Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pradziad Jeseniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 02.2007
2
  • Racibórz

Napisano 09 marzec 2007 - 19:28

Dziś byłam i warunki rewelacja, mała kolejka na czarnej trasie ale są ale:

- trzeba auto zostawić na dolnym parkingu 100kC wzjazd na górę 360 lub 380kC autobus na górę w jedną stronę 20kC

-kolejka na wyciągu C poświęcało się na to od 10 do 20 minut a zjeżdzało 5min

-daleko od parkingu do czarnej trasy zanim doszłam w tych butach to myślałam że się przewrócę:cool:

-na wyciąg B osobny karnet a tam były najmniejsze kolejki

-wyciąg D nie działał więc wszyscy stali przy wyciągu C

- trasa czarna mało zaludniona to jedyny plus

Może są jakieś osoby które tam jeżdzą i podzielą się wrażeniami bo ja jestem zniesmaczona:cool: I pojadę tam jesli tylko tam będzie śnieg.

Załączone miniatury

• eeeeeeeeee.jpg

#2 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
  • Na forum od: 01.2007
777
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 10 marzec 2007 - 02:09

Witaj Śliweńko :-)
Coś nasze pomysły chodzą ostatnimi czasy po jednej drodze -> spójrz na mój post w rubryce : wyjazdy, szukam ludzi ;-)

Ale do rzeczy : faktycznie to w tej chwili jedyne miejsce w tej części Czech, gdzie można w miarę swobodnie i bez troski o "zmasakrowanie" swojego sprzętu pojeździć na nartach w Cz.

Dlatego właśnie, że to jedyne, sensowne "narciarskie" miejsce w tym rejonie - tworzą się - jak sama pisałaś - ogromne kolejki i tłumy na trasach.

Ja - z tego powodu i aby TEGO uniknąć - jadę w tygodniu (wtorek). Wiem, że warunki będą jeszcze stale świetne, więc - zero ryzyka :-)

Ja tam zawsze jeżdżę, gdy zawodzą już inne niżej położone skicentra. Kiedyś - jeżdziliśmy w samych piankach, bez koszulek (co było nie lada sensacją dla grupy niemieckich emertytów-rencistów, którzy chcieli sobie zrobić z nami - jak z małpami - pamiątkowe zdjęcia z Altvatergebirge ), ale było to na nasz długi weekend majowy, co niestety z przyczyn "politycznych" już się nie zdarzy... :-(

" - trzeba auto zostawić na dolnym parkingu 100kC wzjazd na górę 360 lub 380kC autobus na górę w jedną stronę 20kC "

Jeśli jadą 4 osoby w aucie na samą Ovcarnie, to koszt wjazdu/ parkingu zdaje się być taki sam (nie mówiąc o wolności wyboru pory powrotu ze stoku )

" I pojadę tam jesli tylko tam będzie śnieg."
Proszę, wytłumacz mi, o co Ci chodzi w tym zdaniu ?

Pzdr.:-)

#3 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 10 marzec 2007 - 09:56

To będzie ostatnie miejsce które wezme pod uwagę jesli tylko tam nigdzie indziej nie będzie śniegu.

#4 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 10 marzec 2007 - 22:28

o.tisk nie jesteś studentem że możesz jeździć tylko we wtorki i akurat na uczelni masz ten dzień wolny?jesli można zapytać?

#5 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 11 marzec 2007 - 01:31

Już śpieszę Ci odpowiedzieć na to frapujące Cię pytanie !
Otóż JUŻ nie jestem, niestety studentem, Śliweńko, choćbym nie wiem, jak by się chciało ;-)
Mogę, oczywiście jeszcze zrobić kolejne "podyplomówki", ale czy to ma sens po raz kolejny ? > Wątpię !

A tak na poważnie - odpowiadając na Twoje pytanie : jeżdżę akurat w te, a nie inne terminy w te nasze Jeseniki, bo tak mi AKURAT podpowiadają czeskie portale pogodowe.
I tyle.
A, że postanowiłem iść "na swoje" - nie oglądając się na nasze kochane państwo - to moja obecna aktywność zawodowa - pozwala mi na organizowanie swojego dnia/ czasu pracy pod moim i tylko moim kątem - stąd te moje "czeskie wybryki' !!! ;-)

PS

Jeden szus z Petrovych Kamenu dla Ciebie, ok ?

