Skocz do zawartości

Czy warto kupić łańcuchy K-Summit?


W.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Oba w tej samej cenie.
Czym górują nad K-Summitami?

W niektórych modelach aut z przednim napędem niemożliwe jest założenie łańcuchów obejmujących wewnętrzna stronę opony i do takich aut trzeba szukać łańcuchów nakładanych tylko na zewnetrzna jej cześć. K-summit można założyć do każdego auta o ile uda sie dopasować do rozmiaru koła. Tańsza alternatywą dla K-summit są włoskie łańcuchy Maggi Track
https://m.youtube.co...h?v=MjjLs5vu-P0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najprostszy model   Pewagu, Oni robią dobre łańcuchy od lat i wiedza jak powinien wyglądać łańcuch. Te wszystkie wynalazki często są trudniejsze do opanowania od najprostszej, ogólnie znanej konstrukcji. Są przy tym wytrzymałe. W łańcuchu najważniejsza jest jego wytrzymałość a nie to jak go zakładać. BRENTA-C - nic prostszego nie trzeba.

To Thule to na oko jesteś w stanie rozwalić na pierwszym wyższym krawężniku, a felgę porysujesz na 100%. k-Summit wygląda jeszcze gorzej.

Nic nie ma wystawać poza obrys koła, żadne tam plastyki, nic mocowane do śrub koła, czy adapterów. Ma być proste mocowane na zapięcie linki czy łańcuszka.

A jak będziesz a Alpach, to popatrz na czym jeżdżą tubylcy. Piszesz, że mocujesz się z łańcuchami i taplasz w śniegu. jaki model łańcucha sprawia Ci tyle zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewag to uznana marka, ale jak napisałem wcześniej nie do każdego auta można założyć łańcuchy obejmujące oponę z obu stron. Odpowiednikiem K-summit będzie spikes-spider, ale nie mam pojęcia ile kosztuje:
http://www.sniegowe....es-spider-sport


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zamieszczony link może sugerować, że producentem spidera  jest Pewag. No nie jest.

Miałem do czynienia z tym g...  Wymaga montażu adapterów. Adaptery pogniesz przy pierwszym solidnym buksowaniu. Elementy na bieżniku są z tworzywa sztucznego i nie wolno jechać na nich po asfalcie, tylko po śniegu a jak śnieg wywiało na jakimś odcinku to co???. Sam łańcuch zajmuje połowę bagażnika mówiąc z lekka przesadą. Oczywiście buksować kołami tez nie wolno. Producent zaznacza, że wszystkie elementy łańcucha sa wymienne i całe szczęście; Jest możliwość wielokrotnego użycia łańcucha :)

Jak ktoś ma samochód z kołami które nie są przewidziane do łańcucha to polecam kupić zestaw kół zimowych na mniejszej feldze i wyższej oponie. Ja tak mam HONDA CRV na 18 calach dostaje 17 cali na zimę i można zakładać łańcuch. A wszystko zgodne z papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamianie felg na mniejszą trzeba pamiętać o odsadzeniu koła ET, by odsunąć felgę od nadkola.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wolno modyfikować ET !  Można myśleć o węższej oponie. Często lepiej wyposażona wersja na właśnie większa felgę, na ogół wystarczy koło z biedniejszej wersji. Wyższy profil opony na zimę to czysty zysk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno modyfikować ET ! Często lepiej wyposażona wersja na właśnie większa felgę, na ogół wystarczy koło z biedniejszej wersji. Wyższy profil opony na zimę to czysty zysk!

Chodziło mi o to, że felgi musza być dedykowane do konkretnego modelu auta uwzględniające rownież odsadzenie, zakładając mniejszą felgę a tym samym oponę o węższym profilu zmniejsza się rozstaw zewnętrzny kół. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma samochód z kołami które nie są przewidziane do łańcucha to polecam kupić zestaw kół zimowych na mniejszej feldze i wyższej oponie. Ja tak mam HONDA CRV na 18 calach dostaje 17 cali na zimę i można zakładać łańcuch. A wszystko zgodne z papierami.

 

Też mam CRV na 18tkach i w instrukcji chyba jest, żeby nie używać łańcuchów na takich kołach. Nawet chyba gdzieś rzuciło mi się w oczy zalecenie zmieny kół na takie z felgą 17.

