Skocz do zawartości

Jakie gogle lustrzane do 350 zł - kilka propozycji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

życie zmusiło mnie do zakupu nowych gogli bo moje Oakley'e Splice z szybką Emerald Iridium dokończyły żywota ostatniego sezonu :)

 

Przewertowałem trochę rynek i mam prośbę do Was o pomoc:

 

Użytkowanie: Polska/Czechy (styczeń-luty) 10% / Austria lodowiec (marzec) 90%

Szyba: Lustro z powłoką S2 ew. S3

Budżet: 350 zł

Kask: RED HI-FI

Najlepiej bezramkowe :)

 

Zastanawiam się nad:

1. ARCTICA  G105A - 210 zł

pic1122.jpg

2. Uvex Downhill 2000 FM z szybą z szybą mirror rainbow rose S3 o przepuszczalności światła 8-18%, nr katalogowy 5501151526 - 350 zł

1531244.jpg

3. Salomon XVIEW XTRALENSE 368005 BLACK & BLUE - 330 zł

snowsport_192c142454_391273_01.jpg

 

 

4. Outlet'owe Smith I/O7 WHITE RED SOL - X MIRROR (2, 3 małe mikroryski na szybie) - cena 350 zł

0_0_productGfx_4b0f2ac4a92c78825f65b9bad

 

A może jeszcze coś innego mi polecicie w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mychu,

Zamieściłem zestawienie, które Cię może zainteresuje, kilka dni temu na forum.

Nazywa się "ranking fajnych gogli narciarskich ..." link tutaj dla ułatwienia:

http://www.skiforum....sezon-20162017/

 

Może coś Cię zainspiruje ;)

 

Zrobiłem je po tym jak sam wybierałem gogle dla siebie.

Nie patrz na ceny, bo to zaokrąglone ceny sklepowe i to wybranych modeli, które oglądałem. Na allegro lub w inny sposób na pewno znajdziesz z 5 z tych modeli w cenie poniżej 400 zł.

 

Piszesz, że szukasz bezbramkowy, ale jednak te które pokazujesz jakąś ramkę mają, więc zwróć na to uwagę bo trochę gogli 100% bez ramki jest na rynku.

 

Jeżeli będziesz miał jakieś szczegółowe pytania to pisz, bo trochę gogli ostatnio ogladałem i miałem je w reku i na głowie.

 

Jeżeli jeździłeś w Oakley’ach to raczej nie przesiadałbym się na coś typu Arctica ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się tylko nad szybą. Bo S3 będzie tylko na jasne pełne słońce. W czym będziesz jeździł w pochmurne dni?

S2 jest bardziej uniwersalna.

Ja mam Uvex Apache z szybą blue mirror S2 i w Alpach w pełnym słońcu dawała radę.

 

Spoko, wcześniej jeździłem w EMERALD IRIDIUM (S3) i dawało radę nawet w śnieżycy i we mgle na Hintertuxie

W Emerald Iridium przepuszczalność światła miałem 13%, np w tych SMITH-ach przy S3 jest 17% czyli na pograniczu S3 i S2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tym sezonie przesiadłem się na gogle Uvex Downhill 2000 race chrome, szyba s3. Jak dla mnie rewelacja, ale szyba raczej na słoneczny dzień, chociaż w pochmurny też można jeździć. Pasują na moją dużą "buzię", szyby nie zniekształcają obrazu, jakość optyki jak dla mnie super. Poprzednie Spy Soldier oddałem synowi. Też fajne, ale trochę za małe dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tym sezonie przesiadłem się na gogle Uvex Downhill 2000 race chrome, szyba s3. Jak dla mnie rewelacja, ale szyba raczej na słoneczny dzień, chociaż w pochmurny też można jeździć. Pasują na moją dużą "buzię", szyby nie zniekształcają obrazu, jakość optyki jak dla mnie super. Poprzednie Spy Soldier oddałem synowi. Też fajne, ale trochę za małe dla mnie. 

Cześć

Siedzisz na goglach - szacun, że dajesz radę jeździć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, nabijasz w ten sposób posty? Co to wnosi? Co polecasz?

