Skocz do zawartości

Nasze rekordy prędkości


BraCuru

Rekomendowane odpowiedzi

W omawianym przypadku BarCur Twoja nieufność nie ma podstaw materialnych. A moja ufność takie podstawy materialne ma.

 

Patrz powyższy post MItka :)

Skoro zawodnicy DH na najszybszych fragmentach rozpędzają się do prędkości rzędu 140km/h, to prędkości rzędu 130km/h w wykonaniu amatora cywilnym ubraniu budzi moją nieufność, co do metodologii pomiaru.

 

czyli wracajac do poczatku tematu Bracuru zjezdzal ze 70-80 a wydawalo mu sie ze pedzi 130

 

Nie, nie da się powiedzieć czy jechał 80, 90, czy 110.

 

Pozdr

Marcin


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz powyższy post MItka :)

Skoro zawodnicy DH na najszybszych fragmentach rozpędzają się do prędkości rzędu 140km/h, to prędkości rzędu 130km/h w wykonaniu amatora cywilnym ubraniu budzi moją nieufność, co do metodologii pomiaru.

 

 

Nie, nie da się powiedzieć czy jechał 80, 90, czy 110.

 

Pozdr

Marcin

Cześć

Ty jak zwykle delikatnie Marcinie - za ten spokój Cie podziwiam - a dla mnie to po prostu zjawisko bardzo niepokojące. Powyższe opisy świadczą o tym, że jeżdżący nie maja absolutnie pojęcia z własnych odczuć z jazdy i nie wiedzą a jakimi prędkościami się poruszają. To tak jakby jechać samochodem z prędkością dwieście na godzinę a mieć apart zachowań i poczucie, że się jedzie 80km/h. Ta niewiedza przekłada się w prostej linii na normalną jazdę i dlatego właśnie tak często dochodzi do upadków, kolizji, kontuzji.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Tu jest porównie dokładności wg rodzju telefonu:

http://blog.lemberg....accuracy-skiing

 

Jak widać z tabelki porównującej dokładność  2 osoby z tą samą apką posiadającą 2 różne modele telefonów w będą miały różne odczyty. Jak widać w tabelce rozbieżności są duże.

 

Kolejna sprawa próbkowanie -wyobraźmy sobie, że telefon próbkuje pozycje GPS co 5s. Jeżeli narciarz jedzie w lini prostej to OK. Wystarczy jednak aby zrobił parę skrętów i zwiększył drogę x- krotnie i o tyle spadnie mu prędkość ale telefon policzy to jako prosty odcinek i wykaże większą prędkość.

Kolejna sprawa pion. GPS ma problemy z pomiarem w pionie i to też może wpływać na dokładnośc pomiaru w zależności od kąta nachylenia stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem kiedyś bardzo sceptyczny odnośnie dokładności tych pomiarów, ale sprawdziliśmy dokładność skitrackera przy jeździe na krechę z wyliczeniem V = droga/czas (jedno i drugie zmierzyliśmy). Prawie się zgodziło różnica wyszła trochę ponad 4%. Nie wiem jak jest w zakrętach ale na krechę to co pokazuje skitracker jest dość dokładne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Męski wyjazd starszych panów do Ischgl - było trochę speedu :)
Mieliśmy 2 suunto ambit (2 i 3), 2 garminy fenix ( 3 i 3HR), telefon z endomondo oraz gos w gopro5. 
Porównywaliśmy swoje czasy i było z tym trochę zabawy mimo że Ischgl jest słabym spotem do tych celów. Trasy są zbyt płaskie, wąskie, kręte i w ogóle całe pogniecione - to nie lodowiec. 
 
Tak wyglądały nasze zjazdy (każde!). Po raz pierwszy byłem z taką silną ekipą - średnia wieku 52 lata i takie średnie prędkości na trasach :) żadnych postojów, podziwiania krajobrazów. 


Byłem na nartach pure freeride do jazdy w puchu Salomon Q LAB - jak się okazuje 100 przekraczały bez problemu i bez gumy ;) 
https://youtu.be/WSOofd2ENcA

Zrobiliśmy również prosty test.
Wrzuciłem 3 zegarki i telefon do klapki plecaka ( za głowa) i zaliczyłem zwykły zjazd do wiochy.
Niestety kolega mający najlepszy indywidualny czas nie chciał dać swojego garrnina do wspólnego testu, bo bał się detronizacji hahaha. taka napinka była. 
szkoda, bo 4 gpx dałyby ciekawsze wnioski. 

tak wyglądało spakowanie:
DSC_0728.jpg

a tak trasa:

og_lne_trasy_satelita.png

http://www.movescoun...s/move189663668

Ponad 4km zjazdu i wyszły ciekawe rzeczy. Rozstrzał w max prędkości od 74 (endomondo) do 86 (garmin). Oba suunto 82 i 83 (równo).

najciekawsze jednak było, że dystans w każdym urządzeniu był praktycznie ten sam ale rozjechanie pozycji końcowej było skandaliczne na rzecz garmina - 130m różnicy (a może to moduł gps suunto jest do bani?) 

