Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Info dla obu Krzysków zainteresowanych gsami.

Zanim wątek przeistoczy się w omawianie długości hamowania samochodem na mokrym i suchym asfalcie czy też inne typowo narciarskie tematy podpowiem że Krzychu Gajowy będzie miał na pewno w aucie GS Rossignola w długości 180 cm, crossówkę testową Lusti a  ja na pewno będę miał jakieś ambitniejsze alm i kastle rx - narta pokroju rc w długości 176 cm.

W Gurglach jest fajny dostęp z trasy do parkingu można będzie się przymierzyć, sprawdzić na jakiej narcie się czujemy najlepiej i posmakować czy gs jest taki fajny jakim go na youtubie pokazują. Z kolei ja chętnie coś ubiorę pod stopę z ambitniejszych  nart dostępnych w wypożyczalni jeżeli zdecydujecie się na testy :)

Cześć

Szczerze powiem Jarek, że nie wiem czy straszysz czy namawiasz?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla obu Krzysków zainteresowanych gsami.

Zanim wątek przeistoczy się w omawianie długości hamowania samochodem na mokrym i suchym asfalcie czy też inne typowo narciarskie tematy podpowiem że Krzychu Gajowy będzie miał na pewno w aucie GS Rossignola w długości 180 cm, crossówkę testową Lusti a  ja na pewno będę miał jakieś ambitniejsze alm i kastle rx - narta pokroju rc w długości 176 cm.

W Gurglach jest fajny dostęp z trasy do parkingu można będzie się przymierzyć, sprawdzić na jakiej narcie się czujemy najlepiej i posmakować czy gs jest taki fajny jakim go na youtubie pokazują. Z kolei ja chętnie coś ubiorę pod stopę z ambitniejszych  nart dostępnych w wypożyczalni jeżeli zdecydujecie się na testy :)

Jaro! Po 300(trzystu) dniach w ciagu 5 lat, bedac na nartach w najlepszych osrodkach europejskich,

jezdzac czesto z doswiadczonymi narciarzami i bardzo doswiadczonymi(ja), nabyles duza wiedze.

Szczegolnie w temecie doboru sprzetu. Przez Twoje rece przeszlo kilkadziesiat par nart, brales udzial w wielogodzinnych

rozmowach i wiele wiesz. Skonczyl sie dla Ciebie "okres ochronny" i wychodz spod spodnicy Gajowego i to szybko!

Nie pieprz o testach kilku przejazdowych czy nawet kilku godzinnych.

Oba Krzyski zapowiedzieli sie w tym temacie rozwojowo. Ty przedstawiasz ich jako dreptajacych malymi krokami w gore.

Na etapie narciarza nawet sredniozaawansowanego testy nic nie pomoga.

Wszystkie oceny nart bede wychodzily z pozycji emocjonalnej. Nawet kolor nart (krzykliwy) bedzie mial swoj udzial.

W takich sytuacjach znajac obu Krzyskow, bierz odpowiedzialnosc, tupnij butem i wskaz jakie narty maja posiadac.

 

ps. juz sie wypowiadalem staram sie nie powtarzac. Zadne testy.

Niech zaufany dobry narciarz i kolega rozstrzyga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro! Po 300(trzystu) dniach w ciagu 5 lat, bedac na nartach w najlepszych osrodkach europejskich,

jezdzac czesto z doswiadczonymi narciarzami i bardzo doswiadczonymi(ja), nabyles duza wiedze.

Szczegolnie w temecie doboru sprzetu. Przez Twoje rece przeszlo kilkadziesiat par nart, brales udzial w wielogodzinnych

rozmowach i wiele wiesz. Skonczyl sie dla Ciebie "okres ochronny" i wychodz spod spodnicy Gajowego i to szybko!

Nie pieprz o testach kilku przejazdowych czy nawet kilku godzinnych.

Oba Krzyski zapowiedzieli sie w tym temacie rozwojowo. Ty przedstawiasz ich jako dreptajacych malymi krokami w gore.

Na etapie narciarza nawet sredniozaawansowanego testy nic nie pomoga.

Wszystkie oceny nart bede wychodzily z pozycji emocjonalnej. Nawet kolor nart (krzykliwy) bedzie mial swoj udzial.

W takich sytuacjach znajac obu Krzyskow, bierz odpowiedzialnosc, tupnij butem i wskaz jakie narty maja posiadac.

 

ps. juz sie wypowiadalem staram sie nie powtarzac. Zadne testy.

