Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

W 3 lata od zera do instruktora :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2054 postów
  • Na forum od: 05.2006
1221
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 30 kwiecień 2017 - 14:28

styczen 2014-styczen 2017 = 3 sezony

No, zabłysnąłeś. To samo napisałem w pkt. 2 -  linijkę poniżej cytatu.

Nie mniej jednak w styczniu 2014 był pierwszy sezon a w styczniu 2017 czwarty, dlatego w pierwszym poście wątku użyłem określenia 3 lata a nie 3 sezony.

~~Jag24

Dziwną masz pracę, że nie ma nawet ustawowych 26 dni urlopu.

Tak jak pisałem to są ograniczenia w Twojej głowie bo narty nie są dla Ciebie aż tak istotne. Niej est to problem ale nie upieraj się, że nie możesz bo po prostu Ci na tym nie zależy - podobnie jak większości ludzi na stoku.

Pracę można zmienić na inną, wcale niekoniecznie gorszą a rodzinę przekonać do przeprowadzki albo zorganizować więcej wolnego i dojeżdżać. My wcale nie wywracaliśmy życia do góry nogami żeby jeździć tyle co jeździmy. Ja dalej normalnie pracuje i zacząłem kolejne studia, Przeprowadzając się zmieniłem pracę na podobną i nieco lepiej płatną. Sara studiuje z powodzeniem to co wcześniej zaczęła. Dopiero chcąc jeździć 2 x tyle będziemy musieli wszystko przeorganizować ale kto wie czy tak kiedyś nie zrobimy.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#82 WaldekTbg

WaldekTbg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
  • Na forum od: 03.2009
21
  • Umiejętności: 6
  • Tarnobrzeg

Napisano 30 kwiecień 2017 - 15:19

No, zabłysnąłeś. To samo napisałem w pkt. 2 -  linijkę poniżej cytatu.

Nie mniej jednak w styczniu 2014 był pierwszy sezon a w styczniu 2017 czwarty, dlatego w pierwszym poście wątku użyłem określenia 3 lata a nie 3 sezony.

ja o niebie Ty o chlebie , dobra ale niech Ci bedzie nie ciagne dalej bo skonczy sie jak z Mitkiem

#83 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 4999 postów
  • Na forum od: 12.2008
1833
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:12

Pracę można zmienić na inną, wcale niekoniecznie gorszą a rodzinę przekonać do przeprowadzki albo zorganizować więcej wolnego i dojeżdżać. My wcale nie wywracaliśmy życia do góry nogami żeby jeździć tyle co jeździmy. Ja dalej normalnie pracuje i zacząłem kolejne studia, Przeprowadzając się zmieniłem pracę na podobną i nieco lepiej płatną. Sara studiuje z powodzeniem to co wcześniej zaczęła. Dopiero chcąc jeździć 2 x tyle będziemy musieli wszystko przeorganizować ale kto wie czy tak kiedyś nie zrobimy.

Oj, Śpiochu, napiszę to ponownie. Życie będzie miało dla ciebie jeszcze wiele, niekoniecznie przyjemnych, niespodzianek :)
Pozdr
Marcin
  • jag24 podziękował za tę wiadomość

#84 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2054 postów
1221
  • Śląsk

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:41

Wiele już napotkałem, mam nadzieję, że z kolejnymi też dam sobie radę. 

Pewnie odbieracie to jako przejaw beztroski ale ja po prostu nie akceptuje tego co wielu uznaje za konieczne.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Moja jazda:

#85 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2446 postów
  • Na forum od: 10.2011
5260

Napisano 30 kwiecień 2017 - 20:04

Życie to ciągły kompromis. Czasami trzeba jednak z czegoś zrezygnować.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • jag24 podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#86 Malwina321

Malwina321

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 05.2017
0

Napisano 31 maj 2017 - 12:30

Na tą chwilę, niestety nie mamy filmiku.

Jeśli będzie śnieg to jest duża szansa, że będziemy za 2 tyg na Dzikowcu.

Przyjedź na zlot to zobaczysz jak to wygląda, może też uda się coś nagrać.

Polecam kamerkę sportową. Sam mam i używam :) można w świetny sposób nagrać wiele genialnych scen, z takich filmików jest zawsze super pamiątka! :)

#87 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 654 postów
  • Na forum od: 11.2010
263
  • Umiejętności: 5
  • Pomorze

Napisano 16 grudzień 2017 - 00:03

Tak jak pisałem to są ograniczenia w Twojej głowie bo narty nie są dla Ciebie aż tak istotne. Niej est to problem ale nie upieraj się, że nie możesz bo po prostu Ci na tym nie zależy -

Wiesz Spiochu-prawie dałam się przekonać;myślę sobie tak:Spiochu to pewnie przykład takiego bezkompromisowego gościa,których zawsze trochę podziwiałam,bo to właśnie oni najwięcej w życiu osiągają,nigdy nie odpuszczają i dążą do celu po przysłowiowych trupach.Ale wtedy przypomniałam sobie taki wątek,który założyłam kilka sezonów temu.Pytałam,jakie macie plany w kwestii nauki jazdy w tym sezonie?Twój plan był najbardziej szczegółowy i obejmował intensywne doszkalanie.Potem sam przyznałeś,że jednak nie udało się,życie skorygowało ten plan.Potem się okazało,że w Twoim przypadku to"życie' ma na imię Sara...Więc jednak nie jest tak,że nic dla Ciebie,oprócz nart się nie liczy- na prawie 3 sezony odłożyłeś swoje osobiste plany szkoleniowe,żeby zająć się nauczaniem narciarstwa bliskiej ci osoby. I mit człowieka bezwzględnie dążącego do celu jednak upadł.../ale za to zyskał ludzką twarz/

Ale za to teraz czytam:zawieszasz na kołku przez zimę pracę zawodową-no,no wracasz na właściwy kurs-idziesz na całość.Szacunek,ale przykładu nie biorę.Ciekawe,co by było,gdyby wszyscy uprawiający amatorsko narciarstwo postanowili nie pracować zimą/w Polsce 2 miliony ludzi/.Nadal twierdzisz,że to nic nadzwyczajnego i każdy tak może?

