Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że zamierzam w najbliższym czasie nabyć dla siebie nowe narty do szybszej jazdy, długich łuków, pragnę podpytać forumowiczów o opinie na temat wybranych przeze mnie modeli nart. Nie będą to moje jedyne narty. Obecnie posiadane buty to: Nordica H1 flex 120, wiek 39 lat, wzrost 176, kondycja bardzo dobra, waga 95 kg, silne nogi, to co lubię w nartach: to jak jest twardo (lód). Czego nie lubię na stoku: ciapy i tłumów.

 

Mój typ padł na 3 poniższe narty.

 

Atomic REDSTER DOUBLEDECK D2 3.0 GS w długości 178 lub 184.

 

co za nią przemawia: cena model 2016 można kupić za niecałe 2000 zł, model 2017 za 2800 zł

wyniki testów: 42,60 punków WST, 32,90 NTN

 

co mi się w niej nie podoba: wygląd, opinie o trwałości tych nart (niezbyt pochlebne), opinia że Atomic ma miękkie krawędzie, rozwarstwia się. Zastanawiam się też jak w praktyce zachowuje się ten element wychodzący z pod wiązania a służący do tłumienia drgań (czy nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne).  

 

VOLKL RACETIGER SW GS UVO długość 180 cm

 

co za nią przemawia: cena model 2016 można kupić za niecałe 2300 zł, model 2017 za 2800 zł

wyniki testów: 40,50 punków WST, 34,40 NTN

opinie o trwałości tych nart

 

co mi się w niej nie podoba: wygląd (bardzo krzykliwa)

 

ROSSIGNOL HERO MASTER 180 cm

 

co za nią przemawia: na pewno nie cena, ta wręcz odstrasza.

wyniki testów: 39,40 punków WST, 32,90 NTN

opinie o trwałości i jakości tych nart

wygląd: najbardziej stonowany ze wszystkich ww. modeli.

najmocniejsze wiązanie w standardzie.

 

 

co mi się w niej nie podoba: cena, są dużo droższe od 2 ww. nart, pytanie czy warto przepłacać.

 

Podejrzewam, jednak że cokolwiek bym nie wybrał będę zadowolony, bo te narty są do siebie po prostu zbliżone poziomem. Jeżeli ktoś z Was miał doświadczenia z którymś z modeli tych nart liczę na opinie i komentarz.

 

Pozdrawiam

K.M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

jako, że zamierzam w najbliższym czasie nabyć dla siebie nowe narty do szybszej jazdy, długich łuków, pragnę podpytać forumowiczów o opinie na temat wybranych przeze mnie modeli nart. Nie będą to moje jedyne narty. Obecnie posiadane buty to: Nordica H1 flex 120, wiek 39 lat, wzrost 176, kondycja bardzo dobra, waga 95 kg, silne nogi, to co lubię w nartach: to jak jest twardo (lód). Czego nie lubię na stoku: ciapy i tłumów.

 

Mój typ padł na 3 poniższe narty.

 

Atomic REDSTER DOUBLEDECK D2 3.0 GS w długości 178 lub 184.

{ciach}

VOLKL RACETIGER SW GS UVO długość 180 cm

{ciach}

ROSSIGNOL HERO MASTER 180 cm

{ciach}

 

 

co mi się w niej nie podoba: cena, są dużo droższe od 2 ww. nart, pytanie czy warto przepłacać.

 

Podejrzewam, jednak że cokolwiek bym nie wybrał będę zadowolony, bo te narty są do siebie po prostu zbliżone poziomem. Jeżeli ktoś z Was miał doświadczenia z którymś z modeli tych nart liczę na opinie i komentarz.

 

Pozdrawiam

K.M.

 

Czolem Krzychu,

 

Qrcze, cos czuje, ze Cie nie dogonie potem na swoich slalomkach ;-)
Sam zastanawiam sie nad druga para o wiekszym promieniu, wiec mimo, iz nie mam nic konkretnego do napisania od czasu do czasu zajze do Twego watku i cos nabazgram :-)

 

Z tego co wiem, widzimy sie za tydzien w Sölden - moze po prostu wypozycz/my sobie te narty na miejscu? - sam ocenisz! Atomica i Völkla na pewno dostaniesz w lokalnych wypozyczalniach, za Rossi nie gwarantuje....

Dodatm tylko, ze ja sobie Dynastar SPEED WC MASTER (R21 WC) upatrzylem....

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe rzeczy piszą sie w tym watku :)

Oboje panowie Krzysztofowie - wypożyczcie sobie GSy zanim je zakupicie, będzie okazja w najbliższy weekend.

W Obergurgl jest wypożyczalnia przy wyciagu w której możesz sobie zrobić test ski day za jakieś 35 eur.

Nie nadążycie zmieniać nart jeżeli oboje wykupicie taką usługę :)

@Krzychu hsk pamietasz Nordikę Spitfire którą Ci pożyczyłem na cały dzień ? Z GS-em będzie jeszcze gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol gs Master: elastyczne, bardzo dynamiczne narty, bardzo dobrze skręcające i trzymające na twardym, nie porównywałbym ich do pierwszej sklepoweej gs, ja np.mam wielka frajdę z jazdy ma nich, na tyczki ( prawdziwy gs) są słabe ale z luźnej jeździe są meeegaaa, jazda na krawędzi na tych deskach to naprawde wielka przyjemność, ja je polecam, jak umiesz jeździć to na. 100% nie pożalujesz ;)

Ps. Rossignol gs Master i Dynastar premium to te same deski, brać co tańsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie o jezdzie szybkiej na lyzwach?

te 178 dla 95kg byka to smiech.....................

