Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla szczupłej (chyba) 6 ;-)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 zouza

zouza

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2013
0
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:25

Dzień dobry,

forum czytam od paru lat, jednak do tej pory raczej przeglądalam informacje, analizowałam różne wątki i wprowadzałam zmiany w życie, jednak sama się nie wypowiadałam ;-)

W tym sezonie chcialabym wreszcie kupić narty i dlatego pozwoliłam sobie napisać.

1. K
2. Wiek - 31
3. Waga - 53
4. Wzrost -173-4
5. Jak długo jeździsz na nartach?

~17-18 lat z bardzo różną regularnością, były dłuższe i krótsze przerwy, lepsze i gorsze, dłuższe i krótsze sezony.

Instruktorzy dawno dawno temu, pługi, te sprawy, żeby w ogóle zacząć, potem raczej podsłuchiwanie i podpatrywanie szkółek i samodzielne próby powtarzania pewnych rzeczy.

Zeszły sezon z instruktorką, grupą i z oglądaniem nagrań (zdecydowanie zmienia to perspektywę, obraz swojej postawy i swojej jazdy), żałuję, że tak późno :-/

6. Ja się oceniasz wg skali Forum?

Sądzę, że 6, ale to tylko moja subiektywna opinia ;-)
7. Jakie masz buty? ( FLEX ) 

Lange Exclusive Delight Super flex 100

Dopiero po ich zakupie poczułam różnicę w swojej jeździe, wcześniej buty były pożyczane, miałam błędny obraz, że są wygodne i że takie powinny być, okazało się, że były zwyczajnie za duże...

Po decyzji parę sezonów temu, że chcę mieć w końcu swoje buty i po przeczytaniu na forum jak rzeczywiście trzeba je dobierać spędziłam w sklepie dłuuuuuuugi czas i okazało się, że moje buty są numer albo pół numeru mniejsze od tych pożyczanych, to był kamień milowy :-)))
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś?

Od kilku lat blizzard Viva Sport IQ 160 cm, wcześniej używane przez koleżankę, są już bardzo zniszczone (grassing i kamiening ;-)) ubytki ślizgu zalewane co sezon, krawędzie też zaorane.

W sumie to lubię te narty, lubię na nich jeździć, odpowiadają mi (ewentualnie mogłyby być sztywniejsze), ale możliwe, że jest dla mnie tak jak było z butami ;-)

Wcześniej raczej wszystko z przypadku: pożyczane Heady, a co było na początku niestety już nie pamiętam (była to era giełdy sportowej na Torze Stegny i czasy wchodzenia nart "półcarvingowych" --> tak to nazywała osoba, która mi jako gówniarzowi dobierała narty, bo na nich w ogóle jeździła, narty po kimś, jakieś Atomici z dawnej ery ;-))

Konkluzja:

Chciałabym po prostu mieć w końcu swoje narty, dobrane dla mnie, nowe, a nie w spadku po kimś ;-)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy?

Lubię jeździć szybko (nie umiem ocenić prędkości), ale kiedy czuję, że już jest za szybko czuję się niepewnie, ponieważ wiem, że powinnam mieć silniejsze nogi, żeby panować nad tą dużą prędkością odpowiednio.

Chciałabym ze swobodą jeździć wszelkimi stylami, dopasowywać je do warunków i do skali trudności trasy.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? (niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa)

Zdecydowanie czerwone, na czarnych absolutnie nie czuję się rewelacyjnie (dlatego uważam się raczej za kiepską 6) ze względu na wychodzące tam braki techniczne, a przez to utratę pewności, którą czuję na czerwonych.

Zależy mi, żeby dopracować technikę tak, żeby czarna trasa była przyjemnością, a niekoniecznie walką.

Jeśli Polska to Korbielów, Szczyrk, Jaworzyna Krynicka.

Słowacja - Štrbské Pleso (bardziej), Jasná Chopok.

Bliska sercu jest Gruzja gdzie dopiero niedawno poczułam czym w ogóle jest freeride i że może być całkiem przyjemny (na tyle na ile jestem w stanie pływać w puchu na swoich nartach).

Jednak nie rozglądam się jednak za nartami typowo freeridowymi, traktuję to raczej jako miły dodatek i odpoczynek od trasy, chcę się skupić na dopracowaniu techniki na trasach.