#88 sstar

sstar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 628 postów
  • Na forum od: 01.2017
209
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 grudzień 2017 - 09:34

To bardziej skomplikowane. Rozmawiałem ze znajomym, kiedys obiecujący junior pewno aspirujacy do kadry, potem zbastowal, teraz okazjonalnie AMP, w tym roku prawie bez treningu, zobaczymy na Harendzie (już wkrótce 21 XII) tylko jakieś szkolenie na lodowcu. Studia, praca... W tym roku zawiesza robotę aby skończyć studia. Mądry wybór. Czasami wszystkiego pogodzić się nie da. Sztuka kompromisów.
  • Spiochu podziękował za tę wiadomość

#89 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2054 postów
1221
  • Śląsk

Napisano 16 grudzień 2017 - 20:20

Wiesz Spiochu-prawie dałam się przekonać;myślę sobie tak:Spiochu to pewnie przykład takiego bezkompromisowego gościa,których zawsze trochę podziwiałam,bo to właśnie oni najwięcej w życiu osiągają,nigdy nie odpuszczają i dążą do celu po przysłowiowych trupach.Ale wtedy przypomniałam sobie taki wątek,który założyłam kilka sezonów temu.Pytałam,jakie macie plany w kwestii nauki jazdy w tym sezonie?Twój plan był najbardziej szczegółowy i obejmował intensywne doszkalanie.Potem sam przyznałeś,że jednak nie udało się,życie skorygowało ten plan.Potem się okazało,że w Twoim przypadku to"życie' ma na imię Sara...Więc jednak nie jest tak,że nic dla Ciebie,oprócz nart się nie liczy- na prawie 3 sezony odłożyłeś swoje osobiste plany szkoleniowe,żeby zająć się nauczaniem narciarstwa bliskiej ci osoby. I mit człowieka bezwzględnie dążącego do celu jednak upadł.../ale za to zyskał ludzką twarz/

Ale za to teraz czytam:zawieszasz na kołku przez zimę pracę zawodową-no,no wracasz na właściwy kurs-idziesz na całość.Szacunek,ale przykładu nie biorę.Ciekawe,co by było,gdyby wszyscy uprawiający amatorsko narciarstwo postanowili nie pracować zimą/w Polsce 2 miliony ludzi/.Nadal twierdzisz,że to nic nadzwyczajnego i każdy tak może?

1. Gdyby sytuacja była tak prosta jak piszesz to treningów bym nie odpuścił. Pisząc plan pracowałem jako trader na rynkach finansowych. Szybko zorientowałem się jednak, że rynek ten przejmują maszyny (tak zwane black boxy) i nie będzie szans zrobić dobrych wyników tak jak starsi koledzy z firmy w dawniejszych latach.  Przez te 3 lata zająłem się więc nie tylko szkoleniem Sary ale również praktyczną nauka zawodu (od kompletnego zera), najpierw programisty CNC a potem iżnyniera  -konstruktora. Krok ten był niezbędny również z narciarskiego punktu widzenia bo zapewniał w niedalekiej przyszłości odpowiednie środki na treningi i wyjazdy.

2. Nigdzie nie pisałem że podchodzę bezkompromisowo do narciarstwa. Gdyby tak było - 10 lat temu poszedłbym na studia do Innsbrucku i przynajmniej próbował trenować w jakimś lokalnym tyrolskim klubie.

3. Gdyby wszyscy pasjonaci nie pracowali w zimie nie stało by się nic specjalnego bo za wielu ich nie ma. 2mln osób w Polsce to nawet piłką kopaną się nie pasjonuje a co dopiero nartami. A to że takie rzesze pojawiają się na stokach na urlopie nie ma nic wspólnego z tematem.

4. Krótka piłka - jeśli chcesz, możesz jeździć 2 razy lepiej niż obecnie. Kiedy nie wiem ale drogę ku temu znasz. Twój wybór.

Moja jazda:

#90 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11617 postów
  • Na forum od: 11.2007
6712
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 grudzień 2017 - 22:58

Wiele już napotkałem, mam nadzieję, że z kolejnymi też dam sobie radę. 

Pewnie odbieracie to jako przejaw beztroski ale ja po prostu nie akceptuje tego co wielu uznaje za konieczne.

Cześć

I tak trzymaj Piotrek. Zawsze podziwiałem Twoja bezkompromisowość i upór w dążeniu do celu. I nie daj sobie wcisnąć kitu, że się nie da bo się da. Szanse trzeba wykorzystywać a marzenia realizować. Jestem szczęśliwy ale nie boję się przyznać, że wiele szans zmarnowałem bo postępowałem zachowawczo jak zwykły dupek.

Trzymaj się

• Fish podziękował za tę wiadomość

#91 KubaR

KubaR

Użytkownik

• PipPipPip
  • 521 postów
  • Na forum od: 11.2007
306
  • Umiejętności: 2
  • Rabka - Zdrój

Napisano 21 grudzień 2017 - 09:31

Piotrek,

A powiedz mi czy obserwowałeś Sarę jadącą w takich warunkach "atypowych": w gęstej mgle, w nocy z latarką itp? Miałeś jakieś spostrzeżenia w takich warunkach?

Kuba