Skocz do zawartości

Salomon bbr


MajsterMisiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co sądzicie o salomonach bbr jako nartach uniwersalnych do jazdy poza trasami w Polsce, oraz uczenia dzieci? Mam na myśli bbr 8.9/176 cm. Nie mam niestety kasy na dwie pary, chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;) Wzrost: 174 Waga: 75 Umiejętności: ok 9 Jak długo jeżdżę? 4 lat Wiek: 17 Styl: każdy, bardzo szybko Z góry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą się do uczenia dzieci? Tak patrzę na swój post i widzę, że mało informacji o sobie zamieściłem, jak również niektóre błędne. Jeżdżę 14 lat, w klubach 10, jestem instruktorem sitn. O ile jestem na wyjeździe z klubem, wiem jaką grupę będę miał i które dechy wziąć. Jednak udało mi się też zatrudnić na innym stok raz w tygodniu, gdzie kompletnie nie wiem na kogo trafię. K2 są stare i miękkie, używałem ich do tej pory tylko do jazdy po boxach, w lesie, raz czy dwa na sezon. Gigantki i slalomki zbyt sztywne i wąskie na słabe warunki oraz "pługowców". A że mieszkam w Krakowie, na stok dojeżdżam busem albo ze znajomymi, nie mam możliwości zabrania kilku par nart. Stąd potrzeba desek uniwersalnych. Mam także plan w przyszłym roku pojechać ma Pitztal na drobny freeride, stąd zapotrzebowanie na szersze dechy. Salomony podobno są dobre do puchu przy zachowaniu wręcz znakomitych właściwości sekretnych, dlatego celuję właśnie w nie. Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą się do uczenia dzieci? Tak patrzę na swój post i widzę, że strasznie mało informacji o sobie zamieściłem, jak również niektóre błędne. Jeżdżę 14 lat, w klubach 10, jestem instruktorem sitn. Obecnie jeżdżę na headach i.gs rd 178/25m, 188/30m, salomonach lab 195/35m, headach i.sl rd 165 i k2 apache 153. O ile jestem na wyjeździe z klubem, wiem jaką grupę będę miał i które dechy wziąć. Jednak udało mi się też zatrudnić na innym stok raz w tygodniu, gdzie kompletnie nie wiedziałem na kogo trafię. K2 są stare i miękkie, używałem ich do tej pory tylko do jazdy po boxach, w lesie, raz czy dwa na sezon. Gigantki i slalomki zbyt sztywne i wąskie na słabe warunki oraz "pługowców". A że mieszkam w Krakowie, na stok dojeżdżam busem albo ze znajomymi, nie mam możliwości zabrania kilku par nart. Stąd potrzeba deseki uniwersalnej. Mam także plan w przyszłym roku pojechać ma Pitztal na drobny freeride, stąd zapotrzebowanie na szersze dechy. Salomony podobno są dobre do puchu przy zachowaniu wręcz znakomitych właściwości sekretnych, dlatego celuję właśnie w nie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Kolega sobie jakieś jaj robi czy cuś.................... :wacko:  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale gdzie jest powiedziane, że mam wszystko wiedzieć? Teorie znam, w praktyce nie wiem o bbrach nic.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ja w BBR-y bym się nie pakował zwłaszcza przy twoich doświadczeniach sportowych. Na nartach z tej grupy jeździłem okazjonalnie i raczej mam negatywne odczucia - nie są złe ale są narty znacznie lepsze. Jeżeli chodzi o naukę ja korzystam z starych slalomek. Z tego co pamiętam to użytkownik "Maciek S" ma chyba znaczną wiedzę na temat BBR-ów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w BBR-y bym się nie pakował zwłaszcza przy twoich doświadczeniach sportowych. Na nartach z tej grupy jeździłem okazjonalnie i raczej mam negatywne odczucia - nie są złe ale są narty znacznie lepsze. Jeżeli chodzi o naukę ja korzystam z starych slalomek. Z tego co pamiętam to użytkownik "Maciek S" ma chyba znaczną wiedzę na temat BBR-ów.

Dziękuję! Podpytam w takim razie jeszcze Maćka. Pozdrawiam :) Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Podpytam w takim razie jeszcze Maćka.
Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Do uczenia weź po prostu zwykłą taliowaną nartę taka na jakiej czujesz się najlepiej. BBR to bardzo specyficzna narta pod względem wyglądu i rzadko spotykana a dobrze jest aby instruktor miał sprzęt jak najbardziej zbliżony do ucznia.

