Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata 2017 St. Moritz


Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim zasługują na osobny wątek.

 

Dzisiaj Super G mężczyzn. Trasa trudna - wielu nie ukończyło, ponadto pochmurno - słabe warunki oświetleniowe nie ułatwiały roboty.

Kanadyjczycy świętują - Erik Guay wygrywa po świetnym przejeździe, prawie 0,5 sek przed Jansrudem, zaimponował

trzeci - Osborne-Paradis, który startował z 26 numerem i brawurowo wyrwał podium.

 

Polski akcent - Panowie Maciej Bydliński i Michał Klusak zameldowali się na mecie na 37 i 38 miejscu - o ile wiem bez łaski i wsparcia związku narciarskiego - szacunek. Ponadto Pan Bydliński osiągnął jeden z najlepszych wyników vmax przejazdu.

 

Były emocje!!!

Jeżeli ktoś znajdzie relację filmową, to proszę o link.

Znalazłem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w St. Moritz treningi do DH.

Nie oglądałem Pań, ale sądząc po wynikach - Ilka Stuhec ma apetyt na złoto (trzymam za nią kciuki), Lindsey Vonn pewnie łatwo nie odpuści - będzie się działo, pierze się posypie. Niestety Anna Fenninger dochodzi do siebie po rocznej przerwie i nie odegra raczej żadnej roli w tym roku (a może to ta zmiana nazwiska :P ).

Widziałem kilka przejazdów Panów - początek trasy wygląda tak, że włos się jeży od samego patrzenia, później prawie jak w F1 - 2,5 sek do setki, kilka skoków i meta - mają chłopy jaja ze stali.

Przyszła mgła i trening przerwali - a zapowiadało się tak pięknie - pierwsza szóstka biało-czerwonych :) :) :) (tzn. Austria, Szwajcaria i Kanada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja kobiet: Holdener, Gisin, Kirchgasser - Szwajcarki wzięły prawie wszystko, jedynie brąz oddały Austriaczce. Slalom - rozgrywany w padającym śniegu wiele poprzestawiał w klasyfikacji po zjeździe.

Niestety Lara Gut uległa wypadkowi w przejeździe treningowym do slalomu, zabrał ją helikopter - miejmy nadzieję, że nie wykluczy jej to z dalszej rywalizacji.

Maryna dojechała 23!

Michał Klusak 12 w treningu DH - co tam się działo - nie wiem, nie widziałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna Lara. Szew Szwajcarskiego związku powiedział że problem z kolanem był już na rozgrzewce. Podczas przejazdu kolano nie wytrzymało - ona się nie wywróciła. 

Na filmiku wyraźnie nie widać, myślałem że nartą zahaczyła o tyczkę i wtedy kolano się wygięło...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd 3d po trasie męskiego DH w wykonaniu Bruno Kernena

 

Polecam odwrócić sobie kamerę i popatrzeć na twarz Bruno, szczególnie gdy coś mu nie wyszło ze skokiem. Dziwne jest to, że tam na trasie jest zawodnik, który gdzieś na chwilę odjeżdża, a potem mija Bruno, a potem Bruno jego. Dziwne, bo przy tej prędkości to trochę ryzykowne, że tak sobie we 2 jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH Pań - trasa pozwoliła obejrzeć nam fantastyczną jazdę na krawędziach z ogromną prędkością.

Wygrywa Ilka Stuhec przed Stephanie Venier, brąz dla powracającej po kontuzjach mistrzyni Lindsey Vonn.

Dwie pierwsze Panie pokazały, że ich pojawienie się na podiach PŚ nie było przypadkiem, ale

naturalną konsekwencją sukcesów juniorskich. Będzie o nich na pewno jeszcze wiele słychać - czyżby zapowiedź zmiany pokoleniowej w konkurencjach szybkościowych? Tina Maze ma godną następczynię, a Lindsey Vonn nie będzie już tak łatwo zwyciężać jak dawniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda młodej Włoszki, bo gdyby nie skrzyżowały się narty to pewnie ona zdobyłaby złoto. 

Brawo dla szwajcara, bo należało się mu jak mało komu - wygraną w Kitz miał w kieszeni, ale nie utrzymal ostatniego skrętu.

Wiedziałem że dzisiaj wygra, jest w formie i to jego trasa. Najpierw masa, potem masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...