Ostatnio była Francja (Alpe d'Huez, L2A)

A co w tym roku jeszcze nie wiem ;-)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? (turystycznie, sportowo)

Zdecydowanie lepiej technicznie, żeby czuć się pewnie i swobodnie na trudnym, źle przygotowanym, zmrożonym stoku, muldach.

Chciałabym spróbować jazdy na tyczkach, bo nigdy nie miałam okazji.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku?

Nie jest źle, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej ;-)

Absolutnie przydałoby się poprawić moc nóg, żeby uda nie paliły się po długich przejazdach.

Sezony bywały różne.

10-12 dni?
13. Możliwości finansowe

1-1,5k zł?

Nie zależy mi na tym, żeby ktoś podsuwał mi pod nos konkretne modele i wyręczył mnie tylko, żebyście byli uprzejmi zasugerować, w którą stronę warto patrzeć w moim wypadku, na co zwrócić uwagę, może czego spróbować, żeby poczuć nową jakość jazdy :-)?

Tak naprawdę pierwszy raz będzie to moja świadoma, samodzielna decyzja (a nie przypadkowe narty-spady po kimś) i trochę obawiam się odpowiedzialności za nią, bo wiem, że nadal mało wiem.

Z góry bardzo dziękuję za rady.

#2 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 03.2008
23
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:18

Mam dwa typy:

Jeden, pewnie bardziej popularny wśród forumowiczów - bierz dowolną "pierwszą slalomkę" w długości 155 cm, to nie może być zły wybór ;), tutaj zestaw z poprzedniego sezonu: http://www.skionline...zczyzni,14.html

Drugi - kobieca narta z grupy, tzw. High Performance - często budowana na bazie slalomek, z reguły ciut szersza pod butem, troszkę bardziej "uniwersalna", lecz wciąż doskonała narta, coś z tego: 

http://www.skionline...-kobiety,3.html

#3 Introzime

Introzime

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 01.2017
1

Napisano 15 styczeń 2017 - 23:20

Ja bym poszedł na twoim miejscu, szukaj z grup allmountain, albo nart o taliawoniu około 80-85 pod butem. Wielkość narty 160-170 (zależne od modelu)

#4 Mohikanian

Mohikanian

Użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
  • Na forum od: 10.2012
85
  • Trzecia planeta od słońca,Wielkopolska

Napisano 16 styczeń 2017 - 11:19

Spędziliśmy troszkę czasu na poszukiwaniu,porównywaniu i testowaniu nart damskich w grudniu.

Właśnie w takim budżecie do 1,5 tys.

M.in.  pozytywne wrażenia z jazdy na Atomic Cloud Nine  ,Fischer Ivory,Fischer Trinity i unisex Progresor 800 reedycja.

Nieciekawie wypadły natomiast head Joy.Ale to oczywiście subiektywne odczucia.

Wybraliśmy fischer Trinity   (dzięki podpowiedziom użytkowniczki z forum:-) ale i przetestowaniu. W wypożyczalniach z reguły mają wcześniejsze modele,warto popytać znajomych o użyczenie do testu na choć 2 godzinki .

Dobra wiadomość.Po nowym roku troszkę ceny w dół .Teraz bym chyba kupił Ivory ( cena spadła):-)

Zwróć uwagę na modele z poprzedniego sezonu 2016 ,jeszcze je można kupić .I nie bój się nart zbliżonych długością do wzrostu ,Moja Pani miała b. duże obawy ( złe przyzwyczajenie do krótkich nart) a teraz bardzo zadowolona że narta stabilna i dynamiczna .

Na przykład:

http://sport2002.pl/...-W9WT-2016/4292

http://sport2002.pl/...T-W10-2016/4294

http://trojansport.p...2017-rs10w.html

#5 zouza

zouza

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2013
0
  • Warszawa

Napisano 21 styczeń 2017 - 13:06

Dziękuję Wam za odpowiedzi i sugestie, z przyjemnością poczytam ich więcej :-)

Jadę na rekonesans.

#6 Reachel

Reachel

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 12.2008
0
  • Umiejętności: 5

Napisano 11 październik 2017 - 12:12

Spędziliśmy troszkę czasu na poszukiwaniu,porównywaniu i testowaniu nart damskich w grudniu.

Właśnie w takim budżecie do 1,5 tys.

M.in.  pozytywne wrażenia z jazdy na Atomic Cloud Nine  ,Fischer Ivory,Fischer Trinity i unisex Progresor 800 reedycja.

Nieciekawie wypadły natomiast head Joy.Ale to oczywiście subiektywne odczucia.

