Skocz do zawartości

Czterodniówka w SkiAmade 25-28 lutego 2017 r.


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wyjazd, kolejny wątek :)

 

Mam dwa wolne miejsca w samochodzie i na kwaterce.

 

Termin:
Wyjazd po południu (z niżej podanych powodów najpóźniej o 16:30) w piątek 24 lutego 2017 roku z Wrocławia 

Powrót we wtorek 28 lutego 2017 roku po nartach. We Wrocławiu meldujemy się około 22:00 - 23:00

 

Z uwagi na fakt, iż pierwszy dzień na nartach po całej nocy spędzonej w samochodzie traktuje jako dzień narciarsko stracony, proponuje zakombinować z noclegiem po drodze.

Jeżeli wyjedziemy z Wrocławia w piątek przed 16:30 to około 21:30 zameldujemy się w bardzo przyzwoitym pensjonacie na granicy CZ/AT. Koszt noclegu 60-65 zł w zależności od wzajemnych kursów Kc/Euro/PLN. Na miejscu szybkie piwo/piwa, smazeny syr i lulu, a w sobotę o 6:00 opuszczamy lokal i przed otwarciem pierwszych gondoli jesteśmy we Flachau. Wypoczęci, wyspani i gotowi do jazdy. Moim zdaniem lepiej wydać te 60 zł na nocleg niż potem przysypiać na krzesełkach :)

 

Miejsce:
Noclegi zaklepałem w gasthofie położonym na południowych peryferiach Sankt Johann im Pongau.

Bezpośrednio pod drzwiami gasthofu jest przystanek skibusa jadącego bezpośrednio pod dolną stację gondoli w  Alpendorfie.

Skibus jedzie całe 6 minut i pokonuje oszałamiającą odległość 3,5 km. 

Z górnej stacji gondoli w  Alpendorfie bez odpinania nart możemy przemieszczać się po całym obszarze Flachau - Wagrain. 

 

Zaklepałem jeden pokój 4 osobowy  (jedno łóżko małżeńskie i jedno łóżko piętrowe) ale dla pełnego komfortu planuje jechać tylko w trzy osoby.

Niestety w pokoju nie ma kuchni, ale w cenie noclegu są śniadania w formie szwedzkiego bufetu (z opinii na googlu i bookingu wynika że bardzo obfite i pyszne)

Z kuchnią jest problem (gasthof nie zgodzi się żeby korzystać z ich kuchni), więc te trzy obiadokolacje trzeba ogarnąć albo w wersji na zimno lub instant, albo szarpnąć się na wyżerkę w restauracji.

W pokoju jest WIFI, a na dole gasthofu narciarnia. 

 

Koszty:
Dojazd - całkowite koszty dojazdu to 450 zł do podziału na 3 osoby czyli po 150 zł na osobę.
Spanie - cena noclegu ze śniadaniami, opłatą klimatyczną i wszelkimi podatkami to 300,60 Euro czyli 100,20 Euro na osobę (to jest cena wg. rezerwacji, być może będzie niższa z uwagi na wakat na jednym łóżku) 

Narty - 4 dniowy karnet SkiAmade kosztuje  192,50 Euro, chyba że ktoś ma sezonówkę SkiAmade lub SSSC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są chęci, znajdą się i możliwości :)

Nauczony doświadczeniem, tym razem zaklepałem sobie wolne na piątek w dniu 24 lutego, co oznacza, że nie będę musiał wsiadać do samochodu bezpośrednio po 9 czy 10 godzinach spędzonych w pracy.

Tym samym można by wyjechać nawet około północy z Wrocławia i około 8 rano zameldować się na stoku...

Ewentualnie można pogadać z właścicielem gasthofu żeby wpuścił nas do pokoju powiedzmy o 5 czy 6 rano i jeśli się na to zgodzi to wyjazd przesunąłby się na 22 i moglibyśmy jeszcze liczyć na 2 godzinki drzemki przed nartowaniem.

Jest sporo czasu można coś pokombinować.

 

 

Jeżeli Maciek i RoMik się zdecydują to będziemy mieć komplet, można wpisywać się na listę rezerwową bo przedmówcy się jeszcze wahają.

 

@RoMik kontakt do mnie poszedł na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są chęci, znajdą się i możliwości :)
Nauczony doświadczeniem, tym razem zaklepałem sobie wolne na piątek w dniu 24 lutego, co oznacza, że nie będę musiał wsiadać do samochodu bezpośrednio po 9 czy 10 godzinach spędzonych w pracy.
Tym samym można by wyjechać nawet około północy z Wrocławia i około 8 rano zameldować się na stoku...
Ewentualnie można pogadać z właścicielem gasthofu żeby wpuścił nas do pokoju powiedzmy o 5 czy 6 rano i jeśli się na to zgodzi to wyjazd przesunąłby się na 22 i moglibyśmy jeszcze liczyć na 2 godzinki drzemki przed nartowaniem.
Jest sporo czasu można coś pokombinować.