Jeżeli chcesz ogarnąć dwa tematy to już lepiej weź Chama, choć tez ma wadę związaną z nietypowym profilem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mi tam Tobie doradzać, chociaż stary jestem i jeżdżę na nartach dłużej niż Ty żyjesz, to nigdy nawet na odrobinę nie zbliżyłem się do poziomu pomocnika instruktora czyli 7 (jak mówi Mitek) a co mówić o 9.

Ale trochę w życiu widziałem więc pokuszę się o jakieś refleksje na ten temat.

 

Jak obserwuję instruktorów w ostatnich sezonach w Austrii i Włoszech to głównie szkolą na nartach slalomowych, może raz czy dwa widziałem kogoś na gigantkach lub AM. Tutaj się nie będę wypowiadał dlaczego tak jest.

 

Natomiast co do jazdy pozatrasowej to powiem, że na tzw. "polski freeride" i szkolenie to w zupełności wystarczą narty z grupy AM o większej sprężystości takie jak Volkl RTM 81, Elan Amphibio 84 xti. Myślę, że bez trudu jako człowiek młody silny i o doskonałej technice dałbyś radę nauczać na takim sprzęcie.

 

Natomiast jak chodzi o alpejski freeride to nie nie bardzo wyobrażam sobie nart AM do prawdziwej jazdy pozatrasowej. Prawdziwej czyli tam gdzie można i w puchu a nie przy wyciągach bo tam i na slalomkach jeżdżą.

 

Otóż parę razy widziałem takich narciarzy ostatnio chyba to było w 2015 r. w styczniu w Penken (Zillertal) po dużych opadach śniegu, to tam nie widziałem nikogo kto wybierałby się poza trasy na AM. W takich razach to tylko prawdziwe FR 90+, szerokie, długie, miękkie, odpowiednie wiązania, brak płyty. Wydaje mi się że w prawdziwych górach i prawdziwym puchu nie ma żartów i stosując półśrodki można napytać sobie biedy. A takie BBR-y to właśnie półśrodek, niby do wszystkiego a właściwie do niczego.

 

To co napisałem to pewnie w teorii wszystko znasz lepiej niż ja z obserwacji, więc ...

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale gdzie jest powiedziane, że mam wszystko wiedzieć? Teorie znam, w praktyce nie wiem o bbrach nic.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie musisz wszystkiego wiedziec ale na pewno powinienes wiedziec wiecej niz my forumowr szaraczki.Jeden z klientow moze Cie spytac czu BBR-y sa dla niego i co wtedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wszystkiego wiedziec ale na pewno powinienes wiedziec wiecej niz my forumowr szaraczki.Jeden z klientow moze Cie spytac czu BBR-y sa dla niego i co wtedy?

Wiem bardzo dużo o różnych nartach, wszelkiego rodzaju komórkach, allmountain, fr, trochę o freestyleowych i skitourach. BBRy są mi obce, nigdy ich na stoku nie miałem okazji wypróbować, a zainteresowałem się nimi teraz. Co do szkolenia, to tak jak mówiłem, do tej pory do szkółki na stoku brałem sl, ale wraz z ociepleniem, od miesiąca nie da się na nich "wygodnie" jeździć (mowa o podstawowych technikach, czyli kątówki, nw, równoległy ślizgowy). Zdarza się też, że lepiej jeżdżące dzieci chcą wyjechać poza trasę, do okolicznego lasku. Zniszczyłem sobie w ten sposób (na obozie akurat) jedną parę gigantek. Dlatego chciałem kupić nieco szersze dechy, ze wzmocnioną krawędzią i miękksze. Tym bardziej, że posiadam komóry. Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Do uczenia weź po prostu zwykłą taliowaną nartę taka na jakiej czujesz się najlepiej. BBR to bardzo specyficzna narta pod względem wyglądu i rzadko spotykana a dobrze jest aby instruktor miał sprzęt jak najbardziej zbliżony do ucznia. Jeżeli chcesz ogarnąć dwa tematy to już lepiej weź Chama, choć tez ma wadę związaną z nietypowym profilem. Pozdrowienia

Dzięki! Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...