Skocz do zawartości

Fischer RC4 worldcup sc 2017 czy head worldcup rebels i.sl 2017?


boogymen

Rekomendowane odpowiedzi

Którą nartę wybrać? Mam już trochę wysłużone fischery jak w temacie  z rocznika 2011. Narta była całkiem niezła ale mam wrażenie że już się strasznie wyklepała. Interesują mnie właśnie te dwa modele. Fischer ze względów sentymentalnych i całkiem przystępnej ceny w wyprzedażach. Head chyba ze względów "wizerunkowych" :D . Ładna narta i do tego pasowała by do butów Head Raptor 120.  Swoją przygodę z nartami zacząłem praktycznie od tej slalomki fischera bo w opiniach zbierała doskonałe recenzje. Na innych nartach nigdy nie jeździłem .Nic nie wiem na temat Head-a . Jak z tym systemem kers  czy innymi. Może znajdzie się ktoś kto miał okazję jeździć na tych obu modelach i napisze coś więcej. 

http://www.skionline...-i-sl,9231.html

http://www.skionline...up-sc,9374.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu. Czy warto dołożyć i zamiast Fischer SC kupić SL. SL to komórka Fischera. Z tego co wyczytałem na forum to większość z Was rekomenduje
komórki jako jedyne "nie zepsute" narty. Zastanawia mnie natomiast grubość krawędzi i ślizgu w tych nartach. Co do krawędzi to jeszcze bym zniósł. Ostrze narty samodzielnie i jak do tej pory za 5 sezonów w starej slalomie zostało jeszcze jakieś 2/3 grubości . Natomiast co do ślizgu to raz już planowałem w serwisie i nie wiem ile "życia" jej jeszcze zostało. Kupując narty z racji kosztów planuje na nich pojeździć 3-4 sezony a nie wiem czy narta serwisowa to wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu. Czy warto dołożyć i zamiast Fischer SC kupić SL. SL to komórka Fischera. Z tego co wyczytałem na forum to większość z Was rekomenduje
komórki jako jedyne "nie zepsute" narty. Zastanawia mnie natomiast grubość krawędzi i ślizgu w tych nartach. Co do krawędzi to jeszcze bym zniósł. Ostrze narty samodzielnie i jak do tej pory za 5 sezonów w starej slalomie zostało jeszcze jakieś 2/3 grubości . Natomiast co do ślizgu to raz już planowałem w serwisie i nie wiem ile "życia" jej jeszcze zostało. Kupując narty z racji kosztów planuje na nich pojeździć 3-4 sezony a nie wiem czy narta serwisowa to wytrzyma.

Cześć

Przepraszam ale zerknąłem sobie jeszcze na jazdę...

Kup komórkę albo inną jak najlepszą nartę i tyle. Fajnie jeździsz więc wszystko będzie OK. Nie wpadaj w manierę bezsensownych teoretycznych rozważań sprzętowych,

To robię Ci co nie jeżdżą.

Jak nic nie kupisz to pisz na priv. Może coś się gdzieś znajdzie w dobrej cenie.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam taki sam dylemat. Od dawna jeżdżę na Fischerach WC SC (rocznik już nie pamiętam który ale bardzo stary). Początkiem sezonu byłem w Białce i pożyczyłem owe Heady i.SL i powiem Ci szczerze, że jest MOC! Tego samego dnia testowałem Sztokle CX, SC, Atomic'i, Salomony, Fischery WC (nowsze od moich ale nie model tegoroczny), Dynastary itd.

https://drive.google...TzQ?usp=sharing

 

Powiem Ci jedno, Heady idą jak burza! Są twarde i ciężkie (konstrukcja podobna do moich starych Fischerów), Sztokle CX wg mojej własnej oceny zachowywały się duuużo gorzej, chociaż SC były też świetne. Heady bardzo dobrze trzymają się podłoża przy bardzo szybkiej jeździe, częstych skrętach, czy to na muldach, czy w kopnym śniegu (mówię tutaj o jeździe wyłącznie na krawędziach). Niestety nie miałem okazji przetestować Fischerów WC SC tegorocznych, a szkoda! 

Na razie jestem zauroczony Headami.

 

A mimochodem chciałem zapytać czym różni się HEAD i.SL od i.SLR? Widzę, że cenowo i.SLR wychodzi baaardzo korzystnie, a nie miałem okazji pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

iSLR to bodajże słabszy model wzorowany na iSL. Nie posiada chyba Chipa jak dobrze pamiętam. A jeśli chodzi o dobór nart to nie dawno miałem ten sam dylemat i po testach kilku nart wybór padł na Head-y. Na prawdę różnica miedzy wszystkimi nartami na których miałem okazje jeździć testując sprzęt była nie wielka. Zadecydowały niuanse. Po prostu o iSl-ach zapominałem jak je zakładałem i pasowały mi w każdej sytuacji. W weekend będzie dziewicza jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...