Skocz do zawartości

Hintertux latem - jak bywa?


rung

Rekomendowane odpowiedzi

1-3 sierpnia 2016r. byłem na Hintertuxie i było rewelacyjne - do 12.00 - 13.00 warunki  świetne, sporo śniegu, słońce, zabawa, no cudo  - zdjęcia poniżej:)
Myślę żeby pojechać w tym samym terminie w tym roku, ale czytając róże wątki zauważyłem, że w  ubiegłych latach w sierpniu bywało rożnie, są zdjęcia z połowy sierpnia gdzie został już prawie sam lód i generalnie wygląda to ochydnie :)

 

http://welove2ski.co...-august-27-2012

 

albo zdjęcia w jednym z wpisów w tym wątku:

http://www.skiforum....page-2?hl=beton

 

Są też takie gdzie wygląda to spoko.

 

Czy ktoś z Was częściej tam bywa latem i wie, jak to zazwyczaj wygląda?

W 2016r. na kamerkach widziałem że pod koniec sierpnia śniegu też było już mało.

Czy to reguła że między końcem lipca a końcem sierpnia jest taka różnica?

 

Mokry kopny śnieg lubię, lubię z nim powalczyć i poszarpać :) Jazda na milionletnim lodzie nie będzie chyba taką frajdą - na lodzie wiele tracę z finezji ruchów ;)

chętnie poznam Wasze doświadczenia

Załączone miniatury

  • image008.jpg
  • image010.jpg
  • image011.jpg
  • image013.jpg
  • image014.jpg
  • image016.jpg
  • image017.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, ludzie, co Wy, w lecie na narty nie jeździcie? ;)

Jeździmy, jeździmy. Nie byłem co prawda na Hintertuxie ale byłem na Kitzsteinhornie i na Molltalerze. Odnośnie pierwszego to trasy przygotowane fatalnie, ciapa, wszystko płynęło (trochę takie nasze stoki na sam koniec sezonu, jak masz już mocno na plusie). Moje dziecko było zadowolone bo zjechało, ze maną pierwszy raz w życiu z lodowca (w wieku 6 lat). Ogólnie wrażenie mocno nieciekawe. Jeździłem w czerwcu 2016.

 

Za to Molltaler - inna bajka (jeździłem w lipcu). Twardo, doskonale wyratrakowany i przygotowany stok mimo +25 stopni na dole. Co prawda stały na nim bramki i było kilka ekip przygotowujących się do sezonu, ale mi to osobiście nie przeszkadzało.  

 

Tak więc dobrze wybierz stok do letnich eskapad i potraktuj to raczej jako zabawę. Kąpiel w jeziorze po jeździe na nartach - bezcenne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lodowcu z pogodą bywa różnie. Ja kilka lat temu byłem w Maso Corto, początek czerwca. Miałą być piękna pogoda a przez cały wyjazd miałem 15 min słońca i taką mgłę że błędnik momentami wariował.

Niestety na lodowcach róznie to bywa ludzie co byli rok wcześniej zachwalali że piękna pogoda towarzyszyła im cały wyjazd.

 

Byłem też dwa razy w Les2Alpe koniec czerwca. Pogoda super, słoneczko cały tydzień, ponadto miejscowość oferuję masę atrakcji po nartach w cenie karnetu.

Jeden problem to kolejka na lodowiec która nie kursuje przy dużym wietrze. Mi się zdarzyło  2 dni pod rząd.

 

Znajomi mówili ze Austria jest jeszcze bardziej kapryśna z pogodą w okresie letnim, więc dużo zależy jak trafisz. Najlepiej jak możesz to jedź na dobrą prognozę.

 

No i na lodowiec w lecie podstawa to rocker w narcie, wtedy sama przyjemność jeździć po mokrym śniegu.

 

To prawda, patrząc na filmy i zdjęcia z Hintertuxa muszę powiedzieć, że trafiłem z pogodą. Zaintrygowały mnie te rockery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...