Niech zaufany dobry narciarz i kolega rozstrzyga.

Cześć

Zgadzam się w 100%. Doświadczenie przez Ciebie przemawia.

Troszkę jednak obroniłbym Jarka. Celowo myślę daje do wyboru narty z zupełnie różnych grup i tutaj różnice będą zauważalne. Czy wymierne to inna sprawa bo zależy to znowu od wielu zmiennych ale różnicę pomiędzy GS, Masterem a dowolnym AM poczuje każdy w miarę ogarnięty. Pytanie czy to coś da w kwestii doboru?? Moim zdaniem znowu niewiele ale jako zabawa ćwiczenie adaptacyjne super sprawa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro! Po 300(trzystu) dniach w ciagu 5 lat, bedac na nartach w najlepszych osrodkach europejskich,

jezdzac czesto z doswiadczonymi narciarzami i bardzo doswiadczonymi(ja), nabyles duza wiedze.

Szczegolnie w temecie doboru sprzetu. Przez Twoje rece przeszlo kilkadziesiat par nart, brales udzial w wielogodzinnych

rozmowach i wiele wiesz. Skonczyl sie dla Ciebie "okres ochronny" i wychodz spod spodnicy Gajowego i to szybko!

 

Trochę tutaj Fredo nie doszacowałeś ale dobra nie wnikajmy w szczegóły ;)

Na sprzęcie się znam tyle o ile - rozróżniam jako tako  grupy i wiem co to rocker i kiedy go nie chcę (na trasie ).

Wiem natomiast jedno że narta GS za szybko ubrana wcale nie ułatwi dalszego rozwoju a jedynie wskaże większe cyferki w aplikacji rejestrującej podczas jazdy na tzw dzidę, ewentualnie jako element szkoleniowy na jeden dzień wymusi swoim zachowaniem i charakterystyką bardziej prawidłową pozycję i pomoże zlikwidować "kibel".

Znam  osobiście obu pytających, przerabiałem ich drogę i nie wnikając w szczegóły delikatnie próbuję im wyperswadować nartę z tej grupy.

Tym bardziej że nie ścigają się, jeżdzą 4fun więc poco im taka decha? Do wolnej jazdy solidnie zbudowany alm bądź narta klasy rc z odpowiednim serwisem załatwia sprawę w doborze narty o charakterze sportowym na pewnym poziomie.

Kiedyś szukałem swojego złotego grala, kupowałem, sprzedawałem, również za szybko GS posiadałem. Teraz po prostu dopasowuję się do narty i jej nie przeszkadzam :)

Do mojej "turystycznej " jazdy mam w kołczanie zestaw almountainów z wyższych półek, da się na nich zrobić praktycznie wszystko. (jazda wolna)

Na sklepowych gs jeździłem i specjalnie nie tęsknie (oprócz Nordi GsR) - jedynie co to ponownie dojrzewam do  przymiarki do nart klasy master ale to nie temat doboru nart dla mnie tylko dla nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trasy do dla juniorów do 10 roku życia są dobre, przy stosunkowo płaskich trasach i łatwym ustawieniu rzeczywiście ciągu mogło zabraknąć.

Pojedz na tą trasę dla dzieci i zrób najlepszy czas chodzby na MPA to pogadamy wtedy :)
Jest płaski i jest strony odcinek na tej trasie, na obydwu narty z większym promieniem sa szybsze a ustawienie tam gigianta pozwala spokojnie dobremu narciarzowi na pojechanie na nartach z promieniem nawet i 27m ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz na tą trasę dla dzieci i zrób najlepszy czas chodzby na MPA to pogadamy wtedy :)
Jest płaski i jest strony odcinek na tej trasie, na obydwu narty z większym promieniem sa szybsze a ustawienie tam gigianta pozwala spokojnie dobremu narciarzowi na pojechanie na nartach z promieniem nawet i 27m ;)

Co ty do mnie opowiadasz, krótkie,wolne i stosunkowo płaskie trasy,, niby jak tam ustawić "homologowanego" giganta, jeśli będzie puszczony to możesz startować nawet na zjazdówkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opowiadam co jezdzilem a co Ty do mnie rozmawiasz to nie wiem za bardzo...
Odbywały i odbywają się tam min. mpa i Azs wintercup i jakoś zjeżdżają na tej oślej łaczce... ;)
...na nartach r>27m

 


Miałem okazję brać udział (określenie ścigać się byłoby w moim przypadku nadużyciem) w Wintercupie w Kluszkowcach jak i w Szczawnicy.

Mimo, że było to kilka lat temu, kiedy poziom był nieco niższy a trasy łatwiejsze to i tak byłem pod ogromnym wrażeniem. GS z Wintercupa nie miał nic wspólnego z "gigantami" znanymi z imprez firmowych, pucharów burmistrzów czy zawodów dla dzieci.  Przeciwnie, na niektórych fragmentach walczyłem nie z czasem ale o "przeżycie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci : mozesz mi podac czas przejazdu zwyciezcy (rekordowy czas przejazdow) w obu miejscach?

bede mogl sobie porownac...

 

Czasy mogą być mylące :D , zbyt relatywne, ja zapytałbym jaka jest średnia różnica wzniesień na stokach w ramach cyklu i ile  jest  średnio zmian kierunku.

Zdaje się, że homologacja na w/w trasie  jest juniorska?, proszę poprawić jeśli jest inaczej.

 

Ps. O ile pamiętam w Kluszkowcach najlepsze czasy to ok 30s, jest jeden przejazd.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Wintercup w Kluszkowcach 1 miejsce - 1:23,38    30 miejsce 1:32,23  (suma 2 przejazdów).

Jeden przejazd w Wintercupie odbył się na Mosornym Groniu  1 miejsce 1:05,90     30 miejsce 1:13,48

 

~Wort

Każdy z tej 30-tki objechałby Cię na slalomkach.

 

 

MPA w Szczawnicy: Najlepszy czas open 51.57 ( 1 przejazd)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Wintercup w Kluszkowcach 1 miejsce - 1:23,38    30 miejsce 1:32,23  (suma 2 przejazdów).

Jeden przejazd w Wintercupie odbył się na Mosornym Groniu  1 miejsce 1:05,90     30 miejsce 1:13,48

 

~Wort

Każdy z tej 30-tki objechałby Cię na slalomkach.

 

 

MPA w Szczawnicy: Najlepszy czas open 51.57 ( 1 przejazd)

 

Aż poszukałem w przerażeniu :blink: , w Kluszkowcach najlepszy czas jednego przejazdu ok 60s?  :wacko: , to rzeczywiście musiał być wysoki poziom, albo zły warun :D  :)

 

 Oficjalne wyniki  finału MPA  15/16 w Kluszkowcach:  http://www.wnp.pzn.p...igant-final.pdf

 

 

Ps.

Co do objechania, mogę jedynie potwierdzić :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wracając do głównego wątku heee czytając niektóre opinie to mastery są dla leszczy niepotrafiących jeździć. Jeśli nie ogarniasz przesiadki z SL na GS minimum r27 to dupa ;). A teraz moje zdanie może nie wszystkim się spodoba ale sądzę że jest to prawidłowa droga do długich nart.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko instruktor ale i elementarz by się przydał. Poproś kogoś by jeszcze raz przeczytał Ci mój post.

Skąd te nerwy, weż głęboki oddech i uspokój się. :)

 

Odpowiedz na pytanie?

 

Jeżeli Ktoś napisał:      " Ostatni Wintercup w Kluszkowcach 1 miejsce - 1:23,38    30 miejsce 1:32,23  (suma 2 przejazdów)"        czy słuszny jest wniosek,że jeden przejazd wynosił ok 60s.?

 

Tradycyjnie Pozdrawiam Serdecznie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te nerwy, weż głęboki oddech i uspokój się.

 

Może wystarczyło przyznać się do pomyłki i przeprosić? Efekt byłby lepszy niż szukając zaczepki.

 

Odpowiadając na pytanie:

Wyciągnięty wniosek jest  absurdalny. Poniżej pewnie będziesz udowadniał, że masz rację ale to i tak niczego nie zmieni.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te nerwy, weż głęboki oddech i uspokój się. :)
 
Odpowiedz na pytanie?
 
Jeżeli Ktoś napisał:      " Ostatni Wintercup w Kluszkowcach 1 miejsce - 1:23,38    30 miejsce 1:32,23  (suma 2 przejazdów)"        czy słuszny jest wniosek,że jeden przejazd wynosił ok 60s.?
 
Tradycyjnie Pozdrawiam Serdecznie

Wniosek jest słuszny pod warunkiem, że 1:23 oznacza, 123s, a nie 83s. Normalnie jak Wienio z ośmiornicą w Top Chef.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...