Sounds good for me :) Opcja z drzemką przed nartami, to już byłby full wypas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ekipa w komplecie, ruszamy punktualnie o północy w piątek.

Pierwszy dzień Schladming a w kolejne trzy Flachau/Wagrain.

Wiemy o bawarskich feriach, ale liczymy, że wybiorą oni Tyrol, albo np. SHL

Spodziewajcie się czadowych relacji, bowiem w ekipie jest faf500  i jego "dziennik pokładowy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że zamiast samych śniadań mam tym razem opcje HB a nawet FB

DSC_0611.JPG
DSC_0612.JPG

Zła wiadomość jest natomiast taka, że pełne wyżywienie zapewnia Kardinal Schwarzenberg'schies Krankenhaus w St. Johann


Wystarczył jeden nieprzemyslany skręt(bez gleby), poszedł strzał w kręgosłup, a za 3 godziny odcielo mi całkowicie nogi.DSC_0614.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKS :( Współczuje, wiem coś na ten temat.Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Sam jestem sobie winien. Jak dostałem strzała to zamiast w te pędy wracać na kwatere gdzie miałem dicklofenak i elektrody, to jak debil zacząłem się rozciagac próbując się przekonać że nic się nie stało. Potem było piwo i po jego skończeniu nie byłem w stanie wstać z krzesła. Jakimś cudem dotarłem do gondoli i zjechalem na dół. Na przystanku skibusa odcielo mi nogi i pojawiły się jakże znienawidzone napady bólu. Kierowcy skibusow wezwali karetkę, a potem to już z górki: jeden szpital, drugi szpital, tramal, morfina... Po drugiej kroplowce z morfina puscilo trochę i nawet poszedłem pod prysznic. Dzisiaj z rana była tomografia. Czekam na jej wynik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli winne jest piwo :).
Ja od miesiąca musiałem zintensyfikować ćwiczenia, gdyż codziennie rano po przebudzeniu mam zespół bólowy. Gdy wstaję boję się kichnąć, by nie dostać strzała. Po godzinnym rozciąganiu funkcjonuję normalnie. Mój fizjoterapeuta wytłumaczył mi, że podczas snu wyizolowane dyski nie pracują, w związku z czym nawadniają się zwiększając swoją objętość, co powoduje ucisk na worek oponowy. Zaskoczony jest tym, że u mnie dysk po fenestracji, który jest o połowę mniejszy, również powoduje ucisk. Gdyby nie codzienne ćwiczenia i dwa, trzy razy do roku po 10 zabiegów terapii manualnej, pewnie trzeba byłoby ponownie poddać się skalpelowi.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą obawę czy kichniecie czy schylenie po pastę do zebow nie spowoduje rzutu na ziemię i chwilowo nokautu...
W szpitalu są zaskoczeni że w jednej chwili samodzielnie i w sumie bez żadnych dolegliwości idę pod prysznic a za chwilę nie jestem w stanie się obrócić z boku na bok. Jedynie fizjoterapia okazała się klapą, bo panienka wiedziała o dyskopatii mniej niż ja. Sprawiła mi sporo bólu aż e końcu się wkurzylem i wprost pokazałem jej co mi sprawia ulgę w takich przypadkach i co ma robić. Poza tym obsługa jak w ***** hotelu. Powinien nagrać filmik z tego pobytu i pokazać go konowalom z Wrocławia którzy pięć lat temu trzymali mnie 10 godzin na izbie przyjęć bez badania i bez leków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia morfina była wczoraj o 23:00. Leżą koło mnie dwie jej pastylki, ale nie mam potrzeby ich teraz brać. Co do skutków ubocznych morfiny to nic nie dostrzeglem. Może jedynie nieostre widzenie przez około 30 minut. Polska morfina lepsza - jak mi ją dali pięć lat temu na SOR we Wrocławiu to pierwszy i jedyny raz w życiu miałem autentyczne halucynacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyniki: wypuklina w lewą stronę na poziomie 4/5 kręgu. Pozostałe dwie wypukliny są szczątkowe i tym razem nie uciskaja nerwów. Wypisują mnie, choć powiedzieli ze mogę zostać u nich do całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych. W PL coś takiego niemożliwe.
Załapałem się jeszcze na obiad :
DSC_0617.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...