Skocz do zawartości

hejka proszę o rade - all mountain czy Race


janio66

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o sugestie z której grupy jak w temacie wybrać Narty  ,

mam 50+ jak długo ? kilkanaście lat jazy gównie na przygotowanych trasach w skali forum myślę że mocne 8 ,jestem posiadaczem 

salomon crossmax w12 162 z sezonu chyba 2010 lub 2009 -trochę już wyśmigane ale dają mi dużo satysfakcji -czas  na zmianę /

 172 cm

73kg

M

 nie śmigam po za trasami ,preferuje dość szybką .agresywną jazdę -krótkim i długim  śmigiem  jak również klasycznie ,jestem dość wszechstronny ,czarne  trasy nie obce  acz z wiekiem cześciej wolę czerwone i czerpać radość  z jazdy ,i pytanie moje i prośba o ukierunkowanie mnie jaką nartę wybrać 

z góry dzięki za Wasze  trafne propozycje 

Janio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam proszę o sugestie z której grupy jak w temacie wybrać Narty  ,

mam 50+ jak długo ? 

Janio

 

Witam

 

Długo, bo może to być jeszcze ćwierć wieku lub dłużej. 50+ to ja marzyłem o jak najlepszych "Race". Ale to były głównie marzenia. "Race" były, ale sklepowe. Przesiadłem się od zeszłego roku ze slalomki Voekla na Code. Ale to głównie przez kłopoty z kolanem, o którym pisałem na forum. Slalomka jest znacznie bardziej agresywna i szybko czuję to kolanach. Dynamiczna, bardzo poprawna technicznie jazda, daje dużą przyjemność i utrzymuje w pewnym "sztosie". Rezygnacja na rzecz mniej dynamicznych nart, bo człowiek się starzeje, jest odpuszczaniem i  tylko przyspieszeniem tego starzenia. Można jeździć bardzo szybko i dynamicznie w znacznie późniejszych wieku. Tylko to musi byc jazda absolutnie pewna. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo koledzy namawiają mnie na all mountain - nie wiem dlaczego ? a co do moich umiejętności to myślę ze troszkę przesadziłem może mocna 7 acz za instruktorami często się łapie na doczepkę i nie mam problemu jak również bywa odwrotnie ale nie o tym , ubiegłego roku byłem zdecydowany na zmianę nart  upatrzyłem sobie volki racetiger rc uvo  sezon 2013/2014  jednak ich nie zakupiłem ,czy mam szukać coś podobnego ? może SC lub ?? proszę o pomoc  bo mam mętlik w głowie a wyjazd za dwa tygodnie do Tignes  val d:isere

Janio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...