Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Olimpiada zimowa w Karpaczu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 422 postów
  • Na forum od: 11.2007
222
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 18 styczeń 2017 - 08:43

Właśnie przed chwilą był wywiad z włodarzami Karpacza - marzy im się olimpiada  :D  :D  :D

I jak dodali mają gotową i odpowiednią infrastrukturę hotelowo-gastronomiczną  :P

www.domnaklinku.eu

#2 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1690 postów
941
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:06

gdzieś czytałem artykuł i było gdzie poszczególne konkurencje będzie można zrobić,

ale o narciarstwie zjazdowym nie było nic - chyba zrobią olimpiadę bez tego elementu po prostu  ;)

#3 elaski

elaski

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 11.2015
5
  • Umiejętności: 4
  • Gdynia

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:08

gdzieś czytałem artykuł i było gdzie poszczególne konkurencje będzie można zrobić,

ale o narciarstwie zjazdowym nie było nic - chyba zrobią olimpiadę bez tego elementu po prostu  ;)

ten watek powinien byc chyba w dziale humor :)

#4 Harpia

Harpia

Wywalam się co 10 skrętów :)

• PipPipPipPipPip
  • 3654 postów
  • Na forum od: 02.2009
2737
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 18 styczeń 2017 - 14:14

ten watek powinien byc chyba w dziale humor :)

Tak i nie.

Słuchałem dość wyczerpującej audycji na ten temat w Radio Kraków.

Konkurencje alpejskie miały by być w Szczyrku.

Podobno w MKOl pojawił się tręd "skromnych Igrzysk" bez kosztownego nadęcia i zorganizowania  imprezy w naturalnej atmosferze :)

Myślę, że naprawdę, mają problem z chętnymi do wydawania tak dużych pieniędzy na organizację jak to ma miejsce do tej pory.

#5 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 12.2013
85
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2017 - 15:01

Tak i nie.

Słuchałem dość wyczerpującej audycji na ten temat w Radio Kraków.

Konkurencje alpejskie miały by być w Szczyrku.

To ja w Radio Wroclaw slyszalem ze alpejskie maja sie odbyc na Chopoku albo w Spindlerovym, otwarcie w Pradze a zamkniecie we Wroclawiu i ze ma to byc kooperacja 3 panstw. Nikt tylko nie wspomina gdzie zrobic DH, chyba ze licza ze MKOL zlikwiduje albo zrobic DH na dwa przejazdy :///

Ogolnie jak dla mnie brednie... czekam na prawdziwe igrzyska w Alpach a nie w jakis Pekinach czy Soczi...

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#6 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8668 postów
  • Na forum od: 09.2006
3102
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 18 styczeń 2017 - 15:42

W Chinach, na miejscu Olimpiady zimowej, sredni opad na szczytach gor to ......2.5cm
przy tym Karpacz wyglada naprawde jako solidny kandydat (wink)

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#7 MarioSK

MarioSK

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 06.2017
1

Napisano 11 sierpień 2017 - 19:05

Zjazd i SuperG mają być z głównej grani (raczej po naszej stronie, gdzie są większe różnice wysokości), slalomy w Splinderowym. IMHO Śnieżka albo Szyszaki wchodzą w grę jeżeli chodzi o miejsce zjazdu - nie widzę innej opcji. 

Ktoś powie, że ZIO to iluzoryczna sprawa, a ja powiem, że powstanie dużego ośrodka w tej części Europy na skalę choćby Chopoka będzie już olbrzymim sukcesem. Oczywiście będzie eko szum, ale Polakom po prostu się należy taki ośrodek. Choć jeden w całym kraju. Nie spowoduje to katastrofy ekologicznej. 

https://twitter.com/...739263485489152

https://twitter.com/...739494268723201

#8 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1111 postów
  • Na forum od: 01.2015
657
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 11 sierpień 2017 - 23:11

Bardzo proszę zostawić Karkonosze w spokoju - świętym spokoju

#9 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1690 postów
941
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 11 sierpień 2017 - 23:12

Po Karkonoszach na 2042 szykuje się Zieleniec. Już wyciągi mają i planują odbudować skocznie.

Bieg zjazdowy będzie ze Śnieżnika, tor bobslejowy może na Pradziadzie.

p.s. http://www.przeglads...0359,1,969.html

#10 MarioSK

MarioSK

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 06.2017
1

Napisano 11 sierpień 2017 - 23:44

Zostawić Karkonosze, Tatry, Beskidy... 

Wiem, że szanse na ZIO są małe (ale z drugiej strony Karpacz nie ma gorszy warunków topograficznych niż Lillehammer czy Kvitjell), ale chodzi o infrastrukturę. Poza skokami leżymy całkowicie. Przez ekologów nie mamy nawet specjalnie tras biegowych, a do tego nie potrzeba mieć Himalajów.  

Czesi mają mnóstwo ośrodków, ale czy mają lepsze warunki topograficzne od nas? Oczywiście, że nie. Jestem za surowymi przepisami dla ośrodków, ale bez "nie, bo park narodowy". Taka Finlandia od lat nieudolnie stara się o ZIO. Nieudolnie, bo nie posiadają góry, która pozwala choćby 600m różnicy wysokości. Gdyby mogli to przenieśliby jedną naszą górkę i zrobili tam igrzyska. Nam igrzyska nie są potrzebne (w obecnym stopniu rozwoju gospodarczego), ale potrzeba lepszej sytuacji w infrastrukturze. Potrzeba jednego ośrodka narciarskiego spełniającego wszelkie wymogi FIS jak choćby ten nowy w Korei Południowej.