Rzeczywiście nie ma żadnej opcji? A "skarpety"? Kiedyś kupiłem do poprzedniego auta, ale nie miałem okazji skorzystać. Niemniej opinie zbierały dobre.

Właśnie wydałem kupę kasy na nowe opony i nie uśmiechałoby mi się kupno kolejnego zstawu wraz z felgami. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce kupić łańcuchy typu K- Summit.

Czy ktoś używał takich łańcuchów?

Chodzi mi o praktyczne uwagi, bo cena dość znaczna a ja nie lubię wyrzucać kasy, ale też nie lubię się taplać w śniegu i mocować z łańcuchami.

Od 4 lat mieszkam w górach - kiedy w tv mówią o ataku zimy zazwyczaj wsuwam popcorn i się śmieję - patrząc na tony b. g za pknem. Masz na zbyciu tysiaka to kupuj a nie pytaj, PS nie pamiętam kiedy miałem założone ogniwa - sorki ostatni raz przy wjeździe na Martinskie Hole ale bez ogniw i tak by mnie nie wpuścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to produkowanie samochodów, które mają mniej niż 1 cm między opona a nadkolem to spore zboczenie....

Na to mam/mialem patent rodem z Polski.

Lewarek pod reka i unosilem nadkole o kilka cm aby luzno wlozyc rece  z lancuchem i go na oponie zapiac.

Po kilku podobnych zabiegach popelnilem ostatni zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Większa trudność widzę w samochodach w których przy max skręcie opona jest prawie na styk z nadkolem. Witek twierdzi że takie są.

Tak na szybko:

Alfa Romeo Giulietta zakaz montowania łańcuchów na felgach 18", można na mniejszych - tu fragment z instrukcji:

ŁAŃCUCHY PRZECIWPOŚLIZGOWE Stosowanie łańcuchów przeciwpoślizgowych zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju. Łańcuchy powinny być zakładane tylko na opony kół przednich (koła napędowe). Sprawdzić napięcie łańcuchów po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Stosować łańcuchy przeciwpoślizgowe o zmniejszonych gabarytach: – Wszystkie wersje: na oponach 195/55 R16" i 205/55 R16" i 225/45 R17" montować łańcuchy przeciwpoślizgowe o zmniejszonych gabarytach z maksymalnym wystawaniem poza profil opony równym 9 mm.

 

Ford Kuga pierwszej generacji - kolega nie mógł założyć normalnych łańcuchów, z pewnością znajdzie się jeszcze parę innych aut. Nie chodzi tylko o prześwit między kołem a nadkolem, ale również między kołem a kolumną McPersona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Alfa Romeo Giulietta zakaz montowania łańcuchów na felgach 18", można na mniejszych - tu fragment z instrukcji:

Ford Kuga pierwszej generacji - kolega nie mógł założyć normalnych łańcuchów, z pewnością znajdzie się jeszcze parę innych aut. Nie chodzi tylko o prześwit między kołem a nadkolem, ale również między kołem a kolumną McPersona.

Łatwo to sprawdzić w wyszukiwarce firmy Pewag. Honda i Ford w wyższych wersjach są niepełnowartościowe dla narciarza. Kia sportage nawet na 19 calach przyjmuje łańcuchy.

 

Jeszcze jedna uwaga do łańcucha Thule Easy Fit. Łańcuch czasami można zerwać, producent to wie i dodaje zapasowe ogniwa do łączenia łańcucha. Jak łańcuch pęka to robi się nieprzyjemnie: poza utratą trakcji luźny łańcuch uderza o nadkole i okolice. W przypadku Easy Fit mamy jeszcze aluminiowy, sztywny profil. Nie chce myśleć co stanie się jak zablokuje się pomiędzy kołem a nadkolem, czy pomiędzy drogą a samochodem. To jest proszenie się o kłopoty, rzucanie sobie kłód pod nogi to znaczy koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat mieszkam w górach - kiedy w tv mówią o ataku zimy zazwyczaj wsuwam popcorn i się śmieję -

To prawda. Jednak sam byłe świadkiem, jak na pewnym parkingu we Włoszech stało kilkanaście samochodów i wszyscy zakładali łańcuchy. Za parkingiem stała policja i po prostu nie puszczali dalej nikogo bez łańcuchów.

Dwa lata temu taki sam obrazek był na skręcie do Zieleńca!

 

Pytanie do stałych bywalców - czy jadąc w Alpy, masz obowiązek posiadać łańcuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...