 

zgadzam sie z mister F (rany cud sie stal!!) - jeszeeli masz jaja ,Moruniek, to  daj sobie spokoj z namiastka narty niby-gigantowej (bo one maja GS tylko w nazwie)............................

 

(wlasnie oddalem do "okucia" 191 GS Racetiger model WC z legalnym  promieniem)

jak  pozjezdzam, dam znac o wrazeniach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Przejdźmy do konkretów.

 

Sklepowy Head GS ( może były nie wybitnie przygotowane :) )ma się nijak do Masters Elan.

To różnica kilku klas.

Nawet moje SL były szybsze od GS Head.

Tak jak dostałem, pozytywnie w tyłek na Mastes Elana to .....sama frajda.

Nie rozumiem stwierdzenia..............za trudne narty, ale zabawa na Elan GSX lekko rozjaśniała mi ten enigmatyczny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle w temacie. Wiadomo było, że te 70+ pod butem, będzie miało swoje konsekwencje.


Nie do końca o to chodzi, ja miałem mastery 180cm i r21 i na nich brakowało mi długości i promienia (mowa o gigancie ustawiany na narty 27m), narta nie miala wystarczajaco "ciągu" miedzy bramkami. Do moc o amatorskich gigantów dawał radę ale np MPA czy azs wintercup to tylko na nartch r27 dawało się coś powalczyc bo ustawienie gs było takie że mastery były po prostu za wolne...
Poza tym to uważam mastery za genialne narty do jazdy free i mocno podkreconych gs ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa spostrzeżenia odnośnie powyższych postów.

 

1.Dziadki ( zwłaszcza czerwone krasnale) niech się trzymają ze swoimi opiniami z daleka bo nie wiedzą co piszą :)

 

2.Piotr.

Do Malczaka ( F126) zawsze wchodziły narciochy 205cm bez problemu.

Pamiętam nawet przewiezioną tą furą pralkę automatyczną POLAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to chodzi, ja miałem mastery 180cm i r21 i na nich brakowało mi długości i promienia (mowa o gigancie ustawiany na narty 27m), narta nie miala wystarczajaco "ciągu" miedzy bramkami. Do moc o amatorskich gigantów dawał radę ale np MPA czy azs wintercup to tylko na nartch r27 dawało się coś powalczyc bo ustawienie gs było takie że mastery były po prostu za wolne...
Poza tym to uważam mastery za genialne narty do jazdy free i mocno podkreconych gs ;)

Na jakim stoku podczas MPA zabrakło "ciągu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 w maluchu to nie wiem jak - no chyba że przedni fotel wyjąłeś.  Z ojcem przewoziliśmy 180cm i już był problem ze zmianą biegów.

Do Colta w żaden cywilizowany sposób nie wejdą. Moje gigantki 183cm to jest maks. Do pandy by weszły bo tam się dało położyć do tyłu oparcie przedniego fotela ale w Colcie nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 w maluchu to nie wiem jak - no chyba że przedni fotel wyjąłeś.  Z ojcem przewoziliśmy 180cm i już był problem ze zmianą biegów.

Do Colta w żaden cywilizowany sposób nie wejdą. Moje gigantki 183cm to jest maks. Do pandy by weszły bo tam się dało położyć do tyłu oparcie przedniego fotela ale w Colcie nie ma takiej opcji.

Wchodziło kilka kpl dowolnej długości + sanki, ale na na dach... ;-) W srodku nie dało się-  jechały 4 osoby, nawet nie probowałem. 

Pralka wchodziła zamiast prawego fotela, telew Rubin na tylne siedzenie (bez pudła)... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla obu Krzysków zainteresowanych gsami.

Zanim wątek przeistoczy się w omawianie długości hamowania samochodem na mokrym i suchym asfalcie czy też inne typowo narciarskie tematy podpowiem że Krzychu Gajowy będzie miał na pewno w aucie GS Rossignola w długości 180 cm, crossówkę testową Lusti a  ja na pewno będę miał jakieś ambitniejsze alm i kastle rx - narta pokroju rc w długości 176 cm.

W Gurglach jest fajny dostęp z trasy do parkingu można będzie się przymierzyć, sprawdzić na jakiej narcie się czujemy najlepiej i posmakować czy gs jest taki fajny jakim go na youtubie pokazują. Z kolei ja chętnie coś ubiorę pod stopę z ambitniejszych  nart dostępnych w wypożyczalni jeżeli zdecydujecie się na testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla obu Krzysków zainteresowanych gsami.

Zanim wątek przeistoczy się w omawianie długości hamowania samochodem na mokrym i suchym asfalcie czy też inne typowo narciarskie tematy podpowiem że Krzychu Gajowy będzie miał na pewno w aucie GS Rossignola w długości 180 cm, crossówkę testową Lusti a  ja na pewno będę miał jakieś ambitniejsze alm i kastle rx - narta pokroju rc w długości 176 cm.

W Gurglach jest fajny dostęp z trasy do parkingu można będzie się przymierzyć, sprawdzić na jakiej narcie się czujemy najlepiej i posmakować czy gs jest taki fajny jakim go na youtubie pokazują. Z kolei ja chętnie coś ubiorę pod stopę z ambitniejszych  nart dostępnych w wypożyczalni jeżeli zdecydujecie się na testy :)

poddaje sie - dlugosc sie zdewaiuowala....tzn poddaje sie , ale swoje robie. nie obrazajcie sie, ale slowo GS z wymiarem 176cm - dla mnie po prostu sie wzajemnie wykluczaja.....moze jestem niereformowalny pod  pewnymi wzgledami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...