Wybraliśmy fischer Trinity   (dzięki podpowiedziom użytkowniczki z forum:-) ale i przetestowaniu. W wypożyczalniach z reguły mają wcześniejsze modele,warto popytać znajomych o użyczenie do testu na choć 2 godzinki .

Dobra wiadomość.Po nowym roku troszkę ceny w dół .Teraz bym chyba kupił Ivory ( cena spadła):-)

Zwróć uwagę na modele z poprzedniego sezonu 2016 ,jeszcze je można kupić .I nie bój się nart zbliżonych długością do wzrostu ,Moja Pani miała b. duże obawy ( złe przyzwyczajenie do krótkich nart) a teraz bardzo zadowolona że narta stabilna i dynamiczna .

Na przykład:

http://sport2002.pl/...-W9WT-2016/4292

http://sport2002.pl/...T-W10-2016/4294

http://trojansport.p...2017-rs10w.html

Przepraszam, że odgrzewam stary temat, ale mogę podpytać dlaczego head Joy wypadły nieciekawie i jaki konkretnie model testowaliście? Aktualnie stoję przed podobnym wyborem i dość mocno skłaniałam się w kierunku własnie serii Joy, a wcześniej myślałam też o Fisher Trinity. Mogę zapytać jak sprawdzają się Fishery?

#7 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPip
  • 126 postów
  • Na forum od: 03.2016
95
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 11 październik 2017 - 17:58

Przepraszam, że odgrzewam stary temat, ale mogę podpytać dlaczego head Joy wypadły nieciekawie i jaki konkretnie model testowaliście? Aktualnie stoję przed podobnym wyborem i dość mocno skłaniałam się w kierunku własnie serii Joy, a wcześniej myślałam też o Fisher Trinity. Mogę zapytać jak sprawdzają się Fishery?

Cześć
Na konkurencyjnym forum już ci wszystko wyjaśnili więc po co brniesz w to dalej. Tutaj tacy sami narciarze jak tam, a od Mitka usłyszysz to samo i w pełni się z nim zgadzam.
Pozdro

#8 Reachel

Reachel

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 12.2008
0
  • Umiejętności: 5

Napisano 11 październik 2017 - 18:34

Cześć
Na konkurencyjnym forum już ci wszystko wyjaśnili więc po co brniesz w to dalej. Tutaj tacy sami narciarze jak tam, a od Mitka usłyszysz to samo i w pełni się z nim zgadzam.
Pozdro

Napisałam w tym poście konkretne zapytanie, ponieważ przeczytałam, że Mohikanian napisał, że jego żona testowała narty których zakup rozważam i że head Joy nie przypadły jej do gustu. Na konkurencyjnym forum panie jak i niektórzy panowie zachwalali serię Joy, a tutaj widzę odmienne zdanie stąd chciałam poznać inną opinie. Szczególnie interesuje mnie również jak wypadają head Joy w porównaniu do Fisherów, które też rozważałam. 

Nie rozumiem Twojego nie zbyt miłego tonu Mikoski, przecież nikt Ci nie karze się udzielać w tym wątku ani mi odpowiadać. Poza tym jedyne co mi Mitek wyjaśnił to to że wg niego wszystkie te narty co rozważam są podobne i nie poczuję różnicy, tutaj jednak przeczytałam że jakaś pani poczuła różnicę, a we mnie też gdzieś jeszcze tkwi przekonanie, że jakaś różnica może być. 

Dlatego naprawdę będę wdzięczna za odpowiedź na moje zapytanie i liczę, że się pojawi :)

#9 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPip
  • 126 postów
  • Na forum od: 03.2016
95
  • Górny Śląsk

Napisano 11 październik 2017 - 18:47

Napisałam w tym poście konkretne zapytanie, ponieważ przeczytałam, że Mohikanian napisał, że jego żona testowała narty których zakup rozważam i że head Joy nie przypadły jej do gustu. Na konkurencyjnym forum panie jak i niektórzy panowie zachwalali serię Joy, a tutaj widzę odmienne zdanie stąd chciałam poznać inną opinie. Szczególnie interesuje mnie również jak wypadają head Joy w porównaniu do Fisherów, które też rozważałam.
Nie rozumiem Twojego nie zbyt miłego tonu Mikoski, przecież nikt Ci nie karze się udzielać w tym wątku ani mi odpowiadać. Poza tym jedyne co mi Mitek wyjaśnił to to że wg niego wszystkie te narty co rozważam są podobne i nie poczuję różnicy, tutaj jednak przeczytałam że jakaś pani poczuła różnicę, a we mnie też gdzieś jeszcze tkwi przekonanie, że jakaś różnica może być.
Dlatego naprawdę będę wdzięczna za odpowiedź na moje zapytanie i liczę, że się pojawi :)