Og_lne_trasy.jpg

Jak ktoś chce gpx przejazdów do analizy "bzdurnych" błędów jaskich mieliśmy najwyraźniej co zjazd ;) to pytajcie na pw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą drogą na rowerze, granicę strachu miałem już za sobą i licznik rowerowy pokazał mi 78 ,myślę ,że to było w granicach Twojego 168.

Sądzę, że mógł tyle pokazywać. Kiedyś jechałem za grupą kolarzy samochodem i miejscami mieli ponad 100km/h! W zakrętach o 180 stopni nie schodzili poniżej 50km/h. Byłem pełen podziwu i jak się zatrzymali to im poklaskałem - pełny szacun za brak strachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja może spowodowana wąskim okiem kamery. Zawsze mam schiza (na nartach, motocyklu, samochodzie, rowerze) i zwalniam przed ludźmi, ślepym zakrętami i górkami zza których nie widzę co dzieje się dalej. Dlatego nigdy nie wyjdę z 6.

Dlatego wyjdziesz z 6. Jeśli nie jest to zamknięty (niedostępny dla osób trzecich) przejazd to takie zachowanie się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja może spowodowana wąskim okiem kamery. Zawsze mam schiza (na nartach, motocyklu, samochodzie, rowerze) i zwalniam przed ludźmi, ślepym zakrętami i górkami zza których nie widzę co dzieje się dalej. Dlatego nigdy nie wyjdę z 6.

Powinna być jeszcze jedna uwaga w opisie umiejętności. "Potrafię jechać tak, by w nikogo nie wjechać". ..... ))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja staram się nie przekraczać 50 :D hehe ale na poważnie kiedyś mielismy okazję jezdzic z fotokomórką .Stok nie zbyt długi i jakiś stromy prędkości na foto miedzy 50 a 60 km/h na telefonach z odpalonym endomondo średnia 50,6 km/h także może to jakieś wiarygodne jest .Najważniejsze jest żeby jeżdzić z głową i ostrożnie dla siebie i innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się obiektom przy trasie - sztycom naśnieżarek, czy ludkom, do których panowie się zbliżają, nie wygląda na tak dużą prędkość, i by poważnie nią komuś zagrażali. Ale film strasznie się oglądało, bo żal doopsko ściskał :) :D ;) :P Super :) Fajny test, fajna konfrontacja GPS z GoPro z dedykowanymi urządzeniami. No na filmiku nie czuć, by prędkością panowie zbliżali się do tych z Super G. Pań ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........Jak ktoś chce gpx przejazdów do analizy "bzdurnych" błędów jaskich mieliśmy najwyraźniej co zjazd ;) to pytajcie na pw. ...

Cześć

Obejrzałem cały film i przeczytałem post.'

Nie masz kolego pojęcia na czym polega dobra jazda na nartach. To nie jest "mocna ekipa' tylko paru ryzykancko jeżdżących dupków.

Zapraszam "mocna ekipę" na jakikolwiek GS dla dzieci i niech popiszą się szybka jazdą.

Katastrofa!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Obejrzałem cały film i przeczytałem post.'

Nie masz kolego pojęcia na czym polega dobra jazda na nartach. To nie jest "mocna ekipa' tylko paru ryzykancko jeżdżących dupków.

Zapraszam "mocna ekipę" na jakikolwiek GS dla dzieci i niech popiszą się szybka jazdą.

Katastrofa!

Pozdr

Mietek przesadzasz - to nie był pokaz umiejętności tylko prędkości "sprzętowej" i tyle, jak Panowie w standing party mieli 60 km/h to góra i tyle. Ważne że dobrze się bawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek przesadzasz - to nie był pokaz umiejętności tylko prędkości "sprzętowej" i tyle, jak Panowie w standing party mieli 60 km/h to góra i tyle. Ważne że dobrze się bawili.

Cześć

Adam przestań leszczom dodawać odwagi. To jest przykład jazdy bardzo niebezpiecznej prezentowany przez ludzi o miernych umiejętnościach.

Koniec tematu!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...