#6 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 11 marzec 2007 - 14:15

Jeden szus z Petrovych Kamenu dla Ciebie, ok ?

??

#7 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 12 marzec 2007 - 00:08

Napisałem tak, żeby nie było Ci smutno, bo w czasie gdy Ty bedziesz pracować/ uczyć się / studiować (niepotrzebne skreślić) - to ja będę sobie śmigał w śnieżnej scenerii po tych naszych jesenickich stokach ...

#8 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 13 marzec 2007 - 09:42

Dziś akurat mam tylko jeden wykład na 16 bo jestem na ostatnim semestrze :DWięc sama mogłabym spokojnie dziś pojechać.

#9 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 13 marzec 2007 - 15:02

Słuchajcie byłem tam : CUDO, CUDO, CUDO !!!!
Szkoda słow wkleje tutaj później czadowe foty.
Serio !!!

B I E L - I - L A Z U R :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd

Pzdr. :-)

#10 Rossi_R

Rossi_R

Użytkownik

• PipPipPip
  • 542 postów
33
  • Umiejętności: 6
  • Opole

Napisano 13 marzec 2007 - 15:14

Wszystko co napisałaś śliweńko co do Pradziada się zgadza. W mojej opinii z 3najlepszych miejsc w jesenikach najlepiej jedzić jest w cervenohorskim sedle, potem jest pradziad a na końcu ramzova(można spotkać przypadkiem wielu znajomych, tam jeżdzi pół Opola).
Tak czy inaczej trzeba pojechać w alpy żeby tak naprawdę się przekonać co to znaczy pojeżdzić na nartach. Mi się w tym roku udało, za tydzień jade do val d'isere-tignes gdzie się jeżdzi od 1850 do 3450mnpm więc warunki są super.
W następnym sezonie jak będą warunki w jesenikach to możemy się kiedyś wybrać razem. pozdrawiam

#11 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 13 marzec 2007 - 20:07

Słuchajcie byłem tam : CUDO, CUDO, CUDO !!!!
Szkoda słow wkleje tutaj później czadowe foty.
Serio !!!

B I E L I L A Z U R :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd

Pzdr. :-)

Czekamy na foty:)

Wszystko co napisałaś śliweńko co do Pradziada się zgadza. W mojej opinii z 3najlepszych miejsc w jesenikach najlepiej jedzić jest w cervenohorskim sedle, potem jest pradziad a na końcu ramzova(można spotkać przypadkiem wielu znajomych, tam jeżdzi pół Opola).
Tak czy inaczej trzeba pojechać w alpy żeby tak naprawdę się przekonać co to znaczy pojeżdzić na nartach. Mi się w tym roku udało, za tydzień jade do val d'isere-tignes gdzie się jeżdzi od 1850 do 3450mnpm więc warunki są super.
W następnym sezonie jak będą warunki w jesenikach to możemy się kiedyś wybrać razem. pozdrawiam

Przypomne się w przyszłym sezonie.Jak zauwazyłam na parkingach najwięcej rejestracji jest z Opola.W Cerwonohorskim byłam jak jeszcze były warunki teraz to po trawie można pojeździć hi hi bo w zeszłym roku przez tydzień byłam na obozie ze studiów to cud miód i orzeszki.

#12 bobasek

bobasek

Nowy użytkownik

• 28 postów
0

Napisano 13 marzec 2007 - 21:41

hej,
widze, ze ekipa z opola na forum tez zaczyna preznie dzialac i kto wie co przyniesie kolejny sezon...moze wspolny wypad gdzies wysoko:D
pozdrawiam

#13 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 14 marzec 2007 - 12:57

We wtorek byłem przez chwilę w raju.

ŚNIEŻNO BIAŁYM RAJU ...

Zdjęcia, które zamieściłem przez pomyłkę w rubryce :wyjazdy/ szukam ludzi - oddają chyba wszystko (a natrzaskałem ich pon. 200).
Ale takie dni nie zdarzają się często.
Bohuzel ;-(

Kolejeczki niewielkie, jak na tak kiepski sezon. Rano piękny sztruksik, który obowiązkowo trzeba było zniwelować gdzie się dało ;-)

Do Śliweńki : ten szczyt, po którym jeździłaś w niedzielę - nazywa się Petrovy Kameny (1446 m npm), zaś na zboczu Pradziada (ten z wieżą tv) jest właściwie tylko jeden wyciąg-talerzyk obok Chaty Barborka, bo wyciągu przy Chatcie Svycarna (jeszcze dalej za szczytem Pradziada) już zaliczac chyba nie możemy. Jeśli chcesz dojechać do drugiego wyciągu na którym honorowane są karnety Figury, to możesz przejechać górą trawersem (ja tak zawsze robię) po zboczach Petrovych Kamenu, az do tej właśnie kotwicy, która przecina drogę.

Ja tak robię - nie trzeba wtedy ciąć z buta.

Ja z kolei równie miło wspominam przejazd z Petrovych przez lasek, między drzewami (czad !!!), żeby się dostać do tego wyciągu Barborka na zboczu Pradziada.

A spod Chaty z kolei do kotwicy - zeby "nie łazic z buta" - tez pociąłem przez las na nartach (wszędzie po śladach innych narciarzy - więc spoko), a tam gdzieś na zboczach akurat czescy żołnierze w ski-tourach trenowali zimowe akcje.

Potem zjazd na Owczarnie, szybka cesnakova w Hvezde i galopem do Polski.

Sezonu chyba tam jeszcze nie kończymy ...

pzdr.:-)

Załączone miniatury

• IMG_0720.JPG
  • IMG_0803.JPG

#14 tadek2307

tadek2307

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 11.2006
1
  • Umiejętności: 7
  • Opole

Napisano 14 marzec 2007 - 15:46

z racji miejsca zamieszkania Jeseniki były pierwsza krainą do której się udałem aby poszusować. Dla mnie nr 1 w tym rejonie to Cervonohorskie Sedlo, potem długo, długo nic i trzy kolejne ośrodki tj. Ramzowa, Petrikov i Mirosław. W tym sezonie byłem w Jesenikach tylko raz tj. 30.12.2006r. w ośrodku Paprsek. Lubie sobie pojeździć, a właściwie tylko Sedlo to gwarantuje... tam jest duzo tras, mozliwość dowolnej ich konfiguracji i najwazniejsze , gdy się robi tłoczno to ucieka sie na czarna trasę, gdzie nigdy nie ma tłumów. Ramzowa zabija liczbą narciarzy i mega wolnym oraz niewygodnym krzesełkiem, jest to też najdroższy ośrodek w okolicy. Petrikov ma jedyną wadę w długości tras, bo tam max jest 800m, poza tym ciekawy ośrodek dla tych co chcą naprawdę pośmigać. Mirosław jest dla rekreacyjnie jeżdżacych, ale jest tani i położony najbliżej granicy. Na Pradziadzie byłem tylko raz w życiu i jeśli nic tam sie nie zmieni to nie wybieram się tam. Drożyznę, tłok, krótkie trasy, konieczność dojazdu starym autobusem dałoby się jeszcze przeżyć, ale takie hektary w butach jakie tam zrobiłem spowodowały, że nie mysle o tym ośrodku pod kątem narciarstwa. Jak dla mnie jest zbyt rozległy jak na ilość oferowanych tras. Z uwagi na słaba zimę w tym sezonie szusowałem głównie na Słowacji, gdzie nie jest daleko (Wielka Racza - 200km czy Chopok -330) a warunki o niebo lepsze i ceny podobne do Jeseników. Zobaczymy za rok, bo przy jednodniowych wypadach zostane jednak przy Jesenikach.

pozdr:D

#15 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 14 marzec 2007 - 20:52

z racji miejsca zamieszkania Jeseniki były pierwsza krainą do której się udałem aby poszusować. Dla mnie nr 1 w tym rejonie to Cervonohorskie Sedlo, potem długo, długo nic i trzy kolejne ośrodki tj. Ramzowa, Petrikov i Mirosław. W tym sezonie byłem w Jesenikach tylko raz tj. 30.12.2006r. w ośrodku Paprsek. Lubie sobie pojeździć, a właściwie tylko Sedlo to gwarantuje... tam jest duzo tras, mozliwość dowolnej ich konfiguracji i najwazniejsze , gdy się robi tłoczno to ucieka sie na czarna trasę, gdzie nigdy nie ma tłumów. Ramzowa zabija liczbą narciarzy i mega wolnym oraz niewygodnym krzesełkiem, jest to też najdroższy ośrodek w okolicy. Petrikov ma jedyną wadę w długości tras, bo tam max jest 800m, poza tym ciekawy ośrodek dla tych co chcą naprawdę pośmigać. Mirosław jest dla rekreacyjnie jeżdżacych, ale jest tani i położony najbliżej granicy. Na Pradziadzie byłem tylko raz w życiu i jeśli nic tam sie nie zmieni to nie wybieram się tam. Drożyznę, tłok, krótkie trasy, konieczność dojazdu starym autobusem dałoby się jeszcze przeżyć, ale takie hektary w butach jakie tam zrobiłem spowodowały, że nie mysle o tym ośrodku pod kątem narciarstwa. Jak dla mnie jest zbyt rozległy jak na ilość oferowanych tras. Z uwagi na słaba zimę w tym sezonie szusowałem głównie na Słowacji, gdzie nie jest daleko (Wielka Racza - 200km czy Chopok -330) a warunki o niebo lepsze i ceny podobne do Jeseników. Zobaczymy za rok, bo przy jednodniowych wypadach zostane jednak przy Jesenikach.

w 100% się zgadzam

#16 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 15 marzec 2007 - 02:52

Ale z tym Miroslavem to sporo przegiąłeś ...
Chyba wiesz, czemu ... ???

PS
Dlatego nie zgadzam się nawet w ...

" ale takie hektary w butach jakie tam zrobiłem spowodowały, że nie mysle o tym ośrodku pod kątem narciarstwa. Jak dla mnie jest zbyt rozległy jak na ilość oferowanych tras."

A jazda trawersem po zboczu do następnego ciekawego/ interesującego miejsca to Cię zupełnie nie obchodzi ???

Ja coś takiego uwielbiam :-) Śmignąć na następną traskę gdzieś między zaśnieżonymi świerkami, obok leśnego wykrotu i najechać na ślady jakiegoś zwierza ...
Cudo !!!
Chyba to tu umieszczę !

Ale to chyba nie dla malkontentów

#17 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 15 marzec 2007 - 09:32

A co jest wogóle w Miroslavie bo tam jeszcze mnie nie wywiało.

#18 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 15 marzec 2007 - 10:19

Miroslav to takie łąki w Lipovych Laznich. W sam raz dla początkujących i rodzin z baaardzo małymi dziećmi.
Tam w zasadzie nigdy nie ma śniegu, więc nie wiem z czego oni w zasadzie się utrzymują.

W tym roku sezon u nich trwał bodajże 3 tygodnie, a teraz to już nawet wyłączyli kamerkę.

Strasznie obciachowy stok, taki dla baaardzo mało wymagających ...

http://www.rsmiroslav.cz/

#19 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Racibórz

Napisano 15 marzec 2007 - 15:15

Dobrze wiedzieć na przyszłość.Patrze na ich cennik a tam pisze DZIECIĘCY (do 140 cm wzrostu) ha ha mają zapewne taką miarę jak w Makro.

#20 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 16 marzec 2007 - 13:24

Czyżby pogodowa powtórka zimy ??

http://www.jeseniky....php?obl=1&kat=1
http://www.ejeseniky.com/pocasi-snih
http://www.e-pocasi....ocasi-predpoved

Gdzie nie spojrzysz, to sypie, no i mróz z ładnym słoneczkiem - czyli - można jechać na dechy !!!
Ja chyba wybiorę ponownie CHS, albo na Ramzową.

Zobaczę, jak to " praniu " wyjdzie ...
To co ?
Znowu zapowiada się narciarski wtorek, hehe ???