A może ta pani trafiła na niezbyt dobre warunki i miała takie odczucia a może widoczność była słaba i jeździła na pół gwizdka itd dlatego w każdą nartę trzeba się wjeździć nie ma tej jednej idealnej :). Bierz najlepszą z tych które wymieniasz, marka nie ma znaczenia. Aleluja i do przodu ;)
Pozdro

#10 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11299 postów
  • Na forum od: 11.2007
6450
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 październik 2017 - 18:59

Cześć

Bardzo przepraszam ale wyjątkowo przykładałem się do pisanych na Skionline w Twoim temacie postów i wydaje mi się, że dość jasno i zgodnie z prawdą wyjaśniłem wiele kwestii. Zwłaszcza starałem się aby to co napiszę było obiektywną prawdą a nie to co się komuś wydaje.

Co wynika z tego, że jakaś Pani poczuła różnicę dla Ciebie w kwestii wyboru narty?

Zerknij na posty które pisałem na skionline to pomogą.

Pozdro

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#11 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 08.2017
93
  • Kraków

Napisano 11 październik 2017 - 19:19

Na pewno się pojawi, ale pytanie czy będzie trafna. Tak jak pisze Mikoski najważniejsze kwestie wypunktował Ci Mitek za co został oblany wiadrem pomyj przez wątpliwej klasy narciarzy / ludzi. Mitek doradzał Ci w bardzo nobliwy sposób, ja napiszę "po chłopsku". Twoje odczucia dotyczące danej narty mogą być błędnie interpretowane choćby ze względu na niedoskonałą technikę. Im wcześniej zrozumiesz, że Ty rządzisz nartą a nie narta Tobą tym lepiej dla Twojego narciarstwa.

Posłuchaj porad, napisz do kogo trzeba na priv a się nie zawiedziesz.

Ps. Szukałem tego filmu chyba godzinę, warto obejrzeć i zwrócić uwagę na czym i jak się kiedyś jeździło.

#12 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 03.2013
22

Napisano 11 październik 2017 - 19:33

Szczególnie interesuje mnie również jak wypadają head Joy w porównaniu do Fisherów, które też rozważałam. 

Kurde, bierz te Super Joy albo Trinity - jeżeli tylko podobają ci się i pasują cenowo. Nie ma różnicy. A jakie są, albo jak Ty sobie z nimi radzisz - i tak dowiesz się dopiero na stoku.

#13 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1689 postów
  • Na forum od: 11.2007
938
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 11 październik 2017 - 21:08

A może ta pani trafiła na niezbyt dobre warunki i miała takie odczucia a może widoczność była słaba i jeździła na pół gwizdka itd dlatego w każdą nartę trzeba się wjeździć nie ma tej jednej idealnej :). Bierz najlepszą z tych które wymieniasz, marka nie ma znaczenia. Aleluja i do przodu ;)
Pozdro

Jeszcze Ci Rachela coś dopisze.
Żeby brać pod uwagę czyjeś odczucia z testów, powinnas jeszcze znać: warunki w jakich jeździł, stopień umiejętności, trudność trasy, stan ducha, przygotowanie serwisowe narty.
Jest tego sporo a nikomu się nie chce tego wszystkiego opisywać. Dlatego najlepiej jest jeśli zaufasz ludziom doświadczonym i polecanym przez innych.

#14 Mohikanian

Mohikanian

Użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
  • Na forum od: 10.2012
85
  • Trzecia planeta od słońca,Wielkopolska

Napisano 12 październik 2017 - 16:02

Nie pamiętam już jaki konkretnie model Heada Joy .Ale najlepsze wrażenia z "testów" oczywiście subiektywnych użytkowniczka miała z fischer Trinity i Progresor 800 reedycja.Fischer Trinity sprawdzają się świetnie :D pozdro

#15 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPip
  • 3820 postów
  • Na forum od: 03.2006
2027

Napisano 12 październik 2017 - 17:05

Rachela, przeczytaj "Pustelnie parmenska" tam znajdziesz rownie przydatne tresci o nartach jak tutaj.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu