Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 07.2017
1

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:23

Hey , nigdzie nie znalazłem forum na której ktoś by opisał temat przejazdu przez Austrie bez winiety , oczywiście na legalu.

Zaplanowałem traskę z Wrocławia do Rzymu z pominięciem wszystkich dodatkowych opłat jakie są na tej trasie .

https://www.google.p...54!4d11.0530186

Czy ktoś przerabiał taką , lub podobną jazdę ?

Zastanawiam się czy coś mi nie umknęło a efektem tego może spotkać mnie jakaś nieprzyjemna historia z mandacikiem za brak czegoś tam ? Najbardziej chodzi mi o Austrię .

#2 tomalbyd

tomalbyd

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 04.2017
11

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:33

8 euro na 10 dni . Nie wariuj

#3 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2264 postów
  • Na forum od: 02.2011
1472
  • Umiejętności: 7
  • Rumia

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:19

Hey , nigdzie nie znalazłem forum na której ktoś by opisał temat przejazdu przez Austrie bez winiety , oczywiście na legalu.
Zaplanowałem traskę z Wrocławia do Rzymu z pominięciem wszystkich dodatkowych opłat jakie są na tej trasie .
https://www.google.p...54!4d11.0530186

Zastanawiam się czy coś mi nie umknęło a efektem tego może spotkać mnie jakaś nieprzyjemna historia z mandacikiem za brak czegoś tam ? Najbardziej chodzi mi o Austrię .

Na winiecie zaoszczędzisz ale za przejazd przez Timmelsjoch zapłacisz kilka razy więcej niż kosztuje winieta :)

#4 gunia83

gunia83

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2008
30
  • Umiejętności: 6
  • Köln

Napisano 03 lipiec 2017 - 23:05

Poprzez Reschenpass nie jest Vignette potrzebna.

Pojedziesz przez München-Garmisch-Fernpass-Landeck-Nauders-Reschen-Meran

#5 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
155
  • Głogów

Napisano 03 lipiec 2017 - 23:06

jedynymi sensownymi argumentami przemawiającymi za niekorzystaniem z dróg płatnych w Austrii jest chęć zwiedzania okolicy lub ucieczka z korka. Ekonomia przemawia za poruszaniem się po autostradach i ekspresówkach.

Jednak odpowiedź na pytanie tytułowe brzmi oczywiście "tak".

#6 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 08:27

No oczywiście że chodzi o zwiedzanie okolic .

Jaro323 : "Na winiecie zaoszczędzisz ale za przejazd przez Timmelsjoch zapłacisz kilka razy więcej niż kosztuje winieta :)"

Czy jesteś pewien że trasa którą wyznaczyłem napewno jest związana z opłatą o której piszesz ?

Zaś jeśli tak faktycznie jest że ta Timmelsjoch jest płatna (rozumiem bramki) , to :

- gdzie znajdę wykaz tak extra płatnych dróg ?

- czy ktoś pomoże w znalezieniu drogi bez totalnie żadnych opłat by przedostać się do Włoch jadąc od Monachium ?

Z góry dzięki

wyzwanie na te wakacje : PRZEJAZD wrocław rzym barcelona lizbona porto wrocław BEZ ŻADNYCH OPŁAT DROGOWYCH (tylko paliwko)  :)

#7 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 311 postów
  • Na forum od: 11.2007
138
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 04 lipiec 2017 - 08:42

Bez totalnie żadnych opłat, to.... proponuję....

Ąutostop, autostop!

Przepraszam za off. ;)

#8 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
155
  • Głogów

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:10

Jaro323 : "Na winiecie zaoszczędzisz ale za przejazd przez Timmelsjoch zapłacisz kilka razy więcej niż kosztuje winieta :)"

Czy jesteś pewien że trasa którą wyznaczyłem napewno jest związana z opłatą o której piszesz ?

Zaś jeśli tak faktycznie jest że ta Timmelsjoch jest płatna (rozumiem bramki) , to :

- czy ktoś pomoże w znalezieniu drogi bez totalnie żadnych opłat by przedostać się do Włoch jadąc od Monachium ?

Z góry dzięki

wyzwanie na te wakacje : PRZEJAZD wrocław rzym barcelona lizbona porto wrocław BEZ ŻADNYCH OPŁAT DROGOWYCH (tylko paliwko)  :)

Na pewno jest jakaś strona w necie, która podaje takie kompleksowe informacje ...

#9 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:15

Bez totalnie żadnych opłat, to.... proponuję....

Ąutostop, autostop!

Przepraszam za off. ;)

Widzewiak czytaj ze zrozumieniem :) (tylko paliwko) :)

#10 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:17

Na pewno jest jakaś strona w necie, która podaje takie kompleksowe informacje ...

No właśnie nie mogę się dokopać nigdzie wykazu dróg extra płatnych (prócz expresowych i autostrad) .

A już opisu że ktoś zrobił Europę bez opłat drogowych (only fuel) kompletnie nie znalazłem :(

#11 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2264 postów
1472
  • Rumia

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:30

Z góry dzięki

Na stronie Timmelsjoch Hochalpenstrasse na pewno znajdziesz wysokość opłat obowiązujacych w tym roku ( na tej przełęczy).
We Włoszech masz równie płatne autostrady, nie znam kwot, jeżeli chcesz dotrzeć do Rzymu nie ponosząc dodatkowych kosztów to obawiam się że czeka Ciebie mozolne przedzieranie przez góry i jazda lokalnymi drogami. ;)
Ekonomicznie będzie to raczej nieuzasadnione, bo zużyjesz znacznie więcej paliwa, klocków hamulcowych, sprzęgła i opon niż jadąc normalną drogą i nie komplikując sobie życia na własne życzenie.

#12 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:57

Na stronie Timmelsjoch Hochalpenstrasse na pewno znajdziesz wysokość opłat obowiązujacych w tym roku ( na tej przełęczy).
We Włoszech masz równie płatne autostrady, nie znam kwot, jeżeli chcesz dotrzeć do Rzymu nie ponosząc dodatkowych kosztów to obawiam się że czeka Ciebie mozolne przedzieranie przez góry i jazda lokalnymi drogami. ;)
Ekonomicznie będzie to raczej nieuzasadnione, bo zużyjesz znacznie więcej paliwa, klocków hamulcowych, sprzęgła i opon niż jadąc normalną drogą i nie komplikując sobie życia na własne życzenie.

Jaro , co do ekonomiki to tylko w wyjątkowym przypadku jest to właśnie ekonomicznie uzasadnione : PRIUS , im więcej hamowania i jazd w górzystym terenie tym mniej on spali :) Ale do rzeczy , znasz może lub słyszałeś o trasie od Monachium do Bolzano przez taką część Austrii by uniknąć płatnych odcinków ???

#13 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2264 postów
1472
  • Rumia

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:31

PRIUS , im więcej hamowania i jazd w górzystym terenie tym mniej on spali :)

W takim razie jedz testować Priusa w Alpy i po powrocie zdaj relację :)

#14 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1983 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:32

Jaro , co do ekonomiki to tylko w wyjątkowym przypadku jest to właśnie ekonomicznie uzasadnione : PRIUS , im więcej hamowania i jazd w górzystym terenie tym mniej on spali :) Ale do rzeczy , znasz może lub słyszałeś o trasie od Monachium do Bolzano przez taką część Austrii by uniknąć płatnych odcinków ???

Proszę bardzo - chociaż jeżeli chodzi Ci tylko i wyłącznie o brak opłat to do Garmisch autostradę masz za darmo....

https://www.google.a...953!2m1!1b1!3e0

• tomekop podziękował za tę wiadomość

. Tańsze karnety do Ischgl.

#15 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:48

No właśnie na innym forum ktoś napisał że 182 ma jakieś extra opłaty dlatego po tej sugestii obrałem Timmelsjoch . Jesteś pewien że 182 jest wolna od opłat wysokogórskich ?

#16 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2264 postów
1472
  • Rumia

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:06

Proszę bardzo - chociaż jeżeli chodzi Ci tylko i wyłącznie o brak opłat to do Garmisch autostradę masz za darmo....

https://www.google.a...953!2m1!1b1!3e0

Na A13 czai się jeszcze Europabrucke za 9 eur :) więc trzeba by sporo szybciej zjechać na 182 i snuć się landówkami. Na A13 po stronie austriackiej nie jest wymagana winieta ?

#17 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:21

Na A13 czai się jeszcze Europabrucke za 9 eur :) więc trzeba by sporo szybciej zjechać na 182 i snuć się landówkami. Na A13 po stronie austriackiej nie jest wymagana winieta ?

Jarku , JurekByd nie zaznaczył w trasie A13 tylko właśnie 182 które ciągnie się równolegle , powiększ mapę to wtedy ci się to ukarze. Tylko sęk w tym że ja tej 182 nie jestem pewien co do tych opłat , pomijając już sam fakt podróżowania bez naklejki co dla tut. policji będzie conajmniej dziwne :)

#18 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3383 postów
  • Na forum od: 01.2008
1937
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:41

Można, bez problemu przejechać bez opłat:
https://goo.gl/maps/ZRpuV4PEaJM2

Jadąc dołem poniżej Europabrücke z pewnością nie masz opłat.

Jechałem w sumie kiedyś, chyba całą tę trasę, choć raczej dawno i odcinkowo, czyli na raty, i da się - o ile ma się czas.
Jak jest ładna pogoda, w ciągu dnia - to całkiem pięknie może być - góry, serpentyny, widoki, miasteczka itd. - sama autostrada, jej konstrukcja widziana z dołu robi wrażenie. Ogólnie może być fajnie ale ekonomicznie raczej wątpliwe :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#19 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 957 postów
  • Na forum od: 10.2011
641
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:40

thx, youmademyday

#20 tomekop

tomekop

Nowy użytkownik

• 12 postów
1

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:44

Można, bez problemu przejechać bez opłat:
https://goo.gl/maps/ZRpuV4PEaJM2

Jadąc dołem poniżej Europabrücke z pewnością nie masz opłat.

Jechałem w sumie kiedyś, chyba całą tę trasę, choć raczej dawno i odcinkowo, czyli na raty, i da się - o ile ma się czas.
Jak jest ładna pogoda, w ciągu dnia - to całkiem pięknie może być - góry, serpentyny, widoki, miasteczka itd. - sama autostrada, jej konstrukcja widziana z dołu robi wrażenie. Ogólnie może być fajnie ale ekonomicznie raczej wątpliwe :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

A dlaczego tak na około , a nie przez garmisch partenkirche ? Tak jak wskazał JurekByd