Skocz do zawartości

Wypadek Karoliny Riemen-Żerebeckiej na treningu


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) uległa wypadkowi w czasie treningu skicrossu przed mistrzostwami świata w narciarstwie dowolnym w hiszpańskim ośrodku Sierra Nevada i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Granadzie.

– Oficjalny komunikat na temat stanu 28-letniej zawodniczki zostanie wydany przez trenera po konsultacji z lekarzami – poinformował rzecznik prasowy dwukrotnej olimpijki Jacek Będkowski.

Jak udało ustaslić się Onetowi, polska zawodniczka ma uraz głowy. I właśnie w szpitalu w Granadzie przechodzi badania tomografii komputerowej

Z występem Riemen-Żerebeckiej związane były największe nadzieje Polaków w Sierra Nevadzie. W igrzyskach w Vancouver (2010) zajęła 16. miejsce, a w Soczi (2014) – 15. W mistrzostwach globu była szósta w 2011 roku, dziesiąta w 2013 i dwunasta w 2015. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/17 uplasowała się na ósmej pozycji.

W MŚ w narciarstwie dowolnym miała być jedyną reprezentantką kraju.

http://eurosport.one...treningu/jcflhd


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska narciarka Karolina Riemen-Żerebecka, która w czwartek uległa wypadkowi na treningu przed mistrzostwami świata, ma uraz głowy i przebywa w śpiączce farmakologicznej - poinformował dziennikarz TVP Sebastian Szczęsny. Jej stan jest ciężki.

 

Riemen-Żerebecka szykowała się do startu w skicrossie na MŚ w Sierra Nevada w Hiszpanii. Podczas czwartkowego treningu upadła i doznała urazu głowy. Służby medyczne od razu przetransportowały Polkę helikopterem do szpitala w Granadzie. Tam przeszła badanie tomografem komputerowym.

 

Jak informuje Sebastian Szczęsny, Karolina Riemen-Żerebecka utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest ciężki, ale stabilny.

 

28-letnia narciarka z klubu AZS AWF Katowice od dziesięciu sezonów rywalizuje w Pucharze Świata w skicrossie, czyli bezpośrednim wyścigu czwórki narciarzy. Dwa razy stawała na podium zawodów PŚ. Startowała także na igrzyskach olimpijskich w Vancouver (2010) i Soczi (2014).

 

http://eurosport.one...t-ciezki/psdg72


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska narciarka Karolina Riemen-Żerebecka, która w czwartek uległa wypadkowi na treningu przed mistrzostwami świata, ma uraz głowy i przebywa w śpiączce farmakologicznej - poinformował dziennikarz TVP Sebastian Szczęsny. Jej stan jest ciężki.

Riemen-Żerebecka szykowała się do startu w skicrossie na MŚ w Sierra Nevada w Hiszpanii. Podczas czwartkowego treningu upadła i doznała urazu głowy. Służby medyczne od razu przetransportowały Polkę helikopterem do szpitala w Granadzie. Tam przeszła badanie tomografem komputerowym.

Jak informuje Sebastian Szczęsny, Karolina Riemen-Żerebecka utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest ciężki, ale stabilny.

28-letnia narciarka z klubu AZS AWF Katowice od dziesięciu sezonów rywalizuje w Pucharze Świata w skicrossie, czyli bezpośrednim wyścigu czwórki narciarzy. Dwa razy stawała na podium zawodów PŚ. Startowała także na igrzyskach olimpijskich w Vancouver (2010) i Soczi (2014).

http://eurosport.one...t-ciezki/psdg72

Jakoś nieszczęśliwie musiała upaść, że stan jest ciężki. Niech szybko wraca do zdrowia i narciarstwa.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za: https://www.facebook...iemenzerebecka/

"Stan zdrowia Karoliny poprawił się na tyle, iż w najbliższych dniach będziemy mogli Kale przetransportować samolotem medycznym do polskiej kliniki w Warszawie . Taką decyzje podjęli lekarze hiszpańskiego szpitala w Granadzie .
Dalsze leczenie i rehabilitacje będziemy kontynuowali w Polsce."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za: https://www.facebook...iemenzerebecka/

"Stan zdrowia Karoliny poprawił się na tyle, iż w najbliższych dniach będziemy mogli Kale przetransportować samolotem medycznym do polskiej kliniki w Warszawie . Taką decyzje podjęli lekarze hiszpańskiego szpitala w Granadzie .
Dalsze leczenie i rehabilitacje będziemy kontynuowali w Polsce."

Znajomy dzwonil do trenera Karoliny. Bedzie dobrze.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dzwonil do trenera Karoliny. Bedzie dobrze.


http://eurosport.one...z-lepiej/pc2lye

" Jestem jeszcze bardzo zmęczona. Zmęczenie potęgują jeszcze zajęcia rehabilitacyjne, którym jestem poddawana. Z dnia na dzień czuję się jednak coraz lepiej. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim za wsparcie i za słowa otuchy, które bardzo mnie motywują - powiedziała Riemen-Żerebecka w krótkiej rozmowie z Eurosport.Onet.pl."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Karolina Riemen-Żerebecka wraca do Pucharu Świata, rywalki w szoku

 

Dokładnie 271 dni temu Karolina Riemen-Żerebecka miała koszmarny wypadek na treningu skicrossu przed mistrzostwami świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada. Polka doznała urazu czaszkowo-mózgowego. Niewielu wierzyło w to, że wróci do normalnego życia, a co dopiero do startów. A jednak. We wtorek, 12 grudnia, Riemen-Żerebecka znowu stanie na starcie zawodów Pucharu Świata.

 

 

  • W połowie marca Karolina Riemen-Żerebecka miała poważny wypadek
  • Polka wygrała walkę ze śmiercią i kalectwem i teraz wraca do startów w Pucharze Świata. 271 dni po fatalnym wypadku
  • Nasza zawodniczka chce być w najwyższej formie na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu

Po wypadku w Sierra Nevada nasza narciarka znajdowała się w śpiączce, a potem przechodziła żmudną rehabilitację. Miała problemy z poruszaniem się, z widzeniem.

- Przeraził mnie ogrom zniszczeń w moim organizmie. Cały czas myślałam o tym, czy przypadkiem na zawsze już pozostanę niesprawna. Takie myśli często zaprzątały mi głowę, szczególnie w tej początkowej fazie rehabilitacji. Zastanawiałam się, do jakich zmian mogło dojść w moim mózgu, który najbardziej ucierpiał w wypadku. Bałam się tego, że w ogóle nie będę mogła chodzić. Przez głowę przewijało się tysiąc myśli na minutę. Początkowo w ogóle nie myślałam o powrocie do sportu. Dałabym sobie nawet rękę uciąć, że nie stanę już nigdy więcej na nartach. Byłam bardzo zdołowana. To było okropne uczucie - opowiadała 29-latka kilka miesięcy temu w rozmowie z Onet 

Riemen-Żerebecka ciężko ćwiczyła, by odzyskać pełną sprawność. Rehabilitacja była połączona za wstępnym przygotowaniem do sezonu. Kiedy już nie było żadnych przeszkód, pojawiła się na torze skicrossowym. Teraz przyszedł czas próby. Nasza zawodniczka wystartuje we wtorek w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata w szwajcarskiej Arosie.

- To będzie dla mnie start taki treningowo-zapoznawczy. Chcę po prostu zrealizować to wszystko, nad czym pracowałam na treningach. Nie nastawiam się na walkę o wysokie miejsca, bo można powiedzieć, że na nowo uczę się tego skicrossu. Bardziej tu chodzi o to, żeby przyzwyczaić się do tego rytmu startowego. To dla mnie najlepszy trening - powiedziała Riemen-Żerebecka przed startem w Arosie w rozmowie z Onet Sport.

Polka wielokrotnie na zgrupowaniach spotykała się z rywalkami ze stoku. Nie ukrywała, że były one w szoku, kiedy widziały ją na treningach.

- Bardzo cieszyły się z mojego powrotu, ale były też w szoku, że jednak postanowiłam wrócić. Spotkałam się z bardzo pozytywnymi reakcjami, a widziałam się niemal ze wszystkimi zawodniczkami poza Francuzkami - opowiadała Riemen-Żerebecka, która przyznała, że nie czuje strachu przed stanięciem oko w oko z trasą.

Wiele osób zadaje sobie pewnie pytanie, dlaczego Polka, która wygrała ze śmiercią i kalectwem, wróciła do nart.

- To była dla mnie siła napędowa do rehabilitacji. Wszystko świetnie się układało, więc postanowiłam kontynuować sportową karierę. Będę starała się startować najlepiej, jak potrafię, a celem dla mnie są zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Tam będę chciała być w najwyższej formie - zakończyła.

źródło: https://sport.onet.p...w-szoku/bhl3v6y 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...