowych, sprzęgła i opon niż jadąc normalną drogą i nie komplikując sobie życia na własne życzenie.

przejazd przez Apeniny może byc baaaardzo długi... :-) jechałem tak kiedyś autem bez wspomagania kierownicy..... i zapamietałem te tysiące zakretów.....

a co do #12 i # 23- nagroda jest słuszna-  własnie wynalazłeś perpetuum mobile.

#27 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 04 lipiec 2017 - 19:16

Na tym odcinku autostrady nie trzeba mieć winiety , ale jest to dodatkowo płatna droga aż do Brenner.

<p> .

#28 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1713
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 04 lipiec 2017 - 21:34

Poza winietą :) a to właśnie chcemy wyeliminować , przypominam cel : płacimy tylko za paliwo , taki program :)

Ale po co paliwo? Przy Twoim wynalazku przecież nie będzie potrzebne. Jak rozwiniesz do tego infrastrukturę to nawet tężnie w Ciechocinku da radę zasilić.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#29 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 05 lipiec 2017 - 07:39

Obieram trasę zaproponowaną przez JurekByd : https://www.google.c...4982953!3e0!5i1

Jako drogę bez żadnych dopłat (winiet itd.) oraz zamykam temat , no chyba że ktoś wychwyci że jednak jesteśmy w błędzie i coś się kryje w tej trasie ukrytego

#30 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364

Napisano 07 lipiec 2017 - 13:16

Na tym odcinku autostrady nie trzeba mieć winiety , ale jest to dodatkowo płatna droga aż do Brenner.

Platna Atostrada do Brenner Pass zaczyna sie od bramek,  od Insbruck Süd do ostatniego zjazdu przed bramkami oplat nie ma.

Chyba proste, ze jak nie ma oplat to jedziesz autostrada zamiast bujac sie po wioskach.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#31 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 07 lipiec 2017 - 14:43

Fredo - w kwietniu płaciłem na pierwszym zjeździe za Innsbruck Sud , bo tak mnie dziwnie nawigacja poprowadziła i musiałem na Stubai jechać naokoło przez Patscherkofel i Matrei am Brenner.
<p> .