Cześć

Nic nie wnosi. Wydawało mi się, że to śmieszny słowny zbitek i tyle. Myślę, że nikogo nie obraziłem. Temat gogli jest dla mnie pomijalny byle były dopasowane do kasku - jeżeli jest - albo z głowy nie zjeżdżały - jeżeli kasku nie ma - no i jak najtańsze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak możesz deprecjonowac tak istotny element narciarza! Bez gogli nie ma jazdy! ;-) Dlatego wczoraj zakupilem bezbarwne za całe 119zl+8za Inpost i myślę że na kilka lat wystarcza. Tym bardziej że i tak mało co widzę we mgle.... Co zrobić z zaoszczędzonymi 400 zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki staż na karku a Wy sobie rodzinną pogadankę z wątku robicie...

Cóż. ... wypadnie się pokajać. ... ;-) Te Arctica z pierwszego postu są całkiem ok. Duzy wybor szkiel. Ktores dobierzesz a zapas lub druga szyba kosztuja cos kolo 85 zet.Wczoraj mierzyłem ale nie pasuja na moje okulary a dedykowane dla okularnikow G-104 mają tylko szybe S3 -zbyt ciemna dla mnie nawet na słońce. Jak nie nosisz okularów to bierz. ( tylko uważaj, bo po Oakley Arctica to już obciach i wieś )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak możesz deprecjonowac tak istotny element narciarza! Bez gogli nie ma jazdy! ;-) Dlatego wczoraj zakupilem bezbarwne za całe 119zl+8za Inpost i myślę że na kilka lat wystarcza. Tym bardziej że i tak mało co widzę we mgle.... Co zrobić z zaoszczędzonymi 400 zł?

Przepłaciłeś :)

http://www.bhp-gabi....ntes-09110.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Siedzisz na goglach - szacun, że dajesz radę jeździć.

Pozdro

E tam - te gogle są kompatybilne z moimi nartami  - też mają taki Dzipies, który automatycznie SAM skręca mła do najbliższej knajpy. Tylka dla tego je kupiłem. A Ty zaraz jeździć, teraz się od tego odchodzi na rzecz internetowego jeżdżenia. A dzisiaj doszła druga para goglów - że niby Mikołaj przyniósł - też Uvexy Downhille, ale z powłoką Variatmatrix, czy coś tam. Podobno jak jest podbramkowa sytuacja na stoku, to same się ściemniają i jeździec nie musi zamykać oczu. Ktoś może używa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam - te gogle są kompatybilne z moimi nartami  - też mają taki Dzipies, który automatycznie SAM skręca mła do najbliższej knajpy. Tylka dla tego je kupiłem. A Ty zaraz jeździć, teraz się od tego odchodzi na rzecz internetowego jeżdżenia. A dzisiaj doszła druga para goglów - że niby Mikołaj przyniósł - też Uvexy Downhille, ale z powłoką Variatmatrix, czy coś tam. Podobno jak jest podbramkowa sytuacja na stoku, to same się ściemniają i jeździec nie musi zamykać oczu. Ktoś może używa ?

Tak ja używam, szkła od S1 do S3 szyba fotochromatyczna. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja używam, szkła od S1 do S3 szyba fotochromatyczna. Osobiście polecam.

Właśnie mnie doniesiono że Mikołaj już moje UVEXy  VPX spakował do wora i wiezie. Czy ktoś jeździł?? W/g opisu zakres szyb to S2 do S4. Do tej pory jeździłem w Downhillach z szybą niebieską i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak możesz deprecjonowac tak istotny element narciarza! Bez gogli nie ma jazdy! ;-) Dlatego wczoraj zakupilem bezbarwne za całe 119zl+8za Inpost i myślę że na kilka lat wystarcza. Tym bardziej że i tak mało co widzę we mgle.... Co zrobić z zaoszczędzonymi 400 zł?

 

Migu, albo zyskałeś 400 albo straciłeś 127 jak będą parować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Migu, albo zyskałeś 400 albo straciłeś 127 jak będą parować ;)

Ja w tamtym sezonie kupiłem w Chinach - aliexpress, Copozz z przesyłką za ok 96zł lustrzanki i rewelacja, ani razu nie zaparowały  ;) bardzo łatwa wymiana szkła, i duży wybór. warto opinii szukać o danym produktcie, cena nie zawsze musi iść z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...